Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω το I.TECH CLIP MUSIC 801 και εχω κάποιες απορίες.1ον τι γνώμη έχετε κ 2ον αν ξέρει κανεις αν έχει προβλήματα σύνδεσης με κινητά γιατι δεν βρίσκω compatibility list.έχω ενα Ν900 και ενα ericsson K510i. γιαυτό θέλω ναναι multipoint.

Τελικά αγόρασα το Music 801 και το έχω 2 μέρες τώρα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές. Η επικοινωνία είναι μια χαρά χωρίς προβλήματα και μουσική σε εξαιρετική ποιότητα. Επίσης είναι το πρώτο bluetooth απ' όσα έχω δοκιμάσει που μένει μόνιμα συνδεδεμένο στο κινέζικο κινητό μου (Jincen 777s), ενώ όλα τα άλλα μου αποσυνδεόντουσαν μετά από λίγη ώρα. Επίσης χρησιμοποιώ το K800i της Sony Ericsson με το οποίο επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα συνδεσιμότητας και είναι και τα 2 ταυτόχρονα συνδεδεμένα. Από κει και πέρα δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα κινητά που ρωτάς αλλά φαντάζομαι δεν θα έχεις πρόβλημα. Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι από τα 2 μέτρα απόσταση από το κινητό αρχίζει και κάτι κάτι παράσιτα αλλά εντάξει. Και η μπαταρία μου φαίνεται πως δεν κρατάει και πάρα πολύ σε σχέση με άλλα που είχα.

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

σε τόσο χαμηλή τιμή που έχει αυτό το nokia που έδειξες, δεν νομίζω να βρεις κάτι αντίστοιχο ... κατά τη γνώμη μου δεν είναι καθόλου stylish ... άκομψο τελείως .. και δεν ξέρω και κατά πόσο είναι αυθεντικό, πόσο θα σου κρατήσει, κτλ.

αυτό που θα σου πρότεινα εγώ, μιας και θέλεις να συνδέεις και τα δικά σου ακουστικά πάνω, είναι το itech clip Music 801 .

Το'χω κι εγώ, και είμαι πραγματικά πολύ ικανοποιημένη .. και από διάρκεια μπαταρίας, κι απόδοση ήχου (σύνδεση με iPhone) και ομιλίας ...

αλλά it's up to you τι θα διαλέξεις στο τέλος ..... !

 

Ναι είναι λίγο άσχημο.. αλλά όχι περισσότερο από αυτό που μου προτείνεις! :rolleyes: Επίσης ο χρόνος ομιλίας που αναφέρει δεν θα τον έλεγα ικανοποιητικό, πόσο μάλλον στην πράξη που τα πράγματα συνήθως είναι ακόμα χειρότερα! Όχι βέβαια ότι αυτό που έδειξα εγώ θα κρατάει περισσότερο, αλλά τουλάχιστον θα είναι οκ για τα λεφτά του. Γνήσιο πάντως δεν είναι σίγουρα.

Επειδή δεν ξέρω κατά πόσο θα το χρησιμοποιώ.. αν πάρω, θα πάρω κάτι φθηνό μέχρι 30 ευρώ το πολύ. Βρήκα τελικά και αυτό που έβαλα στο βίντεο πιο πάνω.

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι για το αν η ασύρματη επικοινωνία επηρεάζει αρνητικά την ποιότητα/ένταση στην μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έγραψα το πρόβλημά μου στο θέμα για το LG Viewty(που είναι το κινητό μου), σκέφτηκα ότι ίσως θα ήταν καλύτερα να το γράψω κι εδώ σαν πιο κατάλληλο topic.

 

Πριν ένα μήνα αγόρασα το εξής bluetooth i.Tech Bluetooth Clip Vibrate Silver και ενώ την πρώτη εβδομάδα δούλεψε κανονικά μετά κάθε μέρα ήθελε φόρτιση. Το πήγα για service και το άλλαξα. Και με το καινούργιο τα ίδια. Το ξαναπήγα για service και μου δώσανε καινούργιο και πάλι τα ίδια!!!

Αλλά αυτή τη φορά παρατήρησα ότι και το Viewty δεν κράταγε η μπαταρία του για περισσότερο από 1-1,5 μέρα.

