Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παίδες έχω πρόβλημα με το i.Tech Bluetooth Clip Vibrate.

Συχνά πατιέται το MFB (το πλήκτρο πάνω στο ακουστικό με αποτέλεσμα να κάνει φωνητική κλήση και να παίρνει όποιον να'ναι. Υπάρχει κανας τρόπος να το σώσουμε? Οι υπόλοιποι που το έχετε τι κάνετε??

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

90 ευρω,το e shop το εχει

 

Το πήρα και εγώ σήμερα απο το eshop αλλα μετά λύπης μου ανακάλυψα οτι δεν συνδέεται ταυτόχρονα με δυο κινητά

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα απο το eshop αλλα μετά λύπης μου ανακάλυψα οτι δεν συνδέεται ταυτόχρονα με δυο κινητά

 

****το... δεν το βρήκα... γράφει τι λαμπάκια ανάβουν όταν είναι το feature enabled, αλλά δεν βρήκα πως να το κάνω pair με δεύτερο τηλ.. Τέσπα, θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία και είδωμεν!!:)

 

Από default όμως διάβασα το multipoint δεν είναι ενεργοποιημένο... αυτό πως το ενεργοποιώ;; To pairing ξέρω να το κάνω!

 

Θα ξαναψάξω το manual αλλά δεν νομίζω να είδα κάτι σχετικό!

 

 

Κατέβασα το manual από το net και το βρήκα πως γίνεται. Πατάς το call button μαζί με το volume button (ώντας κλειστό το handsfree) και στο ενεργοποιεί / απενεργοποιεί ανάλογα με το τι είχες πριν.

 

Χίλια ευχαριστώ!!

:rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Έχω το Sony Ericsson HBH-IV835 αλλά έχασα και τα τρία "μαξιλαράκια" του ακουστικού. Έχω ρωτήσει παντού αλλά τίποτα.

Έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να βρω ανταλλακτικά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζοντας αρκετα απο παρων thread ..."ψηνομαι" για νεο bluetooth....καταληγω σε 925 plantronics ή blueant z9i....

 

τωρα χρησιμοποιω το plantronics 640..(θα το "πασαρω στην γυναικα:happy:)

 

με ενδιαφερει να συνδεεται σε 2 κινητα..(ιphone & N73)

 

διαβασα καποια reviews sto net..αλλα οποιαδηποτε γνωμη απο καποιο φιλο θα ηταν ευπροσδεκτη...

 

Y.Γ To z9i παιζει να το βρω ελλαδα?

 

Ευχαριστω!:)

 

καλημερα:)

Καποιο σχολιο για τα παραπανω.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σου εχουμε προτεινει http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003903

Eιναι οτι καλυτερο σε ποιοτητα ηχουν και ταυτοχρονη συνδεση με δυο συσκευες.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:;)

 

ok ευχαριστώ το βρήκα και στο manual

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Τισ συσκευες bluetooth ποση ωρα θελουν την πρωτη φορτιση?

 

πηρα το I.tech i.voicePRO.... συντομα θα σας πω και σχολια....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Τισ συσκευες bluetooth ποση ωρα θελουν την πρωτη φορτιση?

 

πηρα το I.tech i.voicePRO.... συντομα θα σας πω και σχολια....

 

Το παρήγγειλα και εγώ και μάλλον θα δώσω το Ι-Τech clip vibrate στην αδερφή μου και θα κρατήσω εγώ το voice pro. Αύριο θα το έχω. Ελπίζω να έχει τουλάχιστον ίδια απόδοση στον ήχο με το vibrate από το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Αν δεν γράφει κάτι διαφορετικό στο manual (που δε νομίζω) ασ'το μέχρι να σου βγάλει ένδειξη πως φόρτισε πλήρως.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Σου εχουμε προτεινει http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003903

Eιναι οτι καλυτερο σε ποιοτητα ηχουν και ταυτοχρονη συνδεση με δυο συσκευες.

 

Να ειμαι ειλικρινης...δεν ειχα καταλαβει οτι αναφερεσουν σε εμενα...νομιιζα οτι εκανες μια γενικη προταση μιας κ εγω αναφερθηκα στα 2 συγκεκριμενα μοντελα...:O(βαζε κ καμια παραθεση!!!:D)

 

Φαινεται πολυ ενδιαφερον αν κ λιγο μεγαλουτσικο.....

