Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερχεται απο βδομαδα και το δικο μου 6/64 pro σε μπλε χρωμα απο Gearbest..

Επισης περιμενω αυτη την θηκη και αυτο το γυαλι.

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρήγγειλα από ελληνικό κατάστημα το 6/64 στα 389€. Η παράδοση που δίνουν είναι μία έως τρεις ημέρες. Οπότε στο τέλος της επόμενης εβδομάδος κατά πάσα πιθανότητα Εάν δεν πάει κάτι στραβά θα το έχω στα χέρια μου. Προέρχομαι από huawei mate 10 pro το οποίο μέχρι ώρας είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο. Ελπίζω να είναι σωστή η αγορά μου και να μην βρεθώ προ εκπλήξεων.

Εδώ βέβαια θα είμαστε και θα τα λέμε.

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρήγγειλα από ελληνικό κατάστημα το 6/64 στα 389€. Η παράδοση που δίνουν είναι μία έως τρεις ημέρες. Οπότε στο τέλος της επόμενης εβδομάδος κατά πάσα πιθανότητα Εάν δεν πάει κάτι στραβά θα το έχω στα χέρια μου. Προέρχομαι από huawei mate 10 pro το οποίο μέχρι ώρας είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο. Ελπίζω να είναι σωστή η αγορά μου και να μην βρεθώ προ εκπλήξεων.

Εδώ βέβαια θα είμαστε και θα τα λέμε.

Καλή συνέχεια

 

Κι εγώ το ίδιο ελπίζω. Ως τώρα δεν με έχει δυσαρεστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Η Global έκδοση του MI 9T Pro από Κίνα έχει κάποια διαφορά απ αυτό που κυκλοφορεί στην Ελλάδα?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άφαντα τα μπλε ...μιλάω με mm για παραγγελία από την Τετάρτη λέει μας ήρθαν μαύρα κόκκινα μπλε περιμένουμε.... διαθεσιμότητα κατά τα άλλα 1-3 εργάσιμες ...εγώ φταίω βέβαια που εξόφλησα κατευθείαν και δεν εδωσα μόνο προκαταβολή...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Global έκδοση του MI 9T Pro από Κίνα έχει κάποια διαφορά απ αυτό που κυκλοφορεί στην Ελλάδα?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Καμία όσο αφορά το hardware
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην μπερδευεστε και μην μπερδεύετε και τους άλλους. Αν ψωνίσεις από Κίνα το mi 9t pro σου έρχεται το τηλέφωνο που πουλιέται και εδώ στην Ελλάδα . Το ίδιο ακριβώς (πέρα από τον φορτιστή που θέλει τον ανταπτορα του μισού ευρώ αν δεν έχεις). Το mi 9t pro απευθύνεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Το κινεζικό είναι το k20 pro . Γι'αυτό και έχει άλλη τιμή το mi9 t pro από Κίνα και άλλη το Κ20 pro . Το πρώτο είναι σαφώς ακριβότερο γιατί απευθύνεται στην Ευρώπη.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται απο βδομαδα και το δικο μου 6/64 pro σε μπλε χρωμα απο Gearbest..

Επισης περιμενω αυτη την θηκη και αυτο το γυαλι.

 

Θήκη δε χρειάζεται να αγοράσεις, έχει μέσα στο κουτί και είναι πολύ καλή και αρκετά ποιοτική, εγώ δεν πήρα, μόνο τζάμι

Link to comment
Share on other sites

Θήκη δε χρειάζεται να αγοράσεις, έχει μέσα στο κουτί και είναι πολύ καλή και αρκετά ποιοτική, εγώ δεν πήρα, μόνο τζάμι

 

Το ξερω οτι εχει αλλα θα παρω 2-3 ακομα να τις αλλαζω

 

@THANKIN Πολυ σωστα απλα νομισα αναφεροταν στο Κ 20 pro λαθος μου

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας το K20 Pro και του έχει βάλει καμιά rom με ελληνικά; Είναι το ίδιο με το ευρωπαϊκό σαν εμπειρία χρήσης;
Link to comment
Share on other sites

Παπαλα το μπλε μέχρι τον επόμενο μήνα μου είπαν από το mm. Έτσι πήρα το κόκκινο που είχαν διαθέσιμο από το μαύρο που επίσης είχαν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παπαλα το μπλε μέχρι τον επόμενο μήνα μου είπαν από το mm. Έτσι πήρα το κόκκινο που είχαν διαθέσιμο από το μαύρο που επίσης είχαν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από Κίνα παντός υπάρχουν σε στοκ όλα τα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ χρήσιμη η πληροφορία αλλά να μην συγκρίνουμε τώρα τι στοκ υπάρχει στην Ελλάδα με το στοκ στην Κίνα! Και μην ξεχνάμε ότι από Κίνα κάνουν από 15 μέρες ως 45 να έρθουν, ε σε ένα μήνα θα έχουν στοκαρει και εδώ...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά έχω παραγγείλει από banggood το 128αρι κόκκινο από τις 8 Σεπτεμβρίου 10 εγινε το shipping στην Ολλανδία κ απο εκει κ μετα μέχρι τώρα δεν έχει γίνει τίποτα έχουν κολλήσει εκει ακόμα ούτε το τρακ βγάζει τίποτα ξέρετε τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Οκ χρήσιμη η πληροφορία αλλά να μην συγκρίνουμε τώρα τι στοκ υπάρχει στην Ελλάδα με το στοκ στην Κίνα! Και μην ξεχνάμε ότι από Κίνα κάνουν από 15 μέρες ως 45 να έρθουν, ε σε ένα μήνα θα έχουν στοκαρει και εδώ...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαφώς εννοείτε ότι ο κάθε ένας κάνει την επιλογή του ανάλογα τις ανάγκες του...

