Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ήθελα να την κάνω και γω για να βάλω το kodi αλλά βολεύτηκα με το tv box και το άφησα...

Δεν πρέπει να είναι δύσκολο και προσθέτει πολλά. Ίσως την κάνω κάποια στιγμή να ασχοληθώ να μάθω. Πάντως για τα ακουστικά δεν καταλαβαίνω πως σε σένα δούλεψαν αμέσως. Οι Samsung συσκευές νομίζω συνδέονταν αμέσως χωρίς το trick στο secret menu.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορεί επειδή έχω και το home cinema της Samsung. Ααα και με την ευκαιρία, το ποστ 10077 διόρθωσε την διαδικασία για να μπεις στο secret menu, γράφεις δυο φορές menu άλλαξε το με το mute, μάλλον auto correct...

 

Edit: Ναι ξέρω έχω βραδυνές ανησυχίες, λοιπόν για το φίλο για να μην ψάχνει, όταν μπεις στο secret menu θα σου βγάλει 6 κατηγορίες στην πρώτη επιλογή option κανείς δεξιά πας στο engineer option πατάς πάλι δεξιά και βρίσκεις το BT_AUDIO_ON_OFF και το κάνεις on πιέζοντας πάλι φυσικά το δεξί πλήκτρο, για να κατοχυρώσει την αλλαγή απλά πατάς το return πάνω στο τηλεχειριστήριο... that's it!

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα το Plantronics Voyager Edge, και για μένα και τη σύζυγο. Συχνά κάνει και στους δυο μας το εξής:

Το ανοίγεις και πας να καλέσεις ένα αριθμό. Ενώ είναι συνδεδεμένο, ο ήχος δεν έρχεται από το BT αλλά από τη συσκευή. Πρέπει στις επιλογές κλήσης να πατήσεις το εικονίδιο του ΒΤ για να επανέλθει ο ήχος στο Plantronics. Είναι πάρα πολύ εκνευριστικο, γνωρίζει κανείς αν και πως διορθώνεται;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα το Plantronics Voyager Edge, και για μένα και τη σύζυγο. Συχνά κάνει και στους δυο μας το εξής:

Το ανοίγεις και πας να καλέσεις ένα αριθμό. Ενώ είναι συνδεδεμένο, ο ήχος δεν έρχεται από το BT αλλά από τη συσκευή. Πρέπει στις επιλογές κλήσης να πατήσεις το εικονίδιο του ΒΤ για να επανέλθει ο ήχος στο Plantronics. Είναι πάρα πολύ εκνευριστικο, γνωρίζει κανείς αν και πως διορθώνεται;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Έχεις iPhone?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Οι συσκευές είναι s7 Edge και note3.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Εγώ έχω το s8 και το nexus 6p και άλλα κινητά πριν από αυτά και όλα δούλευαν άψογα με το edge. Λοιπόν αρχικά κατέβασε την εφαρμογή της Plantronics και δες τις ρυθμίσεις της συσκευής. Ίσως εκεί να είναι η λύση του προβλήματος σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το s8 και το nexus 6p και άλλα κινητά πριν από αυτά και όλα δούλευαν άψογα με το edge. Λοιπόν αρχικά κατέβασε την εφαρμογή της Plantronics και δες τις ρυθμίσεις της συσκευής. Ίσως εκεί να είναι η λύση του προβλήματος σου.

 

Εμένα με το S8 μου κάνει αποσυνδέσεις συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το S8 μου κάνει αποσυνδέσεις συνέχεια.
Έχεις περάσει την εφαρμογή? Επίσης δοκίμασε να το διαγράψεις και να το επανασυνδέσεις. Δες και αν έχεις το τελευταίο update του ακουστικού γιατι έχει βγει ένα σχετικά νέο.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει την εφαρμογή? Επίσης δοκίμασε να το διαγράψεις και να το επανασυνδέσεις. Δες και αν έχεις το τελευταίο update του ακουστικού γιατι έχει βγει ένα σχετικά νέο.

