Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ψαχνω για καποιο απο αυτα με το καλωδιο που μαζευονται.

 

Τα ixchange ειναι γνωστα πλεον, και εχουν διαφορες εκδοσεις. Δε ξερω αν αξιζει καποιο απο αυτα η αν υπαρχουν και αλλες μαρκες. Υπαρχει καποιος να μας πει μια αποψη

 

Fineblue θα βρεις στο aliexpress

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Fineblue θα βρεις στο aliexpress

 

ποιο fineblue είναι καλό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω κάτι φτηνό ασύρματο(20ευρώ) για να ακούω μουσική από το κινητό.

Έχω ξεχωρίσει τα

BlitzWolf BW-BTS3 από Κίνα και τα Xiaomi Mi Sport Bluetooth από Σκρουτζ.

Και τα δύο στα ίδια λεφτά περίπου. Θέλω καλή ποιότητα ήχου (ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά), και καλή διάρκεια μπαταρίας.

Τί λέτε αξίζουν;

Σε αυτά τα λεφτά πήρα τα KS ZSA από Gearbest, μετά το ελληνικό review που είδα κ είναι καταπληκτικα όπως έλεγε..

 

Πριν είχα Meizu ep 51 που ούτε τέτοιο ήχο είχαν, ούτε μπαταρία και αλλά κ αποσυνδέσεις στιγμιαίες..

 

 

Στάλθηκε από το G8441 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο 11/01 "θεωρητικά" θα είναι διαθέσιμα προς πώληση και τα νέα xiaomi airdots pro σε πολύ χαμηλότερη τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα γνωστών εταιρειών. Περιμένουμε reviews.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα bose soundsport free προχθές...πολυ καλός ήχος...δεν φεύγουν απο τα αυτιά...λιγο μεγαλα για true wireless...τα 200 που κανουν τωρα βεβαια δεν θα τα εδινα....ειναι καλύτερα απο airpods apple...σε ομιλια μου ειπαν οτι με ακουν αψογα....

 

Σήμερα παρήγγειλα και το plantronics edge για καθημερινή χρήση στην δουλειά μιας και το πέτυχα πολυ καλη τιμη απο ebay καινούριο...στο 1/3 της τιμης απο Ελλάδα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάτι φθηνό, μέχρι τα 15 ευρώ περίπου, για γυμναστήριο.

Διάβασα και τις προηγούμενες σελίδες, αλλά αυτά που αναφέρθηκαν, είναι αυτού του στυλ και τα φοβάμαι αυτά, γιατί είχα δοκιμάσει κάτι πιστονάκια παλιότερα, αλλά μου πέφτανε, χωρίς καν να τρέχω/κινούμαι. Οπότε έλεγα για κάτι που να 'χει earhook, για να "ασφαλίζει" και να κρατιέται στα αυτιά.

 

Υπάρχει κάτι να μου προτείνετε στο στυλ αυτό;

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι Χρόνια Πολλά

 

Τη βοήθεια σας λίγο...

 

Χρησιμοποιώ αυτό, https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/bluetooth-stereo-headset-hs3000/ όμως ΔΥΣΤΗΧΩΣ ενώ με έχει βολέψει απίστευτα σε ότι μου προσφέρει (2 συσκευές σύνδεση, εξαιρετικό ήχο και στη κλήση και στη μουσική, αυτονομία σχεδόν 7 ώρες συνεχής ομιλίας, φορτίζει ακόμα και όταν μιλάς, το χρησιμοποιώ και μέσα από το κράνος) είναι το δεύτερο που μου σπάει το "μανταλάκι" από πίσω και δεν προτίθεμαι να δώσω πάλι γύρω στο 50€...

