Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

το m70 δεν χρειάζεται γατζάκι. στην μουσική μην περιμένεις σούπερ ποιότητα, αλλά μπορείς να ακούς άνετα, αν δεν έχεις υψηλές απαιτήσεις. στην ποιότητα κλήσεων είναι πολύ καλό, ειδικά για τα λεφτά του.

τα άλλα αν βλεπω καλά δεν μπαίνουν χωρίς γατζάκι, αλλά δεν παίρνω και όρκο... γενικά ψάχνεις για "in-ear"

 

και ότι μπήκα στο topic να ρωτήσω αν έχει κανείς εμπειρία από το xiaomi ή να παω στην ασφαλή λύση του m70. νομίζω ότι πήρα την απάντησή μου πριν κάνω την έρωτηση :P

 

( κατα λάθος κατέστρεψα σήμερα το δικό μου m70 :P

βασικά κατάφερα να κάνω αυτό:

 

23391574181_43c2a959cb_q.jpg (κλικ για μεγαλύτερο μέγεθος)

 

παίζει να αξίζει να φτιαχτεί κάπως; )

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το m70 δεν χρειάζεται γατζάκι. στην μουσική μην περιμένεις σούπερ ποιότητα, αλλά μπορείς να ακούς άνετα, αν δεν έχεις υψηλές απαιτήσεις. στην ποιότητα κλήσεων είναι πολύ καλό, ειδικά για τα λεφτά του.

τα άλλα αν βλεπω καλά δεν μπαίνουν χωρίς γατζάκι, αλλά δεν παίρνω και όρκο... γενικά ψάχνεις για "in-ear"

 

και ότι μπήκα στο topic να ρωτήσω αν έχει κανείς εμπειρία από το xiaomi ή να παω στην ασφαλή λύση του m70. νομίζω ότι πήρα την απάντησή μου πριν κάνω την έρωτηση :P

 

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και εγώ από σχόλια χρηστών εκεί προσανατολίζομαι. Σε σχέση με το xiaomi Bluetooth που έχω είναι το το m7300, δηλαδή αυτό http://www.aliexpress.com/item/Brand-New-2014-Original-Xiaomi-M7300-Game-Bluetooth-4-0-Noise-Isolating-Headset-Wireless-Earphones-Fone/1804568187.html?spm=2114.01020208.3.2.S6bK0X&ws_ab_test=searchweb201556_2_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560

 

Παρά το γεγονός ότι είχα ακούσει από εδώ πολύ καλά σχόλια, εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένος, αφού και αργούσε να συνδεθεί και η ακουστική του ήταν μέτρια, βέβαια ότι πληρώνεις παίρνεις:happy: ( αυτό όμως δεν ισχύει πάντα αφού το xiaomi κινητό μου έχει αποδειχθεί super μέχρι τώρα - 1,5 χρόνο! )

Edited by zxr
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

χμμ... εγώ είχα σταμπάρει αυτό: http://www.gearbest.com/earphones/pp_197277.html

δεν ήξερα ότι είχε βγάλει και άλλο μοντέλο :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το m70 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλή ποιότητα ήχου, ακόμα και για μουσική μια χαρά ακούς. Το μεγαλύτερο του ατού είναι όμως η μπαταρία. Πολύ καλή αυτονομία
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ αν και έψαχνα γύρω στα 30 εκ. Πλησιάζει αυτό στο multitec. Έχεις παραλάβει; για το θέμα της ποιότητας ήθελα να μάθω. Είχα παραγγείλει ένα και εγώ από ebay που ήταν τελείως άχρηστο

Thanks anyway

Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αν και έψαχνα γύρω στα 30 εκ. Πλησιάζει αυτό στο multitec. Έχεις παραλάβει; για το θέμα της ποιότητας ήθελα να μάθω. Είχα παραγγείλει ένα και εγώ από ebay που ήταν τελείως άχρηστο

Thanks anyway

 

Μέχρι στιγμής αυτό της multitec είναι το πιο ποιοτικό από όσα έχω πάρει έως τώρα. Έχει πεπλατισμένο καλώδιο, γεγονός που το κάνει θεωρώ πιο ανθεκτικό. Θα δείξει γιατί και εγώ το έχω μόλις μια εβδομάδα.

