Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το δικο σου το εχει και σε ασπρο... θα το αγορασω για την φιλη μου ...το λινκ του aggelosn ειναι απο Αμερικη και θα εχει "τελώνες" πιστευω..εχεις καποιο αλλο λινκ απο καποιον αλλο πωλητη?

 

Θα σου έδινα το λινκ του πωλητή απ' τον οποίο το παρήγγειλα, αλλά πρώτον δεν το έχω παραλάβει ακόμα και μάλλον από αύριο θα ανοίξω case γιατί μάλλον μούφα μου μυρίζει, και δεύτερον είναι πιο ακριβό, στα 82€, και με έξοδα αποστολής. Το παρήγγειλα επειδή έλεγε ότι έρχεται από Γερμανία, μπας και έρθει πιο γρήγορα, αλλά μάλλον αύριο ακυρώνω και μόλις πάρω το refund παραγγέλνω άλλο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα σου έδινα το λινκ του πωλητή απ' τον οποίο το παρήγγειλα, αλλά πρώτον δεν το έχω παραλάβει ακόμα και μάλλον από αύριο θα ανοίξω case γιατί μάλλον μούφα μου μυρίζει, και δεύτερον είναι πιο ακριβό, στα 82€, και με έξοδα αποστολής. Το παρήγγειλα επειδή έλεγε ότι έρχεται από Γερμανία, μπας και έρθει πιο γρήγορα, αλλά μάλλον αύριο ακυρώνω και μόλις πάρω το refund παραγγέλνω άλλο.

 

Μπορείς να στείλεις το όνομα του πωλητή διότι υποψιάζομαι ότι ο δικός μου είναι ίδιος με το δικό σου με άλλο όνομα. Και ο δικός μου δεν μου στέλνει απάντηση σε τρία email και του έστειλα αρνητικό feedback και ξαφνικά είδα απάντηση .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις το όνομα του πωλητή διότι υποψιάζομαι ότι ο δικός μου είναι ίδιος με το δικό σου με άλλο όνομα. Και ο δικός μου δεν μου στέλνει απάντηση σε τρία email και του έστειλα αρνητικό feedback και ξαφνικά είδα απάντηση .

 

Αυτός εδώ:

http://www.ebay.com/usr/goodseller.9?_trksid=p2059210.m2749.l2754

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω ξαναμπεί στο χορό για Bluetooth ακουστικά. Έχετε καμία καλή πρόταση? Διαβάζω και για το plantronics voyager edge και ένα review αν δεν κάνω λάθος από το myphone.gr. Any ideas or suggestions? Thanks!

 

:cool: Bump! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω ξαναμπεί στο χορό για Bluetooth ακουστικά. Έχετε καμία καλή πρόταση? Διαβάζω και για το plantronics voyager edge και ένα review αν δεν κάνω λάθος από το myphone.gr. Any ideas or suggestions? Thanks!

Αν τα χρήματα δεν είναι πρόβλημα, τότε έχεις 3 επιλογές:

- Plantronics Voyager Edge

- Jawbone Era

- Jabra Stealth

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Ο δικός μου πωλητής στην κάτω πλευρά της σελίδας του έχει σαν email to όνομα του δικού σου πωλητή @domain.com . Αν λοιπόν είναι ο ίδιος με αλλο όνομα τότε ο άνθρωπος είναι ψεύτης και γιαυτό του έστειλα αρνητικό feedback. Εαν δεν σου έχει ερθει θα πρέπει να δεις τι ΕΤΑ σου έχει δώσει ο πωλητής. Εα έχει παρέλθει θα πρέπει να ανοίξεις case για επιστροφή των χρημάτων σου .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου πωλητής στην κάτω πλευρά της σελίδας του έχει σαν email to όνομα του δικού σου πωλητή @domain.com . Αν λοιπόν είναι ο ίδιος με αλλο όνομα τότε ο άνθρωπος είναι ψεύτης και γιαυτό του έστειλα αρνητικό feedback. Εαν δεν σου έχει ερθει θα πρέπει να δεις τι ΕΤΑ σου έχει δώσει ο πωλητής. Εα έχει παρέλθει θα πρέπει να ανοίξεις case για επιστροφή των χρημάτων σου .

Σήμερα άνοιξα case, κι αν απλά καθυστέρησε να έρθει κι έρθει αύριο, θα την κλείσω. Αν όχι, θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή που μου λέει το eΒay, που θα έχω δικαίωμα να ζητήσω refund. Πάντως δεν υπάρχει καμία απολύτως συνεννόηση με τον πωλητή, έχω ήδη στείλει δύο μηνύματα και δεν απάντησε. Φυσικά του έβαλα αρνητική κριτική και κακό σχόλιο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στέκεται καλά στο αυτί, χωρίς να κουράζει καθόλου. Στεκόταν μια χαρά και πριν βάλω το άγκιστρο.

Έχει πολύ δυνατό ήχο.

