Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Επειδη το mw1 που εχω,με εχει ταλαιπωρησει με τη δυσκολια του να συνδεθει με το Note 3,αφ ενος,και επειδη η μπαταρια του,εχει αρχισει και τα φτυνει,αφ ετερου,θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που ξερουν,τι θα χασω ,αν αγορασω ενα sbh50,αντι για το mw1;

Eχει καλη οθονη,βγαζει ονοματα-αριθμους καλουντων,συνδεεται καλα με το Νote 3,και το κυριοτερο,εχει ραδιοφωνο,μιας και το Note 3,δεν εχει;

Αντε να μαθω κανα καλο νεο,μπας και γλυτωσω απο την ταλαιπωρια.

 

την καρτα μνημης μονο..δε νομιζω οτι υστερει καπου αλλου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προχθές, καθάρισα καλά καλά με οινόπνευμα το Μ1100 και από τότε τα μικρόφωνά του δεν λειτουργούν σωστά. Με ακούν πολύ χαμηλά και σαν να είμαι μέσα σε πηγάδι.... έχουν περάσει 3 μέρες, αν ήταν λόγω του οινοπνεύματος, θα είχε εξατμιστεί τόσες μέρες....

Καμιά ιδέα, πριν πάει για σέρβις?

 

Μα καλά, χαλάνε τα ηλεκτρονικά από το οινόπνευμα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

την καρτα μνημης μονο..δε νομιζω οτι υστερει καπου αλλου

Αφου σε ευχαριστησω,θα σου βαλω ακομη μια ερωτηση.

Μπορω να συνδεσω πρωτα το mw1,kai αφου το κλεισω,να συνδεσω το sbh-50,με το κινητο;

Θελω να πω,οτι αμα μπορει να γινει αυτο,ωστε να συνδεεται ποτε το ενα και ποτε το αλλο,αρκει να κλεινω το προηγουμενο,και θα μπορω να εχω διπλασια μπαταρια,αλλα και να βαζω να παιζει η καρτουλα των 2Γιγα,που εχω ετοιμη στο mw1.:happy:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αφου σε ευχαριστησω,θα σου βαλω ακομη μια ερωτηση.

Μπορω να συνδεσω πρωτα το mw1,kai αφου το κλεισω,να συνδεσω το sbh-50,με το κινητο;

Θελω να πω,οτι αμα μπορει να γινει αυτο,ωστε να συνδεεται ποτε το ενα και ποτε το αλλο,αρκει να κλεινω το προηγουμενο,και θα μπορω να εχω διπλασια μπαταρια,αλλα και να βαζω να παιζει η καρτουλα των 2Γιγα,που εχω ετοιμη στο mw1.:happy:

 

αν εννοεις να εχεις το ενα ΒΤ κλειστο ωστε να βλεπει το αλλο, και μολις ξεμεινει απο μπαταρια να ανογεις το 2ο και να παιζεις με εκεινο γινεται..

Οσα ΒΤ θες συνδεεις..

Το αναποδο δε γινεται, να συνδεσεις 10 συσκευες σε ενα ΒΤ, μιας και μεχρι 2-3 παιρνει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ για το xiaomi m7300. Είναι σίγουρο ότι η xiaomi βγάζει bluetooth handsfree ; Γιατί στην σελίδα τους δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

 

 

Και εκτος αυτου και τον πωλητη που ρωτησα να μου υποδειξει καποιον τοπο για μελλοντικες αναβαθμισεις, μου απαντησε αρνητικα. Νομιζω οτι τα ονοματα-φιρμες ειναι διακοσμητικα και τα τοποθετουν κατα βουληση. Δεν προκειται για προιον σειρας απο καποια εταιρεια.

Αυτο τουλαχιστον εχω καταλαβει εγω. Το ζητουμενο λοιπον ειναι να σου βγει καλο σαν συσκευη. Το δευτερο που πηρα (το πρωτο το εχασα) εχει μεταξυ 3 - 5 ημερες αυτονομια. Μια χαρα ειναι για 12 ευρω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το mw1 που εχω,με εχει ταλαιπωρησει με τη δυσκολια του να συνδεθει με το Note 3,αφ ενος,και επειδη η μπαταρια του,εχει αρχισει και τα φτυνει,αφ ετερου,θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που ξερουν,τι θα χασω ,αν αγορασω ενα sbh50,αντι για το mw1;

Eχει καλη οθονη,βγαζει ονοματα-αριθμους καλουντων,συνδεεται καλα με το Νote 3,και το κυριοτερο,εχει ραδιοφωνο,μιας και το Note 3,δεν εχει;

Αντε να μαθω κανα καλο νεο,μπας και γλυτωσω απο την ταλαιπωρια.

