Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 9t pro παίζει με VoLTE με cosmote ; το έχει δοκιμάσει κάποιος ;
Αν έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία στη Cosmote λειτουργεί κανονικά. Υπάρχει η ρύθμιση στο μενού και τη ενεργοποιείς και απενεργοποιεις οπότε θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι οι ρυθμίσεις , αρκεί να τις έχεις απενεργοποίηση στην αρχή για να σου εμφανιστούν57fdd540ff14dee42df02ce63d5c90a4.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό με το "μικρό SoT" που έβγαλε ο φίλος παραπάνω, σίγουρα θα οφείλεται στο ότι το έχει και δίκαρτο. Αυτό μετράει πολύ στην κατανάλωση.

 

το μηκρο που ειδατε 5 ωρες εβγαλε... που να δειξω και δικο μου.....

 

αν συσκευή βγάζει 4 ώρες με full ζωρη κανονικά πρέπει να κάνετε party

 

συγκεκριμένη συσκευή εχω βγαλει απο 3,5 ωρες μεχρι και 9 ωρες

Link to comment
Share on other sites

3.5 ώρες ήθελα να ήξερα πώς κατάφερες και τις έβγαλες ! Θέλει τρομερή προσπάθεια.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3.5 ώρες ήθελα να ήξερα πώς κατάφερες και τις έβγαλες ! Θέλει τρομερή προσπάθεια.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπα εύκολο καθημερινή μου δουλειά περιλαμβάνει hotspot με 4g το οποίο δίνει στο laptop το οποίο στης 99% περιπτώσεων κάνει μεταφορά μεγάλου όγκου πληροφοριών μέσου vpn (συνήθως εχω 10-15 gb ανα session) ενώ είμαι ταυτόχρονα σε vidocall με whatsap η skype με bluetooth στης περισσότερες περιπτώσεις το sesion είναι 2,5 με 3 ώρες και με αφήνει με 15 20% μπαταρία (αντίστοιχα) και το υπόλοιπο το τρώω μεχρι τέλος της μέρας (μεχρι να κλείσει η συσκευή βασικά) οσα κιντα εχω δωκιμασει με μπαταρια στα 4000 με αυτη την χρήση χοντρικά βγαζουν ίδιες ώρες (μονο mate 20 pro έβγαζε λίγο παραπάνω κατά μισή ώρα και αυτό καθαρά και μόνο κατ 99% επειδή ειχε 2 γραμμές παραπαίω σήμα )

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρ παιδια, η οθονη ειναι ισια στις γωνιες η κανει κουρμπα και ειναι δυσκολο να βρουμε τζαμακι σωστο?
Link to comment
Share on other sites

Ίσια η οθόνη δεν θα δυσκολευτεις να βρεις /βάλεις τζαμακι

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gcam για το MI 9 T pro

https://forum.xda-developers.com/apps/google-camera-mods/google-camera-urnyx05-t3937515

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερωτηση ρ παιδια, η οθονη ειναι ισια στις γωνιες η κανει κουρμπα και ειναι δυσκολο να βρουμε τζαμακι σωστο?

 

Στις άκρες έχει κουρμπα

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την gcam δεν αναγνωρίζει τους δευτερεύοντες φακούς τουλάχιστον δουλεύει χωρίς να κρασαρει για την ωρα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την MGC_6_1_021_xcam6_beta11 η οποία είναι για το Xiaomi CC9/CC9e αλλά παίζει κανονικά και επιλεγείς ποια κάμερα από τις τρεις θες .

 

από εδώ

https://www.androidsage.com/2019/09/10/download-latest-google-camera-for-xiaomi-phones-miui/

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και αυτή δείχνει να έχει επιλογή για τις 3 κάμερες αλλα κρασαρει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπα εύκολο καθημερινή μου δουλειά περιλαμβάνει hotspot με 4g το οποίο δίνει στο laptop το οποίο στης 99% περιπτώσεων κάνει μεταφορά μεγάλου όγκου πληροφοριών μέσου vpn (συνήθως εχω 10-15 gb ανα session) ενώ είμαι ταυτόχρονα σε vidocall με whatsap η skype με bluetooth στης περισσότερες περιπτώσεις το sesion είναι 2,5 με 3 ώρες και με αφήνει με 15 20% μπαταρία (αντίστοιχα) και το υπόλοιπο το τρώω μεχρι τέλος της μέρας (μεχρι να κλείσει η συσκευή βασικά) οσα κιντα εχω δωκιμασει με μπαταρια στα 4000 με αυτη την χρήση χοντρικά βγαζουν ίδιες ώρες (μονο mate 20 pro έβγαζε λίγο παραπάνω κατά μισή ώρα και αυτό καθαρά και μόνο κατ 99% επειδή ειχε 2 γραμμές παραπαίω σήμα )