Pairing πανεύκολο (αν και δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με κανένα bluetooth ύστερα από τόσα χρόνια εξέλιξης της τεχνολογίας τους).

Έχω θέμα με την εμβέλεια αλλά είναι σίγουρα θέμα του τηλεφώνου (Xiaomi Redmi 1S), μιας και με το προηγούμενο bt είχε μικρή εμβέλεια.

Το οποίο προηγούμενο bt, με άλλα τηλέφωνα είχε διπλάσια-τριπλάσια εμβέλεια.

Μόνο του μειονέκτημα είναι πως ολόκληρη η εξωτερική επιφάνεια είναι το κουμπί της απάντησης και είναι και ευαίσθητο, οπότε είναι πολύ εύκολο να κλείσεις την γραμμή αν πάει το χέρι σου εκεί.

Επίσης εμένα μου φάνηκαν χρήσιμες και οι φωνητικές εντολές να ανοίξεις την γραμμή χωρίς να το κάνεις από το τηλέφωνο ή το bt.

Έχει και φορτιστή αυτ/του η συσκευασία, το οποίο στο δικό μου αυτ/το δεν δουλεύει, σε άλλο αυτ/το που το δοκίμασα δούλευε.

Επίσης βγάζει στο τηλέφωνο ένδειξη της στάθμης της μπαταρίας του bt (χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάποιο utility).

Αυτά. :)

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι και εγω για το m55 μπορεις να μου πεις πώς ειναι η ακουστικη του μεσα στον πολυ θορυβο/κοσμο και οταν φυσαει?

Τα ανωτερω που υποσχεται λειτουργουν σε σημαντικο βαθμο?

Εχει και διακοπτη on/off για εξοικονομηση ενεργειας και να μπορεις να το ανοιγεις οταν δεχεσαι κληση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι και εγω για το m55 μπορεις να μου πεις πώς ειναι η ακουστικη του μεσα στον πολυ θορυβο/κοσμο και οταν φυσαει?

Τα ανωτερω που υποσχεται λειτουργουν σε σημαντικο βαθμο?

Εχει και διακοπτη on/off για εξοικονομηση ενεργειας και να μπορεις να το ανοιγεις οταν δεχεσαι κληση?

Ευχαριστώ.

Χρήστο έχει διακόπτη on/off αλλά δεν νομίζω πως χρειάζεται να το ανοιγοκλεινεις, η μπαταρία του κρατάει πολύ.

Σήμερα ήταν το πρώτο τέστ σε θόρυβο (πέρναγα την γέφυρα Ρίου/Αντιρρίου με το παράθυρο ανοιχτό, αρα πολυ θορυβο) και ο συνομιλητής μου ζήτησε να κλείσω το παραθυρο γιατί δεν με άκουγε καθαρά.

Αναμενόμενο όμως, γιατί όπως ειπαν και τα παιδιά παραπάνω για να πάρεις bt με καλό noice canceling πρεπει να δώσεις τα διπλάσια λεφτά.

Σε αυτή την ζώνη τιμής, απο τα 4 που έχω χρησιμοποιήσει ως τώρα είναι το καλλίτερο.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth v4 (Note 3 - Galaxy s3 ) μπορούν να συνδεθούν με ένα bluetooth v1.2? (συγκεκριμένα το Motorola h300)

Κανονικά τα κινητά έχουν όλα τα πρωτόκολλα για bluetooth μέσα οπότε τα διαβάζουν από το v1 ως v 4, σωστά;

.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω ξαναμπεί στο χορό για Bluetooth ακουστικά. Έχετε καμία καλή πρόταση? Διαβάζω και για το plantronics voyager edge και ένα review αν δεν κάνω λάθος από το myphone.gr. Any ideas or suggestions? Thanks!

 

 

Εγώ δηλώνω ερωτευμένος με το mw1 σε συνδυασμό με note 3 & iPhone 5s. Ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα το Voyager Edge της Plantronics. Εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης και ο ηχος πολυ καθαρος. Ακομη ψαχνω ρυθμισεις και features.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα το Voyager Edge της Plantronics. Εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης και ο ηχος πολυ καθαρος. Ακομη ψαχνω ρυθμισεις και features.

 

Είσαι και ο πρώτος !!! Το πλεον σημαντικό σε κάθε bt είναι ο ήχος και για τους δυο συνομιλητές. Θες να μας πεις πόσο δυνατά είναι τα μικρόφωνα ? Δηλαδή σε έναν κλειστό, ήσυχο χώρο, πόσο σιγά μπορείς να μιλήσεις και να σε ακούσει ο συνομιλητής ?? Σίγουρα δεν το έχεις δοκιμάσει αλλά αν το κάνεις θα χαιρόμασταν και εμείς που το περιμένουμε από βδομάδα να μας έρθει !!!