 

Επειδή είχα και γω το ίδιο θέμα με το mw1 με Note 3 πήρα το sbh52 και βρήκα τη υγεία μου... Είμαι σίγουρος ότι και με το 50 θα ηρεμήσεις μιας και νομίζω ότι είναι της ίδιας τεχνολογίας και έτσι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα συμβατότητας με το 3.

 

αν εννοεις να εχεις το ενα ΒΤ κλειστο ωστε να βλεπει το αλλο, και μολις ξεμεινει απο μπαταρια να ανογεις το 2ο και να παιζεις με εκεινο γινεται..

Οσα ΒΤ θες συνδεεις..

Το αναποδο δε γινεται, να συνδεσεις 10 συσκευες σε ενα ΒΤ, μιας και μεχρι 2-3 παιρνει..

 

Γίνεται αρκεί να κατεβάσεις την αντίστοιχη εφαρμογή για το sbh50.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα ήδη .Ευχαριστώ.

 

Ειμαι και εγω στο ψαξιμο για bt.Εντυπωσεις απο τα νεωτερα plantronics ?Eχω το note3

Edited by thursday6
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και γω το ίδιο θέμα με το mw1 με Note 3 πήρα το sbh52 και βρήκα τη υγεία μου... Είμαι σίγουρος ότι και με το 50 θα ηρεμήσεις μιας και νομίζω ότι είναι της ίδιας τεχνολογίας και έτσι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα συμβατότητας με το 3.

 

 

 

Γίνεται αρκεί να κατεβάσεις την αντίστοιχη εφαρμογή για το sbh50.

 

Τι γίνεται ? Να θυμάται το ΒΤ 10 συσκευές ? Γιατί αυτό είπα, αλλά δεν το νομίζω ότι γίνεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Τελικα το πηρα το sbh 50,παρεληφθη δε,μολις τωρα.

Ψαχνω για κανα προσπεκτους,αλλα δε βρηκα τιποτα εκτος απο ενα χαρτι με κατι legal ταδε και ενα μικρο χαρτακι που εχει πανω και φωτο του ΒΤ με τις λειτουργιες που κανουν τα διαφορα κουμπια.

Γι αυτο,μπορει να μου πει καποιος που το εχει,τι ακριβως θα κανω,ωστε να το ξεκινησω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ? Να θυμάται το ΒΤ 10 συσκευές ? Γιατί αυτό είπα, αλλά δεν το νομίζω ότι γίνεται.

 

Στο φίλο μας τον Theodore πήγαινε η απάντηση.... Sorry...

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι για να πω οτι το 50,δουλευει μια χαρα με το Note 3.To πηγα στο Γερμανο και το συνεδεσε το παιδι.Τα πρωτα πειραματα,απολυτα θετικα.Ραδιοφωνο ΟΚ.

Εκεινο που με τσαντισε,ειναι οτι δεν εχει οδηγιες χρησεως οπως ειχε το mw1,παρα μονον τρεις φωτογραφιες.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το Sony SBH50 που είναι κλιπσαριστό υπάρχει κανένα άλλο που να είναι in ear (να στέκεται στο αυτί χωρίς τη βοήθεια του ευαίσθητου άγκιστρου), να σε ακούνε καθαρά και να τους ακούς, να σε ακούνε και όταν έχει θόρυβο, να κρατάει πολύ η μπαταρία και να μπορείς να απενεργοποιείς το κουμπάκι απάντησης κλήσης ώστε ή να μην καλεί αυθόρμητα ή να μην ανοίγει τη μουσική και ξαφνικά να ακούγεται το τηλέφωνο να παίζει μουσική;

 

Τι λέτε για Jabra Easy go (από 25 €), Jabra Supreme (από 88 €), Jabra BT Stone 3 (από 91€), Plantronics M55 (από 28) και Plantronics Voyager Edge (από 119 €)

 

