Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Επειδη κολυμπαω καθημερινα σε πισινα θελω να ρωτησω αν ξερει κανεια αν υπαρχουν ακουστικα αδιαβροχα και τι μπορω να ακουσω;εννοω υπαρχει και mp3;γιατι να κουβαλαω το note 3 μεσα στην πισινα σε αδιαβροχη θηκη δεν παιζει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδη κολυμπαω καθημερινα σε πισινα θελω να ρωτησω αν ξερει κανεια αν υπαρχουν ακουστικα αδιαβροχα και τι μπορω να ακουσω;εννοω υπαρχει και mp3;γιατι να κουβαλαω το note 3 μεσα στην πισινα σε αδιαβροχη θηκη δεν παιζει

 

Νομίζω ότι για να πάρεις κάτι τέτοιο, θα πρέπει να σκάσεις αρκετά, ώστε να είναι σίγουρα waterproof, αν και εσύ θέλεις υποβρύχια. Δεν έχω υπ'όψιν μου κάτι τέτοιο, ας απαντήσουν οι υπόλοιποι.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κολυμπαω καθημερινα σε πισινα θελω να ρωτησω αν ξερει κανεια αν υπαρχουν ακουστικα αδιαβροχα και τι μπορω να ακουσω;εννοω υπαρχει και mp3;γιατι να κουβαλαω το note 3 μεσα στην πισινα σε αδιαβροχη θηκη δεν παιζει

 

Sony waterproof walkman

Sony NWZ-W273

Sony NWZ-W274S

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι αποκλειστικα mp3 και τα οποια ξεφευγουν..υπαρχει κατι το οποιο να συνδεεται ασυρματα με το κινητο και να παιζει μουσικη;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος γνωμη για τα Sony SBH20; :)

 

Σε κάνα μισάωρο θα το έχω στα χέρια μου, το παρήγγειλα χθες, θα γράψω εντυπώσεις.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τη συνδεση 2 συσκευων ενα smartwatch και ενα ακουστικο jabra γινεται? Εννοω να ειναι ταυτοχρονα συνδεδεμενα και τα 2 και να απαντω απο οποιο θελω
my pin 220B8E22
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να σου πούμε; :)

Αν αξιζει. Ποια ειναι τα + και ποια τα -. Εχει κανσελερ; Ειναι αδιαβροχο; Νομιζω ειναι το πιο οικονομικο με δυο ακουστικα και το πιο πρακτικο ταυτοχρονα.

 

THD αναμενω

Link to comment
Share on other sites

Αν αξιζει. Ποια ειναι τα + και ποια τα -. Εχει κανσελερ; Ειναι αδιαβροχο; Νομιζω ειναι το πιο οικονομικο με δυο ακουστικα και το πιο πρακτικο ταυτοχρονα.

 

THD αναμενω

Στα +

Οικονομικό πολύ.

Οσο το λειτούργησα πριν το παροπλίσω ελέω sbh52 δεν μου έκανε κανένα disconnect

Ελαφρύ, μικρό, πρακτικό.

Ηχος εφάμιλλος με τον ήχο κινητού σαν να είχες απευθείας τα ακουστικά συνδεδεμένα με το κινητό.

Η μπαταρία πολύ καλή.

Βάζεις ο, τι ακουστικά θες.

 

Στα -

Δεν έχει canceller

Δεν είναι αδιάβροχο

Δεν έχει οθόνη.

Τα ακουστικά της Sony είναι ποιοτικά αλλά όχι όσο δυνατά θα τα ήθελα. Εγώ το χρησιμοποιώ/χρησιμοποιούσα με άλλο ζευγάρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ. Ψαχνω μια καλη λυση με canceller. Θελω να εχει δυο ακουστικά οπως της sony και φοβαμαι μονο εκεινη δινει αυτη τη δυνατοτητα. Εχετε καποια αλλη προταση σε αυτα τα χρηματα; Edited by stylish
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το παρέλαβα και εγώ, και μόνο θετικές εντυπώσεις έχω. Η διάρκεια της μπαταρίας είναι η αναγραφόμενη σχεδόν(μου κράτησε λίγο παραπάνω από 5:30 ώρες συνεχούς αναπαραγωγής). Ο ήχος είναι πολύ κοντά στου κινητού. Τα ακουστικά δεν είναι και τα καλύτερα, αλλά είναι αξιοπρεπή. Με αλλά, δικά μου, απογειώνεται. Noise Canceling δεν έχει, δυστυχώς. Τα controls λειτουργούν άριστα. Η ένταση είναι αρκετά έως πολύ δυνατή. Στο τέρμα δεν μπορώ να το αντέξω, συνήθως το βάζω κάνα δυο κλικ πιο κάτω. Επίσης, αποσύνδεση και εγώ καμία. Το μικρόφωνο θέλει να το έχεις αρκετά κοντά στο στόμα σου. Θεωρώ πως ήταν μια πολύ καλή αγορά. Ααα, και κάτι τελευταίο: το μέγεθος είναι άπαιχτο, λίγο μεγαλύτερο από 2ευρο. Σχεδόν δεν το νιώθεις!!!
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα με ενοχλουν και θελω να εχει:

