Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Έχω τα Galaxy buds+ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Δυστυχώς έχασα το ένα απ' τα δύο ακουστικά. Υπάρχει δυνατότητα να βρω κάπου μόνο το ένα να αγοράσω ή δεν υπάρχει καμία ελπίδα; Πρέπει να τα πάρω πάλι και τα 2?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά, ανάμεσα στα Huawei am16 και Sony WI c200 ποια προτείνετε?

https://www.skroutz.gr/s/13261069/Huawei-%CE%91%CE%9C61-Sport-Headphones-Lite-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

https://www.skroutz.gr/s/18434581/Sony-WI-C200-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

ta am61 εχουν μεικτές κριτικές.

Εμένα μου έχει τύχη να έχω δύο ζευγάρια και τα δικά μου να ακούγονται με περισσότερο θόρυβο. Τσέκαρε τις πρώτες μέρες πως στο δουλεύουν με τα μηχανάκι και τα λεωφορεία

Εχουν μαγνήτη για να τα φοράς και πέφτουν γενικά πιο δύσκολα από τα sony πιστεύω λόγω του μηχανισμού που έχουν στα αυτιά

Είναι πάρα πολύ δοκιμασμένα στην αγορά. Αν δεις έχουν πάρα πολλές κριτικές

 

Τα sony δε τα έχω δοκιμάσει

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω τα Galaxy buds+ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Δυστυχώς έχασα το ένα απ' τα δύο ακουστικά. Υπάρχει δυνατότητα να βρω κάπου μόνο το ένα να αγοράσω ή δεν υπάρχει καμία ελπίδα; Πρέπει να τα πάρω πάλι και τα 2?

 

 

δεν σου εχουν κανει κανενα παραπονο οι συνομιλητες σου για την ποιοτητα της κλήσης ?

Link to comment
Share on other sites

δεν σου εχουν κανει κανενα παραπονο οι συνομιλητες σου για την ποιοτητα της κλήσης ?

 

Ίσα ίσα αντιθέτως. Ακόμη και μέσα στο κράνος που τα φοράω είναι σα να μιλάω από κινητό.

Ίσως τα καλύτερα που είχα μέχρι τώρα από ποιότητα κλήσης. Και πριν από αυτά είχα τα liberty air pro 2.

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα αντιθέτως. Ακόμη και μέσα στο κράνος που τα φοράω είναι σα να μιλάω από κινητό.

Ίσως τα καλύτερα που είχα μέχρι τώρα από ποιότητα κλήσης. Και πριν από αυτά είχα τα liberty air pro 2.

 

αρα πρεπει να εχουν προβλημα τα δικά μου, δεν εξηγειτε αλλιως...

Μια τελευταια ερωτηση, με τι κινητο τα λειτουργεις ?

 

Αραγε να πηγαινουν στην smartec για service αυτα ή είναι μονο για τηλεφωνα η smartec ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για τα huawei freebuds light από ποιότητα ήχου; Μου τα αφήνει ένας φίλος στα 30 ευρώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εδώ και ενάμιση περίπου μήνα αγόρασα τα Samsung budd plus, τις πρώτες μέρες όλα καλά αλλά μετά από κει όλοι μου κάνουν παράπονα ότι ακούγομαι περίεργα, είτε σαν να μιλάω μέσα από βαρέλι η ότι ακούγομαι από πάρα πολύ μακριά. Δοκίμασα να τα τοποθετήσω με όλες τις πιθανές εκδοχές στα αυτιά μου, πίστευα ότι κάπως ίσως να καλύπτω κάποιο μικρόφωνο, ειδικά αυτό που είναι στην κάτω μεριά, αλλά ότι και να έχω δοκιμάσει συνεχίζουν να μου λένε το ίδιο, ότι δεν με ακούν καλά.

 

Τα έχω συνδεδεμένα με ένα Samsung α70 αν αυτό έχει κάποια σημασία.

έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος πρόβλημα με τα συγκεκριμένα bluetooth ακουστικά; Αξίζει να τα στείλω στο σέρβις για ένα κοίταγμα;

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Πρέπει να τους κάνεις αναβάθμιση, έχουν ένα πρόβλημα στο με ήχους βαρελιού που λες και τα σχετικά που αναφέρεις

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τους κάνεις αναβάθμιση, έχουν ένα πρόβλημα στο με ήχους βαρελιού που λες και τα σχετικά που αναφέρεις

 

εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις , και της εφαρμογης και των ακουστικών.

 

Συνεχίζουν όλοι να μου λένε οτι δεν με ακούν καλά , και με αυτα που διαβαζω κανεις αλλος δεν εχει προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

αρα πρεπει να εχουν προβλημα τα δικά μου, δεν εξηγειτε αλλιως...

