Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν έχω προσωπικά τέτοιο θέμα με g2/nexus 5/htc 8s/one m8 που δοκίμασα κατά σειρά και στα 2 που έχω.

Κάνε ένα reset στο sbh80 και ίσως από την αρχή pair με το κινητό σου και αν έχεις τα ίδια γύρνα το πίσω.

 

Πώς κάνουμε ρεσετ Γιατί Ούτε οδηγίες χρήσης έχει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πώς κάνουμε ρεσετ Γιατί Ούτε οδηγίες χρήσης έχει...

Τσεκάρει εδώ

http://www.sonymobile.com/global-en/support/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh80/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το Xiaomi 7300 επεσε στο νερο. Ολα οκ, συνεχιζει..

 

 

Εχεις κανενα θεμα με το Βυςμα ;

Για να φορτίσει βάζω βγάζω μια ωρα το Βύσμα μεχρι να κανει σωστή επαφή ....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανενα θεμα με το Βυςμα ;

Για να φορτίσει βάζω βγάζω μια ωρα το Βύσμα μεχρι να κανει σωστή επαφή ....

 

Tελικα τωρα δεν κανει φορτιση δυστυχως, αν και λειτουργει κανονικα. Παντως δεν ειχε θεμα επαφης πριν οταν το εβαζα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω δώρο σε μια φίλη ενα bluetooth για το iphone της 4s αν δεν κανω λάθος. ποιο εχετε κατα νου; και σε τιμη οχι πανω απο 30 ευρω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα τωρα δεν κανει φορτιση δυστυχως, αν και λειτουργει κανονικα. Παντως δεν ειχε θεμα επαφης πριν οταν το εβαζα.

 

 

Τι εννοεις ;

Ειναι ελαττωματικη η συσκευη ; Ο φορτιστης ;

Επικοινωνησες με τον πωλητη ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ;

Ειναι ελαττωματικη η συσκευη ; Ο φορτιστης ;

Επικοινωνησες με τον πωλητη ;

 

Oπως ειπα πριν, επεσε στο νερο. Δουλευε κανονικα αλλα δε φορτιζει.

Οπως ειπα επισης, μεχρι τοτε δεν ειχε κανενα προβλημα. Ουτε αυτο που αναφερεις με την καλη/κακη επαφη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω δώρο σε μια φίλη ενα bluetooth για το iphone της 4s αν δεν κανω λάθος. ποιο εχετε κατα νου; και σε τιμη οχι πανω απο 30 ευρω.

Ευχαριστώ.

 

Sony sbh20

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Sony sbh80 όταν απομακρύνομαι από το κινητό και το Bluetooth αποσυνδέεται όταν πηγαίνω πάλι κοντά δε συνδέεται μόνο του σε αντίθεση με το gearπου έχω και το κάνει μόνο του...Τι μπορεί να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Sony sbh80 όταν απομακρύνομαι από το κινητό και το Bluetooth αποσυνδέεται όταν πηγαίνω πάλι κοντά δε συνδέεται μόνο του σε αντίθεση με το gearπου έχω και το κάνει μόνο του...Τι μπορεί να παίζει?

 

Και σε μένα το κάνει. Όπως επίσης όταν το ανοίγω συνδέεται μόνο στην μια από τις δύο συσκευές μου και πρέπει να το κάνω χειροκίνητα για να συνδεθεί με το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Η Plantronics εκανε ξανα κινηση.... Plantronics Voyager Edge

Το θεωρω μακραν κορυφη!!!

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Sony sbh80 όταν απομακρύνομαι από το κινητό και το Bluetooth αποσυνδέεται όταν πηγαίνω πάλι κοντά δε συνδέεται μόνο του σε αντίθεση με το gearπου έχω και το κάνει μόνο του...Τι μπορεί να παίζει?

Σε εμενα εως 5-6 μέτρα δεν έχω θέμα.(σε μεγαλύτερη απόσταση δεν γνωρίζω,έτσι κι αλλιώς θεωρητικά 10 μέτρα είναι η καλύψει μεταξύ bt συσκευών αλλα στην πράξη σίγουρα λιγότερα αλλού λιγότερο αλλού λίγο περισσότερο)

Πχ το κινητό είναι στο δωμάτιο και εγώ είμαι στο μπαλκόνι μόνο με το bt μια χαρά είτε μουσική θα ακούσω είτε θα μιλήσω και παρεμβάλλεται και τοίχος μάλιστα.

