Jump to content

Mi Band 4


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι να το πάρω και να του κάνω πατέντες για να έχει ελληνικά ; Κακώς για μένα που το αγοράζουμε βάζω και το ευατό μου μέσα .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά θα πρέπει κάθε φορά που παίρνει update το band να τα περνάς ξανά σωστά;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περνάς το αντίστοιχο update με τα ελληνικά. Υπόθεση ενός λεπτού ούτε υπολογιστές ούτε τίποτα από το κινητό κατευθείαν.

Δεν είναι custom firmware και άλλα τέτοια. Μετάφραση είναι στην ουσία

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περνάς το αντίστοιχο update με τα ελληνικά. Υπόθεση ενός λεπτού ούτε υπολογιστές ούτε τίποτα από το κινητό κατευθείαν.

Δεν είναι custom firmware και άλλα τέτοια. Μετάφραση είναι στην ουσία

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για πείτε πως τα περνάτε;;;με ποια εφαρμογή;;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να το πάρω και να του κάνω πατέντες για να έχει ελληνικά ; Κακώς για μένα που το αγοράζουμε βάζω και το ευατό μου μέσα .
Δίκιο έχεις για αυτό τώρα με το honor band 5 που βγήκε με ελληνικά σκέφτομαι μήπως έκανα βλακεια

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα πρέπει κάθε φορά που παίρνει update το band να τα περνάς ξανά σωστά;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άμα βάλεις και το μονταρισμενο mi fit δεν ξανά ασχολησε

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να το πάρω και να του κάνω πατέντες για να έχει ελληνικά ; Κακώς για μένα που το αγοράζουμε βάζω και το ευατό μου μέσα .

Γω το γύρισα σε ελληνικά.

Όμως επειδή είμαι fan των αγγλικών στις ηλεκτρονικές συσκευές δε με κάθεται καλά στο μάτι η ελληνική γλώσσα. (Και τώρα που το θυμήθηκα έχω και το κινητό στα ελληνικά.... Πάω για αλλαγή άμεσα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γω το γύρισα σε ελληνικά.

Όμως επειδή είμαι fan των αγγλικών στις ηλεκτρονικές συσκευές δε με κάθεται καλά στο μάτι η ελληνική γλώσσα. (Και τώρα που το θυμήθηκα έχω και το κινητό στα ελληνικά.... Πάω για αλλαγή άμεσα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τότε βάλε το apk με αγγλικό μενού, αλλά με ελληνικές γραμματοσειρές, ώστε τουλάχιστον να βλέπεις σωστά τυχόν μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος τα βλέπω σωστά τα μηνύματα/ειδοποιήσεις

 

Δηλαδή οι τόνοι κλπ είναι οκ.

 

Θα το τσεκαρω ξανά και αν είναι κάτι άλλο θα ενημερώσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος τα βλέπω σωστά τα μηνύματα/ειδοποιήσεις

Δηλαδή οι τόνοι κλπ είναι οκ.

Θα το τσεκαρω ξανά και αν είναι κάτι άλλο θα ενημερώσω

Οχι δυστυχως δε φαινονται τα ελληνικα τονισμενα μικρα γραμματα... Πρεπει να λειπουν απο τη γραμματοσειρα που εχει το band.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,από σήμερα κάτοχος και εγώ...,κατά την συνδεση-αποσυνδεση,μπορεί να ειδοποιεί με ήχο η δόνηση ;
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις για αυτό τώρα με το honor band 5 που βγήκε με ελληνικά σκέφτομαι μήπως έκανα βλακεια

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου και εγώ το honor 5 ήθελα να πάρω αλλά βρήκα αε τόσο καλή τιμή το mi band 4 και μάλιστα global και από την Ελλάδα που δεν ήθελα να δώσω παραπάνω χρήμματα στους κινέζους .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρησιμοποιώ το ρολόι για ειδοποίηση κλήσεων ως επί το πλείστον, αντιμετωπίζω όμως ένα θέμα. Από τη στιγμή που θα βγω έστω ελάχιστα εκτός range του τηλεφώνου, και εμφανιστεί δηλαδή το σηματάκι στο ρολόι ότι ξεσυνδέθηκε, με το που ξαναπλησιάσω το τηλέφωνο και συνδεθεί, από κείνη τη στιγμή και μετά, δε χτυπάνε οι ειδοποιήσεις στο τηλέφωνο. Στο mi fit τα έχω όλα όπως πρέπει με όλες τις άδειες

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το ρολόι για ειδοποίηση κλήσεων ως επί το πλείστον, αντιμετωπίζω όμως ένα θέμα. Από τη στιγμή που θα βγω έστω ελάχιστα εκτός range του τηλεφώνου, και εμφανιστεί δηλαδή το σηματάκι στο ρολόι ότι ξεσυνδέθηκε, με το που ξαναπλησιάσω το τηλέφωνο και συνδεθεί, από κείνη τη στιγμή και μετά, δε χτυπάνε οι ειδοποιήσεις στο τηλέφωνο. Στο mi fit τα έχω όλα όπως πρέπει με όλες τις άδειες

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Χμ περίεργο.πες μου κάτι έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή να σου έρχονται ειδοποιήσεις μόνο όταν είναι σβηστή η οθόνη του τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ περίεργο.πες μου κάτι έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή να σου έρχονται ειδοποιήσεις μόνο όταν είναι σβηστή η οθόνη του τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πού είναι αυτή η επιλογή, δε τη βρίσκω τώρα.

