Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Και άλλο ένα bluetooth για εμένα που να έχει τα εξής χαρακτηριστικά.

Κινητό Samsung ACE

 

α. Φθηνό

β. γαντζάκι για το αυτί.

γ. να έχει τρυπίτσες , για να μπει κορδόνι για τον λαιμό.

δ. φόρτιση micro usb

ε. καλή αυτονομία.

 

δεν με ενδιαφέρει να ειναι multipoint, αναγνωρίση, ραδιόφωνα κλπ.

Μόνο τα 4 παραπάνω χαρακτηριστικά μου φτάνουν!

 

 

Και εγω προσφατα πηρα το Μ50 και ειλικρινα με εχει καταενθουσιασει. Αριστη διαρκεια μπαταριες, και εκαιρετικη ακουστικη.

Σχετικα με τον κορδονι λαιμου, εγω βολευτηκα με αυτο που ειχε το Plantronics M100 στην συσκευασια του, και το χρησιμοποιω στο Μ50 τωρα. Ειναι κορδονι με micro usb. Εψαξα λιγο στο ebay για να σε βοηθησω αλλα δεν βρηκα κατι.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χμμμ....κατάλαβα.Δεν έχω κάποιο άλλο στο νου μου που να έχει στάνταρ όλα όσα θες.Αν βρω κάτι θα σου πω. :)

Ενα Sonyericsson VH-410 τι λέει?

Στο κουτί απο πίσω, δείχνει ένα κορδόνι, αλλά δεν βλέπω καμιά τρυπίτσα.

 

Και εγω προσφατα πηρα το Μ50 και ειλικρινα με εχει καταενθουσιασει. Αριστη διαρκεια μπαταριες, και εκαιρετικη ακουστικη.

Σχετικα με τον κορδονι λαιμου, εγω βολευτηκα με αυτο που ειχε το Plantronics M100 στην συσκευασια του, και το χρησιμοποιω στο Μ50 τωρα. Ειναι κορδονι με micro usb. Εψαξα λιγο στο ebay για να σε βοηθησω αλλα δεν βρηκα κατι.:(

 

Εχω βρει κάτι τέτοια κορδόνια, που κουμπώνουν στο micro usb. Δεν ξεκουμπώνει όμως? είναι σίγουρο?

Κυκλοφορώ καθημερινά με μηχανή, και τα moto μπουφάν είναι τσίτα! το αποτέλεσμα είναι, ότι τραβάει ζόρι το bluetooth στον λαιμό, και πρέπει να είναι ανθεκτικό και σίγουρο το κορδόνι. Διαφορετικά σε μία εβδομάδα θα έχει χαθεί το bluetooth...

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Micro+USB+Lanyard&_sacat=0&_odkw=Micro+USB+Lanyard+for+Bluetooth+Headsets&_osacat=0&_from=R40

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως αντέχουν μερικοί τα καλώδια bt

Δεν με νοιάζει αν είναι στέρεο η αν έχουν γουφερ

Προσωπικά προτιμώ το κλασσικό Bluetooth χωρίς τα καλώδια

Φυσικά γούστα είναι αυτά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα!

Sonyericsson VH-410

 

1. Εχει μεγάλη αυτονομία.

2. Είναι φθηνο http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006583

3. Παίρνει κορδόνι, και το έχει και μέσα στη συσκευασία, όπως δείχνει στο video. Δυστηχώς χωρίς τρυπίτσες, αλλά εύχομαι να στέκετε στη θέση του, και να μην το ψάχνω μετά απο καμιά εβδομάδα.

4. Φορτίζει με Micro USB.

5. Εχει και γαντζάκι!

 

Το παράγγειλα, και περιμένω να έρθει. Ας ελπίσουμε το 2-3 μέρες του eshop, να είναι πράγματι μέρες και όχι εβδομάδες ή μήνες...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει κάτι τέτοια κορδόνια, που κουμπώνουν στο micro usb. Δεν ξεκουμπώνει όμως? είναι σίγουρο?