 

5-6 μερες προσπαθω να καταληξω σε bluetooth....δεν ξερω ισως κ να το παρακανω λιγο.....παντως συνεχιζω να "προτιμω" το BlueAnt Z9i kai Plantronics 925 σε σχεση με i.Tech voice pro...

Λιγο η αναφορα ενος φιλου πιο πανω για χαμηλη αυτονομια(φαινετα κ στα specs εξαλλου,100h standby σε σχεση με 200h των αλλων δυο)...λιγο η εμφανιση...

 

Επισης,αν κ με το Plantronics 640 ειχα καποια προβληματακια ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο to after sales support και απο τη γενικοτερη αποδοση του ακουστικου....Βεβαια τα 90 ευρω(κανα 65-70 apo ebay) με κανουν διστακτικο..

 

Απο την αλλη εχει αναφερθει πιο πανω οτι το z9i θεωρειται απο τα πολυ καλα(κ στα reviews θετικα σχολια διαβαζω γενικοτερα..)...ειναι "μαζεμενο',εχει δυνατοτητα απενεργοποιησης led(Οπως κ το 925)που ισως σημαινει ακομα καλυτερη αυτονομια,33% γρηγοροτερο χρονο φορτισης,κλιπακι οταν δεν χρησιμοποιεις το "αγκιστρο"...αλλα δεν εισαγεται Ελλαδα..:(....οποτε η μονη λυση ειναι ebay(περιπου 54 ευρω) με οτι συνεπαγεται αυτο για την υποστηριξη μετα την αγορα....

 

Βασικο για εμενα να φοριεται ανετα κ "σιγουρα"χωρις την χρηση "αγκιστρου"..ετσι χρησιμοποιω κ το 640...

 

Οποτε το διλλημα μου παραμενει:(

Link to comment
Share on other sites

Όμοια δυσκολία στη λήψη απόφασης με εσένα moysitsa έχω κ εγώ.

 

ΓΙΑΤΙ δεν έχει βρεθεί ένας επαγγελματίας του χώρου να κάνει μία κάλή εισαγωγή του z9i blueant ώστε να βγάλει αυτός/αυτή το κέρδος του/της, να πάρουμε κ εμείς αυτό το απλά εξαιρετικό (στην εμφάνιση κ τις αναφερόμενες δυνατότητες) bluetooth?

 

Ψάχνω κ εγώ, όπως κ άλλοι, εναγωνίως το z9i στην Ελλάδα, ΚΑΝΕΙΣ????

 

Φοβάμαι πως θα χρειαστεί να καταλήξω στο I.TECH I.VOICEPRO...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Έχω το Sony Ericsson HBH-IV835 αλλά έχασα και τα τρία "μαξιλαράκια" του ακουστικού. Έχω ρωτήσει παντού αλλά τίποτα.

Έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορώ να βρω ανταλλακτικά;

Ευχαριστώ.

 

Δεν νομιζω να τα πουλάνε ξεχωριστα,πάντως είναι ακριβως τα ίδια μαξιλαράκια που έχουν τ'ακουστικα απο τη σειρα walkman των sonyericsson. Κοίτα μηπως έχει καποιος φίλος σου γιατι υπάρχουν και ανταλλακτικα στη συσκευασια. Νομίζω hpm70 είναι το μοντέλο των ακουστικων

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Είμουν και εγώ στην επιλογή Bluetooth και είχα καταλήξει στα

 

Blueant v1 η Ζ9ι

jabra 8040

itech pro

 

τελικά μετά απο σχετικό σερφάρισμα εχθές κατέληξα στο καινούργιο

jabra bt530

 

Δυνατότητες στο full και πολύ καλή τιμή .

 

Ποια είναι η γνώμη σας ?

Link to comment
Share on other sites

itech pro πολυ καλη ποιοτητα ηχου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παιδια.. πηρα το itech pro και κα8ε φορα που καλει (ξερετε.. το τουουουτ τουουτ....) ακουγεται λεσ και εχεις ενα καλωδιο και χανει επαφη.. σαν παρασιτα... και οταν μιλαω παλι μου παρουσιαζει παρεμβολες.... :(( σας συμβαινει κι εσας?
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παιδια.. πηρα το itech pro και κα8ε φορα που καλει (ξερετε.. το τουουουτ τουουτ....) ακουγεται λεσ και εχεις ενα καλωδιο και χανει επαφη.. σαν παρασιτα... και οταν μιλαω παλι μου παρουσιαζει παρεμβολες.... :(( σας συμβαινει κι εσας?