Σκέφτηκα ότι κάτι άλλο μπορεί να συμβαίνει και απενεργοποίησα το bluetooth για να δω αν πράγματι έχει πρόβλημα η μπαταρία του Viewty, αλλά φαίνεται μια χαρά καθώς μέσα σε μία μέρα τώρα δεν έχει πέσει ούτε μία γραμμή, ενώ πριν μέσα σε μία μέρα έπεφτε στις 2 γραμμές και μετά κατευθείαν χωρίς γραμμές και έσβηνε, το πολύ σε 1,5 μέρα.

Οπότε λέω ότι ίσως το bluetooth handsfree να είναι μια χαρά. Ίσως κάτι γίνεται με την σύνδεση bluetooth από το κινητό και ξεζουμίζει και τις δύο μπαταρίες, του κινητού και του handsfree.

Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Μιας και πέρασε ακόμη μία μέρα δοκιμής , θα δώσω κι άλλες πληροφορίες. Στο κινητό άφησα ανοιχτό το bluetooth(χωρίς καμία συσκευή συνδεδεμένη) και παρατήρησα ότι ακόμη και τώρα 2,5 μέρες μετά έπεσε πριν λίγο μία μόλις γραμμή η μπαταρία του κινητού. Αντιθέτως, το handsfree αφέθηκε ανοιχτό χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε κάποια συσκευή κι αυτό και το απόγευμα όταν σχόλασα και πήγα να το συνδέσω με την συσκευή παρατήρησα ότι δεν είχε μπαταρία!

Τι γίνεται; Υπάρχει καμία ελλαττωματική παρτίδα; Και τα 3 handsfree τα πήρα από το ίδιο κατάστημα του Πλαισίου.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η αποψη σας για αυτο το bluetooth της motorola, εισαχθηκε στην Ελλαδα επισημα απο την motorola και πριν λιγες μερες το εφερε ο Γερμανος στ 90 ευρω.

Νομιζω οτι ειναι το καλυτερο αυτη την στιημη στην αγορα. Υπαρχει καποια αντιστοιχη προταση απο αλλη εταιρια ?http://www.motorola.com/Consumers/GR-EL/Consumer-Products-and-Services/Mobile+Phone+Accessories/Headsets/Motorola-Endeavor-HX1-GR-EL

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια απο τα δυο παρακατω?

Εστω να προτεινετε ή καποιο αλλο bleutooth, που να εχει απαραιτητα fm radio, οθονη και 3,5 εισοδο για ακουστικα.

 

Motorola S705

 

SONY ERICSSON MW600

Edited by axibde
Link to comment
Share on other sites

Αν και έγραψα το πρόβλημά μου στο θέμα για το LG Viewty(που είναι το κινητό μου), σκέφτηκα ότι ίσως θα ήταν καλύτερα να το γράψω κι εδώ σαν πιο κατάλληλο topic.

 

Πριν ένα μήνα αγόρασα το εξής bluetooth i.Tech Bluetooth Clip Vibrate Silver και ενώ την πρώτη εβδομάδα δούλεψε κανονικά μετά κάθε μέρα ήθελε φόρτιση. Το πήγα για service και το άλλαξα. Και με το καινούργιο τα ίδια. Το ξαναπήγα για service και μου δώσανε καινούργιο και πάλι τα ίδια!!!

Αλλά αυτή τη φορά παρατήρησα ότι και το Viewty δεν κράταγε η μπαταρία του για περισσότερο από 1-1,5 μέρα.

Σκέφτηκα ότι κάτι άλλο μπορεί να συμβαίνει και απενεργοποίησα το bluetooth για να δω αν πράγματι έχει πρόβλημα η μπαταρία του Viewty, αλλά φαίνεται μια χαρά καθώς μέσα σε μία μέρα τώρα δεν έχει πέσει ούτε μία γραμμή, ενώ πριν μέσα σε μία μέρα έπεφτε στις 2 γραμμές και μετά κατευθείαν χωρίς γραμμές και έσβηνε, το πολύ σε 1,5 μέρα.

