Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Α, καταλαβα. Δεν το εκανα ετσι. Το κρατουσα στο χερι μου.
Edit

Τελικα, απλα ειχα απενεργοποιησει τη συγκεκριμενη δυνατοτητα απο τα settings της εφαρμογης plantroncs hub.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εννοώ τη βάση φόρτισης που έχουν τα κορυφαία Plantronics, π.χ. Voyager 3200, Voyager Edge Τη στερεώνω με velcro στο ταμπλό του αυτοκινήτου και έτσι έχω το ακουστικό διαθέσιμο ανά πάσα στιγμή όταν οδηγώ.

images?q=tbn%3AANd9GcTiMA_BH6QcbuPdwujgPiU_dbT9Pq6gwlpy7GuR1Hc33MQ2t7jZ

61uH7wShA-L._SX522_.jpg

Η βάση στα plantronics είναι κυρίως για έξτρα φόρτιση αν δεν κάνω λάθος, κάτι τέτοιο δεν είναι αναγκαίο στα sennheiser απλά γιατί με μια φόρτιση έχεις πάνω από δέκα ώρες ομιλίας. Για το αγκιστρο έχεις δίκιο δεν είναι τόσο comfort αν τα έχεις συνέχεια στο αυτι,τώρα το θέμα για μένα είναι πόσο καλά ακούς και σε ακούν κυρίως σε θορυβώδες χώρο. Μέχρι τα 80 χιλιόμετρα με ανοιχτά τα δύο μπροστινά παράθυρα δεν έχεις κανένα πρόβλημα, σέ ακούν καμπάνα. Πάνω από αυτή την ταχύτητα ο θόρυβος είναι αρκετός μέσα στην καμπίνα του αυτοκινήτου

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η βάση στα plantronics είναι κυρίως για έξτρα φόρτιση αν δεν κάνω λάθος, κάτι τέτοιο δεν είναι αναγκαίο στα sennheiser απλά γιατί με μια φόρτιση έχεις πάνω από δέκα ώρες ομιλίας. Για το αγκιστρο έχεις δίκιο δεν είναι τόσο comfort αν τα έχεις συνέχεια στο αυτι,τώρα το θέμα για μένα είναι πόσο καλά ακούς και σε ακούν κυρίως σε θορυβώδες χώρο. Μέχρι τα 80 χιλιόμετρα με ανοιχτά τα δύο μπροστινά παράθυρα δεν έχεις κανένα πρόβλημα, σέ ακούν καμπάνα. Πάνω από αυτή την ταχύτητα ο θόρυβος είναι αρκετός μέσα στην καμπίνα του αυτοκινήτου

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να σου πω την αλήθεια, τα έχω εδώ και αρκετό καιρό στο μυαλό μου τα Sennheiser. Μου αρέσουν πολύ σαν concept, και είμαι σίγουρος ότι το όνομα Sennheiser εγγυάται κρυστάλλινο ήχο και στο μικρόφωνο και στο ακουστικό. Αν βρω πατέντα να τα στηρίζω στο ταμπλό του αυτοκινήτου, στάνταρ θα τα τσιμπήσω κάποια στιγμή. Σε συνδυασμό με το Plantronics Voyager Edge, θα είμαι υπερπλήρης θεωρώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα plantronics explorer μπορούν με κάποιο τρόπο να λάβουν αναβάθμιση στο λογισμικό τους; Αν ναι με ποιό τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Η βάση στα plantronics είναι κυρίως για έξτρα φόρτιση αν δεν κάνω λάθος, κάτι τέτοιο δεν είναι αναγκαίο στα sennheiser απλά γιατί με μια φόρτιση έχεις πάνω από δέκα ώρες ομιλίας. Για το αγκιστρο έχεις δίκιο δεν είναι τόσο comfort αν τα έχεις συνέχεια στο αυτι,τώρα το θέμα για μένα είναι πόσο καλά ακούς και σε ακούν κυρίως σε θορυβώδες χώρο. Μέχρι τα 80 χιλιόμετρα με ανοιχτά τα δύο μπροστινά παράθυρα δεν έχεις κανένα πρόβλημα, σέ ακούν καμπάνα. Πάνω από αυτή την ταχύτητα ο θόρυβος είναι αρκετός μέσα στην καμπίνα του αυτοκινήτου

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η θηκη ειναι κυριως για φορτιση, αλλα και σαν concept να μην χανεις το ακουστικο ή να μην το πετας απο εδω και απο εκει, ειναι πολυ καλη ιδεα. Θεωρω πλεονεκτημα τη θηκη, ανεξαρτητα απο το ζητημα της αυτονομιας.