 

Αναβάθμιση έχω κάνει ναι την εφαρμογή στο τηλ οχι δεν την εχω βάλει

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση έχω κάνει ναι την εφαρμογή στο τηλ οχι δεν την εχω βάλει
Βαλτην και δες και τις ρυθμίσεις από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την έχω περάσει, καμία διαφορά. Το μόνο που έλυσε το πρόβλημα, και πλέον το ΒΤ δουλεύει ρολόι, ήταν η απενεργοποίηση, μέσω της εφαρμογής, των αισθητήρων. Βρήκα και σε ξένα φορουμς ότι όντως οι αισθητήρες δε λειτουργούν σωστά. Ο αισθητήρας κάποιες φορές "θεωρεί" ότι δε φοράς το ΒΤ και δρομολογεί την κλήση στο κινητό.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την έχω περάσει, καμία διαφορά. Το μόνο που έλυσε το πρόβλημα, και πλέον το ΒΤ δουλεύει ρολόι, ήταν η απενεργοποίηση, μέσω της εφαρμογής, των αισθητήρων. Βρήκα και σε ξένα φορουμς ότι όντως οι αισθητήρες δε λειτουργούν σωστά. Ο αισθητήρας κάποιες φορές "θεωρεί" ότι δε φοράς το ΒΤ και δρομολογεί την κλήση στο κινητό.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Για αυτό είπα να δεις τις ρυθμίσεις. Εγώ τις έχω έτσι και λειτουργεί άψογα. fec88c784208008db0295aa6bed14b1d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

διάβασα κάποιες σελίδες του topic αλλά έχω μπερδευτεί...

 

Θέλω να αγοράσω ένα bluetooth για την γυναίκα μου η οποία είναι δικηγόρος και μιλάει πολύ στο τηλέφωνο.

 

Με ενδιαφέρουν λοιπόν κυρίως η ποιότητα κλήσης/ήχου ,η αυτονομία και να μην κάνει συνδέσεις/επανασυνδέσεις κτλ.

 

Επίσης δεν θα ήθελα να πάρω κάτι πολύ ακριβό γιατί δεν ξέρω αν την βολέψει.

 

Ψάχνω ουσιαστικά το value for money.

 

Να κοιτάξω κάποιο plantronics (πχ Μ70??) ή έχετε να μου προτείνεται κάποιο άλλο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

διάβασα κάποιες σελίδες του topic αλλά έχω μπερδευτεί...

 

Θέλω να αγοράσω ένα bluetooth για την γυναίκα μου η οποία είναι δικηγόρος και μιλάει πολύ στο τηλέφωνο.

 

Με ενδιαφέρουν λοιπόν κυρίως η ποιότητα κλήσης/ήχου ,η αυτονομία και να μην κάνει συνδέσεις/επανασυνδέσεις κτλ.

 

Επίσης δεν θα ήθελα να πάρω κάτι πολύ ακριβό γιατί δεν ξέρω αν την βολέψει.

 

Ψάχνω ουσιαστικά το value for money.

 

Να κοιτάξω κάποιο plantronics (πχ Μ70??) ή έχετε να μου προτείνεται κάποιο άλλο?

 

Ευχαριστώ.

Plantronics edge στα 70 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

86 ευρώ έχει το πιο φθηνό στο skroutz...

 

Κάτι πιο φθηνό??

 

Φοβάμαι να μην καταλήξει σε κανένα συρτάρι..

Link to comment
Share on other sites

86 ευρώ έχει το πιο φθηνό στο skroutz...

 

Κάτι πιο φθηνό??

 

Φοβάμαι να μην καταλήξει σε κανένα συρτάρι..

 

Κάτι τέτοιο θα σε ενδιέφερε?

 

34b5fa3f364d5c3a364944e97592bcb5.jpg

 

c1bcd03c5ca67690d1ac62e44d1a149d.jpg

 

7ωρες αυτονομία το πρώτο και 3.5 το δεύτερο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

86 ευρώ έχει το πιο φθηνό στο skroutz...

