Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το δοκίμασα και μου άρεσε πολύ...

Μήπως έπεσες σε ελλατωματικό ρε Κωστή?:worry:

 

Εγώ το έδωσα διότι δεν συνδέοταν με δύο κινητά:)

Και τις 2 φορές? Λίγο δύσκολο. Με απογοήτευσε το gadgeτάκι για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βρηκα στο ...δρομο(!) ενα Bluetooth handsfree σημερα. Προκειται για το samsung wep200. Επειδη δεν εχω ασχοληθει με handsfree γινεται να δουλεψει με το κινητο μου ή κλειδωνει με μια συσκευη και δεν το αναγνωριζουν οι υπολοιπες? Πως λειτουργουν?

Δε μου το βρισκει στις συσκευες bluetooth.

 

Μπορει να γινει τιποτα ή ειναι αχρηστο πλεον?

 

Γίνεται να δουλέψει και με άλλο κινητό αλλά πρέπει για την 1η φορά να το κάνεις pairing με το δικό σου κινητό,και για να γίνει αυτό πρέπει να πατήσεις τα κουμπιά με τον τρόπο που περιγράφεται στο manual.Οπότε πρέπει να βρεις το manual (εύκολο) και έναν φορτιστή να το φορτίζεις (δύσκολο :p )

Link to comment
Share on other sites

Κατώτερο όταν λες εννοείς σε επίπεδο ακουστικής η στο πως το συνδέεις με το κινητό σου χάνει δηλαδή την σύνδεση γιατί έμενα με ενδιαφέρει η ποιότητα ήχου
Link to comment
Share on other sites

Κατώτερο όταν λες εννοείς σε επίπεδο ακουστικής η στο πως το συνδέεις με το κινητό σου χάνει δηλαδή την σύνδεση γιατί έμενα με ενδιαφέρει η ποιότητα ήχου

Μιλάω για την ποιότητα του ήχου. Είναι απογοητευτική συγκριτικά με το 640.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο παρελαβα το plantronics 650...

Το καλυτερο ΒΤ που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα τουλαχιστον σε επιπεδο συνομιλιας αλλα και σε συνδεσιμοτητα..

Αφηστε που ειναι και παρα πολυ ωραιο.Το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ από το e-shop σήμερα το 650 τελικά . Θα το έχω και εγώ αύριο . Το πείρε ένα φιλαράκι στην δουλειά και το δοκίμασα απλά άψογο. konstantinos_bei μάλλον θα είχες πέσει σε ελαττωματικό και τις 2 φορές τι να σου πω εγώ που το δοκίμασα σήμερα super .Από αύριο που θα το έχω και εγώ θα σας γράψω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ από το e-shop σήμερα το 650 τελικά . Θα το έχω και εγώ αύριο . Το πείρε ένα φιλαράκι στην δουλειά και το δοκίμασα απλά άψογο. konstantinos_bei μάλλον θα είχες πέσει σε ελαττωματικό και τις 2 φορές τι να σου πω εγώ που το δοκίμασα σήμερα super .Από αύριο που θα το έχω και εγώ θα σας γράψω εντυπώσεις

 

Καλορίζικο φίλε μου,έκανες κορυφαία επιλογή;) :D

Link to comment
Share on other sites

plantronics 640

λέτε ότι συνδέεται με δύο κινητά?

μπορώ να βάλω κ τον υπολογιστή επιπλέον?

η θήκη του στυλού σε τι ακριβώς χρησιιμεύει?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ από το e-shop σήμερα το 650 τελικά . Θα το έχω και εγώ αύριο . Το πείρε ένα φιλαράκι στην δουλειά και το δοκίμασα απλά άψογο. konstantinos_bei μάλλον θα είχες πέσει σε ελαττωματικό και τις 2 φορές τι να σου πω εγώ που το δοκίμασα σήμερα super .Από αύριο που θα το έχω και εγώ θα σας γράψω εντυπώσεις

Εγώ μίλησα για το 665, όχι για το 650.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο ειναι το καλυτερο plantronics???Εχω απογοητευτει απο ενα Νοκια που πηρα τελευταια και σκεφτομαι να το αλλαξω.Ποιο plantronics να προτιμησω?Δεν με ενδιαφερει τοσο να το συνδεω με 2 συσκευες.Με ενδιαφερει η ποιοτητα του ηχου(να ακουω και να με ακουνε)και να εφαρμοζει αψογα στο αυτι!!Εχω μπερδευτει ειδικα με το τι διαφορα εχουν το 650 με το 655!!Ειναι καλυτερα απ το 640?

Περιμενω τη βοηθεια σας παιδια για να κανω την αγορα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

konstantinos_bei ζητώ συγγνώμη κερνάω ποτό εάν θέλεις κιόλας . mpempoulinos εάν το pc έχει Bluetooth συνδέεται τώρα εάν δέχεται τρεις συσκευές μαζί δεν το ξέρω. Η θήκη του στυλού είναι για να φορτίζει και όταν το έχεις εκεί μέσα και σε καλέσει κάποιος δονείτε. eddiedimitris πιο είναι το καλύτερο είναι δύσκολο και τα 3 είναι εξίσου καλά η επιλογή είναι δική σου .Πάντως εγώ σου προτείνω το 650 σήμερα θα το πάρω και εγώ είναι και φθηνότερο από το 655 και έχει και το multipoint .
Link to comment
Share on other sites

κωνσταντίνε μπει,

πάρε το το 650 κ πες μας ακριβώς πως λειτουργεί.

