Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παρήγγειλα απο e-shop το i.tech clip-d.Έκανα καλή επιλογή?Αυτό το plantronics 650 τι λέει?Μήπως να έπαιρνα αυτό τελικά?

 

Καμία απάντηση???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μήπως δεν κάνεις κάτι σωστά? Για να το συνδέσεις με τη δεύτερη συσκευή κρατάς πατημένο το πλήκτρο του ΒΤγια 10 δευτερόλεπτα ώστε να ξαναμπεί σε λειτουργεία ζευγοποίησης?

Την πρώτη φορά το κρατάς 4 δευτ. κ την δεύτερη φορά 10!

Link to comment
Share on other sites

λοιπων υστερα απο 2 μερες συμβιωσης με το plantronics 650,το οποιο το εχω συνδεδεμενο ταυτοχρονα με 2 συσκευες tytn και touch

oφειλω να παραδεχτω πως αυτο το bluetooth handsfree αξιζει τα λεφτα του 100%!!!

Ηχος πεντακαθαρος και απο τις 2 πλευρες,λιγο στην εμβελεια τα χαλαει πανω απο 4 μετρα παπαλα,αλλα αυτο δεν με απασχολει και τοσο!

Σημερα βρηκα και ενα προγγραματακι το οποιο μου δινει και ηχο απο τα αρχεια μουσικης που εχω στα κινιτα,και μπορω να ακουω και μουσικη!

 

 

Εδω αναφερω πλεωνεκτηματα και μειονεκτηματα!

 

πλεωνεκτηματα!

1)απολυτος ηχος χωρις προβληματα!(μου ειπαν οτι ακουγομαι ακομα καλυτερα και απο οταν μιλουσα με την συσκευη στο αυτι!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ?

2)σχεδιασμος!

3)εφαρμογη

4)το οτι συνδεεετε με 2 συσκευες,και δεν αποσυνδεετε ο κοσμος να χαλασει!

5)Η συσκευασια εχει τα παντα μεσα!

6)το οτι φορτιζει και με την ειδικη βαση που εχει μια αλκαλικη μπαταρια!

7)το λαμπακι το οποιο σε ειδοποιοη για την κληση αλλα και για αναπαντητη!

8)Δονηση οταν βρισκετε στην βαση!

 

Μειονεκτηματα

1)τιμη,,ειναι λιγο ακριβο,αλλα τα αξιζει πιστεψτε με!

2)η εμβελεια η οποια πανω απο τα 4 μετρα κανει κατι σαν βρασιμο,

Αυτο δεν σημαινει οτι χανετε η επικοινωνια,ο αλλος σε ακουει κανονικα,απλα εσυ ακους ενα βρασιμο στο αυτι!

Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

to exw kanei opws leei to manual 4 fores alla simvainei akrivws to idio.otan to sindew sto ena aposindeetai apo to allo.

 

Αν η δεύτερη σου συσκευή είναι μια SE παλιά,είναι δεδομένο αυτό που σου συμβαίνει και δεν αλλάζει;)

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν οφείλεται στο ακουστικό:)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το I.Tech Clip II Mini κυρίως για τη δυνατότητά του να συνδέεται με 2 τηλέφωνα. Είναι αξιόπιστο; Έχω 2 Nokia και σκεφτόμουν να έπαιρνα hands-free Nokia για να έχω κοινό φορτιστή και να το φορτίζω και μέσα στο αυτοκίνητο. Ο φορτιστής του I.Tech υπάρχει σαν ανταλλακτικό σε περίπτωση που χαθεί ή χαλάσει;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από Expansys το Nokia BH-902 (αυτό με την OLED οθόνη). Για την ώρα φορτίζει...

Καλά, η οθόνη είναι όλα τα λεφτά!

 

Εντυπώσεις από το BH-902? Το εχω παραγγείλει και εγω από expansys αλλά ενω στην αρχή το είχαν διαθέσιμο...την επόμενη της παραγγελίας το έβαλαν διαθέσιμο σε 3 μέρες, μετα κατόπιν παραγγελίας και την δευτέρα που ήταν να μου το στείλουν το ξανάλλαξαν σε 9 μέρες!!!!! Αξίζει η αναμονή 15+ ημερών? η να το ακυρώσω και να πάρω κατι άλλο? Ήθελα βασικά να έχει οθόνη και για αυτό το παράγγειλα!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από το BH-902? Το εχω παραγγείλει και εγω από expansys αλλά ενω στην αρχή το είχαν διαθέσιμο...την επόμενη της παραγγελίας το έβαλαν διαθέσιμο σε 3 μέρες, μετα κατόπιν παραγγελίας και την δευτέρα που ήταν να μου το στείλουν το ξανάλλαξαν σε 9 μέρες!!!!! Αξίζει η αναμονή 15+ ημερών? η να το ακυρώσω και να πάρω κατι άλλο? Ήθελα βασικά να έχει οθόνη και για αυτό το παράγγειλα!