 

Έχουμε καμία λύση που να είναι δοκιμασμένη και πλησίον αυτών το χρημάτων σε τέτοιο στυλ και να μου καλύπτει τις άνωθεν ανάγκες μου;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

Εχω αγορασει το συγκεκριμενο προϊον απο αμαζον για το τρεξιμο αλλα δεν με εχει βολεψει.

https://www.amazon.de/Mpow-Bluetooth-Kopfh%C3%B6rer-Wasserdicht-Sportkopfh%C3%B6rer-Rot-Schwarz/dp/B0753VDT2N/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1547633549&sr=8-10&keywords=bluetooth+earphones

 

Θεωρησα επειδη ειναι ear hook δεν θα φευγει απο το αυτι αλλα δεν. Συνεχεια παιδευομαι και πρεπει καθε τρεις κ λιγο να το πειραζω για να μην πεσει. Για την ωρα το φοραω σε μικρα τρεξιματα, λογω τραυματισμου, και δεν το εχω δοκιμασει σε long runs που θα πρεπει να δοκιμαστει οταν θα ειναι πιο ιδρωμενο το αυτι και θα γλιστραει.

Ειμαι και "ατυχος" καθως εχω ενα αλλο ζευγαρι τα οποια ειναι in ear αλλα δεν τα αναγνωριζει το mp3 player που πηρα(https://www.amazon.de/Baonuor-Musikliebhaber-Wiedergabe-Aufzeichnung-Sleeptimer-schwarz/dp/B07C1W9D2M/ref=sr_1_11?s=network-receiver-speakers&ie=UTF8&qid=1547634220&sr=1-11&keywords=bluetooth+mp3+player) και ετσι δεν μπορω να δοκιμασω αν ταιριαζουν καλυτερα.

 

Υπαρχει κανενας που εχει λυσει αυτο το προβλημα με τα ακουστικα στο τρεξιμο?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω bluetooth ακουστικα για το Χiaomi Mi8 μου, για να ακουω μουσικη και να μιλαω στο τηλεφωνο.

Μ ενδιαφερει η οσο δυνατον καλυτερη ποιοτητα ηχου στη μουσικη και η χρηση δεν ειναι πανω απο μιση-μια ωρα την ημερα.

 

Κατι σαν αυτα εδω :

https://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=163372410427

 

Τι προτεινετε ;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

 

 

Εχω αγορασει το συγκεκριμενο προϊον απο αμαζον για το τρεξιμο αλλα δεν με εχει βολεψει.

 

https://www.amazon.de/Mpow-Bluetooth-Kopfh%C3%B6rer-Wasserdicht-Sportkopfh%C3%B6rer-Rot-Schwarz/dp/B0753VDT2N/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1547633549&sr=8-10&keywords=bluetooth+earphones

 

 

 

Θεωρησα επειδη ειναι ear hook δεν θα φευγει απο το αυτι αλλα δεν. Συνεχεια παιδευομαι και πρεπει καθε τρεις κ λιγο να το πειραζω για να μην πεσει. Για την ωρα το φοραω σε μικρα τρεξιματα, λογω τραυματισμου, και δεν το εχω δοκιμασει σε long runs που θα πρεπει να δοκιμαστει οταν θα ειναι πιο ιδρωμενο το αυτι και θα γλιστραει.

 

Ειμαι και "ατυχος" καθως εχω ενα αλλο ζευγαρι τα οποια ειναι in ear αλλα δεν τα αναγνωριζει το mp3 player που πηρα(https://www.amazon.de/Baonuor-Musikliebhaber-Wiedergabe-Aufzeichnung-Sleeptimer-schwarz/dp/B07C1W9D2M/ref=sr_1_11?s=network-receiver-speakers&ie=UTF8&qid=1547634220&sr=1-11&keywords=bluetooth+mp3+player) και ετσι δεν μπορω να δοκιμασω αν ταιριαζουν καλυτερα.

 

 

 

Υπαρχει κανενας που εχει λυσει αυτο το προβλημα με τα ακουστικα στο τρεξιμο?

 

 

 

Λύσεις που έχω δοκιμάσει και δουλεύουν άψογα στο τρέξιμο:

1. sony mdr-xb80bs

2. Τύπου platronics backbeat fit

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε, σε ευχαριστω για τις προτασεις!

 

Το Σονι ειναι αρκετα ακριβο για τα γουστα μου, ηλπιζα με max 50E να εκανα τη δουλεια μου.

Το τυπου platronics αισθητικα δεν με τρελαινει, προτιμω να εχει καλωδιο απο το σκληρο περιβλημα που μπαινει σαν στεκα.

