Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τελικα το προβλημα ειναι που δεν μπορεις να απαντησεις απο τα ακουστικα οταν ειναι ενεργο το do not disturb οχι οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο που ειχα αναφερει.οποιος εχει καμια ιδεα ας την πει.εχω ενημερωσει τους dev και των 2 εταιρειων

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

τελικα το προβλημα ειναι που δεν μπορεις να απαντησεις απο τα ακουστικα οταν ειναι ενεργο το do not disturb οχι οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο που ειχα αναφερει.οποιος εχει καμια ιδεα ας την πει.εχω ενημερωσει τους dev και των 2 εταιρειων

δοκιμασα και με airpods τα τελευταια και δεν απαντανε και εκει με το do not disturb ενεργο .τι γινεται δεν μπορω να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 7:24 ΜΜ, ilka71 said:

τα νέα airpods τα 2nd generation με  usb c με magsafe θήκη στο σκρουτζ είναι original με 239 ευρώ; 

Στα 239€ είναι σε προσφορά και στις μεγάλες αλυσίδες μέχρι τέλος του μήνα, γιατί να το ρισκάρεις από σκρουτζομαγαζα;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κάποιος εμπειρία ή γνώμη για τα παρακάτω ακουστικά?

https://www.skroutz.gr/s/45729317/4Smarts-SkyBuds-Pro-Bluetooth-Handsfree-Akoustika-me-THiki-Fortisis-Mayra.html

 

Από χτες που τα χρησιμοποιεί ο συνομιλητής η επικοινωνία έχει χειροτερέψει. Διακοπές ήχου, σαν να ακούγεται πάντα από απόσταση και με αυξομειώσεις στην ένταση. 

Αξίζουν τέτοιας τιμής συσκευές ή πρέπει να καταλήξουμε σε αυθεντικές εργοστασιακές?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ ψάχνω για οικονομικά ασύρματα ακουστικά με προτεραιότητα την ομιλία για Teams κλπ. (σε χώρο που μιλάνε κι άλλοι), αλλά δεν έχω βρει κάτι μέχρι στιγμής...

Διάβασα για αυτά αλλά με τόσο χαμηλή τιμή δεν ξέρω αν θα με καλύψουν!

Αν κάποιος έχει εμπειρία pls let us know!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sofos_5 said:

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ ψάχνω για οικονομικά ασύρματα ακουστικά με προτεραιότητα την ομιλία για Teams κλπ. (σε χώρο που μιλάνε κι άλλοι), αλλά δεν έχω βρει κάτι μέχρι στιγμής...

Διάβασα για αυτά αλλά με τόσο χαμηλή τιμή δεν ξέρω αν θα με καλύψουν!

Αν κάποιος έχει εμπειρία pls let us know!

Σε χώρο που μιλούσαν και άλλοι πραγματικά δυσκολεύουν να ακούσω τον συνομιλητή...σαν να προσπαθούσε να πιάσει οποιαδήποτε φωνή και να την περάσει στη συνομιλία.

Όταν δεν μιλά ο συνομιλητής στα παραπάνω ακουστικά πραγματικά νεκρώνει, δεν ακούγεται τίποτα ούτε από περίγυρο. Και όταν ξεκινά να μιλά χάνει τις πρώτες συλλαβές. Ρυθμίσεις δεν βρήκαμε να αλλάξουμε κάτι και μέχρι τώρα είναι απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα QCY T13 ANC και τα απλά T13.

Στο Google Meet που χρησιμοποιώ σε εξωτερικούς χώρους συνήθως είναι άψογα για το κόστος με ενεργοποιημένο το ANC.

 

 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

τα έχω πάρει κι εγω. θεωρώ ότι ειναι ψιλο τσάμπα

Καλουτσικα στους εξωτερικούς χώρους

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2024 at 8:57 ΠΜ, CoyoteD said:

τα έχω πάρει κι εγω. θεωρώ ότι ειναι ψιλο τσάμπα

Καλουτσικα στους εξωτερικούς χώρους

Για τα χρήματα που κοστίζουν, δεν το συζητάμε.

Βλέπω μέχρι το καλοκαίρι να αγοράζω και τα ANC 2.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά έχει κανείς τα Soundcore της Anker Liberty 4 NC Ακουστικά να μας πει εντυπώσεις? Θέλω να τα κάνω δώρο  σε πελατη και δεν θελω να εκτεθώ??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mips said:

Ρε παιδιά έχει κανείς τα Soundcore της Anker Liberty 4 NC Ακουστικά να μας πει εντυπώσεις? Θέλω να τα κάνω δώρο  σε πελατη και δεν θελω να εκτεθώ??

Τα έχω, γενικά έχουν πολύ καλό ήχο αλλά πάει κυρίως στο μπάσο.  Μουσική με μελωδία ή τύπου trance, techno κλπ αν έχει γυναικεία φωνή θα μπορούσε να ακούγεται αρκετά καλύτερα οπότε σε αυτό χάνει λίγο, βέβαια παραμένει ο ήχος πολύ καλός δηλαδή

Μικρόφωνο, ανάμικτα πράγματα στις κλήσεις. Ενώ έχει πολύ καλό ANC, στο transparent θα μπορούσε να δούλευε καλύτερα ανιχνεύοντας τις ομιλίες.

Με transparent και κλήση πάντως ο συνομιλητής ακούει τα πάντα δίπλα.

Γενικά είναι σίγουρα πολύ καλά ακουστικά αλλά έφαγαν πολύ hype και πολλά paid reviews.  Το multipoint δουλεύει πάντως αρκετά καλά μπορώ να πω.

Σου συνιστώ να δεις και αυτό εδώ το review https://youtu.be/L41ngNb6BZ4

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mips said:

Ρε παιδιά έχει κανείς τα Soundcore της Anker Liberty 4 NC Ακουστικά να μας πει εντυπώσεις? Θέλω να τα κάνω δώρο  σε πελατη και δεν θελω να εκτεθώ??

Τα καλύτερα που είχα ποτέ για ακρόαση μουσικής - με έμφαση στο μπάσο - και εξαιρετικές δυνατότητες προσαρμογής του ήχου. Καλή στήριξη, κορυφαία μπαταρία και καλή ποιότητα συνομιλίας. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...