Κυκλοφορώ καθημερινά με μηχανή, και τα moto μπουφάν είναι τσίτα! το αποτέλεσμα είναι, ότι τραβάει ζόρι το bluetooth στον λαιμό, και πρέπει να είναι ανθεκτικό και σίγουρο το κορδόνι. Διαφορετικά σε μία εβδομάδα θα έχει χαθεί το bluetooth...

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Micro+USB+Lanyard&_sacat=0&_odkw=Micro+USB+Lanyard+for+Bluetooth+Headsets&_osacat=0&_from=R40

 

 

Τετοιο κορδονι έχω και εγω στο δικο μου, και δεν ξεκουμπωνει με τιποτα. Είναι όπως ο φορτιστής του. Και αυτος δεν ξεκουμπωνει απο το ακουστικο.

Τωρα, σχετικα με αυτο που ειπες για το μπουφαν, εκει πιστευω οτι θα εχεις προβλημα με κλησεις που θα κανεις καταλαθος, καθως θα πατιεται το πληκτρο του ακουστικου. Μου εχει τυχει πολλες φορες, να κανω επανακληση, επειδη το ειχα στην τσεπη μιας φορμας εργασιας, και να πιεστει λιγο παραπανω, ετσι οπως δουλευα.

Link to comment
Share on other sites

Τετοιο κορδονι έχω και εγω στο δικο μου, και δεν ξεκουμπωνει με τιποτα. Είναι όπως ο φορτιστής του. Και αυτος δεν ξεκουμπωνει απο το ακουστικο.

Τωρα, σχετικα με αυτο που ειπες για το μπουφαν, εκει πιστευω οτι θα εχεις προβλημα με κλησεις που θα κανεις καταλαθος, καθως θα πατιεται το πληκτρο του ακουστικου. Μου εχει τυχει πολλες φορες, να κανω επανακληση, επειδη το ειχα στην τσεπη μιας φορμας εργασιας, και να πιεστει λιγο παραπανω, ετσι οπως δουλευα.

 

 

Στο παρελθόν, δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα.

Ελπίζω όχι και τώρα!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα!

Sonyericsson VH-410

 

1. Εχει μεγάλη αυτονομία.

2. Είναι φθηνο http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006583

3. Παίρνει κορδόνι, και το έχει και μέσα στη συσκευασία, όπως δείχνει στο video. Δυστηχώς χωρίς τρυπίτσες, αλλά εύχομαι να στέκετε στη θέση του, και να μην το ψάχνω μετά απο καμιά εβδομάδα.

4. Φορτίζει με Micro USB.

5. Εχει και γαντζάκι!

 

Το παράγγειλα, και περιμένω να έρθει. Ας ελπίσουμε το 2-3 μέρες του eshop, να είναι πράγματι μέρες και όχι εβδομάδες ή μήνες...

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά κριτικές που διάβασα δυστυχώς δεν ήταν καλές!

 

1.Η αυτονομία είναι σε μέτρια επίπεδα προς καλό(κυρίως λόγω απόδοσης-τιμής)

2.Όντως είναι φθηνό αλλά...!

3.Όντως έχει κορδόνι!Καλό γι'αυτό που ψάχνεις!

4.Όπως τα περισσότερα.

5.Ναι!

 

Πάμε όμως να σου πω τι διάβασα:

1.Πολύ μέτρια ακουστική

2.Το γαντζάκι δεν είναι ότι καλύτερο γιατί δεν εφαρμόζει στο αυτί καλά!Πολλοί λένε να το δοκιμάσετε πρώτα!Συν ότι έχουν ακουστεί αρκετά παράπονα ότι χαλάει/σπάει και δεν καλύπτεται από την εγγύηση!

