Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μ' άρεσε και η δυνατότητά του να κάνει firmware update. Του έκανα ήδη μια φορά.

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις πως το εκανες γιατι εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα τον τροπο:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

http://www.plantronics.com/us/support/kb/detail.jsp?vfurl=/articles/en_US/How_To/Savor-M1100-How-to-Update-US&retURL=%2Fapex%2FknowledgeSearch&region=us&p=&c=All&k=Savor%2BM1100&t=All&lang=&popup=false&c=All

 

Γενικά πας στο σάιτ της εταιρίας, ψάχνεις και ανοίγεις τη κεντρική σελίδα για το Μ1100, πας σαπόρτ, ΦΑΚΣ και ΧΑΟΥ ΤΟΥ ΑΠΝΤΕΙΤ

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν στερεοφωνικά bluetooth ακουστικά http://www.plantronics.com/us/product/backbeat-go/

Φρεσκότατο

Link to comment
Share on other sites

http://www.plantronics.com/us/support/kb/detail.jsp?vfurl=/articles/en_US/How_To/Savor-M1100-How-to-Update-US&retURL=%2Fapex%2FknowledgeSearch&region=us&p=&c=All&k=Savor%2BM1100&t=All&lang=&popup=false&c=All

 

Γενικά πας στο σάιτ της εταιρίας, ψάχνεις και ανοίγεις τη κεντρική σελίδα για το Μ1100, πας σαπόρτ, ΦΑΚΣ και ΧΑΟΥ ΤΟΥ ΑΠΝΤΕΙΤ

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Δοκιμασα απο τον Mac και δεν γινεται. Θα δοκιμασω απο αλλο pc με windows 7. Γνωριζεις τι διορθωνει ή αλλαζει με την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

http://www.plantronics.com/us/support/kb/detail.jsp?vfurl=/articles/en_US/How_To/Savor-M1100-How-to-Update-US&retURL=%2Fapex%2FknowledgeSearch&region=us&p=&c=All&k=Savor%2BM1100&t=All&lang=&popup=false&c=All

 

Γενικά πας στο σάιτ της εταιρίας, ψάχνεις και ανοίγεις τη κεντρική σελίδα για το Μ1100, πας σαπόρτ, ΦΑΚΣ και ΧΑΟΥ ΤΟΥ ΑΠΝΤΕΙΤ

 

James6 , ευχαριστω , εκανα και εγω την αναβαθμιση ...ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

James6 , ευχαριστω , εκανα και εγω την αναβαθμιση ...ολα καλα

 

Τελικα ουτε με τα 7αρια εγινε κατι. Δεν αναγνωριζει ο υπολογιστης το ακουστικο :(

Link to comment
Share on other sites

Sakissalonika δε ξέρω ρε συ αν έχει κάποιο νόημα ιδιαίτερο η αναβάθμιση αυτή αλλά υποτίθεται οτι κάθε απντέιτ διορθώνει κάποια σφάλματα της προηγούμενης έκδοσης τα οποία όμως εσύ μπορεί να μην παρατηρήσεις και ποτέ. Δεν το χρησιμοποίησα ιδιαίτερα πριν ούτε κάθισα να ψάξω τι αλλάξανε στην αναβάθμιση, οπότε δε ξέρω αν είναι σημαντική ή όχι αλλά δεν νομίζω οτι θα είναι και σημαντική. Απλώς γενικά καλό είναι να τις κάνεις, ότι καινούργιο καλύτερο :P

Όσο για το οτι δε σου το αναγνωρίζει είναι παράξενο. Κιεγώ 7άρια έχω και μάλιστα τα 64μπιτ που είναι πιο ασύμβατα και κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα. Ακολουθείς ακριβώς τα βήματα; Νομίζω δεν πρέπει να το συνδέσεις από την αρχή. Πρώτα κάνεις download τον updater, μετά πατάς next και σου λέει να το συνδέσεις και το συνδέεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο επίσης αλλά το συνδέω ενώ είναι κλειστό (power off).

Δηλαδή σε πιο βήμα εννοείς οτι δε σου το αναγνωρίζει; Όταν σου ζητάει να το συνδέσεις;

Πάντως αν όντως έχεις πρόβλημα στείλε μέιλ στην plantronics να σε πούνε τι πρέπει να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Sakissalonika δε ξέρω ρε συ αν έχει κάποιο νόημα ιδιαίτερο η αναβάθμιση αυτή αλλά υποτίθεται οτι κάθε απντέιτ διορθώνει κάποια σφάλματα της προηγούμενης έκδοσης τα οποία όμως εσύ μπορεί να μην παρατηρήσεις και ποτέ. Δεν το χρησιμοποίησα ιδιαίτερα πριν ούτε κάθισα να ψάξω τι αλλάξανε στην αναβάθμιση, οπότε δε ξέρω αν είναι σημαντική ή όχι αλλά δεν νομίζω οτι θα είναι και σημαντική. Απλώς γενικά καλό είναι να τις κάνεις, ότι καινούργιο καλύτερο :P

