Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μονος λογος που θςλω τοσο πολυ τη 11 ειναι η καινούργια λυτουργεια για της ειδοποίησης που οτσν έχεις ειδοποίηση αναβοσβήνει στα πλαγια.... Και το θελω για τον λογο του οτι εχουμε άθλιο led notification

 

Σε πιο σημείο στα πλάγια θα φαίνονται ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε πιο σημείο στα πλάγια θα φαίνονται ειδοποιήσεις;
Σε εμενα παντως δεν φαινονται αν και το εχω επιλεξει
Link to comment
Share on other sites

Στη καμερα με τί ρυθμισεις εκθεσης/Exposure βλεπετε καλύτερες επιδοσεις;

 

Σε τοπια, γενικές φωτο δεν ημουν τοσο ικανοποιημενος απο το center weighted και το γυρισα σε frame average, αλλα θαρρω ακομη χειροτερα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που θςλω τοσο πολυ τη 11 ειναι η καινούργια λυτουργεια για της ειδοποίησης που οτσν έχεις ειδοποίηση αναβοσβήνει στα πλαγια.... Και το θελω για τον λογο του οτι εχουμε άθλιο led notification

 

Σε πιο σημείο στα πλάγια θα φαίνονται ειδοποιήσεις;

 

Σε εμενα παντως δεν φαινονται αν και το εχω επιλεξει

Υποθέτω λέτε για την λειτουργία Breathing Light που ανακοίνωσε η Xiaomi, για το πως θα εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στο Mi Note 10 (Mi CC9 Pro).

Προς το παρόν το διαφημίζει ως λειτουργία μόνο της συγκεκριμένης συσκευής.

Καλό θα ήταν να το δώσει με κάποιο τρόπο σε όλες τις συσκευές της.

 

https://techmaniacs.gr/etsi-leitoyrgei-i-breathing-light-othoni-toy-xiaomi-mi-note-10-video-clip/

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω λέτε για την λειτουργία Breathing Light που ανακοίνωσε η Xiaomi, για το πως θα εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στο Mi Note 10 (Mi CC9 Pro).

Προς το παρόν το διαφημίζει ως λειτουργία μόνο της συγκεκριμένης συσκευής.

Καλό θα ήταν να το δώσει με κάποιο τρόπο σε όλες τις συσκευές της.

 

https://techmaniacs.gr/etsi-leitoyrgei-i-breathing-light-othoni-toy-xiaomi-mi-note-10-video-clip/

Σε εμενα παντως δεν φαινονται αν και το εχω επιλεξει

Άρα υπάρχει σχετική επιλογή στο 11...;

Link to comment
Share on other sites

Εφτακε η ενημερωση και για τη Global εκδοση.

 

Θα ενημερωσω το μεσημέρι απο wifi και ια αναφερω εντυπωσεις (εχω nova launcher βεβαια, δεν θα ειναι όλες οι αλλαγες ορατες)

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω στο 11 οταν θα έχεις ειδοποίηση θα σου αναβοσβήνει στα πλαγια μια φωτεινή ένδειξη

 

3-4 ποστ πιο πισω διαβασε φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από διάφορες σε εικονίδια και μενού αυτό που παρατήρησα είναι ότι έφυγε η επιλογή για Volte... Οι ειδοποιήσεις στην οθόνη δεν δουλεύουν, δεν ξέρω αν έχουν κάποια άλλη ρύθμιση δεν βρήκα κάτι

 

Με ενεργοποιημένη την οθόνη περιβάλλοντος δουλεύει κανονικά!

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από διάφορες σε εικονίδια και μενού αυτό που παρατήρησα είναι ότι έφυγε η επιλογή για Volte... Οι ειδοποιήσεις στην οθόνη δεν δουλεύουν, δεν ξέρω αν έχουν κάποια άλλη ρύθμιση δεν βρήκα κάτι

 

Με ενεργοποιημένη την οθόνη περιβάλλοντος δουλεύει κανονικά!

 

Εμενα η επιλογη Volte εξαφανίστηκε απο τη μια Sim (οπου ηταν παρούσα πριν) και εμφανιστηκε στην άλλη !

 

Πολυ βελτιωμενο ειναι το Casting, που σου επιτρεπει αλλη εικονα να προβαλεις στη τηλεοραση κι αλλα να βλεπεις εσυ στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στις 2 sim υπάρχει κανονικά.