Οπότε λέω ότι ίσως το bluetooth handsfree να είναι μια χαρά. Ίσως κάτι γίνεται με την σύνδεση bluetooth από το κινητό και ξεζουμίζει και τις δύο μπαταρίες, του κινητού και του handsfree.

Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Μιας και πέρασε ακόμη μία μέρα δοκιμής , θα δώσω κι άλλες πληροφορίες. Στο κινητό άφησα ανοιχτό το bluetooth(χωρίς καμία συσκευή συνδεδεμένη) και παρατήρησα ότι ακόμη και τώρα 2,5 μέρες μετά έπεσε πριν λίγο μία μόλις γραμμή η μπαταρία του κινητού. Αντιθέτως, το handsfree αφέθηκε ανοιχτό χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε κάποια συσκευή κι αυτό και το απόγευμα όταν σχόλασα και πήγα να το συνδέσω με την συσκευή παρατήρησα ότι δεν είχε μπαταρία!

Τι γίνεται; Υπάρχει καμία ελλαττωματική παρτίδα; Και τα 3 handsfree τα πήρα από το ίδιο κατάστημα του Πλαισίου.

 

Μπορώ να δικαιολογήσω το γεγονός ότι το bluetooth καλώς ή κακώς τρώει μπαταρία από το κινητό ...

αλλά δεν ξέρω τι παίζει με το συγκεκριμένο μοντέλο bluetooth .. ο πατέρας μου έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα .. είχε 2-3 ίδιες συσκευές και τις έχουμε αντικαστήσει - τουλάχιστον- από 2 φορές την καθεμία ... τις πάμε service, μας λένε ελλατωματικές και μας τις αντικαθιστούν .. !

Συγκεκριμένα αύριο θα πάω μία στο e-shop πάλι .. και σε 2 weeks μια άλλη στο public!!

Δεν ξέρω τι να πω; Την επόμενη φορά θα την αντικαταστήσω με κανά sony ericsson ή κάποιο άλλο με καλώδιο γιατί μ' έχει κουράσει!! (έχουν μάθει το πρόγραμμά μου στο e-shop!! :p )

εγώ ευτυχώς έχω σταθεί τυχερή μέχρι στιγμής ... και με το iLady και τώρα με το Music 801 δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα! (το iLady που είχα ένα θέμα με τον ήχο, τελικά, δεν βρήκαν κάτι και μου το επέστρεψαν) ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια απο τα δυο παρακατω?

Εστω να προτεινετε ή καποιο αλλο bleutooth, που να εχει απαραιτητα fm radio, οθονη και 3,5 εισοδο για ακουστικα.

 

Motorola S705

 

SONY ERICSSON MW600

 

Το πρώτο που αναφέρεις είναι αρκετά παλιό μοντέλο & δύσκολα θα το βρεις.

Υπάρχει το αμέσως επόμενο Motorola S605, για το οποίο έχω γράψει πριν 2-3 σελίδες.

Για το SE δεν ξέρω, αλλά φαίνεται super.

Με 30 ευρώ παραπάνω υπάρχει το i.Tech Clip D-Radio.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Για το MW600 έχω πει τις εντυπώσεις μου στην σελίδα 174. Πολύ καλό αλλά δεν συνδέεται με 2 κινητά τηλέφωνα.

 

Έχω μία απορία σχετικά με την εγγύηση της i. Tech. Αγόρασα πριν 3 μέρες το music 801 από e-shop και μέσα μου είχε ένα χαρτάκι με εγγύηση 2 ετών και κάποιες οδηγίες για το πως θα ενεργοποιήσω την εγγύηση. Ακολούθησα τις οδηγίες και έστειλα το email που έγραφε να στείλω όμως εδώ και 3 μέρες δεν μου έχει έρθει κάποια απάντηση. Πως θα ξέρω οτι έχει ενεργοποιηθεί η εγγύηση και επίσης θα είναι ισόβια εγγύηση όπως λέει και στο σάιτ;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Για το MW600 έχω πει τις εντυπώσεις μου στην σελίδα 174. Πολύ καλό αλλά δεν συνδέεται με 2 κινητά τηλέφωνα.