Εννοείται έξω το φοράς συνεχόμενα άρα εκει προβλημα δεν έχεις έτσι κι αλλιώς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα εως 5-6 μέτρα δεν έχω θέμα.(σε μεγαλύτερη απόσταση δεν γνωρίζω,έτσι κι αλλιώς θεωρητικά 10 μέτρα είναι η καλύψει μεταξύ bt συσκευών αλλα στην πράξη σίγουρα λιγότερα αλλού λιγότερο αλλού λίγο περισσότερο)

Πχ το κινητό είναι στο δωμάτιο και εγώ είμαι στο μπαλκόνι μόνο με το bt μια χαρά είτε μουσική θα ακούσω είτε θα μιλήσω και παρεμβάλλεται και τοίχος μάλιστα.

Εννοείται έξω το φοράς συνεχόμενα άρα εκει προβλημα δεν έχεις έτσι κι αλλιώς.

 

Το θέμα είναι ότι αν για κάποιον λόγο απομακρυνθείς , μετά δεν συνδέεται μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αν για κάποιον λόγο απομακρυνθείς , μετά δεν συνδέεται μόνο του.

Μόλις το δοκίμασα και συνδέθηκε αυτόματα με το κινητό όπως και με το sbh20 το ίδιο,αφού είχα απομακρυνθεί αρκετά πάνω απο 10 μέτρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και συνδέθηκε αυτόματα με το κινητό όπως και με το sbh20 το ίδιο,αφού είχα απομακρυνθεί αρκετά πάνω απο 10 μέτρα.

 

Το είδες όμως να αποσυνδέεται; Υπάρχει περίπτωση να μην είχε απoσυνδεθεί;

Link to comment
Share on other sites

Το είδες όμως να αποσυνδέεται; Υπάρχει περίπτωση να μην είχε απoσυνδεθεί;

 

Βεβαίως το είδα να αποσυνδέεται το καταλαβαίνεις στο σήμα το bt που δεν έχει το - δεξιά/αριστερά απο το εικονίδιο του στο κινητο(έπαιξα και μουσική κι ολας και το γύρισε στο τηλέφωνο απο μόνο του για απόλυτη σιγουριά)

Όλα αυτά με το m8.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως το είδα να αποσυνδέεται το καταλαβαίνεις στο σήμα το bt που δεν έχει το - δεξιά/αριστερά απο το εικονίδιο του στο κινητο(έπαιξα και μουσική κι ολας και το γύρισε στο τηλέφωνο απο μόνο του για απόλυτη σιγουριά)

Όλα αυτά με το m8.

 

Ok μάλλον πρέπει να το κάνω μια επαναφορά ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβαια θυμήθηκα ότι είτε με τον nexus 5 είτε το htc 8s μου το έκανε αυτο το θέμα που συμβαίνει σε εσάς.

Άρα είναι και θέμα κινητού.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και συνδέθηκε αυτόματα με το κινητό όπως και με το sbh20 το ίδιο,αφού είχα απομακρυνθεί αρκετά πάνω απο 10 μέτρα.

 

Αυτο ισχύει για περίπου 5 λεπτά που αφού χαθεί η σύνδεση μεταξύ κινητού και bt, το bt συνεχίζει να κάνει scan για να βρει την συσκευή.Μετά την πάροδο αυτού του χρόνου σταματάει το scan και πρέπει να πατήσουμε κάποιο πλήκτρο (ανάλογα το bt) για να ξανασυνδεθει.Δυστυχώς η ανίχνευση γίνεται πάντα από το bt και όχι από το κινητό και στα φορητά bt σταματά για λόγους μπαταρίας εν αντίθεση με τις ανοικτές ακροάσεις που σκαναρουν μόνιμα μια και έχουν τροφοδοσία από το ρεύμα του .αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει για περίπου 5 λεπτά που αφού χαθεί η σύνδεση μεταξύ κινητού και bt, το bt συνεχίζει να κάνει scan για να βρει την συσκευή.Μετά την πάροδο αυτού του χρόνου σταματάει το scan και πρέπει να πατήσουμε κάποιο πλήκτρο (ανάλογα το bt) για να ξανασυνδεθει.Δυστυχώς η ανίχνευση γίνεται πάντα από το bt και όχι από το κινητό και στα φορητά bt σταματά για λόγους μπαταρίας εν αντίθεση με τις ανοικτές ακροάσεις που σκαναρουν μόνιμα μια και έχουν τροφοδοσία από το ρεύμα του .αυτοκινήτου.

