Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τελικά ποιά η διαφορά μεταξύ του 3200 και του 3240 βρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To 3200 εχει μονο το ακουστικό ενω στο 3240 εχει και την θηκη μεσα!!!!

 

Ακριβώς. Στο 3200 η θήκη είναι προαιρετική. Μόνο το 3240 την έχει στο πακέτο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα,

Χρησιμοποιουσα μεχρι προτινως τα ενσυρματα JBL Synchros E10 που ειχαν εξαιρετικο ηχο και ποιοτητα (πολυ καλη διαυγεια και εξαιρετικα μπασα και εφαρμογη) μεχρι που μου τα πατησε αυτοκινητο. Επειδη εχω ιστορικο με διαφορα ακουστικα που μου κοβεται εσωτερικα το καλωδιο, θελω να ρωτησω αν μπορει καποιος να μου προτεινει κατι σε αντιστοιχη ποιοτητα αλλα ασυρματα. Επειδη ειμαι και φαν του γυμναστηριου θα εκτιμηθουν τα αδιαβροχα!

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!! θα ηθελα να σας ρωτησω τι σημαινει το multipoint στα bluetooth?

 

Καλησπέρα. Multipoint είναι το ακουστικό Bluetooth που συνδέεται με δύο συσκευές ταυτόχρονα και μπορεί να δεχτεί κλήσεις και από τις δύο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Multipoint είναι το ακουστικό Bluetooth που συνδέεται με δύο συσκευές ταυτόχρονα και μπορεί να δεχτεί κλήσεις και από τις δύο.

 

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

ανεξάρτητα απο την τιμη αν αγοράσουμε κατι με bluetooth 5 θα είναι προτέρημα η θα έχουμε προβλήματα με συσκευές bluetooth 4.1?

 

Ψάχνω φτηνά bluetooth αλλά και με καλώδιο που να καλύπτουν τα αυτιά.

Βλέπω σε κινεζομαγαζα διάφορα .

Με ενδιαφέρει να έχουν μεγάλη μπαταρία.

Ποιά προτείνετε?

 

Μια λεπτομέρεια που θα με ενδιέφερε (εχω ρωτήσει και παλιότερα) είναι αν υπάρχει κάποια άλλη μάρκα κατα προτίμηση φτηνή και προσφέρει μια λειτουργία των plantronics που σου επιτρέπει να ακους τον περιβάλλοντα ήχο με το πάτημα ενός κουμπιού χωρίς να βγάλεις τα ακουστικά.

Υπάρχει κάτι, έχει ανακαλύψει κάποιος κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ψαχνω ενα σετακι για χρηση με το ποδηλατο στο βουνο.Πηρε ενας φιλος τα παρακατω και ειναι πολυ ευχαριστημενος!

Εχουμε καμια αλλη προταση στο πεδιο των 50 ευρω??

 

https://us.creative.com/p/headphones-headsets/creative-outlier-sports

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αγοράσει (x2 για δώρο!) τα MEIZU EP51.

 

Τα χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση αρκετά λόγω δουλειάς τόσο στο γραφείο, όσο και στο αυτοκίνητο (καταλαβαίνω δυστυχώς πως δε με τιμάει αυτό που γράφω).

Εντυπωσιακή επίσης η ποιότητα ήχου κατά την αναπαραγωγή μουσικής.

 

Υπερευχαριστημένος γενικότερα, δεν το συζητάω καν για την τιμή τους, τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αγοράσει (x2 για δώρο!) τα MEIZU EP51.

 

Τα χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση αρκετά λόγω δουλειάς τόσο στο γραφείο, όσο και στο αυτοκίνητο. Το εντυπωσιακό δε είναι η ποιότητα ήχου γενικότερα κατά την αναπαραγωγή μουσικής.

 

Υπερευχαριστημένος γενικότερα, δεν το συζητάω καν για την τιμή τους, τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

Συμφωνώ απόλυτα! Βέβαια δεν είμαι απαιτητικός σε θέματα ήχου γενικώς

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ψαχνω ενα σετακι για χρηση με το ποδηλατο στο βουνο.Πηρε ενας φιλος τα παρακατω και ειναι πολυ ευχαριστημενος!