1) Θελω να εχει κανσελερ για να ακουω καθαρα χωρις να παω την ενταση στο τερμα οταν ειμαι εξω και εχει φασαρια

2) Θελω να το εχω πιασει με το κλιψακι στην μπλούζα μου και να μιλαω. Ειναι τοσο αδυνατο αυτο; Ποιος ο λογος να το κραταω μπροστα στο στομα μου τοτε; Τι σοι hands-free ειναι; :p

Link to comment
Share on other sites

Μανταλάκι δεν έχει αλλά έχει πιαστράκι. Μετά πας σε αλλο sbh.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε ποια η διαφορα; Το θεμα ειναι να πιανεται. Αυτο φοβαμαι οτι δεν με καλυπτει αυτο το sbh για τους 2 προαναφερθεντες λογους. Μετα ομως ξεφευγει πολυ σε τιμή :/
Link to comment
Share on other sites

Ε ποια η διαφορα; Το θεμα ειναι να πιανεται. Αυτο φοβαμαι οτι δεν με καλυπτει αυτο το sbh για τους 2 προαναφερθεντες λογους. Μετα ομως ξεφευγει πολυ σε τιμή :/

 

Κοίτα, σχετικά με το μικρόφωνο, απλά πρέπει να το έχεις τον γιακά, ή το V της μπλούζας. Και εγώ έψαχνα κάτι με noise canceling και με fm δέκτη και με δύο ακουστικά, αλλά δεν βρήκα κάτι οικονομικό.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βρηκα αυτοhttp:// http://m.ebay.com/itm/Sony-SBH54-NFC-Stereo-Bluetooth-HD-Voice-Noise-Cancellation-Headset-FM-Handset-/140877919974?nav=SEARCH στο ebay σε τιμη 20 € φτηνοτερα απο οτι στον σκρουτζ.αξιζει να το παραγγειλω απο εκει η θα μπλεξω με καμια απομιμηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βρηκα αυτοhttp:// http://m.ebay.com/itm/Sony-SBH54-NFC-Stereo-Bluetooth-HD-Voice-Noise-Cancellation-Headset-FM-Handset-/140877919974?nav=SEARCH στο ebay σε τιμη 20 € φτηνοτερα απο οτι στον σκρουτζ.αξιζει να το παραγγειλω απο εκει η θα μπλεξω με καμια απομιμηση?

 

Το link δεν δουλεύει. Όμως, με μια γρήγορη αναζήτηση στο ebay, είδα ότι το SONY SBH54 ξεκινάει από 61€. Κατά τη γνώμη μου, δεν νομίζω πως τίθεται θέμα γνησιότητας, αλλά δεν νομίζω πως η διαφορά αξίζει. Άσε που εδώ αν κτύπα ξύλο κάτι συμβεί το πας πίσω και τελειώνει. Θα έλεγα να το πάρεις από εδώ.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικους χωρους εχεις προβλημα δλδ; Ανεβαζεις την ενταση για να ακουσεις; Επισης ραδιο παιζει ή κανω λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές οι τεχνολογίες περί μείωσης της ακτινοβολίας δεν νομίζω πως δουλεύουν τόσο ώστε να αξίζουν. Παίρνεις ένα bluetooth ακουστικό και τελειώνεις. Την ακτινοβολία την μείωσες όσο περισσότερο μπορούσες. Τέλος. Από τη στιγμή που κουβαλάς κινητό μαζί σου, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι η χρήση bluetooth, ώστε να αποφύγεις το κινητό να βρίσκεται κοντά στο κεφάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και αυτό ισχύει για τα ενσύρματα, Όχι τα bluetooth. Τα ακουστικά πρέπει να συνδέονται απευθείας στο κινητό, και όχι μέσω του κλιπ, το οποίο συνδέεται στο κινητό μέσω bluetooth για να ισχύει το παραπάνω.

 

Ωραία. Τότε να πάρω αυτά. Clip-on bluetooth. Επειδή, προσωπικά δε βολεύομαι ιδιαίτερα στα αυτιά μου τις ψείρες, μήπως υπάρχει κανένα διακριτικό headset που να μην μπένει μέσα στ' αυτιά; Πχ. σαν το koss KSC 75 headset, αλλά σε Clip-on bluetooth.