3.Ποιότητα κατασκευής....πολύ "ψεύτικο"!Μέχρι και το κεντρικό κουμπί....έχει θέματα!

 

Με λίγα λόγια πολύ μέτριο ακουστικό! :(

Μακάρι να βγουν ψεύτες! :!:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

17ευρώ έχει. Δεν περιμένω να βγει τέρας αξιοπιστίας! Ετσι και αλλιώς, ότι και να μου δώσεις απο bluetooth, σε 6 μήνες θα έχει καταστραφεί.

Τώρα για την ακουστική, δεν γνωρίζω. Δεν περιμένω και πολλά πράγματα απο τα κινητά όμως. Ετσι και αλλιώς, σπανίως , μπορείς να μιλήσεις εύκολα και άνετα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Με ένα καλό και άνετο bluetooth μιλάς καλύτερα και από σταθερό πάντως.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

17ευρώ έχει. Δεν περιμένω να βγει τέρας αξιοπιστίας! Ετσι και αλλιώς, ότι και να μου δώσεις απο bluetooth, σε 6 μήνες θα έχει καταστραφεί.

Τώρα για την ακουστική, δεν γνωρίζω. Δεν περιμένω και πολλά πράγματα απο τα κινητά όμως. Ετσι και αλλιώς, σπανίως , μπορείς να μιλήσεις εύκολα και άνετα.

Δεν ειναι ετσι ακριβως φιλε μου. Συμφωνω οτι απο ενα ακουστικο των 17 ευρω τι να περιμενεις, ομως υπαρχουν και ακριβα ακουστικα που ειναι ποιοτικα, δεν χαλανε και μιλας πολυ ανετα. Προσωπικα εχω ενα ακουστικο της lg απο το 2009!

 

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ

Το οποιο σημερα......μου εσπασε:blink::(

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ένα bluetooth για εμένα που να έχει τα εξής χαρακτηριστικά.

 

Κινητό Samsung ACE

 

 

 

α. Φθηνό

 

β. γαντζάκι για το αυτί.

 

γ. να έχει τρυπίτσες , για να μπει κορδόνι για τον λαιμό.

 

δ. φόρτιση micro usb

 

ε. καλή αυτονομία.

 

 

 

δεν με ενδιαφέρει να ειναι multipoint, αναγνωρίση, ραδιόφωνα κλπ.

 

Μόνο τα 4 παραπάνω χαρακτηριστικά μου φτάνουν!

 

 

Σονυ ερικσον 410. Εχει ολα όσα ζητάς

 

Σορρυ δεν είδα οτι είχες ηδη επιλέξει. Το εχω πάνω από χρονο και δεν εχει πάθει τίποτε. Η ακουστική του ειναι θαυμάσια και η μπαταρία του πολύ καλή. Οσο για το γατζακι απλά δεν το εχω χρησιμοποιήσει ποτέ γιατί το ακουστικό δεν φεύγει από το αυτί ακόμα και αν τρέχεις.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Edited by costasf

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χρησιμοποιώ πολύ καιρό το ΗΜ-1500 Samsung και μπορώ να πω ότι από θέμα μπαταρίας χρήσης-ομιλίας, ένταση ακουστικού είναι ότι καλύτερο εχω δοκιμάσει.

 

Όμως στο ΝΟΤΕ που το εχω συνδέσει έχασε πολύ από την ένταση στο ακουστικό εναντιθετη με άλλες συσκευές που το χρησιμοποιούσα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο και κατά προτίμηση στερεοφωνικό; (δε με ενδιαφέρει να συνδέεται και με άλλη-ες συσκευές)

 

Ευχαριστώ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κανείς άλλος για το plantronics M1100 ας τσεκάρει και το Ισπανικό Άμαζον:

http://www.amazon.es/gp/product/B004JIY3B6/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A1AT7YVPFBWXBL

 

Από εκεί το πήρα και μου βγήκε περίπου 10 ευρώ φτηνότερο από το Βρετανικό, απότι κατάλαβα λόγω χαμηλότερων φόρων. Δηλαδή πλήρωσα συνολικά (μεταφορικά και φόροι συμπεραλαμβανόμενοι) 47 ευρώ ακριβώς.