Γενικά σε κοντά, μονά hands free δεν υπάρχει ποικιλία και ποιότητα, διότι δεν υπάρχει ζήτηση.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το m70 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλή ποιότητα ήχου, ακόμα και για μουσική μια χαρά ακούς. Το μεγαλύτερο του ατού είναι όμως η μπαταρία. Πολύ καλή αυτονομία

 

Να ρωτήσω φίλε μου εσένα και το Χρήστο ( Charlie_Pace 4) αφού έχετε το m70

1) To κουμπί του είναι ευαίσθητο; ( πχ στην τσέπη μπορεί να πατηθεί και να σου κάνει κατά λάθος κλήση )

2) Δείχνει το υπόλοιπο μπαταρίας στο κινητό ή όχι;

3) Εχει κανένα άλλο extra γκάτζετ σε σχέση με απλά hands - free;

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το m70 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλή ποιότητα ήχου, ακόμα και για μουσική μια χαρά ακούς. Το μεγαλύτερο του ατού είναι όμως η μπαταρία. Πολύ καλή αυτονομία

Σε σχέση με m165? ή Μ90?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω φίλε μου εσένα και το Χρήστο ( Charlie_Pace 4) αφού έχετε το m70

1) To κουμπί του είναι ευαίσθητο; ( πχ στην τσέπη μπορεί να πατηθεί και να σου κάνει κατά λάθος κλήση )

2) Δείχνει το υπόλοιπο μπαταρίας στο κινητό ή όχι;

3) Εχει κανένα άλλο extra γκάτζετ σε σχέση με απλά hands - free;

 

1.οχι δεν ειναι τοσο ευαισθητο

2.το δειχνει αρκει να κατεβασεια την εφαρμογη της plantronics.

3.εχει τεραστια αυτονομια και πολυ καλο ηχο..!!αλλα μεσα στν συσκευασια εχει ενα καλωδιο και το bluetooth με το αγκιστρο του.

Ελπιζω να σε βοηθησα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1.οχι δεν ειναι τοσο ευαισθητο

2.το δειχνει αρκει να κατεβασεια την εφαρμογη της plantronics.

3.εχει τεραστια αυτονομια και πολυ καλο ηχο..!!αλλα μεσα στν συσκευασια εχει ενα καλωδιο και το bluetooth με το αγκιστρο του.

Ελπιζω να σε βοηθησα

 

δεν εχω κάτι να προσθέσω, είναι εξαιρετικό για τα λεφτά του. ο μόνος λόγος που σκέφτηκα να πάρω άλλο ήταν για την «αλλαγή» αλλά μάλλον θα πάω στην πεπατημένη.

Link to comment
Share on other sites

1.οχι δεν ειναι τοσο ευαισθητο

2.το δειχνει αρκει να κατεβασεια την εφαρμογη της plantronics.

3.εχει τεραστια αυτονομια και πολυ καλο ηχο..!!αλλα μεσα στν συσκευασια εχει ενα καλωδιο και το bluetooth με το αγκιστρο του.

Ελπιζω να σε βοηθησα

 

Ευχαριστώ πολύ εσένα και τον Χρήστο ( Charlie_pace 4 ) για την αμεσότητα των απαντήσεών σας:)

I will go for it!

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω φίλε μου εσένα και το Χρήστο ( Charlie_Pace 4) αφού έχετε το m70

1) To κουμπί του είναι ευαίσθητο; ( πχ στην τσέπη μπορεί να πατηθεί και να σου κάνει κατά λάθος κλήση )

2) Δείχνει το υπόλοιπο μπαταρίας στο κινητό ή όχι;

3) Εχει κανένα άλλο extra γκάτζετ σε σχέση με απλά hands - free;

 

1) Όχι δεν είναι πολύ ευαίσθητο, αλλά δεν με νοιάζει γιατί με την εφαρμογή smart bluetooth headset έχω απενεργοποιήσει την επανάκληση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yado.btbutfree

 

2) Με εφαρμογή δείχνει το υπόλοιπο

Σε σχέση με m165? ή Μ90?

Το προηγούμενο bluetooth που είχα ήταν το m1100. Έχει την ίδια ποιότητα ήχου στις κλήσεις, πολύ καλύτερη στη μουσική, τριπλάσια μπαταρία και λίγο λέω, πιο ελαφρύ, έχει volume + - και το πήρα στα 21,50€. Μακράν ό,τι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι δεν είναι πολύ ευαίσθητο, αλλά δεν με νοιάζει γιατί με την εφαρμογή smart bluetooth headset έχω απενεργοποιήσει την επανάκληση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yado.btbutfree

 

2) Με εφαρμογή δείχνει το υπόλοιπο

 

Το προηγούμενο bluetooth που είχα ήταν το m1100. Έχει την ίδια ποιότητα ήχου στις κλήσεις, πολύ καλύτερη στη μουσική, τριπλάσια μπαταρία και λίγο λέω, πιο ελαφρύ, έχει volume + - και το πήρα στα 21,50€. Μακράν ό,τι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα

 

Καλα, για τα 20 ευρω που ζηταει, δεν το συζητω.

