Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έβαλα το smart connect και το stereo bluetooth headset sbh52 και μου έκανε μια αναβάθμηση το bluetooth και μετά ενεργοποίησα και την εφαρμογή για να μου βγάζει στην οθονη του 52 τα μηνύματα. Αλλά μόνο του hangout βλέπω, το whatsapp και το viber δεν το βγάζει.

Εγώ ο φουκαράς δεν βλέπω ούτε του Hangout και ας έχω Sony Z Ultra.. Να πάω να κρεμαστώ? Παρεπιπτόντως , τα Hangouts μολονότι είναι μία καταπληκτική και μάλιστα δωρεάν εφαρμογή, θα παρατηρήσω δύο πράγματα:

1)Άργησε πάρα πολύ να βγει με αποτέλεσμα το imessage της Apple να κερδίσει πάρα πολύ δρόμο και να το χρησιμοποιούν πολλοί χρήστες των iPhone.

2)Υπάρχουν ΑΣΧΕΤΟΙ ΑΧΡΙΟΙ άνθρωποι που βάζουν στην εφαρμογή 1 αστέρι μη λογαριάζοντας ότι αφενώς είναι δωρεάν, αφετέρου δεν έχουν ιδέα του τι εστί developing.. και έτσι αβασάνιστα βάζουν 1 αστέρι. 1 Αστέρι βάζεις σε εφαρμογή είτε αν δεν τρέχει, είτε αν τρέχει κρασσάρει το τηλέφωνο...

ΑΣΧΕΤΟΙ του αισχίστου είδους. Μιλάμε για εφαρμογή η οποία, καταργεί Viber, whats up, skype και μαλιστα έχει την μεγαλύτερη προεγκατεστημένη βάση χρηστών στον πλανήτη. Μην ξεχνάτε ότι είναι default εφαρμογή των android και μάλιστα τα παλιά android που είχαν google talk αναβαθμίζουν αυτόματα σε Hangout... Αλλά η ημιμάθεια είναι χειροτέρα της αμάθιας. (sorry για το off topic).

Edited by winmobileguru

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα

 

Μπορώ να βρω ένα bluetooth ακουστικό που όταν πατάς το κουμπάκι απάντησης κλήσης όταν δεν είναι σε κλήση να ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ απαντάει σε κλήση και να την τερματίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μπορώ να βρω ένα bluetooth ακουστικό που όταν πατάς το κουμπάκι απάντησης κλήσης όταν δεν είναι σε κλήση να ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ απαντάει σε κλήση και να την τερματίζει;

 

Το sbh50 είναι έτσι

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ok. Το κρατάω το sony sbh50 σαν υποψήφιο αν δεν βρεθεί άλλο που να είναι in ear και όχι κλιπσαριστό στο πουκάμισο και λίγο πιο οικονομικό.

 

Δηλαδή αυτό αν πατηθεί κατά λάθος το κουμπί απάντησης της κλήσης ή οποιοδήποτε άλλο κουμπί όταν δεν είναι σε κλήση και είναι συνδεμένο με το τηλέφωνο δεν κάνει απολύτως τίποτα; Θαύμα θα ήταν αυτό! Σωτήριο! Βαρέθηκα να ανοίγει το music player στο κινητό μου και να ακούω στα καλά καθούμενα το τελευταίο κομμάτι που έπαιζα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok. Το κρατάω το sony sbh50 σαν υποψήφιο αν δεν βρεθεί άλλο που να είναι in ear και όχι κλιπσαριστό στο πουκάμισο και λίγο πιο οικονομικό.

 

Δηλαδή αυτό αν πατηθεί κατά λάθος το κουμπί απάντησης της κλήσης ή οποιοδήποτε άλλο κουμπί όταν δεν είναι σε κλήση και είναι συνδεμένο με το τηλέφωνο δεν κάνει απολύτως τίποτα; Θαύμα θα ήταν αυτό! Σωτήριο! Βαρέθηκα να ανοίγει το music player στο κινητό μου και να ακούω στα καλά καθούμενα το τελευταίο κομμάτι που έπαιζα!

 

Πώς μπορούμε να το επικοινωνήσουμε αυτό στις εταιρίες που παράγουν bluetooth; ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ bluetooth σας παρά μόνο να απαντά σε κλήσεις. Τελεία και παύλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα bluetooth hands-free δοκιμασμένο από Κίνα μέχρι 10-15 euro; (για το κινητό που έχω παραγγείλει το xiaomi hongmi note)
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ή να εχουν ενα δευτερο κουμπακι στο πλάι, το κανονικο που πατιεται ευκολα να απανταει στις κλήσεις και το αλλο να καλεί

 

Παιδιά κανένα bluetooth hands-free δοκιμασμένο από Κίνα μέχρι 10-15 euro; (για το κινητό που έχω παραγγείλει το xiaomi hongmi note)

Ε το Xiaomi προφανως (Μ7300)

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα bluetooth hands-free δοκιμασμένο από Κίνα μέχρι 10-15 euro; (για το κινητό που έχω παραγγείλει το xiaomi hongmi note)

Περίμενε να έρθει πρώτα το κινητό και αγοράζεις και bluetooth. Πηγαινε στο focalprice.com και πάρε αυτό.