 

Το θεμα ειναι οτι αυτα σε βολεψαν και δεν αντιμετωπιζεις θεματα οταν τρεχεις, οποτε θα τα λαβω υποψιν μου κ αν δεν βρω κατι καλυτερο θα κινηθω προς τα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!

 

 

 

Εχω αγορασει το συγκεκριμενο προϊον απο αμαζον για το τρεξιμο αλλα δεν με εχει βολεψει.

 

https://www.amazon.de/Mpow-Bluetooth-Kopfh%C3%B6rer-Wasserdicht-Sportkopfh%C3%B6rer-Rot-Schwarz/dp/B0753VDT2N/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1547633549&sr=8-10&keywords=bluetooth+earphones

 

 

 

Θεωρησα επειδη ειναι ear hook δεν θα φευγει απο το αυτι αλλα δεν. Συνεχεια παιδευομαι και πρεπει καθε τρεις κ λιγο να το πειραζω για να μην πεσει. Για την ωρα το φοραω σε μικρα τρεξιματα, λογω τραυματισμου, και δεν το εχω δοκιμασει σε long runs που θα πρεπει να δοκιμαστει οταν θα ειναι πιο ιδρωμενο το αυτι και θα γλιστραει.

 

Ειμαι και "ατυχος" καθως εχω ενα αλλο ζευγαρι τα οποια ειναι in ear αλλα δεν τα αναγνωριζει το mp3 player που πηρα(https://www.amazon.de/Baonuor-Musikliebhaber-Wiedergabe-Aufzeichnung-Sleeptimer-schwarz/dp/B07C1W9D2M/ref=sr_1_11?s=network-receiver-speakers&ie=UTF8&qid=1547634220&sr=1-11&keywords=bluetooth+mp3+player) και ετσι δεν μπορω να δοκιμασω αν ταιριαζουν καλυτερα.

 

 

 

Υπαρχει κανενας που εχει λυσει αυτο το προβλημα με τα ακουστικα στο τρεξιμο?

Εγω εχω τα sony mdrxb50bs που τα ειχε βγαλει σε προσφορά ο Κωτσόβολος στα 50 ευρω και τωρα εχω και τα bose soundsport free που ξεφεύγουν σε τιμη...κανενα δεν μου φευγει απο το αυτί!!εχθες μαλιστα εδωσα το 1 ακουστικο αππ τα bose σε αλλο άτομο που καναμε μαζι προπόνηση και ουτε εκεινο το ατομο ειχε καποιο παράπονο!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

πήρα σήμερα Plantronics explorer 80. αντί του explorer 10 άντε να δούμε γιατί τα 2 τελευταία σε ένα χρόνο έχουν χάσει πολύ σε χρόνο αναμονής.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα τα bw-fye4 της blitzwolf.

 

Προφανως δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη, αλλα σαν πρωτες εντυπωσεις μπορω να πω οτι, το ακουστικο στεκεται σωστα στο αυτι, δεν ενιωσα μεχρι στιγμης να φευγει καθως ουτε και να με κουραζει, ειναι ελαφρυ, δεν ειχα προβληματα με συνδεση-αποσυνδεση ουτε με την ταυτοχρονη λειτουργια.

 

Σαν αποδοση στην μουσικη δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.

Δεν ειναι κακο, αλλα δεν ακους κατι το ιδιαιτερο.

 

Στα βιντεο, πχ. Youtube δεν ειδα να εχει lag που αναφερουν καποιοι.

 

Στην κληση οποιον ρωτησα με ακουει φυσιολογικα, συγκεκριμενα μου ειπαν οπως καθε φορα.

Δεν δοκιμασα να ειμαι σε χωρο με πολυ θορυβο ή κινηση κτλ, οποτε δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη, οπως επισης δεν ειχα στο παρελθον καποιο αναλογο ακουστικο ωστε να εχω μετρο συγκρισης.

 

Μπαταρια, αναμονη κτλ δεν εχω ακομα αποψη.

 

Σαν 1η εικονα θα ελεγα οτι για τα λεφτα του ειναι παρα πολυ τιμιο.