 

Τώρα έχει 50,69€....

Ακρίβυνε!

 

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

 

έχω το bluetooth M50 της plantronics που βλέπετε εδώ συνδεδεμένο με το κινητό μου τηλέφωνο.

Αυτό το bluetooth, όπως και άλλα βέβαια, έχει τη γελοία δυνατότητα αν πατήσεις δύο φορές το πάνω μέρος του να κάνει επανάκληση του τελευταίου αριθμού.

 

Κάθε φορά που θα το βάλω στη τσέπη μου ή στο τσαντάκι μου, με το παραμικρό πατιέται και καλεί το τελευταίο αριθμό που έχω μιλήσει. Έτσι κάνω κλήσεις χωρίς να το παίρνω είδηση και ο άλλος έχει τη δυνατότητα να ακούει οτιδήποτε συμβαίνει στο χώρο μου.

 

Όπως καταλαβαίνεται κάποια στιγμή θα πάθω ζημιά:wacko:

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω τη δυνατότητα αυτή;;;;;;;

 

Κάθε φορά που το βάζεις στο τσαντάκι σου , κλίνε το

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Πω έχεις δίκιο ΜΙΒ, όντως ακρίβυνε αρκετά! Για την ακρίβεια σκέτο έκανε ~37 ευρώ, και τώρα κάνει 51! Και αν βάλεις και τους φόρους και τα μεταφορικά βγαίνει τελικά 60,39 ευρώ! Σχεδόν 14 ευρώ πάνω. Ε οπότε το αγγλικό συμφέρει (αν δεν άλλαξε την τιμή του και εκείνο) λόγω του οτι γλιτώνεις τα μεταφορικά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να ακρίβυνε, άλλα αξίζει σίγουρα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δίνετε κάτι παραπάνω, άλλα παίρνετε κάτι ποιοτικό, θα σας ακούν κανονικά και θα το κρατήσετε πολύ καιρό.
Link to comment
Share on other sites

οντως καλυτερα να παρεις ενα ποιοτικο ακουστικο, γιατι θα το κρατησεις και θα βγαλει τα λεφτα του. εγω πηρα μετα απο ψαξιμο το Μ100 (ηθελα multipoint) και ειναι παρα πολυ καλο.δεν εχω ακουσει παραπονο απο τισ κλησεις που κανω, κραταει αρκετα και οπως διαβασα και σε ενα αλλο σχολιο, το κορδονακι ειναι οντως πολυ βολικο.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το VH410.

Για άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται, ότι το μάρκετινγκ είναι η μεγαλύτερη επιστήμη που υπάρχει!

Το Sonyericcsson VH410 είναι ένα καταπληκτικό bluetooth ακουστικό!

Κάθεται τέλεια στο αυτί, ακόμα και στα 100χιλιόμετρα με μηχανή! και χωρίς γατζάκι!

Μιλάω άνετα μέχρι τα 40-45χιλιόμετρα. Με ακούνε και τους ακούω σχεδόν τέλεια.

Είναι παμθτηνο, έχει micro usb φορτιστη ,διάφορους αντάπτορες για το αυτί και κορδόνι που δένει πολύ καλά!

Συνολικά είναι μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ αγορά!

Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους όσους δεν ειναι θύματα του μάρκετινγκ, , πιστεύοντας ότι πρέπει να δώσουν 100ευρώ για ένα αντικείμενο , ευτελούς αξίας, με κόστος κατασκευής μερικά cents.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το VH410.

Για άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται, ότι το μάρκετινγκ είναι η μεγαλύτερη επιστήμη που υπάρχει!