 

http://www.focalprice.com/MT0280B/Fineblue_FD890_1_to_2_Stereo_Bluetooth_4.0_Headset_Black.html

 

Εγώ το χρησιμοποιώ στο LG G2 και είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Μέσα σε 20 μέρες ήρθε. Το μόνο πρόβλημα που έχει (μάλλον κουσούρι) είναι ότι όταν σε καλούν και απαντήσεις ο άλλος σε ακούει σα να είσαι πολύ μακριά. Πράγμα που βελτιώνεται όμως μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα. Τι να πεις; Κινεζιές που ίσως να κατασκευάζονται με παλιότερης τεχνολογίας hardware πιο αργό και ίσως να μην ακολουθεί και όλα τα κατασκευαστικά standard.

Link to comment
Share on other sites

Ή να εχουν ενα δευτερο κουμπακι στο πλάι, το κανονικο που πατιεται ευκολα να απανταει στις κλήσεις και το αλλο να καλεί

 

 

Ε το Xiaomi προφανως (Μ7300)

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, το είχα δεί και πριν 2-3 μήνες αυτό αλλά τώρα δεν το βγάζει ούτε στο alliexpress και μάλλον καταργήθηκε, αφού στην θέση του βγάζει ...άλλο΄με όνομα Mini 5s :O( Εχουμε κανένα άλλο link ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίμενε να έρθει πρώτα το κινητό και αγοράζεις και bluetooth. Πηγαινε στο focalprice.com και πάρε αυτό.

 

http://www.focalprice.com/MT0280B/Fineblue_FD890_1_to_2_Stereo_Bluetooth_4.0_Headset_Black.html

 

Εγώ το χρησιμοποιώ στο LG G2 και είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Μέσα σε 20 μέρες ήρθε. Το μόνο πρόβλημα που έχει (μάλλον κουσούρι) είναι ότι όταν σε καλούν και απαντήσεις ο άλλος σε ακούει σα να είσαι πολύ μακριά. Πράγμα που βελτιώνεται όμως μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα. Τι να πεις; Κινεζιές που ίσως να κατασκευάζονται με παλιότερης τεχνολογίας hardware πιο αργό και ίσως να μην ακολουθεί και όλα τα κατασκευαστικά standard.

 

Eυχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα περιμένω 20-25 μέρες για το κινητό να περιμένω άλλο τόσο για το bluetooth;:rolleyes:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συγκεκριμένο που θέλω να ρωτήσω μπαίνει εδώ και σε 3-4 άλλες κατηγορίες, είπα να το βάλω τελικά εδώ. Κοιτούσα στο ebay για Bluetooth smart watch που τα κάνουν όλα και συμφέρουν.... :D

Είδα αυτό και μου άρεσε πολύ και σκέφτομαι μήπως το πάρω...

http://buy.smartqme.com/smartq-z-watch.html

Έχει δει κανείς σας κάτι παρόμοιο. Έχει αογράσει κάποιος αυτό ή κάτι παρόμοιο!? Είδα και στο XDA έχει θέμα με 138 σελίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, το είχα δεί και πριν 2-3 μήνες αυτό αλλά τώρα δεν το βγάζει ούτε στο alliexpress και μάλλον καταργήθηκε, αφού στην θέση του βγάζει ...άλλο΄με όνομα Mini 5s :O( Εχουμε κανένα άλλο link ;)

 

 

Μια χαρά το βγάζει το Aliexpress, μόλις τώρα κοιτάζω ένα για να παραγγείλω με $14,99....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βγάζει το Aliexpress, μόλις τώρα κοιτάζω ένα για να παραγγείλω με $14,99....

 

Κάποιο λίνκ φίλε μου;;:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λίνκ φίλε μου;;:)

 

Εγώ μόλις παρήγγειλα από αυτόν

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-XIAOMI-M7300-Bluetooth-headset-voice-version-V4-0-Bluetooth-Stereo-Wireless-Universal-Mobile-For/1744919576.html

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αποτυχημένη και πάλι αγορά bt ενός Samsung με καλώδιο και δόνηση ψάχνω ένα μεταξύ Jabra και Plantronics που να έχει και αν όχι δόνηση έστω βομβιτη που να ακούγετε από απόσταση όταν σε καλούν.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι χρειαζεται να περασω στο SBH52/κινητο για να με ειδοποιει για το fb αλλα μονο οταν εχω καποιο συμβαν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι χρειαζεται να περασω στο SBH52/κινητο για να με ειδοποιει για το fb αλλα μονο οταν εχω καποιο συμβαν.

