Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Λοιπον, πηρα το Μ1100.

Καταπληκτικη ποιοτητα ηχου, ανωτερο και απο το 975.

Μοναδικο μειονεκτημα ειναι οτι οι ηχοι μηνατων, mail κλο (πλην κλησεων) ακουγονται μεσα απο το ακουστικο.

 

Στο Android ξετικάρεις το "μέσο ηχου" μέσα στις ρυθμίσεις της συνδεδεμένης Bluetooth συσκευής και δεν περνάει ο ήχος από μουσική κλπ. Λογικά κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και στο iOS. [ATTACH]44903[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όποιος ενδιαφέρεται για ''ακριβά'' BT αυτή την στιγμή τα δυο καλύτερα που υπάρχουν, ανάλογα τα γούστα μικρό η μεγάλο είναι

PLT Voyager Legend & Jawbone Era(2014)

 

Δοκιμασμένα και τα δυο σε Note 3 και iPhone 5S

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Στο Android ξετικάρεις το "μέσο ηχου" μέσα στις ρυθμίσεις της συνδεδεμένης Bluetooth συσκευής και δεν περνάει ο ήχος από μουσική κλπ. Λογικά κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και στο iOS. [ATTACH]44903[/ATTACH]

 

 

Με αφορμη το μηνυμα σου, αν και το ηξερα αυτο που λες στο android, βρηκα πως γινεται και στο αιφον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για ''ακριβά'' BT αυτή την στιγμή τα δυο καλύτερα που υπάρχουν, ανάλογα τα γούστα μικρό η μεγάλο είναι

PLT Voyager Legend & Jawbone Era(2014)

 

Δοκιμασμένα και τα δυο σε Note 3 και iPhone 5S

 

Το era έχει κυκλοφορήσει Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/New-Plantronics-M20-Wireless-Bluetooth-Headset-Noise-Canceling-Stereo-Music-/121330559753?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item1c3fdd6b09

 

καλησπερα,απο μια αναζητηση που εκανα επεσα σε αυτο το bluetooth που και μου αρεσει οπτικα και εχει και πολυ καλο feedback.εχει καποιος αμπειρια απο το συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θπαρχει καποια εφαρμογη που να διωρθονει καπως την επικοινωνια μεταξυ bluetooth και συσκευης ????????
Link to comment
Share on other sites

παιδια θπαρχει καποια εφαρμογη που να διωρθονει καπως την επικοινωνια μεταξυ bluetooth και συσκευης ????????

 

Γιατι,τι προβλημα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχθες,πηγα σε φιλο που ασχολειται με κινητα,να δδει το δικο μου ΒΤ,εκεινο το ταλαιπωρο mw1,που εβγαζε μονον 3 εικονιδια αντι για 6 που πρεπει.

Ε,με το που φτανω,και παταω το κουμπι για να φανούν τα εικονιδια, για να τα δει,βλεπω με εκπληξη,οτι υπηρχαν φατσα καρτα και τα 6!Χωρις να κανω τιποτα εγω.

Θαυμα θαυμα.:lol:

Τωρα ως προς τη λειτουργια του,δουλεψε κανα δυο φορες,αλλα εως εκει.Μετά,παλι τα ιδια,δηλαδη,τις πιο πολλες φορες,πρεπει να παταω το κουμπι που εχει το τηλεφωνο και γραφει ακουστικα,για να εχω ηχο.

Εκει εντοπιζεται και το προβλημα.Οτι δηλαδη δεν ενεργοποιειται παντα η επιλογη ακουστικα,αλλα όποτε θελει αυτο.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι,τι προβλημα εχεις?

 

πολλες φορεσ εχω παρεμβολες ,δεν ακουγετε καλα κ.λπ

λεω μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη που να τα διωρθωνη αυτα

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορεσ εχω παρεμβολες ,δεν ακουγετε καλα κ.λπ

λεω μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη που να τα διωρθωνη αυτα

 

Ποιο bluetooth εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχετε αποψη για τα i.onik ΒΤΗ-002; τα χει βγαλει σε προσφορα το eshop και ελεγα μηπως αξιζουν. Λιγο γρηγορα γιατι σε 2 ωρες ληγει. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχθες,πηγα σε φιλο που ασχολειται με κινητα,να δδει το δικο μου ΒΤ,εκεινο το ταλαιπωρο mw1,που εβγαζε μονον 3 εικονιδια αντι για 6 που πρεπει.

Ε,με το που φτανω,και παταω το κουμπι για να φανούν τα εικονιδια, για να τα δει,βλεπω με εκπληξη,οτι υπηρχαν φατσα καρτα και τα 6!Χωρις να κανω τιποτα εγω.

Θαυμα θαυμα.:lol:

Τωρα ως προς τη λειτουργια του,δουλεψε κανα δυο φορες,αλλα εως εκει.Μετά,παλι τα ιδια,δηλαδη,τις πιο πολλες φορες,πρεπει να παταω το κουμπι που εχει το τηλεφωνο και γραφει ακουστικα,για να εχω ηχο.

Εκει εντοπιζεται και το προβλημα.Οτι δηλαδη δεν ενεργοποιειται παντα η επιλογη ακουστικα,αλλα όποτε θελει αυτο.:mad:

 

Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω.... Άρχισε να μου το κάνει από την 4.4 έκδοση και μετα.... :(

 

Λύση δεν έχω βρεί πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο bluetooth εχεις?

 

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6046979957.html

 

εκανα τωρα βεβαια μια μετατροπη εσωτερικα και μεγαλωσα λιγο την κεραια αλλα ακομη δεν το δουλεψα

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/snapshot/6046979957.html

 

εκανα τωρα βεβαια μια μετατροπη εσωτερικα και μεγαλωσα λιγο την κεραια αλλα ακομη δεν το δουλεψα

 

Ρε παιδια τι ειναι αυτο? Bluetooth με πληκτρολογιο? Πως λειτουργει?

