Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αν αρχίσω τα καντήλια θα φταίω εγώ τώρα;

 

Όχι, αλλά εξαρτάται και από την τιμή στην οποία θα σκάσεει. Αν βγει για παράδειγμα 60-70 ευρώ(χλωμό κατά τη γνώμη μου) τότε θα είναι για πολλά καντήλια. Αν βγει στα 100, τότε εντάξει, μιλάμε για εντελώς διαφορετική κατηγορία προϊόντος, οπότε είναι για λιγότερα.:p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ειναι και 3 ποντους πιο μακρυ ομως, κατι σαν λαμπαδα δηλαδή!!!

Ο μονος λογος που θα αλλάξω αυτη τη στιγμη το 50, θα ειναι να βγει κατι αντίστοιχο με βομβητη/δόνηση, τοτε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αδιάβροχο και μπορώ να αποθηκεύσω και σταθμούς. Αυτό θα περιμένω :)

Αντικαταστατης του mw1 ,που να αποθηκευει σταθμους,ποτε θα βγει αραγε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ηρεμία....!!! Και το sbh50 μια χαρα είναι!!!! Είναι σαν να έχεις μια ξανθιά πρασινοματα τουμπανο 1.80 μπόι και να στην πέφτει η δίδυμη αδερφη της που είναι 1.85!!!!!! Καλο είναι και το 1.80.....Δοκιμασμένο...Χα χα χα χα χα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το 50άρι θα με τρελάνει. Δεν μπορώ να συνδέσω και τις 2 συσκευές που έχω ταυτόχρονα. Μόνο την μια δέχεται. Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ηρεμία....!!! Και το sbh50 μια χαρα είναι!!!! Είναι σαν να έχεις μια ξανθιά πρασινοματα τουμπανο 1.80 μπόι και να στην πέφτει η δίδυμη αδερφη της που είναι 1.85!!!!!! Καλο είναι και το 1.80.....Δοκιμασμένο...Χα χα χα χα χα

Ασχετο,αλλα οπως ελεγε κι ο Σωκρατης ο σοφος,"εσβεσμένης της λυχνιας,πάσα γυνή,ομοία"...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και 3 ποντους πιο μακρυ ομως, κατι σαν λαμπαδα δηλαδή!!!

Ο μονος λογος που θα αλλάξω αυτη τη στιγμη το 50, θα ειναι να βγει κατι αντίστοιχο με βομβητη/δόνηση, τοτε ναι.

Σωστός ο Παρης.Το πιο βασικό απο όλα και απο το να αποθηκευει σταθμούς το 52αρι είναι να είχε ένα βομβητη....Εκει να τα δώσεις τα παραπάνω χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

Το αδιάβροχο και την καλύτερη μπαταρία θα ήθελα στο 50άρι μιας και είναι τα μόνα που του λείπουν. Τέλος πάντων. Θα ζήσουμε και έτσι εκτός και αν το 52 έχει τιμή πρόκληση και βρω να δώσω το 50 σε καλή τιμή. Δύσκολη η ζωή τελικά :p
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά με τις τόσες δυνατότητες που αρχίζουν να έχουν τα ΒΤ, να σκέφτονταν κάποια στιγμή να αύξαναν την εμβέλεια; Πιστεύω ότι το παραμύθι με τα 10μ παρατράβηξε. Φανταστείτε πόσο χρήσιμο θα ήταν ένα τέτοιο ακουστικό στο προσεχές μέλλον, να είναι πλήρως αδιάβροχο, και σε θαλασσινό νερό, και μέχρι κάποιο σεβαστό βάθος, και να το έχεις μαζί σου όταν κάνεις το μπανάκι σου στη θάλασσα. Χωρίς πλάκα εγώ θα είχα την διάθεση να δώσω αρκετά λεφτά για κάτι τέτοιο.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Παρης.Το πιο βασικό απο όλα και απο το να αποθηκευει σταθμούς το 52αρι είναι να είχε ένα βομβητη....Εκει να τα δώσεις τα παραπάνω χρήματα...