 

Εγω ρε παιδιά έχω παραγγείλει από banggood το 128αρι κόκκινο από τις 8 Σεπτεμβρίου 10 εγινε το shipping στην Ολλανδία κ απο εκει κ μετα μέχρι τώρα δεν έχει γίνει τίποτα έχουν κολλήσει εκει ακόμα ούτε το τρακ βγάζει τίποτα ξέρετε τι παιζει?

 

Μαζί είμαστε εγώ το μπλε από banggood θέλει υπομονή το άθλημα 6 με 8 μέρες περίπου για να εμφανιστεί στο track αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά έχω παραγγείλει από banggood το 128αρι κόκκινο από τις 8 Σεπτεμβρίου 10 εγινε το shipping στην Ολλανδία κ απο εκει κ μετα μέχρι τώρα δεν έχει γίνει τίποτα έχουν κολλήσει εκει ακόμα ούτε το τρακ βγάζει τίποτα ξέρετε τι παιζει?
Καλά το πότε έγινε η αποστολή στην Ολλανδία άστο...αυτά τα καταστήματα έχουν καβαντζομενα tracking number . Όταν στο στέλνουν δεν σημαίνει ότι έφυγε! Γι'αυτό και δεν είναι ανιχνεύσιμο. Ο αριθμός που σου στέλνουν είναι μεν σωστός αλλά η αποστολή μπορεί να γίνει και 7-10 μερες αργότερα! Είναι το κόλπο για να φαίνεται ότι δήθεν το έστειλαν! Και μετά τα φορτώνουν όλα στα ταχυδρομεία! Μόνο όταν το δεις ανιχνεύσιμο έχει ξεκινήσει το ταξίδι!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το 6/128 σε μαύρο από banggood . Από την αποστολή ( λήψη t/n) το παρέλαβα σε 11 ημέρες. Αρκετά γρήγορα θα έλεγα , συνήθως με priority παραλαμβάνω σε 15 με 20 .

Πρώτες εντυπώσεις άκρως θετικές, πολύ στιβαρή και ποιοτική συσκευή, σούπερ οθόνη και πολύ καλό δαχτυλικό αποτύπωμα.

Πολύ ψαρωτική η ανασυρόμενη μπροστινή κάμερα με τo led :)

Δεν του έχω βάλει ακόμα sim μέσα, το βράδυ το γενικό σετάρισμα, τώρα μόνο το σύνδεσα στο wifi και κατέβασε 512 Mb security path Αυγούστου, η έκδοση της miui είναι global 10.3.2.

Το τηλ το έχω στα Ελληνική με περιοχή Ελλάδα , δεν νομίζω να υπάρχει λόγος αλλαγής περιοχής , σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το 6/128 σε μαύρο από banggood . Από την αποστολή ( λήψη t/n) το παρέλαβα σε 11 ημέρες. Αρκετά γρήγορα θα έλεγα , συνήθως με priority παραλαμβάνω σε 15 με 20 .

 

Πρώτες εντυπώσεις άκρως θετικές, πολύ στιβαρή και ποιοτική συσκευή, σούπερ οθόνη και πολύ καλό δαχτυλικό αποτύπωμα.

 

Πολύ ψαρωτική η ανασυρόμενη μπροστινή κάμερα με τo led :)

 

Δεν του έχω βάλει ακόμα sim μέσα, το βράδυ το γενικό σετάρισμα, τώρα μόνο το σύνδεσα στο wifi και κατέβασε 512 Mb security path Αυγούστου, η έκδοση της miui είναι global 10.3.2.

 

Το τηλ το έχω στα Ελληνική με περιοχή Ελλάδα , δεν νομίζω να υπάρχει λόγος αλλαγής περιοχής , σωστά ?

Υπάρχει αν θες να σου ξεκλειδώσει τα θέματα ώστε να μπορείς να τα αλλάζεις επίσης σου αφαιρεί και την προστασία της υψηλής έντασης ακουστικών που υπόκειται η Ευρώπη όλα αυτά τα προσπερνάει βάζοντας το π.χ Ελβετία.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αν θες να σου ξεκλειδώσει τα θέματα ώστε να μπορείς να τα αλλάζεις επίσης σου αφαιρεί και την προστασία της υψηλής έντασης ακουστικών που υπόκειται η Ευρώπη όλα αυτά τα προσπερνάει βάζοντας το π.χ Ελβετία.

 

Το θέμα με την ένταση ίσως με ενδιαφέρει αν έχει σχέση βέβαια ακόμα και με τα ασύρματα ακουστικά και όχι με τα ενσύρματα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την ένταση ίσως με ενδιαφέρει αν έχει σχέση βέβαια ακόμα και με τα ασύρματα ακουστικά και όχι με τα ενσύρματα

Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά κάλιστα κάνεις μια δοκιμή και μας ενημερώνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά κάλιστα κάνεις μια δοκιμή και μας ενημερώνεις...

 

ναι , θα είναι ένα από τα πολλά που πρέπει να τσεκάρω :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την ένταση ίσως με ενδιαφέρει αν έχει σχέση βέβαια ακόμα και με τα ασύρματα ακουστικά και όχι με τα ενσύρματα
Πάντως αλλάζοντας σε Ινδία εμφανίστηκαν τα θέματα αλλά η ένταση του ηχείου δεν άλλαξε

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...