 

Εχουμε καμια αλλη προταση στο πεδιο των 50 ευρω??

 

 

 

https://us.creative.com/p/headphones-headsets/creative-outlier-sports

Εγω εχω πάρει από Ελλάδα για τρέξιμο τα JBL Endurance sprint... Αδιάβροχα και δεν φεύγουν με τίποτα απ το αυτί, ιδανικά για οποιαδήποτε άσκηση, και με ελέγχους αφής... Πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα και απ τη διάρκεια μπαταρίας...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πάρει από Ελλάδα για τρέξιμο τα JBL Endurance sprint... Αδιάβροχα και δεν φεύγουν με τίποτα απ το αυτί, ιδανικά για οποιαδήποτε άσκηση, και με ελέγχους αφής... Πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα και απ τη διάρκεια μπαταρίας...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διαβαζω αρνητικα σχολια για την ποιοτητα ηχου και για την ενταση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αμα ενεργοποιήσω το hd voice στο edge θα λειτουργεί κανονικα ετσι;;;

Πάντως το answer σαν εντολή δεν μου δουλεύει παντα....μπορω να κανω κατι;

 

Με τη δική μου εμπειρία, δουλεύει πιο αξιόπιστα όταν μιλήσεις μετά που έχει σταματήσει να ακούγεται ο ήχος κλήσης του ακουστικού. Όταν έλεγα "answer" όσο ακουγόταν η μελωδία, συνήθως με αγνοούσε.

Link to comment
Share on other sites

Με τη δική μου εμπειρία, δουλεύει πιο αξιόπιστα όταν μιλήσεις μετά που έχει σταματήσει να ακούγεται ο ήχος κλήσης του ακουστικού. Όταν έλεγα "answer" όσο ακουγόταν η μελωδία, συνήθως με αγνοούσε.

 

Ναι, ακριβώς έτσι είναι. Πρέπει να αφήνεις να ακουστεί η μελωδία πρώτα και μετά να πεις "answer" ή "ignore".

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς έτσι είναι. Πρέπει να αφήνεις να ακουστεί η μελωδία πρώτα και μετά να πεις "answer" ή "ignore".
Με τη δική μου εμπειρία, δουλεύει πιο αξιόπιστα όταν μιλήσεις μετά που έχει σταματήσει να ακούγεται ο ήχος κλήσης του ακουστικού. Όταν έλεγα "answer" όσο ακουγόταν η μελωδία, συνήθως με αγνοούσε.
Ακομα και μετα αλλες πιανει αλλες οχι... καμιά φορά χάνω και την κλήση

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Από την σειρά plantronics explorer ποιό θεωρείτε ποιό καλό? (ποιοτικά, μπαταρία, ένταση κλπ.)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Plantronics Explorer 10 εδώ και καιρό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Από την σειρά plantronics explorer ποιό θεωρείτε ποιό καλό? (ποιοτικά, μπαταρία, ένταση κλπ.)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το καλύτερο ειναι το 3200

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο ειναι το 3200

 

Για την σειρά Explorer λέει ο φίλος. Το 3200 ανήκει στη σειρά Voyager, που είναι τα πιο premium της Plantronics.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για την σειρά Explorer λέει ο φίλος. Το 3200 ανήκει στη σειρά Voyager, που είναι τα πιο premium της Plantronics.
Διαβασα σκετο plantronics!! συγνώμη!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέμε για Plantronics, έχει κάποιος να μου προτείνει ένα μονοφωνικό ακουστικό (κατά προτίμηση Plantronics ή έστω Jabra), με αξιοπρεπή ακουστική και απαραιτήτως πολύ καλή εφαρμογή στο αυτί; Θέλω να το προτείνω σε συγγενικό μου πρόσωπο, δεν του αρέσει κάτι σαν τα Edge/3200, μάλλον κάτι σε Explorer, ίσως το 500άρι που έχει δύο μικρόφωνα. Θέλω καλή αποθορυβοποίηση και όχι πολύ ακριβό. Και καλή αυτονομία επίσης.