Το Sonyericcsson VH410 είναι ένα καταπληκτικό bluetooth ακουστικό!

Κάθεται τέλεια στο αυτί, ακόμα και στα 100χιλιόμετρα με μηχανή! και χωρίς γατζάκι!

Μιλάω άνετα μέχρι τα 40-45χιλιόμετρα. Με ακούνε και τους ακούω σχεδόν τέλεια.

Είναι παμθτηνο, έχει micro usb φορτιστη ,διάφορους αντάπτορες για το αυτί και κορδόνι που δένει πολύ καλά!

Συνολικά είναι μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ αγορά!

Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους όσους δεν ειναι θύματα του μάρκετινγκ, , πιστεύοντας ότι πρέπει να δώσουν 100ευρώ για ένα αντικείμενο , ευτελούς αξίας, με κόστος κατασκευής μερικά cents.

 

Φίλε δεν είμαστε θύματα marketing. Έχω αγοράσει πολλά bluetooth των 30 ευρώ και μου βγήκαν όλα μουφα από ποιότητα ομιλίας. Για αυτό αποφάσισα να πάρω plantronics, το οποίο δεν έχει 100 ευρώ (53 το πήρα). Αν εσένα σου βγήκε καλό, μπράβο σου και καλά κάνεις και το λες για να το πάρουν και άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

@cb600:

Το γεγονός ότι σου έκατσε ένα καλό φθηνό bluetooth δε λέει κάτι. Αν και το καλό είναι σχετικό, ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός. Πολλοί την έχουμε πατήσει με φθηνά ΒΤ που τελικά ήταν λεφτά πεταμένα. Με την Plantronics και μια 2 εταιρείες ακόμη (Jawbone, Jabra), ξέρεις ότι αυτό που θα πάρεις θα κάνει τη δουλειά που θες. Δίνεις κάτι παραπάνω πράγματι, αλλά για μένα το αξίζουν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το VH410.

Για άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται, ότι το μάρκετινγκ είναι η μεγαλύτερη επιστήμη που υπάρχει!

Το Sonyericcsson VH410 είναι ένα καταπληκτικό bluetooth ακουστικό!

Κάθεται τέλεια στο αυτί, ακόμα και στα 100χιλιόμετρα με μηχανή! και χωρίς γατζάκι!

Μιλάω άνετα μέχρι τα 40-45χιλιόμετρα. Με ακούνε και τους ακούω σχεδόν τέλεια.

Είναι παμθτηνο, έχει micro usb φορτιστη ,διάφορους αντάπτορες για το αυτί και κορδόνι που δένει πολύ καλά!

Συνολικά είναι μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ αγορά!

Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους όσους δεν ειναι θύματα του μάρκετινγκ, , πιστεύοντας ότι πρέπει να δώσουν 100ευρώ για ένα αντικείμενο , ευτελούς αξίας, με κόστος κατασκευής μερικά cents.

 

Για να μην ακούω τα περί μάρκετινγκ κ.α.....κοίτα να δεις.....την διαφορά θα την καταλάβεις απλούστατα όταν συγκρίνεις δίπλα δίπλα 2 bluetooth μαζί!ΜΟΝΟ έτσι.Πάμε στα υπόλοιπα και να σου πω και μια γρήγορη σύγκριση με αυτό που σου πρότεινα εγώ το Μ50:

-Έχω δοκιμάσει διάφορα bluetooth αλλά την ακουστική των plantronics ελάχιστα την έχουν!Απλά τα συγκεκριμένα είναι κορυφή!

-Όσον αφορά το σχέδιο/μέγεθος κ.α. είναι έστω και λίγο πιο μεγάλο/βαρύ αλλά την διαφορά θα την καταλάβεις όταν το έχει πολύ ώρα στο αυτί!

