Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπα δεν νομίζω.

Είμαστε από τους τυχερούς

Ισως απαιτούνται διευρυμενοι έλεγχοι για συμβατότητα με περισσοτερα προτυπα/εθνικα δικτυα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τρώτε εσείς κανένα κόλλημα με την σελφι κάμερα να μην ανοίγει με τη μία κ να σας βγάζει κ μια ειδοποίηση για βαθμονόμηση κτλ; Το έχει κάνει 2-3 φορές, λειτουργεί μετά χωρίς προβλήματα, απλά παρουσιάζει αδυναμία να βγάλει τον φακό κάποιες φορές, ειδικά αν δεν την ανοίξω για μια ολόκληρη μέρα π.χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τρώτε εσείς κανένα κόλλημα με την σελφι κάμερα να μην ανοίγει με τη μία κ να σας βγάζει κ μια ειδοποίηση για βαθμονόμηση κτλ; Το έχει κάνει 2-3 φορές, λειτουργεί μετά χωρίς προβλήματα, απλά παρουσιάζει αδυναμία να βγάλει τον φακό κάποιες φορές, ειδικά αν δεν την ανοίξω για μια ολόκληρη μέρα π.χ.

 

Eχεις καποια θηκη?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Eχεις καποια θηκη?

 

Έχω την spigen carbon, αλλά δε βρήσκει είμαι σίγουρος. Πριν με την μαλακιά nillkin έβρισκε. Αλλά αυτή είναι σκληρή και σίγουρα δεν ακουμπάει

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι με το Google Ξυπνητηρι δεν κατάφερα ποτέ να το κάνω να δουλέψει. Το μαμίσιο είναι οκ χτυπάει και με ξυπνάει. Μόλις αναβαθμίστηκα στην Ευρωπαϊκή 11 και είναι όλα οκ. Επίσης επειδή βλέπω εδώ κάτι για το τζαμακι κλπ. Εγώ το κόλλησα πριν από το σεταρισμα των δακτυλικών και δε ξερω αν παίζει ρόλο. ΠΑρόλα αυτά ίσα που αγγιζω το δακτυλικό και το παίρνει. Πρέπει νομίζω απλά να είσαι σταθερός (να μην κουνάς το δάχτυλο) και να έχει κάνει καλό αρχικό σετάρισμα δακτυλικού για να πιάνει όλες τις γωνίες. Τέλος ορισμένες φορές έχω την αίσθηση ότι μόλις πλησιάσω αρκετά το δάχτυλο η οθόνη αντιλαμβάνεται το πάτημα χωρίς να την έχω αγγίξει. Το έχω πάθει πολλές φορές και ή δεν έχω αισθηση αφής ή αντιλαμβάνεται το φορτίο μου στα ακροδάχτυλα.... δε ξέρω!:O
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι με το Google Ξυπνητηρι δεν κατάφερα ποτέ να το κάνω να δουλέψει. Το μαμίσιο είναι οκ χτυπάει και με ξυπνάει. Μόλις αναβαθμίστηκα στην Ευρωπαϊκή 11 και είναι όλα οκ. Επίσης επειδή βλέπω εδώ κάτι για το τζαμακι κλπ. Εγώ το κόλλησα πριν από το σεταρισμα των δακτυλικών και δε ξερω αν παίζει ρόλο. ΠΑρόλα αυτά ίσα που αγγιζω το δακτυλικό και το παίρνει. Πρέπει νομίζω απλά να είσαι σταθερός (να μην κουνάς το δάχτυλο) και να έχει κάνει καλό αρχικό σετάρισμα δακτυλικού για να πιάνει όλες τις γωνίες. Τέλος ορισμένες φορές έχω την αίσθηση ότι μόλις πλησιάσω αρκετά το δάχτυλο η οθόνη αντιλαμβάνεται το πάτημα χωρίς να την έχω αγγίξει. Το έχω πάθει πολλές φορές και ή δεν έχω αισθηση αφής ή αντιλαμβάνεται το φορτίο μου στα ακροδάχτυλα.... δε ξέρω!:O

 

Αυτό πού λες με την ευαισθησία στο άγγιγμα ισχύει και στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με το δακτυλικό έχω αρκετές αστοχίες ,αλλά αυτό με την κίνηση το κάνει κ σε μένα
Link to comment
Share on other sites

Η MIUI δεν μας τα λέει καλά...