Μια τελευταια ερωτηση, με τι κινητο τα λειτουργεις ?

 

Αραγε να πηγαινουν στην smartec για service αυτα ή είναι μονο για τηλεφωνα η smartec ?

 

Με το P30.

Πάντως μάλλον τα δικά σου έχουν κάποιο πρόβλημα γιατί όποιο συγκριτικό και να δεις έχουν μόνο τα καλύτερα να πουν για τη ποιότητα κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Με το P30.

Πάντως μάλλον τα δικά σου έχουν κάποιο πρόβλημα γιατί όποιο συγκριτικό και να δεις έχουν μόνο τα καλύτερα να πουν για τη ποιότητα κλήσης.

 

εχεις δίκιο , και εγω έτσι εχω δει και ακουσει απο όλους ,οτι τουλαχιστον τα +plus σε ομιλία ειναι πολύ καλά ..

Εμενα ομως ολοι οι συνομιλήτες μου έχουν παράπονα οτι με ακουν χάλια, οπότε βλέπω να τα πηγαίνω απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω τα Galaxy buds+ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Δυστυχώς έχασα το ένα απ' τα δύο ακουστικά. Υπάρχει δυνατότητα να βρω κάπου μόνο το ένα να αγοράσω ή δεν υπάρχει καμία ελπίδα; Πρέπει να τα πάρω πάλι και τα 2?

Φιλε δε νομιζω να τα πουλανε ξεχωριστα.. Πως το εχασες; Σου επεσε κατα το τρεξιμο;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δε νομιζω να τα πουλανε ξεχωριστα.. Πως το εχασες; Σου επεσε κατα το τρεξιμο;

 

Άστα. Ξαφνικά εξαφανίστηκε πάνω από το τραπέζι σε beach bar. Μάλλον το έχασα στην άμμο. Και ενώ ήταν συνδεδεμένο δε το βρήκα ποτέ.

Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα το πρωί αγόρασα τα onyx ace στα 39 ευρώ. Ήμουν ανάμεσα σε αυτά κ στα edifier tws200.Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική. Συνδέθηκαν αμέσως στο κινητό , στην tv κ στο λάπτοπ. Στις κλήσεις σε ήσυχο περιβάλλον με ακούνε πολύ καλά,τώρα σε θορυβώδες περιβάλλον θα δούμε.Netflix κ youtube είδα μια μικρή καθυστέρηση που έμενα δεν με ενοχλεί.Στο δικό μου το αυτί ταίριαξαν μια χαρά κ δεν φαίνεται να φεύγουν εύκολα. Οπότε για τα λεφτά τους τίμια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα το πρωί αγόρασα τα onyx ace στα 39 ευρώ. Ήμουν ανάμεσα σε αυτά κ στα edifier tws200.Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική. Συνδέθηκαν αμέσως στο κινητό , στην tv κ στο λάπτοπ. Στις κλήσεις σε ήσυχο περιβάλλον με ακούνε πολύ καλά,τώρα σε θορυβώδες περιβάλλον θα δούμε.Netflix κ youtube είδα μια μικρή καθυστέρηση που έμενα δεν με ενοχλεί.Στο δικό μου το αυτί ταίριαξαν μια χαρά κ δεν φαίνεται να φεύγουν εύκολα. Οπότε για τα λεφτά τους τίμια.

 

Από που τα αγόρασες;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν αντιμετωπίσεις κάποιο θέμα με αποσυνδέσεις κάνε reset κ επανασύνδεση σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν στο σάιτ τους.

Μην τα ματιασω δουλεύουν απίστευτα καλά μια βδομάδα τώρα.

Σε όλα τα επίπεδα.