-Ποιότητα κατασκευής....δυστυχώς και το γαντζάκι αλλά και όλη η κατασκευή είναι λιγότερο "στιβαρή"!Με λίγα λόγια είναι πολύ πιο......"ψεύτικο" στην όλη αίσθηση!Αυτό το κατάλαβα κιόλας όταν το Μ50 το έχω σκίσει στις πτώσεις αλλά και στο...."πάτημα"(κατά λάθος! :p) και δεν έχει χαμπαριάσει τίποτα!

-Από αυτονομία....αν σου κρατάει 5-6 μέρες με στάνταρ 1 ώρα και τηλεφωνική χρήση και ΟΛΟΙ οι ήχοι (εφέ,ειδοποιήσεις,μουσική κ.α.) να αναπαράγονται από εκεί, τότε όντως είναι καλό!

-Το ένα υποστηρίζει bluetooth 2.1(se) και το άλλο 3.0!

-Ένα επίσης βασικό είναι το πόσο μεγάλη εμβέλεια έχει το καθένα......!Για παράδειγμα στο Μ50 καταλαβαίνω πότε κοντεύω να χάσω το σήμα και δεν κόβεται απευθείας όπως με άλλα συν ότι έχει πολύ καλή εμβέλεια(μέσα στο σπίτι μου να πηγαίνω άνετα 2+ δωμάτια πιο πέρα!)!

-Να τονίσω επίσης ότι το Μ50 σε ειδοποιεί για τα πάντα μέσω φωνητικών εντολών,για μπαταρία,σύνδεση κ.α.!

-Το pairing παίζει πολύ βασικό ρόλο όταν κάποιο ακουστικό χάνει για μια στιγμή το σήμα και πρέπει να το ξαναβρεί.Αυτό που παρατηρώ με το Μ50 είναι ότι είναι ΑΜΕΣΟΤΑΤΟ!

-Κάτι τελευταίο.....το Μ50 στο πακέτο του είχε και travel charger κάτι πολύ βασικό για πολλούς!

 

Όσον αφορά την τιμή.....17€ με 27€ δεν έχει την τρομέρή διαφορά όταν σου παρέθεσα τα πιο πάνω στοιχεία!Αν διαβάσεις και το mini review που έχω κάνει θα καταλάβεις τι εννοώ.

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το VH410.

Για άλλη μία φορά επιβεβαιώνεται, ότι το μάρκετινγκ είναι η μεγαλύτερη επιστήμη που υπάρχει!

Το Sonyericcsson VH410 είναι ένα καταπληκτικό bluetooth ακουστικό!

Κάθεται τέλεια στο αυτί, ακόμα και στα 100χιλιόμετρα με μηχανή! και χωρίς γατζάκι!

Μιλάω άνετα μέχρι τα 40-45χιλιόμετρα. Με ακούνε και τους ακούω σχεδόν τέλεια.

Είναι παμθτηνο, έχει micro usb φορτιστη ,διάφορους αντάπτορες για το αυτί και κορδόνι που δένει πολύ καλά!

Συνολικά είναι μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ αγορά!

Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους όσους δεν ειναι θύματα του μάρκετινγκ, , πιστεύοντας ότι πρέπει να δώσουν 100ευρώ για ένα αντικείμενο , ευτελούς αξίας, με κόστος κατασκευής μερικά cents.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω με όλα τα παραπάνω (μερικά στα είχα επισημάνει και σε προηγούμενο post).

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ακούω τα περί μάρκετινγκ κ.α.....κοίτα να δεις.....την διαφορά θα την καταλάβεις απλούστατα όταν συγκρίνεις δίπλα δίπλα 2 bluetooth μαζί!ΜΟΝΟ έτσι.Πάμε στα υπόλοιπα και να σου πω και μια γρήγορη σύγκριση με αυτό που σου πρότεινα εγώ το Μ50:

-Έχω δοκιμάσει διάφορα bluetooth αλλά την ακουστική των plantronics ελάχιστα την έχουν!Απλά τα συγκεκριμένα είναι κορυφή!