Απλα σκεφτομαι αν με 10 ευρω επιπλεον, αξιζει να παω στο m90 ή οχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εδωσα το m165 για να παρω το m70 ;)

 

Το θυμαμαι αυτο. Εμενα χαλασε, πηρε νερα και δεν δουλευει σωστα το m165, οποτε ψαχνω αντικαταστατη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλα, για τα 20 ευρω που ζηταει, δεν το συζητω.

Απλα σκεφτομαι αν με 10 ευρω επιπλεον, αξιζει να παω στο m90 ή οχι

 

Καλησπέρα. Είδα λίγο το m90 στο skroutz για την τιμή και διάβασα τις αξιολογήσεις. Δεν έχει πολλές, μόνο 2 αλλά και οι 2 αναφέρουν ότι δεν ακούγεσαι καλά στον συνομιλητή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είδα λίγο το m90 στο skroutz για την τιμή και διάβασα τις αξιολογήσεις. Δεν έχει πολλές, μόνο 2 αλλά και οι 2 αναφέρουν ότι δεν ακούγεσαι καλά στον συνομιλητή σου.

Πάρε το m70 που είναι δοκιμασμένο από αρκετούς εδώ μέσα

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε πως m70 και m90 είναι το ίδιο. Τα χρώματα αλλάζουν και το καλώδιο φόρτισης. Εγώ έχω το m90 και με ακούνε πεντακάθαρα.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε πως m70 και m90 είναι το ίδιο. Τα χρώματα αλλάζουν και το καλώδιο φόρτισης. Εγώ έχω το m90 και με ακούνε πεντακάθαρα.

Κι εγώ το ίδιο εχω.κορυφαίο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Αγορασα χθες το bluetooth plantronics explorer 10 για τον αδερφο μου και ηθελα να το δοκιμασω κ το συνδεσα στο κινητο μου.Ξερετε πως μπορω να το αποσυνδεσω και να συνδεθει στο δικο του κινητο?Εχει περασει το κινητο απο 10 χερια κ δεν βρισκουμε λυση
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να το αποσυνδέσεις απο το δικό σου. Άμα κάνετε την ιδια διαδικασία, δε συνδέεται στο άλλο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Τώρα βρήκα το τόπικ και με την ευκαιρία θέλω να ρωτήσω.

Ψάχνω να πάρω κάτι τέτοιο για να ακούω μουσική/ράδιο στο περπάτημα/τρέξιμο.

http://www.ebay.com/itm/221950623543?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=520836480538&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι οικονομικό και αξιόπιστο?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν συνδεεται! κ οχι μνο αυτο αλλα δεν το εντοπιζει ουτε η συσκευη μ τωρα γ να συνδεθει...δεν το διαβαζει τιποτα..

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα και προσβλέπω στη βοήθειά σας!

Τέτοιου είδους bluetooth υπάρχει περίπτωσ να δουλέψουν για ράδιο χωρίς data?

Εννοώ το εξής:

Βάζοντας τα ακουστικά στο κινητό αυτά δουλεύουν ως κεράια.

Μπορώ να βάλω ένα κομμάτι καλωδίου στην 3.5 υποδοχή και ο ήχος να μεταφέρεται στο bluetooth?

Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Τώρα βρήκα το τόπικ και με την ευκαιρία θέλω να ρωτήσω.

Ψάχνω να πάρω κάτι τέτοιο για να ακούω μουσική/ράδιο στο περπάτημα/τρέξιμο.

http://www.ebay.com/itm/221950623543?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=520836480538&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι οικονομικό και αξιόπιστο?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Αγορασα χθες το bluetooth plantronics explorer 10 για τον αδερφο μου και ηθελα να το δοκιμασω κ το συνδεσα στο κινητο μου.Ξερετε πως μπορω να το αποσυνδεσω και να συνδεθει στο δικο του κινητο?Εχει περασει το κινητο απο 10 χερια κ δεν βρισκουμε λυση

 

Νομιζω οτι πατωντας το πληκτρο κλήσης για 10 δευτερα ενεργοποιει την λειτουργια ζευξης.....

Δοκιμασε το.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...