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ειναι αυτο? Bluetooth με πληκτρολογιο? Πως λειτουργει?
Ελα μου ντε :blink:

Eν το μεταξυ κατι γραφει για oled display αλλα δεν βλεπω κατι που να δειχνει ακριβως τι,που και πως...γραφει επισης για 3.5mm headsets αλλα στη συνεχεια δειχνει ακουστικα με microusb connector και την υποδοχη των 3,5 δεν την δειχνει καπου,ενω τα ακουστικα της συσκευασιας ειναι σαν κι αυτα που εχουν κατι nokia και τα οποια ειναι αποκλειστικα για να ταπωνεις μπουκαλια μπυρας,οχι για αυτια...

Compatible Phone Brand:Apple iPhone ?? δηλαδη με android τι..???? :blink: Η περιγραφη και παρουσιαση του προιοντος παντως,ειναι εντελως "γεια σου".

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παντως υπαρχει καλωδιακι mini USB σε 3.5mm. Το δικο μου το Xiaomi M7300 βγαζει απο miniUSB σε ακουστικο (το εχει μεσα)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παντως υπαρχει καλωδιακι mini USB σε 3.5mm. Το δικο μου το Xiaomi M7300 βγαζει απο miniUSB σε ακουστικο (το εχει μεσα)

Δεν αμφιβαλω,αλλα εδω η παρουσιαση ειναι εντελως χυμα και αοριστη,εντελως ομως!!!

Link to comment
Share on other sites

πραγματι και γω λιγο που το κοιταξα δεν εβγαλα ακρη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως αυτο που θα κλεψει καρδιες μαζι με το jawbone era ειναι το plantronics edge. Ηδη στον Σκωτσεζο εχει ερθει σε ενα καταστημα στην Δαφνη. Και μαλιστα με πολυ πλουσιο εξοπλισμο. Τιμη, αναμενομενα υψηλα ακομη. Νεο προιον.

https://www.skroutz.gr/s/4796793/Plantronics-Voyager-Edge.html

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως αυτο που θα κλεψει καρδιες μαζι με το jawbone era ειναι το plantronics edge. Ηδη στον Σκωτσεζο εχει ερθει σε ενα καταστημα στην Δαφνη. Και μαλιστα με πολυ πλουσιο εξοπλισμο. Τιμη, αναμενομενα υψηλα ακομη. Νεο προιον.

https://www.skroutz.gr/s/4796793/Plantronics-Voyager-Edge.html

Tι μου έκανες βραδιάτικα :lol: .... ευχαριστώ!

Έχω διαβάσει εξαιρετικές κριτικές συν την μεγάλη τρέλα που έχω με τα ΒΤ ..... έκανα την παραγγελία!

 

 

edit:

Μετά από χρόνια επιτέλους η PLT κυκλοφόρησε updater tool για Mac OS X

http://www.plantronics.com/us/support/myheadset/updater/

 

Καινούργια αναβάθμιση και για το Legend (v 103.0)

 

Επίσης, ολοκαίνουργια εφαρμογή(Plantronics Hub) στο Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plantronics.headsetservice

_____

 

edit 2

Απίστευτοι στο ΙΤsmart

Xθες βράδυ 12:30 η παραγγελία, σήμερα στις 3 στο γραφείο μου!

Ευχαριστώ για το tip scorpios44

Edited by Jig
edit 2
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Tι μου έκανες βραδιάτικα :lol: .... ευχαριστώ!

Έχω διαβάσει εξαιρετικές κριτικές συν την μεγάλη τρέλα που έχω με τα ΒΤ ..... έκανα την παραγγελία!

 

 

edit:

Μετά από χρόνια επιτέλους η PLT κυκλοφόρησε updater tool για Mac OS X

http://www.plantronics.com/us/support/myheadset/updater/

 

Καινούργια αναβάθμιση και για το Legend (v 103.0)

 

Επίσης, ολοκαίνουργια εφαρμογή(Plantronics Hub) στο Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plantronics.headsetservice

_____

 

edit 2

Απίστευτοι στο ΙΤsmart

Xθες βράδυ 12:30 η παραγγελία, σήμερα στις 3 στο γραφείο μου!

Ευχαριστώ για το tip scorpios44

 

+10000!!! Καλοριζικο!!!

Στις επομενες μερες,αν σου εειναι ευκολο, κανε ενα review γιατι πραγματικα θελω να το παρω κι εγω. Φανταζομαι και αλλοι σιγουρα. Ειχα το 975 και το savor m1100. Λενε τα ξενα reviews οτι μαζι με το era ειναι κορυφη. Πες μας εντυπωσεις.

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

+10000!!! Καλοριζικο!!!

Στις επομενες μερες,αν σου εειναι ευκολο, κανε ενα review γιατι πραγματικα θελω να το παρω κι εγω. Φανταζομαι και αλλοι σιγουρα. Ειχα το 975 και το savor m1100. Λενε τα ξενα reviews οτι μαζι με το era ειναι κορυφη. Πες μας εντυπωσεις.

 

Να σαι καλά, ευχαριστώ και πάλι!

Δηλώνω ήδη ενθουσιασμένος, αν και μόνο λίγες ώρες αλλά με αρκετές τηλεφωνικές κλήσεις.

Αν ψάχνεσαι για καινούργιο ΒΤ, πραγματικά δεν χρειάζεται να το σκεφτείς περισσότερο. :wink:

Edited by Jig
Screen Shot
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...