 

:lol::lol: Καλά τι προγραμμα έχεις; 100gb/μήνα;

Γιατί δεν παίρνεις ένας MiMax3 με 5.500mah μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, βλέπω στο bestprice, ένα κατάστημα έχει το 8/256.. Κυκλοφορεί αυτό Ευρώπη;;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Το έχω δεισε site του εξωτερικού, λέει global version στα 450€ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Καλά τι προγραμμα έχεις; 100gb/μήνα;

Γιατί δεν παίρνεις ένας MiMax3 με 5.500mah μπαταρία;

 

δεν πληρώνω εγώ καρδιά μου :p:p:p :lol::lol::lol: (εταιρεία τα σκάει)

 

 

έχουμε κάποια certified προγράμματα τα οποία τρέχουν μόνο huawei/samsung/iphone απο οτι άκουσα απο το νέο έτος μόνο samsung/iphone μόλις λήξει το certificate δλδ το k20 pro το εχω μονο σαν hobbie device κανει σχεδόν ολα εκτός απο certified προγραματα που έχουμε (στην πραξη εχω 3 κινιτα μαζι μου)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό τούμπανο. Ακούστηκε τίποτα για την Exclusive Edition με τα 512 GB για Ευρώπη; Πολύ καλή η συσκευή, αλλά λόγω έλλειψης microSD, προσωπικά δε θα μου έφταναν τα 128GB.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό τούμπανο. Ακούστηκε τίποτα για την Exclusive Edition με τα 512 GB για Ευρώπη; Πολύ καλή η συσκευή, αλλά λόγω έλλειψης microSD, προσωπικά δε θα μου έφταναν τα 128GB.

Καλά τι βάζεις μέσα; Όλο το νετφλιξ;;;;:lol::lol::lol::p:p

Link to comment
Share on other sites

Για όσους μπορεί να ενδιαφέρονται μόλις έπεσε το μάτι μου στο crazy sundays του eshop το XIAOMI MI 9T PRO 128GB 6GB DUAL SIM στα 419€.

 

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-mi-9t-pro-128gb-6gb-dual-sim-carbon-black-gr-p-TEL.092297

 

Το πήρε κάνεις για να μας πει αν είναι με ευρωπαϊκό φορτιστή?

Link to comment
Share on other sites

2η αποφόρτιση και τα πράγματα αρκετά καλύτερα σε σχέση με την 1η φορά, 1:10 ώρες παραπάνω με μόνη αλλαγή το κλείσιμο του 2πλου 4G

 

Screenshot-2019-09-26-00-16-39-452-com-miui-securitycenter.png

 

Screenshot-2019-09-26-00-16-47-899-com-miui-securitycenter.png

 

Screenshot-2019-09-26-00-17-00-300-com-miui-securitycenter.png

 

Screenshot-2019-09-26-00-17-19-519-com-miui-securitycenter.png

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι βάζεις μέσα; Όλο το νετφλιξ;;;;:lol::lol::lol::p:p

Τούμπανο συσκευή με πολύ καλές κάμερες και βίντεο, δε θες μπόλικο χώρο; Μόνο οι μουσικές μου (ένα μεγάλο μέρος σε flac) είναι 35-40GB. Όπως και να 'χει, για αρκετό κόσμο είναι λίγα τα 128GB.

 

Παρεμπιπτόντως, με το 4G+ πώς τα πάει; Τι ταχύτητες πιάνει στα ελληνικά δίκτυα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο συσκευή με πολύ καλές κάμερες και βίντεο, δε θες μπόλικο χώρο; Μόνο οι μουσικές μου (ένα μεγάλο μέρος σε flac) είναι 35-40GB. Όπως και να 'χει, για αρκετό κόσμο είναι λίγα τα 128GB.

 

 

 

Παρεμπιπτόντως, με το 4G+ πώς τα πάει; Τι ταχύτητες πιάνει στα ελληνικά δίκτυα;

Από όσο γνωρίζω δεν πιάνει 4G+ αλλά μόνο σκέτο 4G.
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό ενός φίλου μου που δοκίμασα είχε 4g+ με 3ca σε Cosmote.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε κάποιες έξτρα ρυθμίσεις για το 4G+ η όπως αυτόματα ρυθμίστηκε από το δίκτυο το κινητό;;
Link to comment
Share on other sites

Κάνατε κάποιες έξτρα ρυθμίσεις για το 4G+ η όπως αυτόματα ρυθμίστηκε από το δίκτυο το κινητό;;
Είναι θέμα δικτύου

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...