-Όσον αφορά το σχέδιο/μέγεθος κ.α. είναι έστω και λίγο πιο μεγάλο/βαρύ αλλά την διαφορά θα την καταλάβεις όταν το έχει πολύ ώρα στο αυτί!

-Ποιότητα κατασκευής....δυστυχώς και το γαντζάκι αλλά και όλη η κατασκευή είναι λιγότερο "στιβαρή"!Με λίγα λόγια είναι πολύ πιο......"ψεύτικο" στην όλη αίσθηση!Αυτό το κατάλαβα κιόλας όταν το Μ50 το έχω σκίσει στις πτώσεις αλλά και στο...."πάτημα"(κατά λάθος! :p) και δεν έχει χαμπαριάσει τίποτα!

-Από αυτονομία....αν σου κρατάει 5-6 μέρες με στάνταρ 1 ώρα και τηλεφωνική χρήση και ΟΛΟΙ οι ήχοι (εφέ,ειδοποιήσεις,μουσική κ.α.) να αναπαράγονται από εκεί, τότε όντως είναι καλό!

-Το ένα υποστηρίζει bluetooth 2.1(se) και το άλλο 3.0!

-Ένα επίσης βασικό είναι το πόσο μεγάλη εμβέλεια έχει το καθένα......!Για παράδειγμα στο Μ50 καταλαβαίνω πότε κοντεύω να χάσω το σήμα και δεν κόβεται απευθείας όπως με άλλα συν ότι έχει πολύ καλή εμβέλεια(μέσα στο σπίτι μου να πηγαίνω άνετα 2+ δωμάτια πιο πέρα!)!

-Να τονίσω επίσης ότι το Μ50 σε ειδοποιεί για τα πάντα μέσω φωνητικών εντολών,για μπαταρία,σύνδεση κ.α.!

-Το pairing παίζει πολύ βασικό ρόλο όταν κάποιο ακουστικό χάνει για μια στιγμή το σήμα και πρέπει να το ξαναβρεί.Αυτό που παρατηρώ με το Μ50 είναι ότι είναι ΑΜΕΣΟΤΑΤΟ!

-Κάτι τελευταίο.....το Μ50 στο πακέτο του είχε και travel charger κάτι πολύ βασικό για πολλούς!

 

Όσον αφορά την τιμή.....17€ με 27€ δεν έχει την τρομέρή διαφορά όταν σου παρέθεσα τα πιο πάνω στοιχεία!Αν διαβάσεις και το mini review που έχω κάνει θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

1. Εσύ ο ίδιος μου είπες ότι δεν παίρνει κορδόνι.

2. Δεν έχει 27ευρώ, αλλά 36.22! μαζί με τα μεταφορικά = 2 x VH410 με 2 χρόνια εγγύηση. (στο skroutz δεν υπάρχει κάποια φθηνότερη τιμή)

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220003163

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

1. Εσύ ο ίδιος μου είπες ότι δεν παίρνει κορδόνι.

2. Δεν έχει 27ευρώ, αλλά 36.22! μαζί με τα μεταφορικά = 2 x VH410 με 2 χρόνια εγγύηση. (στο skroutz δεν υπάρχει κάποια φθηνότερη τιμή)

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220003163

 

1.Μα καλά.....τόσα έγραψα....εσύ στο κορδόνι κόλλησες;Η' μήπως είδες ότι ανέφερα κάτι γι'αυτό; :wacko:

 

2.Αν διάβαζες οτιδήποτε έχω γράψει(Mini review κ.α.) θα έβλεπες ότι μίλησα για amazon και μάλιστα πλήρωσα για την ακρίβεια 28€(και κάτι λεπτά!) με τα μεταφορικά με 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ!Εκτός αν σε πειράζει που δεν θα το πάρεις μέσα σε 1-2 μέρες αλλά σε καμιά εβδομάδα!