ενδιαφέρομαι κ εγώ. να συνδεθεί ταυτόχρονα με 2 κινητά κ τον υπολογιστή, ζητάω πολλά ε?

εντάξει, μπορώ να ζήσω κ χωρίς αυτό.

ευχαριστώ από πριν

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το N70 και σκέφτομαι να αγοράσω το itech clip D με την οθόνη που σου δείχνει το όνομα και τον αριθμό του καλούντος. Στο site της εταιρείας δεν έχει το κινητό μου στο compatibility list. Βέβαια έχει το Ν90 που είναι ίδιο σχεδόν με το Ν70. Το έχει δοκιμάσει κανείς με το Ν70?

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για το 665, όχι για το 650.

 

Κωστή,πάρε το 650 και θα με θυμηθείς αγορίνα;)

Φανταστικό γκατζετάκι,ειδικά για όποιον μιλάει πολύ στο κινητό και έχει πάντα μαζί του δύο συσκευές...:D

Link to comment
Share on other sites

κωνσταντίνε μπει,

πάρε το το 650 κ πες μας ακριβώς πως λειτουργεί.

ενδιαφέρομαι κ εγώ. να συνδεθεί ταυτόχρονα με 2 κινητά κ τον υπολογιστή, ζητάω πολλά ε?

εντάξει, μπορώ να ζήσω κ χωρίς αυτό.

ευχαριστώ από πριν

 

Πάρε ένα samsung wep 200,που είναι και πολύ καλό στην συνομιλία και πολύ μικρό και κομψό...;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα samsung wep 200,που είναι και πολύ καλό στην συνομιλία και πολύ μικρό και κομψό...;)

 

το γνωρίζω το συγκεκριμένο

λειτουργεί με δύο κινητά?

αυτό είναι που με ενδιαφέρει περισσότερο

αν κ το plantronics 650 με το στυλό-δόνηση-εξτρά φορτιστή, δεν είναι καθόλου κακό για τα 10 ευρουδέλια παραπάνω.

η δεν είναι μόνο δέκα?

Link to comment
Share on other sites

εντάξει, μπορώ να ζήσω κ χωρίς αυτό.

ευχαριστώ από πριν

 

:worry: :ninja:

 

Τότε φίλε μου προχώρα στην αγορά του 650,είναι καταπληκτικό;)

Link to comment
Share on other sites

@dimitiossara: σε έχουμε ταράξει στις ερωτήσεις. Μήπως ξέρεις εάν το 650 παίζει κ με pc για skype?

thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

@dimitiossara: σε έχουμε ταράξει στις ερωτήσεις. Μήπως ξέρεις εάν το 650 παίζει κ με pc για skype?

thanks in advance

 

Αυτήν την στιγμή αυτό κάνω,μιλάω απο το λάπτοπ στο skype μέσω αυτού:p ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς ποιά άλλα ακουστικάκια εκτός από τα motorola έχουν βύσμα μίνι USB (για φόρτιση) ;;

 

έχω ένα HTC που έχει τέτοιο φορτιστή και θα ήθελα να μην κουβαλάω μαζί μου 2 διαφορετικούς φορτιστές..

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Plantronics Discovery™ 650

άραγε θα έχω πρόβλημα με το 6230i κ με το SE K750 vodafone?

αν κ το κ750 θα πάρει σιγά σιγά δρόμο προς αντικατάσταση με κανά Nokia,

φυσικά κάτι από τα καινούρια.

Δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα

 

κάτι που ήθελα ακόμα να ρωτήσω:

το αυτί του καθενός μας είναι διαφορετικά φτιαγμένο. (από ανατομικής άποψης)

οπότε είναι υποκειμενική ερώτηση. όποιος θέλει ας βοηθήσει.

σφηνώνει καλά στο αυτί?

είναι άνετο, για μεγάλης διάρκειας χρήση?

γαντζάκι, έχει προαιρετικό?

 

φόρτωση γίνεται μόνο μέσω πρίζας, η κ μέσω USB?

ότι έχει τον εξτρά αντάπτορα-φορτιστή με την αλκαλική μπαταρία,

είναι σίγουρα πολύ βολικό, εφόσον έχει κ στυλοειδή γαντζάκι, αλλά κ δόνηση.

αν κάνω σε κάτι λάθος, πείτε μου μάγκες, γιατί ψήνομαι πολύ να το πάρω... Αύριο κιόλας

 

κ κάτι τελευταίο: ο ήχος είναι ικανοποιητικός, ας πούμε στο αυτοκίνητο με 100 χλμ/ώρα, κλειστό ράδιο-CD κ παράθυρα?

ευχαριστώ κ πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το plantronics 650.Μπορω να πω ειναι αψογο!Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης.Εχω ενα Νοκια Ν80 και ενα <νοκια 6310ι.Οταν εχω και τα 2 συγχρονισμενα με τη συσκευη το 6310ι ολο συνδεεται και αποσυνδεεται.Σας εχει τυχει??Λετε επειδη ειναι παλια συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

εκανα τη βλακεια και πηρα το nokia b700 και με τα Ν80 και 6630 εχω παρασιτα και θορυβο σε εκνευριστικο βαθμο σε οποιασηποτε θεση εκτος διπλα στο b/t!(ποσο δικιο ειχες φιλε dimitriossara!) θα μου το αλλαξουν με αφορμη αυτα η να το πεταξω??

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...