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Τότε να πάρω αυτά. Clip-on bluetooth. Επειδή, προσωπικά δε βολεύομαι ιδιαίτερα στα αυτιά μου τις ψείρες, μήπως υπάρχει κανένα διακριτικό headset που να μην μπένει μέσα στ' αυτιά; Πχ. σαν το koss KSC 75 headset, αλλά σε Clip-on bluetooth.

 

Φίλε μου λυπάμαι, αλλά δεν έχω και υπ'όψιν μου. Αλλά νομίζω κάτι πήρε το μάτι μου στο skroutz, ψάξε λίγο εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εξωτερικους χωρους εχεις προβλημα δλδ; Ανεβαζεις την ενταση για να ακουσεις; Επισης ραδιο παιζει ή κανω λαθος;

 

Κοίτα, στο τέρμα πότε, τα συγκεκριμένα κάνουν ζημία. Αλλά τα έχω μια ή στο σκάλες πιο κάτω, αλλιώς Ναι, ακούς και εξωτερικούς θορύβους. Αλλά αν έχεις και Καλά μαξιλαράκια, τότε δεν έχεις θέμα (εγώ τα χρησιμοποιώ με άλλα, δικά μου ακουστικά) FM δυστυχώς δεν έχει, το οποίο είναι απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου, Αλλά τι να κάνουμε...... Πάντως πιστεύω ότι αξίζει.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Ψάχνω για ένα σχετικά οικονομικό bluetooth hands free

Σκεφτόμουν το xiaomi που είναι επώνυμο και σχετικά οικονομικό

http://www.xiaomitoday.com/unboxing-and-overview-of-the-xiaomi-bluetooth-headset/

Έχετε κάποια γνώμη; Τι λέτε; Να προχωρήσω ή υπάρχει κάτι άλλο αντίστοιχο ή καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Ψάχνω για ένα σχετικά οικονομικό bluetooth hands free

Σκεφτόμουν το xiaomi που είναι επώνυμο και σχετικά οικονομικό

http://www.xiaomitoday.com/unboxing-and-overview-of-the-xiaomi-bluetooth-headset/

Έχετε κάποια γνώμη; Τι λέτε; Να προχωρήσω ή υπάρχει κάτι άλλο αντίστοιχο ή καλύτερο;

Το xiaomi το έχω εγώ από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Καθαρός ήχος, καλή διάρκεια μπαταρίας, design πολύ καλο. Στα μείον είναι ότι μερικές φορές μπορεί να μην κάθεται καλά στο αυτι και δεν έχει κουμπί volume, δηλαδή η ένταση αυξομειώνεται από το κινητό. Επίσης όταν συνδέεται ή σε καλούν ακούγεται μια κινεζουλα. Αν και νομίζω ότι η καινούργια έκδοση έχει κουμπί για ένταση και αγγλικά.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το NOKIA BH-310 είναι εξαιρετικό ακουστικό.

Κουμπώνει με μαγνήτη σε βάση με κλιπάκι που πιάνεται πάνω στα ρούχα σου.

Όταν κουμπώνει αποσυνδέεται από το κινητό.

Όταν το βγάζεις από την βάση συνδέεται αυτόματα.

Αποτέλεσμα? Χρόνος αναμονής 2160 ώρες!!!

Ακούς τέλεια, σε ακούνε τέλεια.

 

Έχει και 2η βάση (με μαγνήτη πάλι), η οποία "κολλάει" στο αυτοκίνητο και λειτουργεί όπως η βάση για τα ρούχα.

 

Το καλύτερο δε σας το πα....με 24,28 ευρώ σε κανα δυο μέρες, με κούριερ, σπίτι σας...;)

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi το έχω εγώ από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε. Είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Καθαρός ήχος, καλή διάρκεια μπαταρίας, design πολύ καλο. Στα μείον είναι ότι μερικές φορές μπορεί να μην κάθεται καλά στο αυτι και δεν έχει κουμπί volume, δηλαδή η ένταση αυξομειώνεται από το κινητό. Επίσης όταν συνδέεται ή σε καλούν ακούγεται μια κινεζουλα. Αν και νομίζω ότι η καινούργια έκδοση έχει κουμπί για ένταση και αγγλικά.

Ευχαριστώ για την απάντηση, το είχα διαβάσει κι εγώ κάπου αυτό για την κινεζούλα :p

Να ρωτήσω, την καινούρια έκδοση πως την ξεχωρίζουμε;

Δεν ήξερα καν ότι έχει βγει και καινούρια

Έχει κάποιος link ή από κινεζομάγαζο; Μην πάρω την παλιά έκδοση αν υπάρχει νέα

 

 

demakhs φαίνεται καλή περίπτωση και το Nokia έτσι όπως το περιγράφεις

Δεν το είχα υπόψη μου, ευχαριστώ :)

Από ποιότητα συνομιλίας; Ακούς καλά; Σε ακούνε καλά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...