Δώστε μου τα φώτα σας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέμε για Plantronics, έχει κάποιος να μου προτείνει ένα μονοφωνικό ακουστικό (κατά προτίμηση Plantronics ή έστω Jabra), με αξιοπρεπή ακουστική και απαραιτήτως πολύ καλή εφαρμογή στο αυτί; Θέλω να το προτείνω σε συγγενικό μου πρόσωπο, δεν του αρέσει κάτι σαν τα Edge/3200, μάλλον κάτι σε Explorer, ίσως το 500άρι που έχει δύο μικρόφωνα. Θέλω καλή αποθορυβοποίηση και όχι πολύ ακριβό. Και καλή αυτονομία επίσης.

Δώστε μου τα φώτα σας.

 

 

 

Το 500αρι σε εμένα είχε και πολύ καλή εφαρμογή και φοβερή αποθορυβοποιηση (ομιλία κοντά σε μηχανήματα οδοποιίας). Βέβαια το παράδοξο είναι ότι ελάχιστες φορες μπορεί να μιλούσε κάποιος δίπλα μου χαμηλόφωνα και να τον άκουγε ο συνομιλητής! Ενώ όταν ήμουν κοντά σε θόρυβο μηχανημάτων δεν άκουγε σχεδόν τιποτα!

 

Παντως το θεωρώ πολύ επιτυχημένη αγορά & value for money (προσωπική άποψη)

Link to comment
Share on other sites

Το 500αρι σε εμένα είχε και πολύ καλή εφαρμογή και φοβερή αποθορυβοποιηση (ομιλία κοντά σε μηχανήματα οδοποιίας). Βέβαια το παράδοξο είναι ότι ελάχιστες φορες μπορεί να μιλούσε κάποιος δίπλα μου χαμηλόφωνα και να τον άκουγε ο συνομιλητής! Ενώ όταν ήμουν κοντά σε θόρυβο μηχανημάτων δεν άκουγε σχεδόν τιποτα!

 

Παντως το θεωρώ πολύ επιτυχημένη αγορά & value for money (προσωπική άποψη)

 

Μάλιστα, σε ευχαριστώ πολύ. Μάλλον σ' αυτό θα καταλήξω τελικά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

και το 500 και το 165 αν θυμάμαι καλά το τελευταίο... έχουν άριστο wind cancellation.

Στο θέμα του noise cancellation απλά τα ξεχνάς.

Ειναι Άχρηστα σε αυτό που ζητάς, τα έχω.

Σαν να μην υπάρχει καθόλου.

Στα ρημάδια όχι απλά δεν δουλεύει το noise cancellation αλλά είναι οτι χειρότερο μπορείς να αγοράσεις για αυτή την δουλειά.

Κάνουν ακριβώς το αντίθετο, μπορεί να ψιθυρίζει κάποιος 10 τετράγωνα παρακάτω και να ακούγετε σαν να είναι δίπλα.

Το ίδιο και για όλους τους περιφερειακούς θορύβους.

ίσως να υπάρχει κάποιο cancellation σε ήχους που και να υπάρχουν σπάνια θα ενοχλήσουν γιατι στην ουσία δεν θα μπορεί να αποδοθεί από τα ακουστικό του άλλου.

Το τελευταίο είναι μια σκέψη δικιά μου αλλά για το cancellation δεν υπάρχει το ξεχνάς σε αυτα που σου είπα.

Το αντίθετο ναι.

Αν κάνεις το λάθος και απαντήσεις σε καφε στο αμάξι η σε κανα παγκάκι στην πλατεία που στο βάθος ακούγετε πχ ενα πουλί την έκανε απο κούπες ο άλλος που θα ακούει...

 

Αν υπάρχει κάτι που όντως θα βρεθείς σε χώρο με κάθε είδους φασαρία (όχι μονο μπάσο ήχο) και θα τον φιλτράρει έστω 60% θα ήθελα και εγω να το ξέρω.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...