Επίσης, χρησιμοποιώ και το unlock screen μέσω του band, το ίδιο παθαίνει και αυτό, με το που ξανασυνδεθεί, δε ξεκλειδώνει την οθόνη του κινητού για κανένα λόγο

 

Edit: αν εννοείς τη ρύθμιση στις ειδοποιήσεις εφαρμογής, το έχω κλειστό γενικά καθώς δε με ενδιαφέρει να λαμβάνω ειδοποίηση από οποιαδήποτε εφαρμογή

Sent from my RN7 using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι αυτή η επιλογή, δε τη βρίσκω τώρα.

Επίσης, χρησιμοποιώ και το unlock screen μέσω του band, το ίδιο παθαίνει και αυτό, με το που ξανασυνδεθεί, δε ξεκλειδώνει την οθόνη του κινητού για κανένα λόγο

 

Edit: αν εννοείς τη ρύθμιση στις ειδοποιήσεις εφαρμογής, το έχω κλειστό γενικά καθώς δε με ενδιαφέρει να λαμβάνω ειδοποίηση από οποιαδήποτε εφαρμογή

Sent from my RN7 using Tapatalk

Ναι αυτό εννοούσα . Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι μάλλον.Δοκιμασε καμία επανεκκίνηση του ρολογιού και στην τελική και factory reset

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοούσα . Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι μάλλον.Δοκιμασε καμία επανεκκίνηση του ρολογιού και στην τελική και factory reset

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς τα έχω δοκιμάσει όλα, factory το ρολόι, επανεγκατάσταση του mifit, δυστυχώς κάθε φορά το ίδιο πράγμα. Πρέπει να κάνω άρση σύζευξης κάθε φορά, ώστε να επανέλθουν οι ειδοποιήσεις κλήσεων.

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, Δεν είχα ποτέ activity tracker και σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο, ωστόσο έχω κάποιες απορίες..

 

1)Όταν ξεκινάω περπάτημα, πρέπει να επιλέγω εγώ την συγκεκριμένη άσκηση απο το workout ή το αντιλαμβάνεται μόνο του και ξεκινάει να καταγράφει;

2)Στην εφαρμογή που εγκαθιστώ στο κινητό, αναφέρει την μέση ταχύτητα για την κάθε άσκηση; (μέση ταχύτητα για το περπάτημα πχ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε σχέση με το mi band 3 υπάρχει κάποια βελτίωση στις μετρήσεις? Εγώ έχω το mi band 3 και όταν πάω gym δεν μετράει καλά παλμούς. Δεν ξέρω αν φταίει ο ιδρώτας ή κάτι αλλά αλλά οι παλμοί όταν ξεπερνούν τους 110 χάνεται η μπάλα. Ενώ σίγουρα είμαι πάνω από 130, μου δείχνει 102...105...110 το πολύ. Υπάρχει καμμία βελτίωση σε αυτόν τον τομέα ή μία από τα ίδια?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε σχέση με το mi band 3 υπάρχει κάποια βελτίωση στις μετρήσεις? Εγώ έχω το mi band 3 και όταν πάω gym δεν μετράει καλά παλμούς. Δεν ξέρω αν φταίει ο ιδρώτας ή κάτι αλλά αλλά οι παλμοί όταν ξεπερνούν τους 110 χάνεται η μπάλα. Ενώ σίγουρα είμαι πάνω από 130, μου δείχνει 102...105...110 το πολύ. Υπάρχει καμμία βελτίωση σε αυτόν τον τομέα ή μία από τα ίδια?
Τον ιδιο αισθητηρα εχει..το χαλι το ιδιο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τον ιδιο αισθητηρα εχει..το χαλι το ιδιο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ένας από τους λόγους που παράτησα το Mi Band 2.

Σε HIIT training το HR μου δεν ανέβαινε ποτέ ψηλά. (Εξίσου έντονο θέμα και με τις θερμίδες).

Πίστευα ότι τουλάχιστον στο 4 θα το είχαν βελτιώσει αυτό με τον αισθητήρα. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που παράτησα το Mi Band 2.

Σε HIIT training το HR μου δεν ανέβαινε ποτέ ψηλά. (Εξίσου έντονο θέμα και με τις θερμίδες).

Πίστευα ότι τουλάχιστον στο 4 θα το είχαν βελτιώσει αυτό με τον αισθητήρα. Κρίμα.

Και ποιο band μετρά σωστά? Το honor?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο band μετρά σωστά? Το honor?
Πολυ καλυτερα τα παντα..ειδικα στον υπνο και στην καρδια..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο band μετρά σωστά? Το honor?

 

Ναι. Σαφώς πιο ακριβείς μετρήσεις το Honor.

Κι αν θέλεις να ανέβεις επίπεδο, πας σε Fitbit και σε Garmin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...