Πέρασα την αναβάθμιση μέσω του recovery αφού κατέβασα το μεγάλο zip για να περάστει ολόκληρη η ρομ και όχι μόνο τα 700ΜΒ

 

Δεν ξέρω πόσο ρόλο παίζει στη σταθερότητα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στις 2 sim υπάρχει κανονικά.

Πέρασα την αναβάθμιση μέσω του recovery αφού κατέβασα το μεγάλο zip για να περάστει ολόκληρη η ρομ και όχι μόνο τα 700ΜΒ

 

Δεν ξέρω πόσο ρόλο παίζει στη σταθερότητα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και στα δικα μου κανονικα,δεν αλλαξε κατι.Εγινε ota update.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο καρτες, Wind & Vodafone...στη δευτερη μού εμφανίζονται οι επιλογες volte + wifi calls, αλλα στη Wind όχι...

...υπαρχει τρόπος να τις ενεργοποιήσω; (αλλαγη καρτας ειχε γινει μια φορα στα 3-4 τελευταια χρόνια)

 

Περιεργο πραγματι....

 

Τωρα εχω επιλογη VOLTE στη Wind, αλλά στη Vodafone χαθηκε και η επιλογή Volte και Wifi calls...

Αντέστρεψα τη προτιμηση για καρτα δεδομενων/ομιλίας, δεν άλλαξε κατι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την Global (αγορασμένο από e-shop) χθες μου βγήκε η αναβάθμιση, αλλά δεν την έκανα. Θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα και βλέπουμε..
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που παρατήρησα είναι ότι όταν είναι κλειδωμένο δεν μπορώ να κάνω swipe και να μπει στην κάμερα, κάνει μια μικρή κίνηση αλλά μένει εκεί
Link to comment
Share on other sites

τα gestures χαθηκαν?δεν τα βρισκω πουθενα στο μενου.

 

Όχι δε χάθηκαν. Πλήρη οθόνη κάπου

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα ξυπνητήρι. Λειτουργεί για κάποιες μέρες και στο πουθενά μπορεί να μην χτυπήσει. Είναι ρυθμισμένο να χτυπάει από Δευτέρα έως Παρασκευή συγκεκριμένη ώρα.

Πιστεύω είναι bug του miui. Μπορώ να αναφέρω κάπου το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα ξυπνητήρι. Λειτουργεί για κάποιες μέρες και στο πουθενά μπορεί να μην χτυπήσει. Είναι ρυθμισμένο να χτυπάει από Δευτέρα έως Παρασκευή συγκεκριμένη ώρα.

Πιστεύω είναι bug του miui. Μπορώ να αναφέρω κάπου το πρόβλημα;

 

Έχει μια εφαρμογή το κινητό όπου μπορείς να γράψεις το πρόβλημα σου. Έγραψα εγώ χτές για την σελφι κάμερα που κάποιες φορές δεν ανοίγει και μου βγάζει ειδοποίηση για αδυναμία να εξέλθει. Δεν έχω πάρει απάντηση και δεν ξέρω αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα. Το κάνει τυχαία και μετά δουλεύει. Η θήκη δεν βρίσκει πουθενά είναι spigen carbon και το έχω τσεκάρει. Πάραυτα σκέφτομαι να παραγγείλω κ την ringke που είναι 100% hard. Την έχει κάνεις από δω να μου πει εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που παρατήρησα είναι ότι όταν είναι κλειδωμένο δεν μπορώ να κάνω swipe και να μπει στην κάμερα, κάνει μια μικρή κίνηση αλλά μένει εκεί
Πρέπει να κάνεις swipe από χαμηλά, δηλαδή να "πιάσεις" την κάμερα και να τη σύρεις

Για δοκίμασε το έτσι.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πφφφ

Είχα δοκιμάσει να το κάνω χαμηλά αλλά θέλει να το αγγίξεις στην κάμερα...

Αφού δεν είναι bug όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την σελφι κάμερα μου το εμφανίζει σχεδόν κάθε μέρα.5 με 6 φορές μου βγάζει αδυναμία να την ανοίξει, μετά μπαίνω βγαίνω από την εφαρμογή της κάμερας και μου ζητάει βαθμονόμηση, δείχνει και εδώ αδυναμία να κάνει βαθμονόμηση και μετά δουλεύει κανονικά. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...