Όσο για το οτι δε σου το αναγνωρίζει είναι παράξενο. Κιεγώ 7άρια έχω και μάλιστα τα 64μπιτ που είναι πιο ασύμβατα και κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα. Ακολουθείς ακριβώς τα βήματα; Νομίζω δεν πρέπει να το συνδέσεις από την αρχή. Πρώτα κάνεις download τον updater, μετά πατάς next και σου λέει να το συνδέσεις και το συνδέεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο επίσης αλλά το συνδέω ενώ είναι κλειστό (power off).

Δηλαδή σε πιο βήμα εννοείς οτι δε σου το αναγνωρίζει; Όταν σου ζητάει να το συνδέσεις;

Πάντως αν όντως έχεις πρόβλημα στείλε μέιλ στην plantronics να σε πούνε τι πρέπει να κάνεις.

 

 

Ευχαριστω πολυ. Η διαδικασια κολλαει στην αναγνωριση του ακουστικου απο τον υπολογιστη. Δηλ εκει που πρεπει να το ψαξει και να συνδεθει κανονικα, σε μενα δεν το κανει Θα το ξαναδοκιμασω και αν ειναι οντως θα στειλω εμαιλ στην εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω παράξενο. Πριν τους στείλεις δοκίμασε πάντως και στο πισι κανενός άλλου μήπως και τελικά όντως φταίει το δικό σου. Δε θέλει και καμία τρομερή εγκατάσταση και η όλη διαδικασία γίνεται ον λάιν.

Δεν έχω κάτι να προτείνω εκτός να προσέξεις αν το συνέδεσες καλά (γιατί θέλει λίγο πίεση στο μπλουτουθ για να ενωθεί σωστά με το καλώδιο) και όταν κάνεις εγκατάσταση το απντέιτερ να του δώσεις δικαιώματα διαχειριστή.

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής θέμα με iPhone 4s και Plantronics Voyager Pro HD:

όταν το bluetooth είναι ενεργοποιημένο να απαντά κλήσεις, ενώ οι ήχοι κλήσεις και alarm λειτουργούν και ακούγονται κανονικότατα, εν τούτοις οι ήχοι των εισερχομένων SMS και email, ακούγονται τόσο υπερβολικά χαμηλά που απλά δεν γίνονται αντιληπτοί.

 

υπάρχει κάποια λύση για να ξεπεραστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα? το αντιμετώπισε κάποιος άλλος?

 

Ακριβώς το ίδιο κ εδω με το Savor M1100... Δυστυχώς το κάνουν όλα τα νέα Plantronics... Μεγάλο πρόβλημα!!! Είπα να δοκιμάσω να κάνω αναβάθμιση μήπως κ λυθεί το πρόβλημα αλλα μου βγάζει το εξής μήνυμα... "unsupported headset software" τι κάνουμε τώρα;

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο κ εδω με το Savor M1100... Δυστυχώς το κάνουν όλα τα νέα Plantronics... Μεγάλο πρόβλημα!!! Είπα να δοκιμάσω να κάνω αναβάθμιση μήπως κ λυθεί το πρόβλημα αλλα μου βγάζει το εξής μήνυμα... "unsupported headset software" τι κάνουμε τώρα;

 

Γιατί δεν στέλνεις ένα email στην plantronics για να σου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν στέλνεις ένα email στην plantronics για να σου απαντήσει;

 