 

Πες τα ρε Τολη γιατί θα τρελαθούμε εντελώς (ωραιο αυτο με τις τούμπανο ξανθιές :lol: ).Το 50αρι για τα λεφτα του είναι άψογο! ! Τωρα, , γιατο αδιάβροχο 52αρι κι επειδη το εχω δει εδώ και 10 μέρες, γραφει αδιάβροχο για καμια ψιλό σταγόνα και μεχρι εκεί, για κοιτάξτε το καλύτερα και ας μην ξεχνάμε και το μεγαλύτερο μέγεθος, πράγμα που του χαλάει το πλεονέκτημα της διακριτικοτητας που έχει το 50

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το 50άρι θα με τρελάνει. Δεν μπορώ να συνδέσω και τις 2 συσκευές που έχω ταυτόχρονα. Μόνο την μια δέχεται. Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω.

 

Εμένα τις συνδέει κανονικά, αλλά αυτή που έχεις δηλώσει ως κύρια παίζει τα πολυμέσα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@truckman

Η εκδοση που φαινεται στα screnshoots αφορα το ακουστικο ετσι δεν ειναι ;

Γραφει 1.1.Α.07 ενω εμενα 1.0.Α.40. Εκανα ενημερωση και μου δειχνει οτι δεν υπαρχει νεοτερη ενημερωση και στο σαιτ του προιοντος δειχνει σαν τελευταια αυτη που προαναφερω.

Καμμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει ;;;

 

Εντυπωση μου κανει οτι στην επισημη σελιδα της εταιρειας δεν υπαρχει το συγκεκριμενο προιον.

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/#expanded

ακυρο το παραπανω.... δεν υπαρχει στα προιοντα αλλα υπαρχει στην υποστηριξη !!!

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Παρης.Το πιο βασικό απο όλα και απο το να αποθηκευει σταθμούς το 52αρι είναι να είχε ένα βομβητη....Εκει να τα δώσεις τα παραπάνω χρήματα...

 

Εχω το Νοτe 2 και το mw1.Oταν ερχεται κληση,καταλαβαινω πρωτα στο παντελονι μου τη δονηση,και μετα,αρχιζει να χτυπαει στο αυτι μου,ο ηχος.

Τι να την κανω λοιπον και αλλη δονηση και αλλο ηχο απο το ιδιο το ακουστικο,να τρελαθω;

Εννοειται οτι εκτος απο το σπιτι,εχω μονιμως το ενα ακουστικο στο αυτι,και το Note 2 στην τσεπη,για λογους ασφαλειας,μιας και προκαλει με το μεγεθος του,και δεν εχω καμια ορεξη να μου το παρουν,οπως το καυμενο το S3,που οι παλιοι θυμουνται οτι το χαρισα στον ανηψιο μου,και ενας γυφτος,(κανονικος),μπηκε στο μαγαζι και του το βουτηξε.:(

Edit. Οσον αφορα στο mw1,εκεινο που με χαλαει,ειναι η μικρη διαρκεια της μπαταριας.(Ετσι νομιζω δηλαδη).

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Νοτe 2 και το mw1.Oταν ερχεται κληση,καταλαβαινω πρωτα στο παντελονι μου τη δονηση,και μετα,αρχιζει να χτυπαει στο αυτι μου,ο ηχος.

Τι να την κανω λοιπον και αλλη δονηση και αλλο ηχο απο το ιδιο το ακουστικο,να τρελαθω;

Εννοειται οτι εκτος απο το σπιτι,εχω μονιμως το ενα ακουστικο στο αυτι,και το Note 2 στην τσεπη,για λογους ασφαλειας,μιας και προκαλει με το μεγεθος του,και δεν εχω καμια ορεξη να μου το παρουν,οπως το καυμενο το S3,που οι παλιοι θυμουνται οτι το χαρισα στον ανηψιο μου,και ενας γυφτος,(κανονικος),μπηκε στο μαγαζι και του το βουτηξε.:(

Edit. Οσον αφορα στο mw1,εκεινο που με χαλαει,ειναι η μικρη διαρκεια της μπαταριας.(Ετσι νομιζω δηλαδη).