 

Έχω μία απορία σχετικά με την εγγύηση της i. Tech. Αγόρασα πριν 3 μέρες το music 801 από e-shop και μέσα μου είχε ένα χαρτάκι με εγγύηση 2 ετών και κάποιες οδηγίες για το πως θα ενεργοποιήσω την εγγύηση. Ακολούθησα τις οδηγίες και έστειλα το email που έγραφε να στείλω όμως εδώ και 3 μέρες δεν μου έχει έρθει κάποια απάντηση. Πως θα ξέρω οτι έχει ενεργοποιηθεί η εγγύηση και επίσης θα είναι ισόβια εγγύηση όπως λέει και στο σάιτ;

 

και μένα το ίδιο έγραφε και είχα την ίδια απορία ... αλλά τελικά μου έστειλαν mail μετά από 1-2 μέρες και μου είπαν ότι έχει ισόβια εγγύηση .. μην ανησυχείς .. θα σου έρθει πίσω email σύντομα που θα σου επιβεβαιώνει ότι ενεργοποιήθηκε η εγγύησή σου!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας . Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε σε ποιό από τα δύο ακουστικά να προτιμήσω για σύνδεση με iphone και βέβαια να είναι συμβατά με το τελέφωνο.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006096

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003763

 

Με ενδιαφέρει να μιλάω χωρίς διακοπές και κάπου κάπου να ακούω και μουσική .

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα ενα Plantronics Discovery 975 απο ebay στα 70 ευρω με τα μεταφορικα

ελπιζω αυτη τη φορα να μην πεσει παλι σε νερο :p ...

ο πωλητης μου ειπε οτι εχει 12 μηνες εγγυηση απτην platronics (24 δεν θα πρεπε να ναι?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας . Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε σε ποιό από τα δύο ακουστικά να προτιμήσω για σύνδεση με iphone και βέβαια να είναι συμβατά με το τελέφωνο.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006096

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003763

 

Με ενδιαφέρει να μιλάω χωρίς διακοπές και κάπου κάπου να ακούω και μουσική .

Ευχαριστώ

 

χωρίς διακοπές θα ακούς σίγουρα .. και το θετικό είναι ότι έχουν και τα 2 υποδοχή για άλλα ακουστικά, σε περίπτωση που τα δικά του χαλάσουν ...

τώρα είναι καθαρά δικό σου θέμα ... το ένα με τα έξτρα χρήματα σου προσφέρει και ραδιόφωνο ... το άλλο απλά ακούς τη μουσική από το iphone σου ..

όπως έχω αναφέρει κι άλλες φορές, εγώ το music 801 χρησιμοποιώ με το iPhone μου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Mariel για το χρόνο σου να μου απαντήσεις .Να καταληξω στο clip 801 εφοσον το έχεις και εσυ και εισαι ευχαριστημενη , είναι ποιο οικονομικό και εκτος αυτου ραδιοφωνο έχω . Ιντερνετικό βέβαια αλλά έχω . Σ΄ευχαριστώ. Καλό Πάσχα.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα ενα Plantronics Discovery 975 απο ebay στα 70 ευρω με τα μεταφορικα

ελπιζω αυτη τη φορα να μην πεσει παλι σε νερο :p ...

ο πωλητης μου ειπε οτι εχει 12 μηνες εγγυηση απτην platronics (24 δεν θα πρεπε να ναι?)

 

Δεν ξέρω για σένα αλλά εμένα θα πέσει σε νερό μόλις βγεί ο αντικαταστάτης του. Όντως είναι κορυφέο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σένα αλλά εμένα θα πέσει σε νερό μόλις βγεί ο αντικαταστάτης του. Όντως είναι κορυφέο.

 

Χαχα εμενα ειχε πεσει το 925 σε μια λακουβιτσα ... οπως εβγαινα απτο αμαξι... πριν ερθει το κορδονακι ... τι αλλο να πω ???

ρωτησα και στη plantronics αν και ποσο μπορω να το παρω απ΄αυτους...

αλλιως θα το ξαναπαρω .. 3 δολλαρια το κορδονακι και 15 τα μεταφορικα (απο ebay)!!!