Να σου πω την αλήθεια, τα έχω εδώ και αρκετό καιρό στο μυαλό μου τα Sennheiser. Μου αρέσουν πολύ σαν concept, και είμαι σίγουρος ότι το όνομα Sennheiser εγγυάται κρυστάλλινο ήχο και στο μικρόφωνο και στο ακουστικό. Αν βρω πατέντα να τα στηρίζω στο ταμπλό του αυτοκινήτου, στάνταρ θα τα τσιμπήσω κάποια στιγμή. Σε συνδυασμό με το Plantronics Voyager Edge, θα είμαι υπερπλήρης θεωρώ.
Πανο, επειδη εχω αγορασει αρκετα προιοντα της εταιριας αυτης, θα σου πω οτι βγαζει και διαμαντια, βγαζει και αποτυχιες. Εχει διπολικο χαρακτηρα.

Για το συγκεκριμενο ακουστικο παντως, εχω ακουσει πολυ καλα λογια στα reviews, ανταξια της τιμης του, οποτε θεωρω οτι αξιζει, με εξαιρεση ισως το design, που νομιζω ειναι κατωτερο των περιστασεων.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Έχετε να προτείνετε κάποιο Bluetooth με 2 ακουστικά σαν αυτά εδώ; https://www.skroutz.gr/s/9808027/Awei-A960BL.html https://www.skroutz.gr/s/7235664/Jabees-IS901.html

 

Από 20 ευρώ έως 50 ευρώ σκέφτομαι να δώσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Έχετε να προτείνετε κάποιο Bluetooth με 2 ακουστικά σαν αυτά εδώ; https://www.skroutz.gr/s/9808027/Awei-A960BL.html https://www.skroutz.gr/s/7235664/Jabees-IS901.html

 

Από 20 ευρώ έως 50 ευρώ σκέφτομαι να δώσω

https://www.skroutz.gr/s/9929655/Sony-MDR-XB50BS.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Αυτα...πολυ καλο κούμπωμα...κραταει αρκετες ωρες η μπαταρία....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο bluetooth που να συνδέεται με 2 κινητά ταυτόχρονα, και να μην κάνει αποσυνδέσεις;

 

Έχω το SAMSUNG LEVEL U EO-BG920, αλλά δεν τα καταφέρνει τόσο καλά με 2 κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα συνάδελφο που είναι οδηγός και θέλει ενα bluetooth ακουστικό χωρίς καλώδιο καθόλου

μέχρι 20€,τι προτείνετε;

Του είπα οτι είναι λίγα αλλά δεν θέλει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα συνάδελφο που είναι οδηγός και θέλει ενα bluetooth ακουστικό χωρίς καλώδιο καθόλου

μέχρι 20€,τι προτείνετε;

Του είπα οτι είναι λίγα αλλά δεν θέλει παραπάνω.

Plantronics M70.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ!

 

Να σαι καλά. ΠΙστεύω θα τον αφήσει ικανοποιημένο γιατί ειναι αξιόλογο ακουστικό , με πολύ καλή αυτονομία και τιμή χάρισμα. Είχα το παρόμοιο Μ90 για 2,5 χρόνια και ξέρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω και τα δύο, (Μ70 και Μ90) καθώς και το Jabra classic μπορώ να πω ότι το τρίτο είναι το καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τι είναι καλύτερο;

Είναι να παραγγείλει αύριο ο φίλος.

 

Μιας και έχω και τα δύο, (Μ70 και Μ90) καθώς και το Jabra classic μπορώ να πω ότι το τρίτο είναι το καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετό καιρό σε BT Jabra Speaker (ανοιχτής συνομιλίας - δεν θυμάμαι μοντέλο) μπορώ να σου προτείνω αντίστοιχα το Jabra Classic. Αν και μιλάμε για άλλη συσκευή η εμπειρία μου με την εταιρεία ήταν πολύ καλή. Καλό connection χωρίς προβλήματα και αποσυνδέσεις και εύκολο pairing! Το classic είναι και μικρό και ελαφρύ οπότε νομίζω ότι και αυτό είναι σημαντικό. Οπότε προτείνω να δει πρώτα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Στη τιμή του είναι νομίζω το καλύτερο.

Με τα άλλα είχα συνέχεια παράπονα από τους άλλους για το πώς ακούγονταν η φωνή μου. Και εκτός αυτού είναι και το πιο άνετο σε πολύωρη χρήση.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Νομίζω έχω καταλήξει ότι θέλω ακουστικά τύπου airpods η ακόμα και αυτά τα ίδια αν και είναι πανάκριβα..

 

Τα έχει κανείς? Εντυπώσεις?

 

Έχω βρει κάτι καινούρια που διαβάζω θετικά review, i10 tsw mini κάπως έτσι :p

 

Για τα 7και 8 δεν άκουσα καλά λόγια ίσα ίσα αλλά αυτά φαίνονται καλύτερα

 

Τα έχει κανείς?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Νομίζω έχω καταλήξει ότι θέλω ακουστικά τύπου airpods η ακόμα και αυτά τα ίδια αν και είναι πανάκριβα..

 

Τα έχει κανείς? Εντυπώσεις?

 

Έχω βρει κάτι καινούρια που διαβάζω θετικά review, i10 tsw mini κάπως έτσι :p

 

Για τα 7και 8 δεν άκουσα καλά λόγια ίσα ίσα αλλά αυτά φαίνονται καλύτερα

 

Τα έχει κανείς?