 

Εδώ οι ρυθμίσεις του και γενικά ότι θα χρειαστείς: http://www.plantronics.com/media/media-resources/literature/user_guides/voyager-edge_ug_en-us.pdf

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα το Voyager Edge της Plantronics. Εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης και ο ηχος πολυ καθαρος. Ακομη ψαχνω ρυθμισεις και features.

Και επίσης τσέκαρε αν μπορείς και το noise cancelling και κυρίως σε έντονες συνθήκες θορύβου και γράψε δυο κουβέντες και γι'αυτο αν θέλεις,μιας και εκτός της καθαρότητας στον ήχο εξίσου σημαντικό ειναι κι αυτό.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα noice cancelling δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος. Συγκεκριμένα ήμουν στο λιμάνι του Πειραιά και είχε αέρα και μίλαγα. Ο συνομιλητής μου δεν με άκουγε.Επίσης και εν κινήσει που ήμουνα ειχα το ίδιο πρόβλημα. Όλα αυτά ομως πριν κάνω αναβάθμιση.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα noice cancelling δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος. Συγκεκριμένα ήμουν στο λιμάνι του Πειραιά και είχε αέρα και μίλαγα. Ο συνομιλητής μου δεν με άκουγε.Επίσης και εν κινήσει που ήμουνα ειχα το ίδιο πρόβλημα. Όλα αυτά ομως πριν κάνω αναβάθμιση.

 

Τό χασα λιγο.....μιλας για το Voyager Edge? γιατι με ενδιαφερει και εμενα...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Και μετά την αναβάθμιση τι αποτελέσματα είδες ??? Εξαφανίστηκε ο θόρυβος ? Γιατί αυτό αφήνεις να εννοηθεί απο τα λεγόμενα σου !!!
Link to comment
Share on other sites

Τό χασα λιγο.....μιλας για το Voyager Edge? γιατι με ενδιαφερει και εμενα...

Ναι για το edge μιλάω.

Και μετά την αναβάθμιση τι αποτελέσματα είδες ??? Εξαφανίστηκε ο θόρυβος ? Γιατί αυτό αφήνεις να εννοηθεί απο τα λεγόμενα σου !!!

 

Σαφώς και βελτιώθηκε . Επίσης εξαφανιστηκαν και κάποια κολλήματα στο sensor .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Tον Ιούνιο πήρα και εγώ ακομα ενα Plantronics (το M165) και δηλώνω ενθουσιασμένος.

 

- Πανευκολο Pairing με φωνητικές οδηγίες.

- Πολύ καλή αυτονομία

- Αριστο (για την κατηγορία τιμής του) noise cancellation, χωρίς κανένας συνομιλητής μου να έχει παραπονεθεί μέχρι στιγμής οτι δεν με ακούει ή οτι ακούει θόρυβο.

 

Το πήρα απο το http://uk.cellphoneshop.net/m165black.html και ήρθε σε 17 μέρες αν θυμάμαι καλά.

 

White box βαβαια, αλλά στην τιμή αυτή δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Tον Ιούνιο πήρα και εγώ ακομα ενα Plantronics (το M165) και δηλώνω ενθουσιασμένος.

 

- Πανευκολο Pairing με φωνητικές οδηγίες.

- Πολύ καλή αυτονομία

- Αριστο (για την κατηγορία τιμής του) noise cancellation, χωρίς κανένας συνομιλητής μου να έχει παραπονεθεί μέχρι στιγμής οτι δεν με ακούει ή οτι ακούει θόρυβο.

 

Το πήρα απο το http://uk.cellphoneshop.net/m165black.html και ήρθε σε 17 μέρες αν θυμάμαι καλά.

 

White box βαβαια, αλλά στην τιμή αυτή δεν υπάρχει θέμα.

 

Καλε... αυτη δεν ειναι τιμή... οταν λες white box εννοείς οχι ορίτζιναλ κουτί?

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς.. Εχω ψωνίσει 2 headsets απο αυτους και δεν είχα κανένα προβλημα με εξαίρεση την σχετικά αργή αποστολή (πληρωμή παντα με Paypal)

 

Το προιόν ηταν πλήρες με οδηγιες χρήσης χωρις κάποιο εμφανές ελαττωμα. Τα έχω κανει registration και στο site της Plantronics χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό και άγιο το m165 και τίμια αγορά για τα λεφτά του,όμως από noise cancelling πάσχει κι αυτό όπως τα περισσότερα ακουστικά. Όλοι οι ήχοι περνάνε απο το m165.Το ότι δε διαμαρτύρεται κανείς σημαίνεις πως ή οι εξωτερικοί ήχοι δεν είναι τόσο δυνατοί ώστε να καταστεί προβληματική η επικοινωνία ή μιλάς σε ήσυχο περιβάλλον.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα LG G2. Έχει δοκιμάσει κανείς το Bluetooth LG HBM-280?

Έχετε καμιά πρόταση για κανένα άλλο καλό και οικονομικό?

Σκέπτομαι και για το Plantronics Marque 2 M165.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...