Δεν ξέρω τι ωφελεί να κοιτάμε και τα πανάκριβα γιατί ουσιαστικά κάνουν την ίδια δουλειά με τα φθηνά. Αλλά αν είναι να σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα να απενεργοποιούν το κουμπί απάντησης τότε να το σκεφτούμε. Σίγουρα μακριά από Κινεζιές. Πρόσφατα αγόρασα από focalprice.com ένα fineblue BT Ver 4. Το οποίο όταν με καλούν πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 5 με 10 δευτερόλεπτα για να με ακούσουν! Μακριά από Κινεζιές!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξέρω τι ωφελεί να κοιτάμε και τα πανάκριβα γιατί ουσιαστικά κάνουν την ίδια δουλειά με τα φθηνά. Αλλά αν είναι να σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα να απενεργοποιούν το κουμπί απάντησης τότε να το σκεφτούμε. Σίγουρα μακριά από Κινεζιές. Πρόσφατα αγόρασα από focalprice.com ένα fineblue BT Ver 4. Το οποίο όταν με καλούν πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 5 με 10 δευτερόλεπτα για να με ακούσουν! Μακριά από Κινεζιές!!!

 

To ιδιο μου κανει το (ακριβο) Plantronics 1100. Aντιθετα τα κινεζικα που εχω παρει δεν το κανουν. Παιζει να οφειλεται στην αλληλεπιδραση με συγκεκριμενο κινητο..

Μπορει να σου βγει και ελλατωματικο αλλα εχεις δωσει 8 ευρω, οχι 68.

Πληρωνεις τα ραδιοφωνα και τις καρτες μνημης

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το sbh 52 και έχω το Note 2. Συνεργάζεται σωστά? Και κάτι άλλο, στο e-click το βρίσκω με την ονομασία όπως το έγραψα πιο πριν, όμως σε ένα άλλο το βρήκα σαν sbh 52h. Υπάρχουν διάφορες εκδόσεις? Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sbh52B ήθελα να γράψω, συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο μου κανει το (ακριβο) Plantronics 1100. Aντιθετα τα κινεζικα που εχω παρει δεν το κανουν. Παιζει να οφειλεται στην αλληλεπιδραση με συγκεκριμενο κινητο..

Μπορει να σου βγει και ελλατωματικο αλλα εχεις δωσει 8 ευρω, οχι 68.

Πληρωνεις τα ραδιοφωνα και τις καρτες μνημης

Εγω το sbh 50,το πληρωσα 50€ ακριβως,με μεταφορικα και αντικαταβολη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω έλευσης του jawbone era 2014 πουλάω αυτό http://www.jbl.com/estore/jbl/us/products/J46BT/J46BT_JBL_US?skuId=J46BT BLK_JBL_US&searchMode=regularProductOnly&sCatId=cat170038 για όποιον φίλο ενδιαφέρεται
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο μου κανει το (ακριβο) Plantronics 1100. Aντιθετα τα κινεζικα που εχω παρει δεν το κανουν. Παιζει να οφειλεται στην αλληλεπιδραση με συγκεκριμενο κινητο..

Μπορει να σου βγει και ελλατωματικο αλλα εχεις δωσει 8 ευρω, οχι 68.

Πληρωνεις τα ραδιοφωνα και τις καρτες μνημης

11 έδωσα για το συγκεκριμένο και είμαι ευχαριστημένος εκτός από αυτό το πρόβλημα το οποίο το θεωρώ αντιεπαγγελματικό. Αντε τώρα να ψάξω να βρω αν φταίει η αλληλεπίδραση με το LG G2. Σκέφτομαι από τη μία ένα Bluetooth με max 50 euros αλλά αν γίνεται να έχει τη δυνατότητα να απενεργοποιεί το κουμπί κλήσης όταν δεν σε καλούν για να μην καλεί χωρίς να το καταλάβεις και να μην ανοίγει μουσική. Παραπάνω κάποιος έγραψε ότι το Sony SBH50 που γίνεται πολύς λόγος έχει αυτή τη δυνατότητα αλλά δεν μου κάνει γιατί είναι δύσχρηστο (για μένα) το κλιπσαριστό.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι για να πω οτι το 50,δουλευει μια χαρα με το Note 3.To πηγα στο Γερμανο και το συνεδεσε το παιδι.Τα πρωτα πειραματα,απολυτα θετικα.Ραδιοφωνο ΟΚ.

Εκεινο που με τσαντισε,ειναι οτι δεν εχει οδηγιες χρησεως οπως ειχε το mw1,παρα μονον τρεις φωτογραφιες.