 

Νομίζω ότι αυτό θέλεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extension.facebook

δεν το έχω δοκιμάσει στο δικό μου 52 αλλά για το gmail που έχω δουλεύει μια χαρά.

:D
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ thanks!:)

 

Εκανα και γώ σήμερα την αγορά μου ( παρθενική ) από alliexpress και αναμένουμε:rolleyes:

Πρώτη θετική εντύπωση σε σχέση με paypal ότι το ποσό της αγοράς που αναγράφεται σε € στο site του κινέζου είναι αυτό ακριβώς που σου κρατάνε, ενώ στο paypal είναι πάντα κάτι παραπάνω ( νόμίζω είναι και η νόμιμη προμήθεια του paypal)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό θέλεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware.extension.facebook

δεν το έχω δοκιμάσει στο δικό μου 52 αλλά για το gmail που έχω δουλεύει μια χαρά.

 

Μπραβο Βαγγελη! Αυτο εννοουσα.. θα το δοκιμασω οταν παω σπιτι και θα επανελθω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Το ίδιο ακριβώς βγαίνει και σε samsung το οποίο είναι και 1$ ακριβότερο!

http://www.aliexpress.com/store/product/Universal-N7300-Stereo-Bluetooth-4-0-Wireless-Headset-one-for-two-bluetooth-earphone-for-iphone-samsung/236364_1744908957.html

 

πέρα από την πλάκα δουλεύουν αυτά; Ακούς και σε ακούνε;

Edited by pan0s78
Link to comment
Share on other sites

Nαι μια χαρα ειναι (αν και δεν ειναι Samsung, μπορει σε καποια σημεια να ειναι και καλυτερα)

Εγω πηρα αυτο http://www.aliexpress.com/item/New2013-Best-Saling-Best-Price-High-Quality-Fashion-Design-HM5800-Mono-Bluetooth-Headset-Black/1538205215.html (γραφει και Samsung πανω, εχει και κουτια κομπλε, αλλα δεν ειναι) γιατι λεει 14 ωρες ομιλιας, πραγμα το οποιο τον ρωτησα επιμονα πριν παραγγειλω. Δυστυχως ομως δεν εχει 14 ωρες

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για τρέξιμο, εχετε να μου προτείνετε κάποιο stereo με καλή ποιότητα για μουσική, πιθανώς και αδιάβροχο

Σε αυτά εχω καταλήξει https://www.skroutz.gr/s/267794/Plantronics-BackBeat-903.html?keyphrase=Plantronics+BackBeat+903%2B

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για τρέξιμο, εχετε να μου προτείνετε κάποιο stereo με καλή ποιότητα για μουσική, πιθανώς και αδιάβροχο

Σε αυτά εχω καταλήξει https://www.skroutz.gr/s/267794/Plantronics-BackBeat-903.html?keyphrase=Plantronics+BackBeat+903%2B

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη :D

 

Το έχω εδώ και κανένα χρόνο. Είναι πολύ καλό αλλά το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα λόγο του ότι δε με βολεύει με το κράνος και το δίνω. Αν το θέλεις στείλε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλη μια ερωτηση.

Υπαρχει τροπος να δουμε τον τηλεφωνικο καταλογο ή εστω καποιες αγαπημενες επαφες απο το sbh52?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι αναμεσα σε plantronics m165 , Nokia BH-609 και jabra easycall.

Το πιο σημαντικο για μενα ειναι οι εξωτερικοι θορυβοι να μην περνανε στον συνομιλητη μου και να ειναι αξιοπρεπεις η μπαταρια.

Θα συγχρονιστεί με iphone 5s αν σημαινει κατι αυτο.:)

Θα ηθελα την γνωμη σας...

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι αναμεσα σε plantronics m165 , Nokia BH-609 και jabra easycall.

Το πιο σημαντικο για μενα ειναι οι εξωτερικοι θορυβοι να μην περνανε στον συνομιλητη μου και να ειναι αξιοπρεπεις η μπαταρια.

Θα συγχρονιστεί με iphone 5s αν σημαινει κατι αυτο.:)

Θα ηθελα την γνωμη σας...

Plantronics m165

 

Voice Commands & answer ...... ignore

bat.: 7 hours

Dual microphones + digital signal processing

A2DP streaming

DeepSleep

7 grams

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...