Μου στέλνουν μήνυμα στο Viber ενώ είναι κλειδωμένο, πάω να το ξεκλειδώσω και δεν νιώθει ούτε με το μοτίβο ούτε με το αποτύπωμα... Προσπαθώ δεν νιώθει, τλκ κάνω επανεκκίνηση και μπαίνω Viber έχω μόνο τα μηνύματα που μου έστειλαν μόλις είχε κολλήσει.....

Πάει όλο το ιστορικό, είχα πάρει back up το προηγούμενο Σάββατο...

Αυτά... Είμαι με global 10.3.11.00

Link to comment
Share on other sites

Η MIUI δεν μας τα λέει καλά...

Μου στέλνουν μήνυμα στο Viber ενώ είναι κλειδωμένο, πάω να το ξεκλειδώσω και δεν νιώθει ούτε με το μοτίβο ούτε με το αποτύπωμα... Προσπαθώ δεν νιώθει, τλκ κάνω επανεκκίνηση και μπαίνω Viber έχω μόνο τα μηνύματα που μου έστειλαν μόλις είχε κολλήσει.....

Πάει όλο το ιστορικό, είχα πάρει back up το προηγούμενο Σάββατο...

Αυτά... Είμαι με global 10.3.11.00

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει το Viber...το λειτουργικο δεν σβηνει μυνηματα...:rolleyes:

Το Viber ομως σβηνει.......δεν εχει και το καλυτερο ονομα στην αγορα.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πρώτα κόλλησε το κινητό και δεν ανταποκρινόταν καν, παρεπιπτόντως δεν είχα ποτέ θέμα με το Viber. Εντωμεταξυ ακόμα να έρθει η 11 μήπως στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει το Viber...το λειτουργικο δεν σβηνει μυνηματα...:rolleyes:

Το Viber ομως σβηνει.......δεν εχει και το καλυτερο ονομα στην αγορα.....

 

Το πρόβλημα ειναι οτι το Viber δεν κρατα ιστορικο των κλησεων και συζητησεων (καλο μαλλον), και οταν θες να αποθηκευσεις ή να μεταφερεις το ιστορικό απο μια συσκευη, πρεπει να το κανεις με λογαριασμό Google (Google Drive), οποτε οι όροι απορρητου και ιδιωτικοτητας αλλαζουν (κακο)

Κι αν δεν κανεις backup σε Google (κι αν δεν ειναι αρκετα συχνο) δεν εχεις backup...

 

Οποτε μια ρυθμιση υπερ της ιδιωτικοτητας των επικοινωνιών δημιουργεί ενα προβλημα λειτουργικοτητας, αν πρεπει να αλλαχθει η συσκευή ή να επαν-εγκατασταθει η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι οτι το Viber δεν κρατα ιστορικο των κλησεων και συζητησεων (καλο μαλλον), και οταν θες να αποθηκευσεις ή να μεταφερεις το ιστορικό απο μια συσκευη, πρεπει να το κανεις με λογαριασμό Google (Google Drive), οποτε οι όροι απορρητου και ιδιωτικοτητας αλλαζουν (κακο)

Κι αν δεν κανεις backup σε Google (κι αν δεν ειναι αρκετα συχνο) δεν εχεις backup...

 

Οποτε μια ρυθμιση υπερ της ιδιωτικοτητας των επικοινωνιών δημιουργεί ενα προβλημα λειτουργικοτητας, αν πρεπει να αλλαχθει η συσκευή ή να επαν-εγκατασταθει η εφαρμογή

 

Το θεμα ειναι εδω οτι η λειτουργικο δεν σβηνει απο μονο του,αυτο εγραψα-απαντησα,προφανως και αυτο εννοω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι εδω οτι η λειτουργικο δεν σβηνει απο μονο του,αυτο εγραψα-απαντησα,προφανως και αυτο εννοω.