Τα apple airpods ειναι η καλυτερη αγορα ακουστικων που εχω κανει. Στέκονται αψογα. Ειναι παναλαφρα, σχεδον δεν τα νοιωθεις στο αυτι. Το κυριωτερο ειναι οτι οι συνομιλητες μου, δεν καταλαβαινουν οτι τους μιλαω με bluetooth. Στη μεση της Πατησιων και με ακουν αψογα. Τα εχω με android. Αν κατεβασεις ενα app (airbattery) δεν θα εχεις τιποτε λιγωτερο απο οτι ενας χρηστης ios.

Αποστολης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Νομίζω έχω καταλήξει ότι θέλω ακουστικά τύπου airpods η ακόμα και αυτά τα ίδια αν και είναι πανάκριβα..

 

Τα έχει κανείς? Εντυπώσεις?

 

Έχω βρει κάτι καινούρια που διαβάζω θετικά review, i10 tsw mini κάπως έτσι :p

 

Για τα 7και 8 δεν άκουσα καλά λόγια ίσα ίσα αλλά αυτά φαίνονται καλύτερα

 

Τα έχει κανείς?

Πάρε τα original να τελειώνεις. Γιατί αλλιώς, θα σε τρώει. :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απ τον Γενάρη είχα ένα plantronics Voyager 3200 (ο αντικαταστάτης του edge) από το οποίο ήμουν υπερευχαριστημένος. Δυστυχώς όμως δεν άντεξε να μουλιαζει μια μέρα στο νερό, που το έβαλε με κάτι ρούχα η κοπέλα μου. Επομένως, θέλω τη βοήθεια σας.. Να την χωρίσω η όχι?

 

Πέρα απ την πλάκα επειδή χρειάζομαι και ασυρματα ακουστικά για το γυμναστηριο, είμαι σε δίλλημα. Να πάρω το ίδιο και ενα ζευγάρι headphones JBL t500bt, για να έχω στο γυμναστήριο (σύνολο 130€), η να πάρω διπλές bluetooth ψείρες τύπου Huawei freebuds (100€) / apple airpods (130€) / Samsung iconx 2018 (160€)?

Ο βασικός προβληματισμός μου με τα τρία τελευταία είναι ότι δεν θα χουν την ποιότητα κλήσης του plantronics, αλλά και ότι θα φεύγουν απ το αυτί στο γυμναστήριο. Ενώ δεν ξέρω καθόλου τι κάνουν από μπάσο.

Για πείτε καμία γνώμη..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Aπο την αρχη της κυκλοφοριας του ειχα το Voyager Edge

Δεν μου αντεξε κανενα πανω απο χρονο.

Μου εχουν αλλαξει τρια μεχρι και περυσι που το χρησιμοποιουσα.

Το καλο ομως ειναι οτι η αντιπροσωπεια στο αλλαζει αμεσα αν πραγματικα διαπιστωσει το προβλημα.

 

Κατα τα αλλα ειναι ενα απο τα καλυτερα ΒΤ.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

 

ψάχνω ένα bluetooth για κοπέλα μέχρι 40€ άντε και 50€...

 

εγώ έχω το plantronics Μ70 από το οποίο εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά οι συνομιλητές μου όχι! :p όλοι διαμαρτύρονται για την παραμόρφωση στη φωνή μου και για το ότι ακούνε και όλους τους θορύβους του περιβάλλοντος!

οπότε αυτό είναι πολύ βασικό!

 

έχω στο μυαλό μου το Plantronics Explorer 500 και το Plantronics Explorer 115 που βγαίνουν και σε λευκό χρώμα... τα έχετε δουλέψει αυτά?

 

τι άλλο έχετε να προτείνετε?

Edited by jimsakpt3
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

 

ψάχνω ένα bluetooth για κοπέλα μέχρι 40€ άντε και 50€...

 

εγώ έχω το plantronics Μ70 από το οποίο εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά οι συνομιλητές μου όχι! :p όλοι διαμαρτύρονται για την παραμόρφωση στη φωνή μου και για το ότι ακούνε και όλους τους θορύβους του περιβάλλοντος!

οπότε αυτό είναι πολύ βασικό!

 

έχω στο μυαλό μου το Plantronics Explorer 500 και το Plantronics Explorer 115 που βγαίνουν και σε λευκό χρώμα... τα έχετε δουλέψει αυτά?

 

τι άλλο έχετε να προτείνετε?

 

με το explorer 115 σπάνια μου έχει πει κάποιος για θόρυβο αλλά έχω εγώ θέμα με την ένταση που δεν είναι τόσο υψηλή όσο χρειάζεται σε δρόμο με φασαρία πχ, το παλιό μου m55 έχει πολύ καλύτερη ένταση.

Κατά τ΄άλλα είναι τέλειο, σχεδιασμός, θέση κουμπιών, μπαταρία , βάση για το αμάξι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...