Μεγεια

Καλησπέρα σήμερα το πρωί αγόρασα τα onyx ace στα 39 ευρώ. Ήμουν ανάμεσα σε αυτά κ στα edifier tws200.Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική. Συνδέθηκαν αμέσως στο κινητό , στην tv κ στο λάπτοπ. Στις κλήσεις σε ήσυχο περιβάλλον με ακούνε πολύ καλά,τώρα σε θορυβώδες περιβάλλον θα δούμε.Netflix κ youtube είδα μια μικρή καθυστέρηση που έμενα δεν με ενοχλεί.Στο δικό μου το αυτί ταίριαξαν μια χαρά κ δεν φαίνεται να φεύγουν εύκολα. Οπότε για τα λεφτά τους τίμια.
Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει τα Pinepods από Γερμανό πριν από κανα μήνα, και τα επέστρεψα διότι χάλασε η ασύρματη φόρτιση. Αμέσως μου πρότειναν αντικατάσταση ή επιλογή άλλων ακουστικών. Είπα να δοκιμάσω τα Edifier tws200 που έβγαιναν στα ίδια χρήματα. Η μέρα με την νύχτα η διαφορά ανάμεσα στα δυο. Κλάσεις ανώτερο το Edifier είτε στην ομιλία είτε στο άκουσμα μουσικής, και στην τοποθέτηση στο αυτί. Άμεση σύνδεση με iPhone, χωρίς διακοπές. Πολύ καλή επιλογή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει τα Pinepods από Γερμανό πριν από κανα μήνα, και τα επέστρεψα διότι χάλασε η ασύρματη φόρτιση. Αμέσως μου πρότειναν αντικατάσταση ή επιλογή άλλων ακουστικών. Είπα να δοκιμάσω τα Edifier tws200 που έβγαιναν στα ίδια χρήματα. Η μέρα με την νύχτα η διαφορά ανάμεσα στα δυο. Κλάσεις ανώτερο το Edifier είτε στην ομιλία είτε στο άκουσμα μουσικής, και στην τοποθέτηση στο αυτί. Άμεση σύνδεση με iPhone, χωρίς διακοπές. Πολύ καλή επιλογή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

οι χρήστες edifier και onyx που έχουν καταλήξει verdict ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα κλήσης αναμεσα στα δύο τι λέτε; Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Στάλθηκε από το Lenovo Z6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω τα freebuds 3 της huawei που αυτή την περίοδο βρίσκονται σε πολύ καλή τιμή (106€).

 

Αυτό που με απασχολεί είναι ότι κάποια καταστήματα του skroutz αναγράφουν δίπλα ότι είναι EU (ευρωπαϊκής προέλευσης) και κάποια άλλα όχι.

 

Έχω επικοινωνήσει με κάποια καταστήματα και δεν μου απάντησαν με σιγουριά αν προέρχονται από Ευρωπαϊκές αποθήκες ή από κινεζικές.

 

Δεν θα ήθελα να είναι κινεζική έκδοση αν και δεν ξέρω αν υπάρχει καν κινεζική έκδοση και ευρωπαϊκή.

 

Εχετε κάποια γνώση επί του θέματος υπάρχουν κινεζικές εκδόσεις και παγκόσμιες εκδόσεις των συγκεκριμένων ακουστικών;

Link to comment
Share on other sites

ότι και να πάρεις από το ίδιο εργοστάσιο βγήκαν, δλδ Κίνα, το πρόβλημα σου είναι το support και το μελλοντικό σέρβις, αν τα πάρεις με επίσημη εγγύηση επειδή δεν τα επισκευάζουν γίνονται αντικατάσταση, σε καταστήματα σκρουτζ δε ξέρω αν θα ισχύει αυτό και το χρονικό διάστημα που να διαρκέσει το σέρβις τους

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

σε δυο μαγαζια που πουλάνιε onyx εχουμε 12 μήνες και 18 μήνες

στο ένα ειδικά το γράφει κιόλας και θα αγόραζα όπως σας είπα από αυτό που είναι λέει και επίσημο διανομέας https://www.canguro.gr/tronsmart-onyx-ace-true-wireless-bluetooth-earphones-white

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε συγκρίνεται βέβαια με πλαίσιο και γερμανό φαντάζομαι

 

συνήθως δίνουν τα tws200 στα 50 ευρω και όχι 60 που έχουν τώρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λένε πολλοί ότι είναι πολύ καλό είναι ότι τα onyx εχουν volume control

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα onyx τα πήρα από το μαγαζί που ανέφερθηκε , εγγύηση μου είπε 18 μήνες κ αν πάθουν κάτι δεν επισκευάζονται αλλά τα αντικαθιστούν.Μετα από μερικές μέρες ένα θέμα που παρατήρησα είναι ότι όταν είμαι σπίτι κ έχω συνδεδεμένα το κινητό στο wifi η ταχύτητα του πέφτει στο μισό.Οταν αποσυνδεω τα ακουστικά η ταχύτητα του ίντερνετ επανέρχεται.
Link to comment
Share on other sites

Το chip του Bluetooth είναι το ίδιο με του wifi

 

Μερικά τηλέφωνα δε δουλεύουν καλά YouTube με wifi και Bluetooth

 

Πχ p9 lite huawei

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Eχεις δίκιο δεν φταίνε τα ακουστικά υπάρχει απότι διάβασα ένα θέμα με τα android κινητά όταν ανοίγεις το Bluetooth μειώνεται η ταχύτητα στο wi-fi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...