 

3.Όλα όσα σου έγραψα είναι για να επιχειρηματολογήσω στο θέμα που σχολίασες ότι κάποιοι είναι θύματα του μάρκετινγκ!Αν εσύ πιστεύεις ότι τα 10€ διαφορά είναι τραγικά μεγάλη (σε σχέση πάντα με αυτά που έγραψα) και κάποιοι είναι "θύματα" τότε τι άλλο να πω εγώ!

 

4.Κάτι τελευταίο.....πέρα από την τιμή και το....κορδόνι για πες μου σε τι άλλο είναι καλύτερο αυτό που λες;Θα ήθελα να ακούσω ένα mini review(για χαρακτηριστικά,απόδοση κ.α.).

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

4.Κάτι τελευταίο.....πέρα από την τιμή και το....κορδόνι για πες μου σε τι άλλο είναι καλύτερο αυτό που λες;Θα ήθελα να ακούσω ένα mini review(για χαρακτηριστικά,απόδοση κ.α.).

 

Sorry που θα απαντήσω εγώ αλλά η μπαταρία είναι σίγουρα ένα από αυτά...

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Sorry που θα απαντήσω εγώ αλλά η μπαταρία είναι σίγουρα ένα από αυτά...

 

Καλά κάνεις.....συζήτηση κάνουμε.

 

-Κάτι που ξέχασα να γράψω είναι το εξής......η φόρτιση της μπαταρίας του Μ50 την πρώτη φορά είναι 1 ώρα και έπειτα κάτι λιγότερο από 2 ώρες!Στο SE την πρώτη φορά είναι 8(!!!) και έπειτα 2.5(!!!)!

 

-Όσον αφορά ποιότητα συνομιλίας.....πώς γίνεται να είναι χειρότερο το Μ50 σε αυτό τον τομέα σε σχέση με το 410 από την στιγμή που το Μ50 ΕΧΕΙ noise cancellation ενώ το 410 ΟΧΙ!

 

-Το Μ50 έχει και Α2DP εν αντιθέσει με το 410!Άρα αυτό σημαίνει ότι ΟΛΟΙ ΟΙ ΗΧΟΙ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ μεταφέρονται στο bluetooth!Έγραψα ότι με 1 ώρα και λίγο παραπάνω την ημέρα ομιλία και ΟΛΗ την μέρα οι ήχοι να μεταφέρονται στο ακουστικό και η αυτονομία είναι 5-6 μέρες άνετα!!!Σας ρωτάω πόση έχει το 410 και με τι χρήση και ΔΕΝ μου λέτε!Εγώ από άλλους χρήστες διάβασα ότι είναι χαμηλότερη αν και φαίνεται και από τα χαρακτηριστικά ότι το Μ50 έχει καλύτερη!Εσύ πώς λες ότι το 410 έχει καλύτερη;Τα δοκίμασες;Το διάβασες πουθενά;Σε κάποιο συγκριτικό;Τι;Απλά το λες;

 

-Επίσης ο andreasp λέει ότι είναι πάνω σε μηχανάκι!Συγγνώμη αλλά ο "φωνή" του ακουστικού που σε ειδοποιεί για μπαταρία,σύνδεση-αποσύνδεση κ.α. είναι επίσης ένα πολύ βασικό στοιχείο!

 

-Για όλα τα άλλα που ανέφερα δεν είπατε τίποτα!

 

-ΔΕΝ κράζω το 410 αυτή την στιγμή απλά παραθέτω ΟΛΑ τα στοιχεία για να δείτε κάποιοι ότι καλό είναι να μην ισοπεδώνετε τα πάντα!ΝΑΙ.....το 410 είναι απλά ένα καλό και "τίμιο" bluetooth ακουστικό σε αυτά τα λεφτά!Καταπληκτικό.......δεν θα το έλεγα για κανένα λόγο από την στιγμή που έχει κάποιες βασικές ελλείψεις!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...