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ήξερα τι σκέφτονταν εκεί στην Plantronics και έβαλαν ΚΆΤΩ το πλήκτρο ΑΎΞΗΣΗΣ, του volume και πάνω της μείωσης! μιλάω για το explorer 80 που πήρα σήμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ήξερα τι σκέφτονταν εκεί στην Plantronics και έβαλαν ΚΆΤΩ το πλήκτρο ΑΎΞΗΣΗΣ, του volume και πάνω της μείωσης! μιλάω για το explorer 80 που πήρα σήμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μεγεια το νέο σου ακουστικό, εχω το ίδιο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αυτο που λες όμως για τα πλήκτρα volume δεν ισχύει σε μένα.

Κανονικά είναι. Το πάνω αυξάνει και το κάτω μειώνει την ένταση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ήξερα τι σκέφτονταν εκεί στην Plantronics και έβαλαν ΚΆΤΩ το πλήκτρο ΑΎΞΗΣΗΣ, του volume και πάνω της μείωσης! μιλάω για το explorer 80 που πήρα σήμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα ντε. Το ίδιο θέμα με ένα explorer 110.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δίκιο ο ilka71.

Έτσι είναι, ποτέ όμως δεν το θεώρησα ως πρόβλημα, ούτε καν το σκέφτηκα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Το ίδιο θέμα με ένα explorer 110.
Μάλλον αύριο θα το πάρω, προς αντικατάσταση stereo ακουστικών bluetooth που δεν με βολεύουν στην καθημερινή χρήση.

Είσαι ευχαριστημένος ή να κοιτάξω για κάτι άλλο;

Χρήση σε αυτοκίνητο και έξω στο θόρυβο των δρόμων, σε αναμονή περίπου 10 ώρες την ημέρα, με τη 1, 1.5 ώρα να χρησιμοποιείται για ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

ναι ήμουν μεταξύ του m70 στα 29 ευρώ στο Πλαίσιο αλλά από τα 49 που έκανε το 80 είχε έκπτωση 10 ευρώ στο πλαίσιο οπότε με 10 ευρώ παραπάνω προτίμησα το 80 στα 39 από το m70!

Μεγεια το νέο σου ακουστικό, εχω το ίδιο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αυτο που λες όμως για τα πλήκτρα volume δεν ισχύει σε μένα.

Κανονικά είναι. Το πάνω αυξάνει και το κάτω μειώνει την ένταση.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αύριο θα το πάρω, προς αντικατάσταση stereo ακουστικών bluetooth που δεν με βολεύουν στην καθημερινή χρήση.

Είσαι ευχαριστημένος ή να κοιτάξω για κάτι άλλο;

Χρήση σε αυτοκίνητο και έξω στο θόρυβο των δρόμων, σε αναμονή περίπου 10 ώρες την ημέρα, με τη 1, 1.5 ώρα να χρησιμοποιείται για ομιλία.

 

Γενικά είμαι ευχαριστημένος ναι.

Με την χρήση που μου λες θα σου κρατάει άνετα 3 μέρες. Για το αυτοκίνητο είναι οκ η χρήση του. Για έξω στο δρόμο και γενικά σε θορυβώδη σημεία ίσως σε προβληματίσει. Την ένταση του ακουστικού θα την ήθελα λίγο πιο ψηλά. Οι συνομιλητές όμως θα σε ακούνε καθαρά. Δεν είχα ποτέ παράπονο σε αυτό.

Επίσης το λαστιχάκι που κρατάει το ακουστικό στο αυτί, ενώ στην αρχή εφάπτεται καλά στο Bluetooth, με τον καιρό χαλαρώνει. Συνεχίζει να είναι λειτουργικό αλλά εγώ θα το ήθελα όπως ήταν στην αρχή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ τελικά προχώρησα στην αγορά των Xiaomi Airdots Pro. Μόλις έρθουν και δοκιμαστούν θα γράψω τις πρώτες εντυπώσεις.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα τις προτάσεις για ακουστικά bluetooth με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

1. Πολύ καλός ήχος για μουσική/ομιλία κλήσης

2. Σύνδεση ταυτόχρονα σε κινητό και laptop (multi pairing)

3. Φορτίση ενώ χρησιμοποιούνται

4. Καλή διάρκεια μπαταρίας

5. Κόστος έως 100 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας.

 

ΥΓ Απογοητεύτηκα από 1+ bullets wireless :(

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...