Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε αυριο παραλαμβάνω!

Πρώτη κίνηση gcam?

Και αν ναι, ποια?

 

Μπορώ να διαβάσω όλο το thread άλλα πολλά έχουν αλλάξει εδώ και καιρο με νέες εκδόσεις κτλ!

 

Τι άλλο μου προτείνετε να αλλάξω?

Edited by glynos
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; εμένα η συσκευή είναι από το eShop με διετή εγγύηση καταστήματος, μάλιστα το κατάστημα είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου, είναι μια πολύ μεγάλη εταιρεία με αρκετά φυσικά καταστήματα στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι τι ?μα ίντα μπρε λές,εννοείς σημεία παραλαβης

και έτσι να είναι όπως τα λες γιατί να το πάρω από κει και όχι από επισημους μεταπωλητές που αν θυμάμαι καλά ήταν στη ίδια τιμή 399€

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την xiaomi και τα σημεία πώλησης, είναι ένα μείζον θέμα που συζητείται σε πολλά φόρουμ στην Ελλάδα. Από την στιγμή που ο μόνος επίσημος διανομέας είναι η infoquest,αν θέλεις επίσημη εγγύηση, απευθύνεσαι στα καταστήματα που προμηθεύονται από αυτούς (γράφει αναλυτικά στην ιστοσελίδα τους ποια είναι αυτά)και από το επίσημο διαδικτυακό τους κατάστημα. Τώρα αν θες να γλιτώσεις κάποια λεφτά, όπως κ γω,το αγοράζεις είτε από το Σκρουτζ είτε από την Κίνα,με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν δεν υπάρξει επίσημο πωλητής στην Ελλάδα όπως κάνουν κ άλλες εταιρίες όπως η samsung,δεν πρόκειται ποτέ να έχουμε 2 χρόνια εγγύηση από επίσημη αντιπροσωπεία.

Σίγουρα το θέμα είναι να μην πάθει τίποτα η συσκευή, αλλά αν πας σε.κια ακριβή συσκευή,για μένα καλύτερα να το ψάξεις.

Δυστυχώς δεν είναι κ ότι καλύτερο αυτό με την xiaomi, αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω πάρει συσκευές xiaomi από καταστήματα Σκρουτζ και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Το συγκεκριμένο που έχω, 75 € φθηνότερα.

Δεν είναι και λίγα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τι τι ?μα ίντα μπρε λές,εννοείς σημεία παραλαβης

και έτσι να είναι όπως τα λες γιατί να το πάρω από κει και όχι από επισημους μεταπωλητές που αν θυμάμαι καλά ήταν στη ίδια τιμή 399€

Συμφωνώ σε αυτό που γράφεις ότι αξίζει από infoquest τώρα, απλά απάντησα ότι υπάρχουν και άλλα αξιόπιστα καταστήματα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχω πάρει συσκευές xiaomi από καταστήματα Σκρουτζ και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Το συγκεκριμένο που έχω, 75 € φθηνότερα.

Δεν είναι και λίγα.

 

Κι εγώ απο Skroutz ψώνιζα αλλά τα κινητά μου ήταν μέχρι 200€ οπότε αξιζε το ρίσκο! Ευτυχώς δεν μου έκατσε ποτέ βλάβη!

Τώρα όμως που το κινητό κάνει τα διπλάσια χρήματα και είναι για επαγγελματική δουλειά, ε, δεν νομίζω ότι αξίζει το ρίσκο!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρησιμοποιεί το app vault έχει παρατηρήσει μια καινούρια εφαρμογή που προστέθηκε την news, είναι με ειδήσεις αλλά εδώ και δύο μέρες δείχνει τις ίδιες ειδήσεις δεν ανανεώνεται;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ανανεώνεται ανά διαστήματα αλλά οι δύο τρεις πρώτες. Ανακυκλώνει τις πηγές μάλλον γι'αυτό. Θα ήταν καλό ,από τη στιγμή που δεν μπορούμε να το βγάλουμε,να μπορούσαμε να προσθέσουμε πηγές εμείς.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ανανεώνεται ανά διαστήματα αλλά οι δύο τρεις πρώτες. Ανακυκλώνει τις πηγές μάλλον γι'αυτό. Θα ήταν καλό ,από τη στιγμή που δεν μπορούμε να το βγάλουμε,να μπορούσαμε να προσθέσουμε πηγές εμείς.
Τώρα είναι οκ έφταιγε το dns adgaurd που είχα βάλει για τις διαφημίσεις, τελικά καλύτερα διαφημίσεις παρά τα προβλήματα που δημιουργούν αυτές οι εφαρμογές

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι οκ έφταιγε το dns adgaurd που είχα βάλει για τις διαφημίσεις, τελικά καλύτερα διαφημίσεις παρά τα προβλήματα που δημιουργούν αυτές οι εφαρμογές

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ουτε εμενα μου τις κανει refresh που εχω το blockada, αλλα το χειροτερο ειναι οτι μου τις βγαζει στα γερμανικα :lol:

Δοκιμασα να το απενεργοποιηησω, εκανε την ανανεωση αλλα παλι στα γερμανικα ειναι οι ειδησεις! :confused:

Καμια ιδεα πως διορθωνεται?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις περιοχή Γερμανίας ; Και εμένα έβγαζε ελβετικές στην αρχή μέχρι που έβαλα Ελλάδα και δείχνει τώρα ελληνικές ειδήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις περιοχή Γερμανίας ; Και εμένα έβγαζε ελβετικές στην αρχή μέχρι που έβαλα Ελλάδα και δείχνει τώρα ελληνικές ειδήσεις.