Μίλησα με το κέντρο εξυπηρέτησης (άψογο) μου είπαν ότι θα έπρεπε να το αναγνωρίζει κ εφόσον κάναμε κάποια πράγματα κ δεν συνδέονταν μου είπε να το επιστρέψω πίσω! Επίσης το θέμα με τα SMS στο συγκεκριμένο μοντέλο (αλλα κ στο M155) δεν λύνεται... Υπάρχει επιλογή να ακούγεται ο ήχος απ´ το κινητο αλλα αν έχεις μετα εισερχομενη κλήση ενω είναι συνδεδεμένο ο ήχος δεν μεταφέρεται στο μπλου τουθ με αποτέλεσμα να μιλάς απο το κινητο.. Μια ας πούμε λύση είναι να το έχεις κλειστό κ να το ενεργοποιεις όταν δέχεσαι κλήση. Επίσης να σας αναφέρω ότι στο M1100 κ στο M155 παρουσιάσετε μόνο το πρόβλημα στα υπόλοιπα (μέχρι στιγμής) plantronics είτε δεν υπάρχει τέτοιο θέμα είτε ρυθμίζεται απο το PC όμως.. Αυτα... Έχετε να προτείνετε κάποιο ακουστικό λοιπόν (νέο σχετικά μοντέλο) που να δουλεύει καλα με το iPhone 4s? ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το κέντρο εξυπηρέτησης (άψογο) μου είπαν ότι θα έπρεπε να το αναγνωρίζει κ εφόσον κάναμε κάποια πράγματα κ δεν συνδέονταν μου είπε να το επιστρέψω πίσω! Επίσης το θέμα με τα SMS στο συγκεκριμένο μοντέλο (αλλα κ στο M155) δεν λύνεται... Υπάρχει επιλογή να ακούγεται ο ήχος απ´ το κινητο αλλα αν έχεις μετα εισερχομενη κλήση ενω είναι συνδεδεμένο ο ήχος δεν μεταφέρεται στο μπλου τουθ με αποτέλεσμα να μιλάς απο το κινητο.. Μια ας πούμε λύση είναι να το έχεις κλειστό κ να το ενεργοποιεις όταν δέχεσαι κλήση. Επίσης να σας αναφέρω ότι στο M1100 κ στο M155 παρουσιάσετε μόνο το πρόβλημα στα υπόλοιπα (μέχρι στιγμής) plantronics είτε δεν υπάρχει τέτοιο θέμα είτε ρυθμίζεται απο το PC όμως.. Αυτα... Έχετε να προτείνετε κάποιο ακουστικό λοιπόν (νέο σχετικά μοντέλο) που να δουλεύει καλα με το iPhone 4s? ευχαριστω...

Εγώ πήγα να κάνω αναβάθμιση, το ακουστικό αναγνωρίστηκε από τον υπολογιστή αλλά κάποια στιγμή η αναβάθμιση διακόπηκε και από τότε το Μ1100 είναι νεκρό. Μου δίνεις σε παρακαλώ το τηλέφωνο του κέντρου εξυπηρέτησης;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα να κάνω αναβάθμιση, το ακουστικό αναγνωρίστηκε από τον υπολογιστή αλλά κάποια στιγμή η αναβάθμιση διακόπηκε και από τότε το Μ1100 είναι νεκρό. Μου δίνεις σε παρακαλώ το τηλέφωνο του κέντρου εξυπηρέτησης;

Συμπληρωνεις μια φόρμα επικοινωνίας κ σε παίρνουν αυτοί (μάλλον απο ΗΠΑ η Αγγλία) αλλα μην κανεις τον κόπο το λέει κ στις οδηγίες αναβάθμισης ότι αν διακοπεί η διαδικασία δεν υπάρχει επιστροφή... Πήγαινε το πίσω απο εκει που το πήρες κ πάρε άλλο (δυο χρόνια εγγύηση) ;) και προτείνω το Μ100 που δουλεύει άψογα κ μετρητή μπαταρίας στο iPhone και χωρίς να έχει το θέμα με τον ήχο των μηνυμάτων (το οποίο ανέφερα στην εξυπηρέτηση της Plantronics οι οποίοι δεν το γνώριζαν κ είπαν ότι θα το αναφέρουν με την σειρά τους... Ίσως θα πρέπει να στείλουμε κ mail είναι αρκετά σοβαρο θέμα!) Βέβαια το M100 μόνο σαν στοκ μπορει να το βρεις.. (το έχει στο e-click) εγω το παρηγγειλα γιατι το είχα κ παλιά κ ήμουν πολυ ευχαριστημένος! Μου έμεινε κ το Μ155 το οποίο θα το αφήσω στην άκρη λόγο του προαναφερθέν προβλήματος με τα μηνύματα... :/

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το ακουστικό SONY ERICSSON BLUETOOTH VH-700; Αν το έχει κάποιος ας γράψει παρακαλώ εντυπώσεις αν είναι καλό από θέμα απόδοσης και αν αξίζει γιατί σκέφτομαι να το πάρω καθώς το θέλω συνδεδεμένο με 2 κινητά ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωνεις μια φόρμα επικοινωνίας κ σε παίρνουν αυτοί (μάλλον απο ΗΠΑ η Αγγλία) αλλα μην κανεις τον κόπο το λέει κ στις οδηγίες αναβάθμισης ότι αν διακοπεί η διαδικασία δεν υπάρχει επιστροφή... Πήγαινε το πίσω απο εκει που το πήρες κ πάρε άλλο (δυο χρόνια εγγύηση) ;) και προτείνω το Μ100 που δουλεύει άψογα κ μετρητή μπαταρίας στο iPhone και χωρίς να έχει το θέμα με τον ήχο των μηνυμάτων (το οποίο ανέφερα στην εξυπηρέτηση της Plantronics οι οποίοι δεν το γνώριζαν κ είπαν ότι θα το αναφέρουν με την σειρά τους... Ίσως θα πρέπει να στείλουμε κ mail είναι αρκετά σοβαρο θέμα!) Βέβαια το M100 μόνο σαν στοκ μπορει να το βρεις.. (το έχει στο e-click) εγω το παρηγγειλα γιατι το είχα κ παλιά κ ήμουν πολυ ευχαριστημένος! Μου έμεινε κ το Μ155 το οποίο θα το αφήσω στην άκρη λόγο του προαναφερθέν προβλήματος με τα μηνύματα... :/