Πιστεύω και ένας απο τους βασικούς λόγους χρησιμοτητας του bt είναι να μην τρώμε την ακτινοβολία των Κιν. Οπότε γνώμη μου μην το έχεις συνέχεια στην τσέπη σου γιατι εκει γύρω είναι η "οικογένεια" σου και θα την ψησεις!!! ;·)Γιαυτο και θα θέλαμε bh50 με βομβητη. Μακρυα το Κιν, μας ειδοποιει ηχητικά το bt, απαντάμε στην κλίση. Φιλική άποψη πάντοτε.... ;·)

Link to comment
Share on other sites

@truckman

Η εκδοση που φαινεται στα screnshoots αφορα το ακουστικο ετσι δεν ειναι ;

Γραφει 1.1.Α.07 ενω εμενα 1.0.Α.40. Εκανα ενημερωση και μου δειχνει οτι δεν υπαρχει νεοτερη ενημερωση και στο σαιτ του προιοντος δειχνει σαν τελευταια αυτη που προαναφερω.

Καμμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει ;;;

 

Εντυπωση μου κανει οτι στην επισημη σελιδα της εταιρειας δεν υπαρχει το συγκεκριμενο προιον.

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/#expanded

ακυρο το παραπανω.... δεν υπαρχει στα προιοντα αλλα υπαρχει στην υποστηριξη !!!

 

Κοιτα, δεν ξερω τι συσκευη εχεις αλλα η εκδοση που εχω μου ηρθε μεσω ΟΤΑ μολις συνδεθηκε το bt με το κινητο και ειδε wi fi.Στο σαιτ οντως εχουν την 1.0.Α.40 αλλα ειναι η παλια.Η νεα ερχεται απ οτι ειδα μονο μεσω ΟΤΑ.Καποια στιγμη δοκίμασα να δω μηπως υπάρχει update μεσω του προγράμματος του υπολογιστή και εβγαλε οτι υπάρχει νεα.Το αποτελεσμα ηταν να μου περασει την Α.40, την παλιά (κουφο εντελως).Την περασα και μολις συνδεθηκε με το note και ειδε ιντερνετ μου ξαναεβγαλε ειδοποίηση για update και ξαναπέρασε την νεα την 07

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω και ένας απο τους βασικούς λόγους χρησιμοτητας του bt είναι να μην τρώμε την ακτινοβολία των Κιν. Οπότε γνώμη μου μην το έχεις συνέχεια στην τσέπη σου γιατι εκει γύρω είναι η "οικογένεια" σου και θα την ψησεις!!! ;·)Γιαυτο και θα θέλαμε bh50 με βομβητη. Μακρυα το Κιν, μας ειδοποιει ηχητικά το bt, απαντάμε στην κλίση. Φιλική άποψη πάντοτε.... ;·)

Κοιτα,οταν ειμαι σε ΕΝΤΕΛΩΣ ελεγχομενο περιβαλλον,τοτε και μονον βγαζω το τηλ. απο την τσεπη,στην οποια ειρησθω εν παρόδω,το εχω αναποδα,δηλαδη με το τζαμι προς τα μεσα,ωστε η κεραια να βλεπει εξω.

Μετά,οι τσεπες,ειναι του τζην,που σημαινει οτι δεν εχουν κλιση προς τα μεσα,στην ευαισθητη περιοχη,αλλα κατ ευθειαν προς τα κατω,και μαλιστα το καλοκαιρι,φοραω εκεινα τα ημικοντα παντελονια,που εχουν κατι τσεπες χαμηλα στο γονατο,πολυ μακρυα απο "κατοικημενες περιοχες".