 

Μπορεί και αυτο να ισχύει.

Εγώ πάντως φροντίζω να μην απομακρύνομαι πολυ απο το κινητο και έτσι θέματα δεν έχω υπό αυτο το πρισμα.

Τώρα σε εμενα στην περίπτωση με το nexus 5 η το htc 8s δεν θυμάμαι το χρονικό διάστημα που είχα μείνει αρκετά μακρυά απο το handsfree.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και αυτο να ισχύει.

Εγώ πάντως φροντίζω να μην απομακρύνομαι πολυ απο το κινητο και έτσι θέματα δεν έχω υπό αυτο το πρισμα.

Τώρα σε εμενα στην περίπτωση με το nexus 5 η το htc 8s δεν θυμάμαι το χρονικό διάστημα που είχα μείνει αρκετά μακρυά απο το handsfree.

 

Ισχύει στάνταρ αυτό που έγραψα, ασχολούμαι πολλά χρόνια με αυτα τα χτικια (γιατι τετοια ειναι ολα τα bt) και ο μονος τροπος αυτοματης επανασυνδεσης ειναι με ανοικτες ακροάσεις που επαναλαμβανουν το scan καθε 1-1,5 λεπτο. Αν θες να το δοκιμάσεις, απομακρυνετα μεχρι να χασουν την συνδεση (περιμενε μεχρι να ακουσεις το μπιπ απο το ακουστικό του bt που δηλωνει την απώλεια συνδεσης) και αστα ετσι για περισσοτερο απο 5 λεπτα.Θα δεις οτι δεν θα ξανασυνδεθουν αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει στάνταρ αυτό που έγραψα, ασχολούμαι πολλά χρόνια με αυτα τα χτικια (γιατι τετοια ειναι ολα τα bt) και ο μονος τροπος αυτοματης επανασυνδεσης ειναι με ανοικτες ακροάσεις που επαναλαμβανουν το scan καθε 1-1,5 λεπτο. Αν θες να το δοκιμάσεις, απομακρυνετα μεχρι να χασουν την συνδεση (περιμενε μεχρι να ακουσεις το μπιπ απο το ακουστικό του bt που δηλωνει την απώλεια συνδεσης) και αστα ετσι για περισσοτερο απο 5 λεπτα.Θα δεις οτι δεν θα ξανασυνδεθουν αυτοματα.

Σε πιστεύω βρε:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε πιστεύω βρε:p

 

:lol: :lol: Παντως αυτο το θεμα με το χρονο ανιχνευσης ειναι μια απο τις μεγαλες μου ενστάσεις στα φορητα bt.Επρεπε να υπηρχε επιλογη, τουλαχιστον στα ακριβα bt,να γινεται κατ'επιλογη του χρηστη.Εγω επειδή απομακρυνομαι πολλες φορες απο το κινητο και για περισσοτερο απο 5 λεπτα, πρεπει καθε φορα να του δινω εντολη για επανασυνδεση χειροκινητα, ειναι σπαστικο, τι να λεμε τωρα.Αντιθετα στις ανοικτες ακροασεις που εχω στα αυτοκινητα, δεν ασχολουμαι με τετοια, ξερω οτι θα συνδεθει μονο του οτι και να γινει.

Η αλλη μου ενσταση ειναι η έλλειψη εξωτερικής ειδοποίησης, που το θεωρώ απαράδεκτο,αλλά τελος παντων...

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...