 

 

Εχει γραφτεί σε ορισμένα reviews ότι θα πρέπει να το έχεις απο την ίδια πλευρά που έχεις και το τηλέφωνο και ότι δεν έχει και το καλύτερο σήμα .

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω το plantronics 815 μου

 

αγγελία

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παιδια.. πηρα το itech pro και κα8ε φορα που καλει (ξερετε.. το τουουουτ τουουτ....) ακουγεται λεσ και εχεις ενα καλωδιο και χανει επαφη.. σαν παρασιτα... και οταν μιλαω παλι μου παρουσιαζει παρεμβολες.... :(( σας συμβαινει κι εσας?

 

Το έχω μόνο 3 μέρες οπότε δεν έχω βγάλει ασφαλές συμπέρασμα (δεν μιλάω και πάρα πολύ). Σίγουρα σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αυτο που λες μου έχει συμβεί κάποιες φορές αλλά μόνο όταν παίρνω εγώ και ουσιαστικά τα πρώτα δευτερόλεπτα που φτάνει ο ήχος από το κινητό στο headset. Την ώρα δηλαδή που κάνει τουτ τουτ όπως λες. Μετά καθαρίζει ο ήχος.

Θέμα κακού σήματος δεν έχω παρατηρήσει ειδικά αν σκεφτείς πως συχνά το κινητό το έχω σε θήκη μέσα στην τσάντα μου και μιλάω χωρίς προβλήματα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το απόγευμα τo Jabra BT530 :D. Οι πρωτες εντυπώσεις :

 

- πολύ καλή κατασκευή και καλής ποιότητας πλαστικό για την κατηγορία τιμής του

- το Multipoint δουλευει μια χαρά .

- καθαρός ήχος στο mp3

- χωρίς προβλήματα με την κίνηση μέσα στο χώρο.

- το pairing έγινε με την μία .

- 4-5 κλήσεις με άψογο ήχο χωρίς πρόβλημα.

- σταθερότατο στο δικό μου αυτί (έβγαλα το αγκιστρο και το δουλεύω ως ψείρα με το No.3 ).

 

Ελπίζω όταν το δοκιμάσω σε εξωτερικό περιβάλλον με θόρυβο να έχω τα ίδια αποτελέσματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το απόγευμα τo Jabra BT530 :D. Οι πρωτες εντυπώσεις :

 

- πολύ καλή κατασκευή και καλής ποιότητας πλαστικό για την κατηγορία τιμής του

- το Multipoint δουλευει μια χαρά .

- καθαρός ήχος στο mp3

- χωρίς προβλήματα με την κίνηση μέσα στο χώρο.

- το pairing έγινε με την μία .

- 4-5 κλήσεις με άψογο ήχο χωρίς πρόβλημα.

- σταθερότατο στο δικό μου αυτί (έβγαλα το αγκιστρο και το δουλεύω ως ψείρα με το No.3 ).

 

Ελπίζω όταν το δοκιμάσω σε εξωτερικό περιβάλλον με θόρυβο να έχω τα ίδια αποτελέσματα. ;)

 

Φαινεται πολυ ενδιαφερον!:)

Γρηγορη φορτιση(περιπου 2ωρες συμφωνα με manual),ενδειξη ποσοστου φορτισης κατα την φορτιση και ενδειξη σταθμης μπαταριας σε stand by mode..

 

Kαλη αυτονομια(5μιση και 250 ωρες χρονος ομιλιας κ stand by αντιστοιχα)

 

Μultipoint

 

Noise blackout..(αναμενουμε τις εντυπωσεις σου!!:))

 

9 διαφορετικα ear gels...(δεν μπορει..καποιο θα μας κανει!!:lol:)

 

Το μονο μειον που διαβασα να αναφερεται σε καποιο review ειναι η οχι κ τοσο δυνατη ενταση του ακουστικου...

 

Y.Γ Αν κ δεν το ειδα να αναφερεται καπου..μηπως διαθετει "κλιπακι"??

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ Αν κ δεν το ειδα να αναφερεται καπου..μηπως διαθετει "κλιπακι"??

 

"κλιπακι"?? . Αν λές αυτό το άγκιστρο που μπαίνει πίσω απο το αυτί έχει 2 αν οχι για ξήγατο. ..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί γνώμη έχετε για το PLANTRONICS VOYAGER 815 --> http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003888 Απ' ότι βλέπω είναι πιο φθηνό από το 925, λίγο πιο βαρύ αλλά με μεγαλύτερη αυτονομία!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...