Προσπαθησα να βρω εκεινες τις θηκες οπυ εχουν μεσα ενα μεταλλικο πλεγμα που κοβει ριζικα την ακτινοβολια,αλλα δεν μπορεσα να βρω,λογω μεγεθους του Note 2.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, δεν ξερω τι συσκευη εχεις αλλα η εκδοση που εχω μου ηρθε μεσω ΟΤΑ μολις συνδεθηκε το bt με το κινητο και ειδε wi fi.Στο σαιτ οντως εχουν την 1.0.Α.40 αλλα ειναι η παλια.Η νεα ερχεται απ οτι ειδα μονο μεσω ΟΤΑ.Καποια στιγμη δοκίμασα να δω μηπως υπάρχει update μεσω του προγράμματος του υπολογιστή και εβγαλε οτι υπάρχει νεα.Το αποτελεσμα ηταν να μου περασει την Α.40, την παλιά (κουφο εντελως).Την περασα και μολις συνδεθηκε με το note και ειδε ιντερνετ μου ξαναεβγαλε ειδοποίηση για update και ξαναπέρασε την νεα την 07

 

χμμμμμμ............... αρα πρεπει να συναντηθουμε για να μου αναβαθμισεις τα sbh50 (αυτα εχω ) :lol::lol::lol::lol:

 

Παντως δοκιμασα με το update service που υποτιθεται αναβαθμιζει ολες τις συσκευες sony μεσω υπολογιστη και μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεοτερη απο την 40.

Τι να πω ;;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμ............... αρα πρεπει να συναντηθουμε για να μου αναβαθμισεις τα sbh50 (αυτα εχω ) :lol::lol::lol::lol:

 

Παντως δοκιμασα με το update service που υποτιθεται αναβαθμιζει ολες τις συσκευες sony μεσω υπολογιστη και μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεοτερη απο την 40.

Τι να πω ;;;;

 

Μαλον δεν με κατάλαβες, εννουσα τι κινητο εχεις.Για να μου κάνεις τέτοιες ερωτήσεις

για το 50αρι το θεωρείται δεδομένο οτι θα το έχεις αυτο. ;) :lol: :lol:

Οι υπολοιποι που το εχετε, πηρατε το ΟΤΑ update?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κανονικά. Κάνε απεγκατάσταση την εφαρμογή από το market και αφού την εγκαταστήσεις ξανά δοκίμασε.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κανονικά. Κάνε απεγκατάσταση την εφαρμογή από το market και αφού την εγκαταστήσεις ξανά δοκίμασε.

 

Εγω την έχω πάρει, απλα ρωτάω και εσάς αν την έχετε λάβει γιατί ο φίλος παραπάνω παραπονιέται ότι δεν του την βγάζει, εκτός αν έχει κανένα iPhone

Link to comment
Share on other sites

Εγω την έχω πάρει, απλα ρωτάω και εσάς αν την έχετε λάβει γιατί ο φίλος παραπάνω παραπονιέται ότι δεν του την βγάζει, εκτός αν έχει κανένα iPhone

 

IPHONE εχω !!!!..........το εχω πει απο την αρχη αλλα ισως δεν το προσεξατε .....:lol::lol:

 

Μολις βρηκα ομως καποιον με sony συσκευη και μολις εγκατεστησε την εφαρμογη και συνδεθηκε οντως εκανε αμεσως την αναβαθμιση !!!!

 

Ερωτηση: Αν κανω τις ρυθμισεις για φωνητικη, κτλ μεσα απο την συσκευη του θα μπορεσω να τα χρησιμοποιησω μετα οταν συνδεθω με το iphone μου η θα ειναι παντα απαραιτητη η υπαρξη της εφαρμογης για τις επιπλεον λειτουργιες ;

 

Τουλαχιστον ειμαι ησυχος οτι εχω οτι νεωτερο κυκλοφορει σαν αναβαθμιση .....:):):)

 

Αν μου βρισκατε καπου και τις αντιστοιχες εφαρμογες για να δουλευουν στο iphone θα ειστε τελειοι !!!!

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το 50άρι θα με τρελάνει. Δεν μπορώ να συνδέσω και τις 2 συσκευές που έχω ταυτόχρονα. Μόνο την μια δέχεται. Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω.