 

Κάτι πιο φθηνό??

 

Φοβάμαι να μην καταλήξει σε κανένα συρτάρι..

70 σε ένα μαγαζί στο Αιγάλεω. Σε συρτάρι αποκλείεται να καταλήξει είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά. Αν δεν σου κάνει αυτό δεν σου κάνουν τα Bluetooth ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Μια παρα πολυ καλη προταση με παρα πολυ δυνατη ακουστικη και καθαρο ηχο, αμφιδρομα, ειναι το Remax T9. Το εχω ως δευτερο bluetooth και πρωτο εχω το plantronics edge. Δεν τα συγκρινω σε καμια περιπτωση. Το edge ειναι ανωτερο και το κορυφαιο, παροτι το γυρισα πισω την πρωτη φορα γιατι δεν με ακουγανε(ειχε προβλημα το μικροφωνακι του). Μου το αντικαταστησανε με καινουριο-σφραγισμενο και ειμαι μια χαρα. Στο ενδιαμεσο που αναμενα την αντικατασταση, που κρατησε 2+ εβδομαδες περιπου, αγορασα με 12 ευρω αυτο το ομορφο bluetooth. Αξιζει και με το παραπανω τα χρηματα του. Να προσθεσω οτι ακους μουσικη, αλλαζεις τα κομματια προς το προηγουμενο ή προς το επομενο κομματι της λιστας με το volume rocker και αναφερει-spell τον αριθμο που σας καλει μετα τα πρωτα δυο κουδουνισματα στο αυτι, στα αγγλικα. Ερχεται με κινεζικη γλωσσα, αλλα αλλαζει πολυ ευκολα στην αγγλικη για τις ειδοποιησεις που εχει. Το αναγραφει πως γινεται και στο manual που ερχεται στην συσκευασια. Ειλικρινα, για οποιον ψαχνει μια φθηνη μεν, αλλα ως μη αναμενομενο πολυ καλη προταση. Παραθετω link παρακατω απο Skroutz και απο το site της REMAX:

https://www.skroutz.gr/s/10378540/Remax-RB-T9.html?from=account_favorites

 

https://www.iremax.com/products/bluetooth-earpiece-rb-t9

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

+1 για το Remax...(Edit: απλά να ξέρεις έχει 6 ώρες ομιλίας)

Επίσης φθηνή και καλή επιλογή με την αξιοπιστία της Plantronics το Explorer 50, στα 17€ και συρτάρι να μπει λίγο το κακό.

 

Και μια συμβουλή, παρτης οπωσδήποτε με γάντζο, γιατί θα της φεύγει απ το αυτί και θα εκνευρίζεται...

 

Τσέκαρε και τα jabra,καλός ήχος με αρκετά καλή αυτονομία...

 

Edit 2: πες μας και πόσες ώρες μιλάει τη μέρα να έχουμε μια εικόνα...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε και τα jabra,καλός ήχος με αρκετά καλή αυτονομία...

 

Πολύ καλά είναι τα Jabra, μόνη μου ένσταση - τουλάχιστο για το Stealth που έχω - είναι ότι έχει χαμηλό ήχο στο ακουστικόγια τα δικά μου γούστα (και πάντα συγκριτικά με το Edge), και επίσης δεν έχει κουμπιά έντασης, που το θεωρώ άκρως απαραίτητο να υπάρχουν σε ένα ακουστικό αυτής της κατηγορίας τιμής, και που κατά τα άλλα είναι άριστο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.

Θα δοκιμάσω αρχικά το Plantronics explorer 50 κυρίως λόγω τιμής αλλά κ μάρκας.Επισης έχει 11 ώρες ομιλίας σε σχέση με το remax που πρότεινε ο φίλος πιό πάνω το οποίο έχει 6.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το 70 δεν έχει γάντζο και για εναν καινούργιο άνθρωπο στο χώρο των Bluetooth θα είναι αρκετά βάσανο να συνηθίσει να το κρατάει στο αυτί του...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...