Link to comment
Share on other sites

χθες το απόγευμα πήρα από τον Γερμανό το music i-clip 801 music στην τιμη των 40 ευρω από 49.90 λόγω εκπτωσης 20% που έχουν στα ΒΤ.Αφου το έβαλα να φορτίζει και όλα καλα το συνδέω με το Ν900 και όλα σουπερ.Λεω αντε να το βάλουμε ταυτόχρονα στο Κ510i της δουλειάς μου.Τπτ.Ουτε καν το βρήσκει το κιν.Προσπαθώ να το συνδέσω και σαν 1ο κινητό κ μετα το Ν900,πάλι τπτ.Πέρνω ένα άλλο SE που είναι το Κ700i και σε εκείνο τπτ.Ξέρετε μηπως τι παίζει????Γιατί σε επικοινωνία με την i-tech μου είπαν οτι δεν εχει παρατηρηθεί ασυμβατότητα στις συσκευές που προανέφερα. Edited by tempelakos
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα λοιπόν χθες το Samsung ΗΜ1500.

Από μέγεθος νορμάλ, η εργονομία αρκετά καλή,

εκτός από το ακουστικό, το οποίο μπαίνει "όλο μέσα" στο αφτί,

κάτι που σιχαίνομαι (καλό για τον θόρυβο, κακό σαν αίσθηση)..

Το ακουστικό δεν 'κολλάει' με κάποιο τρόπο στο clip,

αλλά έχει δικό του άγκιστρο που πιάνει στα ρούχα.

Κατά τα άλλα η ποιότητα του μικροφώνου είναι αρκετά καλή,

όπως & του ακουστικού, όλα καλά δηλαδή με το iPhone.

Η συσκευή έχει δόνηση, :up:

γράφει ότι συνδέεται με 2 κινητά (δυστυχώς δεν έχω 2ο να συνδέσω..),

& χρησιμοποιεί microUSB φορτιστή.

Στη ζευγοποίηση με το κινητό δε μου ζήτησε κωδικό,

λόγω bluetooth 2.1 λέει (στη συσκευασία)..

 

καλησπερα.

ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου bluetooth απο χθες.

Ομως μολις τωρα ανακαλυψα οτι οταν με καλουν δεν εχει "εξωτερικο ηχο" / beep, ειναι ετσι οντως ή εχει μαλλον καποιο προβλημα το δικο μου ?

Link to comment
Share on other sites

Ομως μολις τωρα ανακαλυψα οτι οταν με καλουν δεν εχει "εξωτερικο ηχο" / beep, ειναι ετσι οντως ή εχει μαλλον καποιο προβλημα το δικο μου ?

 

Να πω τη μαύρη αλήθεια δεν το είχα προσέξει.

Λόγω του ότι δουλεύω στο δρόμο,η δόνηση με έχει βολέψει πολύ.

Στο manual δεν γράφει τίποτα για beeper δυστυχώς.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται αυτό το "μπιιιπ" που κάνει το music 801 όταν με καλούνε;
paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου bluetooth απο χθες.

Ομως μολις τωρα ανακαλυψα οτι οταν με καλουν δεν εχει "εξωτερικο ηχο" / beep, ειναι ετσι οντως ή εχει μαλλον καποιο προβλημα το δικο μου ?

 

Τι εννοείς εξωτερικό ήχο?Όταν χτυπάει το τηλέφωνο αυτο δεν ''κουδουνίζει''αλλά ακούς (άμα το φοράς) το μπίπμπίπ μέσα απο το ακουστικό, και τον ήχο κλήσης απο την συσκευή του τηλεφωνου.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται αυτό το "μπιιιπ" που κάνει το music 801 όταν με καλούνε;

 

εχεις καταφέρει να το συνδεσεις με 2 κιν ταυτόχρονα και πως?????????????:):):):)

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

εχεις καταφέρει να το συνδεσεις με 2 κιν ταυτόχρονα και πως?????????????:):):):)

Ναι το έχω καταφέρει αυτό και είναι όλα οκ!

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πως???Γιατί όταν συνδέω το πρώτο κινητό,μετά βάζω να το ψάξει και 2ο κιν,3ο,4ο και κανενα απαυτά δεν το βρίσκουν.Τι πρέπει να κανω.Μέσα στις οδηγίες λέει ακολουθηστε την ίδια διαδικασία για να συνδέσετε κ το 2ο κινητό.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...