Σαφως, εγω αποσαφηνισα το θέμα με το Viber... γιατί αναφερθηκες και σ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά, να έφταιγε το viber που κόλλησε το κινητό; Είναι και αυτό πολύ πιθανό γιατί αυτή την εφαρμογή χρησιμοποιουσα εκείνη τη στιγμή. Γενικά ευχαριστημένος είμαι από το κινητό απλά είχε τα θεματακια του 2-3 φορές που με το redmi note 3 δεν αντιμετώπισα ποτέ....

Όποτε θέλω να πιστεύω οτι με την 11 θα στρώσουν κι αυτά

Link to comment
Share on other sites

https://gonoos.com/products/privilege-snapdragon-855-plus-mobile-phone-6-39-inch-amoled-48mp-triple-cameras-4000mah?variant=30870725361724 Για ριξτε μια ματιά εδω βρε παιδιά, ποσο αληθινό να είναι αυτο;
Link to comment
Share on other sites

https://gonoos.com/products/privilege-snapdragon-855-plus-mobile-phone-6-39-inch-amoled-48mp-triple-cameras-4000mah?variant=30870725361724 Για ριξτε μια ματιά εδω βρε παιδιά, ποσο αληθινό να είναι αυτο;

 

Mια δοκιμη θα σε πείσει φιλε.....πες μας το αποτελεσμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφέρει πουθενά ότι είναι xiaomi mi9 ή mi9 pro είναι αντιγραφή ή ψεύτικο αγορά μόνο από επίσημα μαγαζιά κινέζικα ή ελληνικά

 

αν έχει κανεις καμία ιδεά για το πότε θα έρθει η αναβάθμισή μιθι 11 για global rom ας γράψει

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν αναφέρει πουθενά ότι είναι xiaomi mi9 ή mi9 pro είναι αντιγραφή ή ψεύτικο αγορά μόνο από επίσημα μαγαζιά κινέζικα ή ελληνικά

 

αν έχει κανεις καμία ιδεά για το πότε θα έρθει η αναβάθμισή μιθι 11 για global rom ας γράψει

 

Εαν απαντας σε καποιον καλο ειναι να το κανεις με παραθεση,τι εννοεις φιλε?Τι να γραφει και που?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με global ROM international, άρχισε το κινητό να μου αναβοσβηνει και να μην ακούει στο κλείσιμο.Οποτε αναγκαστικά πάτησα παρατεταμένα το κουμπί που κλείνει με αποτέλεσμα να μου γυρίσει πίσω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και να διαγραφούν όλες οι εφαρμογές. Φωτογραφίες και επαφές επανήλθαν.Ολα τα υπόλοιπα όμως διαγράφηκαν.Τι παίζει τώρα; Πρώτη φορά μουντό κάνει αυτό Xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα ξερει κανεις ποτε θα παρουμε και εμεις το miui 11 επιτελους?

 

Για να μην τρελαίνεσαι.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που θςλω τοσο πολυ τη 11 ειναι η καινούργια λυτουργεια για της ειδοποίησης που οτσν έχεις ειδοποίηση αναβοσβήνει στα πλαγια.... Και το θελω για τον λογο του οτι εχουμε άθλιο led notification
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα

Το ρωτησα κ στο 9t pro thread

Για μενα δεν εχει καμμοα διαφορα το απλο με το προ για την χρηση που θελω

Πιστευετε οτι το απλο ειναι 20/30% πιο ανθεκτικο σε απλη χρηση;;

Εξηγουμαι

Data on Whatsapp 100sms 20/30 min κλξσεις κ καποια 30/45 λεπτα Navi και streaming κανα 2,5 /3,5 ωρες

Κλειστα Bluetooth κλεοστος συνγρομισμος μειλ φωτηνοτητα αυτοματη

Θα βγει η μερα;;;

Εχει καποιος αναλογη εμπειρια χρησης;;;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...