 

Αμα μπεις στο site της sony εχει τα παντα λεπτομερως και στα ελληνικα για οποιον ενδιαφερεται

 

Παληκαρια,εσεις που γκρινιαζετε για τις τιμες και παρομοιαζετε τα φτηνα bt με τα ακριβα,δυο πραγματα θα σας πω:τα λεφτα δεν περισευουν σε κανεναν,ομως η πραγματικοτητα ειναι -οτι πληρωνεις παιρνεις -και οπως λεει και ο σοφος λαος-το φτηνο το κρεας,τα σκυλια το τρωνε.Δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι αλλο.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το sbh 52 και έχω το Note 2. Συνεργάζεται σωστά? Και κάτι άλλο, στο e-click το βρίσκω με την ονομασία όπως το έγραψα πιο πριν, όμως σε ένα άλλο το βρήκα σαν sbh 52h. Υπάρχουν διάφορες εκδόσεις? Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sbh52B ήθελα να γράψω, συγγνώμη.

 

Ιδια εκδοση ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω το sbh 50,το πληρωσα 50€ ακριβως,με μεταφορικα και αντικαταβολη.

 

Τωρα το εχουν 44,29

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα μπεις στο site της sony εχει τα παντα λεπτομερως και στα ελληνικα για οποιον ενδιαφερεται

 

Παληκαρια,εσεις που γκρινιαζετε για τις τιμες και παρομοιαζετε τα φτηνα bt με τα ακριβα,δυο πραγματα θα σας πω:τα λεφτα δεν περισευουν σε κανεναν,ομως η πραγματικοτητα ειναι -οτι πληρωνεις παιρνεις -και οπως λεει και ο σοφος λαος-το φτηνο το κρεας,τα σκυλια το τρωνε.Δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι αλλο.

 

Με βρισκεις απολυτως συμφωνο.....

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το Sony SBH50 που είναι κλιπσαριστό υπάρχει κανένα άλλο που να είναι in ear (να στέκεται στο αυτί χωρίς τη βοήθεια του ευαίσθητου άγκιστρου), να σε ακούνε καθαρά και να τους ακούς, να σε ακούνε και όταν έχει θόρυβο, να κρατάει πολύ η μπαταρία και να μπορείς να απενεργοποιείς το κουμπάκι απάντησης κλήσης ώστε ή να μην καλεί αυθόρμητα ή να μην ανοίγει τη μουσική και ξαφνικά να ακούγεται το τηλέφωνο να παίζει μουσική;

 

Τι λέτε για Jabra Easy go (από 25 €), Jabra Supreme (από 88 €), Jabra BT Stone 3 (από 91€), Plantronics M55 (από 28) και Plantronics Voyager Edge (από 119 €)

 

Δεν ξέρω τι ωφελεί να κοιτάμε και τα πανάκριβα γιατί ουσιαστικά κάνουν την ίδια δουλειά με τα φθηνά. Αλλά αν είναι να σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα να απενεργοποιούν το κουμπί απάντησης τότε να το σκεφτούμε. Σίγουρα μακριά από Κινεζιές. Πρόσφατα αγόρασα από focalprice.com ένα fineblue BT Ver 4. Το οποίο όταν με καλούν πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 5 με 10 δευτερόλεπτα για να με ακούσουν! Μακριά από Κινεζιές!!!

 

Plantronics 975. Τ Ε Λ Ε Ι Ο.... :)

Link to comment
Share on other sites

..... Τι λέτε για Jabra Easy go (από 25 €), Jabra Supreme (από 88 €), Jabra BT Stone 3 (από 91€), Plantronics M55 (από 28) και Plantronics Voyager Edge (από 119 €) ......

 

Αν δεν σε απασχολεί το χρηματικό, PLT Voyager Edge

Μακράν το καλύτερο μαζί με το PLT Voyager Legend(18gr.) που είναι όμως μεγάλο και διπλάσιο σε βάρος από το καταπληκτικό Edge(7gr.)

 

Aν προτιμήσεις κάποιο φτηνότερο, PLT Marque 2 M165

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακομα δεν εχω καταλαβει πως συνδεεται το sbh52 με τη συσκευη μου. Ρνω δεν μου κανει καμια αποσυνδεση οταν ειναι συνδεδεμενο, για να το συνδεσω ιδρωνω καθε φορα. Το ενεργοποιω με ενεργοποιημενο ΒΤ στο κινητο και τιποτα. Πρεπει να πατησω αναζητηση και στο κινητο και μετα ζευγος τις περισσοτερες φορες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...