 

Γιεπ, τωρα μολις το τσεκαρα και μπηκα το γραψω, ειχα περιοχη Ελβετια και το αλλαξα σε Ελλαδα και τωρα ειναι στα ελληνικα οι ειδησεις. Δυστυχως ομως τωρα χαθηκε το feed feature απο τον Mi browser που μου αρεσε:( Μαλλον θα το κρατησω Ελβετια για αυτο..ουτως η αλλως για ειδησεις χρησιμοποιω το google news

 

Επισης να αναφερω οτι πριν λιγες ημερες ηρθε καινουργια ενημερωση για την always on display; release 1.12.290

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Γιεπ, τωρα μολις το τσεκαρα και μπηκα το γραψω, ειχα περιοχη Ελβετια και το αλλαξα σε Ελλαδα και τωρα ειναι στα ελληνικα οι ειδησεις. Δυστυχως ομως τωρα χαθηκε το feed feature απο τον Mi browser που μου αρεσε:( Μαλλον θα το κρατησω Ελβετια για αυτο..ουτως η αλλως για ειδησεις χρησιμοποιω το google news

 

 

 

Επισης να αναφερω οτι πριν λιγες ημερες ηρθε καινουργια ενημερωση για την always on display; release 1.12.290

Καλημέρα δεν υπάρχει πουθενά η έκδοση 1.12.290 της aod, ήρθε σε κανέναν άλλο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν υπάρχει πουθενά η έκδοση 1.12.290 της aod, ήρθε σε κανέναν άλλο;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά επειδή ήταν Ελβετία την πηρε νωρίτερα, εμείς περιμένουμε!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Λογικά επειδή ήταν Ελβετία την πηρε νωρίτερα, εμείς περιμένουμε!
Ούτε με Ελβετία έρχεται

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με Ελβετία έρχεται

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση που μου έκανε ενημέρωση

zbLFrjX

https://photos.app.goo.gl/vr4bH1fGLs25msPy8

Φαίνεται τώρα η εικόνα?

Edited by nikosbar128
>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι το block this δουλεύει καλύτερα από όλα αυτά που αναφέρετε,δεν κόβει ούτε ενημερώσεις,ούτε apk mirror,κτλ

στο apk mirror κοβει διαφημίσεις αλλά κανονικά κατεβάζεις τις εφαρμογές

τα υπόλοιπα είναι πολύ κουραστικά για μένα προσωπικά ειδικά από hidden settings

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με Volte αν ξέρει κάποιος. Το έχω ενεργοποιημενο, αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί ή κάνει κάτι. Στη σχετική σελίδα της Wind λέει ότι πρέπει να εμφανίζεται ειδικό εικονίδιο όταν είναι ενεργοποιημενο στην αρχική οθόνη. Εμένα απλά βγάζει 4G+

 

https://www.wind.gr/programmata-kinhths-gia-thn-epixeirhsh/voice-over-lte/

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις καρτοκινητο δεν λειτουργεί,μόνο συμβόλαιο,καλύτερα να ρωτήσεις στο σχετικό νήμα παντως
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει μόνο πελάτες συμβολαίου αποτι διάβασα στο σχετικό νήμα. Αλλά καλύτερα να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα το κινητό!

 

Ακόμα το στήνω!!!

Αλλά ρε φίλε τι χέλι είναι αυτό; Πώς γλιστράει έτσι;

Ακόμα και την θήκη που είχε μέσα να χρησιμοποιήσεις, πάλι γλιστράει πολύ!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα το κινητό!

 

Ακόμα το στήνω!!!

Αλλά ρε φίλε τι χέλι είναι αυτό; Πώς γλιστράει έτσι;

Ακόμα και την θήκη που είχε μέσα να χρησιμοποιήσεις, πάλι γλιστράει πολύ!

 

Καλορίζικο και εύχομαι να το χαρείς.

Θήκη οπωσδήποτε. Χάνει με θήκη όπως όλα αλλά αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα το κινητό!

 

Ακόμα το στήνω!!!

Αλλά ρε φίλε τι χέλι είναι αυτό; Πώς γλιστράει έτσι;

Ακόμα και την θήκη που είχε μέσα να χρησιμοποιήσεις, πάλι γλιστράει πολύ!

 

Ποιό δεν γλυστράει δηλ?:lol: Ειδικά τα premium γυάλινα?:lol:

 

Η θήκη που έχει μέσα είναι για τα σκυλιά. Βάλε του μία Spigen άμεσα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...