 

Περίμενέ το, αξίζει. Μπορεί να είναι λίγο μεγάλο σε μέγεθος (σε σύγκριση με π.χ. τα Nokia BH-800/801), αλλά έχει φοβερή οθόνη και καλή ακουστική. Φαίνεται είχαν μόλις ένα κομμάτι όταν το παρήγγειλα. Τυχερός ήμουν... Και μάλιστα μου κόστισε 80€ με τα μεταφορικά (ως καλός πελάτης τους, μου δίνουν τακτικά και εκπτωτικά κουπόνια των 10 και 15€).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε κυκλοφορούν τα νέα Plantronics?

 

Επίσης όσοι έχουν το 650, όταν ξεφορτίζει εντελώς, πόση ώρα κάνει να φορτίσει?

Εμένα 2.5 - 3 ώρες!:blink:

Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα 2.5 - 3 ώρες!:blink:

 

Σχεδόν όλα τα bt τόσο χρόνο θέλουν...!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να πάρω bluetooth στερεοφωνικά ακουστικά για το samsung D900i. Είχα βάλει στο μάτι τα ΗΒΗ-DS200 της sony ericsson. Ειναι συμβατά, θα ακούω μουσική, ή τζάμπα θα τα σκάσω τα 70€?? Ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει? Γιατί άκρη δεν βρίσκω με του πωλητές! Ο καθένας λέει τα δικά του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να πάρω bluetooth στερεοφωνικά ακουστικά για το samsung D900i. Είχα βάλει στο μάτι τα ΗΒΗ-DS200 της sony ericsson. Ειναι συμβατά, θα ακούω μουσική, ή τζάμπα θα τα σκάσω τα 70€?? Ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει? Γιατί άκρη δεν βρίσκω με του πωλητές! Ο καθένας λέει τα δικά του!

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=670&product=981176

 

Δοκιμασμένα και πάρα πολύ καλά,ήχος κρύσταλλο και για μουσική αλλά και για ομιλία,επιπλέον και με αναγνώριση κλήσης αλλά και με τεχνολογία Ψηφιακής Επεξεργασίας Σημάτων (DSP) ;)

Αξίζουν και με το παραπάνω τα λεφτά τους:)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτά που μου προτείνεις έχω 2 ερωτησούλες:

1)Μπορούν να πάρουν άλλα ακουστικά ή δεν έχουν υποδοχή? Έχουν OLED οθόνη? Έπαθα πλάκα! καλή φάση!

2)Τα έχεις δοκιμάσει με το συγκεκριμένο κινητάκι? Αυτό ειναι το πιο βασικό θα έλεγα!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτά που μου προτείνεις έχω 2 ερωτησούλες:

1)Μπορούν να πάρουν άλλα ακουστικά ή δεν έχουν υποδοχή? Έχουν OLED οθόνη? Έπαθα πλάκα! καλή φάση!

2)Τα έχεις δοκιμάσει με το συγκεκριμένο κινητάκι? Αυτό ειναι το πιο βασικό θα έλεγα!

 

1)Δεν μπορούν να αντικατασταθούν τα ακουστικά:(

2)Έχει OLED οθόνη και μάλιστα καταπληκτική:)

3)Τα έχω δοκιμάσει με ΝΟΚΙΑ 6233 και SE Z610i και δούλεψαν και στα δύο άψογα;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ BLUEANT Z9?ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ REVIEW.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω το motorola h350 και θα ηθελα να σας ρωτησω αν γινεται να το εχω συνδεμενο και στα 2 κινητα μου ταυτοχρονα.το συγκεκριμενο μοντελο bluetooth-hands free εχει αυτη τη δυνατοτητα?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει Bluetooth stereo headset (A2DP) με οθόνη, το οποίο όμως να μην έχει fixed ακουστικά?

Θέλω πρίζα για να βάζω τα ακουστικά της επιλογής μου.

Θέλω πολύ καλή ποιότητα ήχου, για αναπαραγωγή μουσικής.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει Bluetooth stereo headset (A2DP) με οθόνη, το οποίο όμως να μην έχει fixed ακουστικά?

Θέλω πρίζα για να βάζω τα ακουστικά της επιλογής μου.

Θέλω πολύ καλή ποιότητα ήχου, για αναπαραγωγή μουσικής.

Siemens hhb-750

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...