 

Δεν είχα βάλει σωστά μια ρύθμιση τελικά στο bluetooth. Δουλεύει άψογα σε όλα τα δύσκολα σενάρια που του έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να παρω το mw600, το εχει δοκιμασει κανενας με Lumia να μου πει αν δουλευει καλα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το SBH-50. Πολύ όμορφο, ελαφρύ, βολικό. Στέκεται πολύ καλά με το clip και συνεπώς είναι σταθερό. Τα ακουστικά μια χαρά. Οκ, δεν είναι ότι δεν υπάρχουν καλύτερα αλλά με καλύπτουν. Προσωπικά χάρηκα πολύ που τα καλώδια είναι ασύμετρα και βολεύουν για να τα φοράς πίσω από το λαιμό. Για να εκμεταλλευτείς τις λειτουργίες εννοείται πως θέλει τις αντίστοιχες εφαρμογές. Στην αρχή έκανε λίγο το ζόρικο ώσπου να συνδεθεί αλλά μετά όλα καλά. Και με τη δεύτερη συσκευή που το συνέδεσα μια χαρά. Αναγνώριση μικρών και κεφαλαίων ελληνικών χωρίς πρόβλημα, η πρόσβαση στον κατάλογο του τηλεφώνου εξαιρετική.

Μου αρέσει η οθόνη του, μου είπαν ότι με ακούν καλά, εγώ σε ένα τηλεφώνημα είχα κάτι μικροδιακοπές αλλά ίσως να έφταιγε κι ο άλλος. Καλή ένταση, καλός ήχος (ίσως λίγο λιγότερο μπάσο από ότι θα ήθελα αλλά οκ). Έκανε και σε μένα την αναβάθμιση λογισμικού με το που συνδέθηκε στο τηλέφωνο. Γενικώς, με τα μέχρι τώρα δεδομένα θεωρώ ότι για τα χρήματά του είναι κάτι παραπάνω από καλή επιλογή.

Αυτά για την ώρα! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το SBH-50. Πολύ όμορφο, ελαφρύ, βολικό. Στέκεται πολύ καλά με το clip και συνεπώς είναι σταθερό. Τα ακουστικά μια χαρά. Οκ, δεν είναι ότι δεν υπάρχουν καλύτερα αλλά με καλύπτουν. Προσωπικά χάρηκα πολύ που τα καλώδια είναι ασύμετρα και βολεύουν για να τα φοράς πίσω από το λαιμό. Για να εκμεταλλευτείς τις λειτουργίες εννοείται πως θέλει τις αντίστοιχες εφαρμογές. Στην αρχή έκανε λίγο το ζόρικο ώσπου να συνδεθεί αλλά μετά όλα καλά. Και με τη δεύτερη συσκευή που το συνέδεσα μια χαρά. Αναγνώριση μικρών και κεφαλαίων ελληνικών χωρίς πρόβλημα, η πρόσβαση στον κατάλογο του τηλεφώνου εξαιρετική.

Μου αρέσει η οθόνη του, μου είπαν ότι με ακούν καλά, εγώ σε ένα τηλεφώνημα είχα κάτι μικροδιακοπές αλλά ίσως να έφταιγε κι ο άλλος. Καλή ένταση, καλός ήχος (ίσως λίγο λιγότερο μπάσο από ότι θα ήθελα αλλά οκ). Έκανε και σε μένα την αναβάθμιση λογισμικού με το που συνδέθηκε στο τηλέφωνο. Γενικώς, με τα μέχρι τώρα δεδομένα θεωρώ ότι για τα χρήματά του είναι κάτι παραπάνω από καλή επιλογή.

Αυτά για την ώρα! :)

 

Μεγιες :) λιγο το nfc να φιαξουν και θα ειναι αψογο σε ολα του (βασικα το smart connect ειναι αυτο που θελει την διορθωσουλα του).Οντως για τα λεφτα του εινσι κατι παραπανω απο καλη αγορα, πολυ καλη συσκευη.Αυτο που μου αρέσει είναι ότι είναι "ζυγισμενη" συσκευή, όπου και να το πιάσεις τα ακουστικά λειτουργουν σαν ακριβές αντιβαρο οταν τα εχεις περασει απο το λαιμο και στεκεται παντα ορθιο

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...