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς το έχω πάρει από Νέα Υόρκη :(. Plantronics Ελλάδος δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς το έχω πάρει από Νέα Υόρκη :(. Plantronics Ελλάδος δεν υπάρχει;

 

210-6133000

Ειναι καπου στα Βριλλησια. Κανε τους ενα τηλεφωνακι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το ακουστικό SONY ERICSSON BLUETOOTH VH-700; Αν το έχει κάποιος ας γράψει παρακαλώ εντυπώσεις αν είναι καλό από θέμα απόδοσης και αν αξίζει γιατί σκέφτομαι να το πάρω καθώς το θέλω συνδεδεμένο με 2 κινητά ταυτόχρονα.

 

Πολύ καλό, με καλό ακουστικό και μικρόφωνο, κανένα πρόβλημα με τα δύο τηλ. και ικανοποιητική μπαταρία. Αξίζει τα λεφτά του

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, με καλό ακουστικό και μικρόφωνο, κανένα πρόβλημα με τα δύο τηλ. και ικανοποιητική μπαταρία. Αξίζει τα λεφτά του

 

Nαι αλλα δεν εχει οθονη.

Κανενα παρομοιο στην κατηγορια του με οθονη?

Που να παιζει και με το παλιο κινητο sony ericcsson k750i.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μ προτείνετε κάποιο καλο κ ποιοτικό ακουστικό Bluetooth με καλώδιο απόλυτα συμβατό με iPhone 4s??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ένα bluetooth για εμένα που να έχει τα εξής χαρακτηριστικά.

Κινητό Samsung ACE

 

α. Φθηνό

β. γαντζάκι για το αυτί.

γ. να έχει τρυπίτσες , για να μπει κορδόνι για τον λαιμό.

δ. φόρτιση micro usb

ε. καλή αυτονομία.

 

δεν με ενδιαφέρει να ειναι multipoint, αναγνωρίση, ραδιόφωνα κλπ.

Μόνο τα 4 παραπάνω χαρακτηριστικά μου φτάνουν!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ένα bluetooth για εμένα που να έχει τα εξής χαρακτηριστικά.

Κινητό Samsung ACE

 

α. Φθηνό

β. γαντζάκι για το αυτί.

γ. να έχει τρυπίτσες , για να μπει κορδόνι για τον λαιμό.

δ. φόρτιση micro usb

ε. καλή αυτονομία.

 

δεν με ενδιαφέρει να ειναι multipoint, αναγνωρίση, ραδιόφωνα κλπ.

Μόνο τα 4 παραπάνω χαρακτηριστικά μου φτάνουν!

 

Plantronics M50 γιατί (Συνοπτικά σε αυτά που ζήτησες):

α.Μέσω amazon 25€ περίπου(κάτω από 30€ πάντως!)

β.έχει και είναι σε γαλάζιο διάφανο χρώμα και κάθεται καλά

γ.είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό που δεν ικανοποιεί το συγκεκριμένο ακουστικό

δ.ναι

ε.5 μέρες αυτονομία με μέσο όρο 1 ώρα ομιλία την μέρα,όλοι οι ήχοι του κινητού να παίζουν εκεί συν ότι έχω την φωνή στο MAX,πιστεύω ότι είναι καλά! :)

 

Δες και το mini review που έκανα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258&page=239

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Plantronics M50 γιατί (Συνοπτικά σε αυτά που ζήτησες):

α.Μέσω amazon 25€ περίπου(κάτω από 30€ πάντως!)

β.έχει και είναι σε γαλάζιο διάφανο χρώμα και κάθεται καλά

γ.είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό που δεν ικανοποιεί το συγκεκριμένο ακουστικό

δ.ναι

ε.5 μέρες αυτονομία με μέσο όρο 1 ώρα ομιλία την μέρα,όλοι οι ήχοι του κινητού να παίζουν εκεί συν ότι έχω την φωνή στο MAX,πιστεύω ότι είναι καλά! :)

 

Δες και το mini review που έκανα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258&page=239

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά το Γ είναι ανάγκη για εμένα. Θέλω Bluetooth που να μπορώ να το κρεμάω στον λαιμό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά το Γ είναι ανάγκη για εμένα. Θέλω Bluetooth που να μπορώ να το κρεμάω στον λαιμό.

 

Χμμμ....κατάλαβα.Δεν έχω κάποιο άλλο στο νου μου που να έχει στάνταρ όλα όσα θες.Αν βρω κάτι θα σου πω. :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...