Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδιά εγώ αγόρασα το xperia z ultra και μπορώ να πώ ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος επιτέλους με το bluetooth, είναι όπως το θέλω και όπως το περίμενα!

Δέν ξέρω εάνκαι κάποιος άλλος το έχει συνδέσει με σονυ και είναι κομπλε!

Υπόψιν απο τότε που το αγόρασα πάλευα με samsung s3 κ note 2 και στα δύο το ίδιο πρόβλημα!

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπον, απο CELLPHONESHOP παραλαβη σε 12 μερες, το Plantronics Μ1100.

Δεν ξερω αν ειναι fake, παντως εχει ολες τις λειτουργιες και το voice command. Χρονος χρησης θα δειξει αργοτερα. Το εξωτερικο πλαστικο ειναι γυαλιστερο γκρι και οχι ασημι οπως φαινεται στις φοτος, δεν ξερω αν ειναι θεμα φωτισμου, παντως μ'αρεσει πιο πολυ. Επισης ειναι πιο μικρο απ'τι περιμενα (φοβομουν). Η συσκευασια δεν ειναι original και το αναφερει κιολας οτι ειναι μεταπωλητες και δεν εχουν συσκευασιες. Μεσα εχει πριζα αμερικανικη + αγγλικη, οχι ομως ευρωπαϊκη! ευτυχως που πουλαω τετοια και εχω :)

Εχουν και αποδειξη.

Α, δεν παιζει το ραδιοφωνο, ενω παιζει η μουσικη και ολοι οι ηχοι του κινητου. Ισως ειναι θεμα εφαρμογης και θελει συνδεδεμενο βισμα 3.5mm οπωσδηποτε.

Γενικα αρκετα ικανοποιημενος.

 

 

Πότε παρήγγειλες ,αν επιτρέπεται.Μιλάς για εργάσιμες ή για ημερολογιακές;

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν μπορείς και με την μείωση θορύβου πως τα πάει? Γιατί το ψήνω και εγώ για Plantronics που έχω ακούσει τα καλύτερα για M165...? :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πότε παρήγγειλες ,αν επιτρέπεται.

5/2 εφυγε.

Πες μας αν μπορείς και με την μείωση θορύβου πως τα πάει? Γιατί το ψήνω και εγώ για Plantronics που έχω ακούσει τα καλύτερα για M165...? :)

Τωρα το πηρα, 1 κληση εκανα, μου ειπε οτι ακουει μια χαρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ... Αν μπορείς στείλε μου ένα ΠΜ μετά από 2-3 μέρες χρήσης να μου πεις τη γνώμη σου... Γιατί σε λίγο καιρό θα χρειάζομαι το bluetooth :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία από http://www.cellphoneshop.net/ παραδόθηκε μετά από 45 ημέρες ... αποδείχτηκε όμως ότι επί 3 εβδομάδες ήταν στο ελληνικό ταχυδρομείο και ο ταχυδρόμος δεν είχε φέρει την ειδοποίηση.

Τα προϊόντα μάλλον είναι γνήσια (τι βλέπετε από φωτογραφίες; ) αλλά είτε από επιστροφή ή επισκευή, γιατί μοιάζουν καινούρια (δεν έχουν ίχνη χρήσης) αλλά παραδίδονται σε non-branded κουτι (βλ. φωτο).

Τα δοκίμασα και δουλεύουν καλά, ποντάρω ότι είναι γνήσια.

[ATTACH]41411[/ATTACH][ATTACH]41412[/ATTACH]

...

Α, δεν παιζει το ραδιοφωνο, ενω παιζει η μουσικη και ολοι οι ηχοι του κινητου. Ισως ειναι θεμα εφαρμογης και θελει συνδεδεμενο βισμα 3.5mm οπωσδηποτε...

Για να ανοίξει όσους εφαρμογή ραδιου απαιτεί βύσμα 3.5mm ως κεραία. Όμως όταν συνδεεις βύσμα 3.5mm αντιλαμβάνεται η συσκευή ότι είναι συνδεδεμένα ακουστικά και αυτόματα η έξοδος ήχου δρομολογείται εκεί και όχι στο Bluetooth! Και εγώ είχα κόψει ένα βύσμα 3.5mm χωρίς καλώδιο για να έχω μόνιμα καρφωμένο κεραία, σε ανοιχτή ακρόαση έπαιζε μια χαρά το ράδιο, όμως δεν είχα βρει τρόπο ή εφαρμογή να στέλνω τον ήχο στο bt. ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ;;;
Link to comment
Share on other sites

Το sony sw1 με το SN3 που προσφατα πηρα δουλευει αψογα θα ελεγα ως ακουστικο , ως ραδιο , ως αναπαραγωγη μουσ.αρχειων ...αφου ακολουθησα τις οδηγιες σας για ενημερωσεις/επεκτασεις κλπ και πηγε καλα ...βασικος λογος αγορας το ραδιο και βασικο προβλημα η αποθηκευση σταθμων που δεν εχει.
Link to comment
Share on other sites

Το sony sw1 με το SN3 που προσφατα πηρα δουλευει αψογα θα ελεγα ως ακουστικο , ως ραδιο , ως αναπαραγωγη μουσ.αρχειων ...αφου ακολουθησα τις οδηγιες σας για ενημερωσεις/επεκτασεις κλπ και πηγε καλα ...βασικος λογος αγορας το ραδιο και βασικο προβλημα η αποθηκευση σταθμων που δεν εχει.

 

Ποιο ειναι το sw1 φιλε μου και δεν το βρισκω στο skroutz;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το sw1 φιλε μου και δεν το βρισκω στο skroutz;

 

προφανως εννοει mw1 κωνσταντινε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για να ανοίξει όσους εφαρμογή ραδιου απαιτεί βύσμα 3.5mm ως κεραία. Όμως όταν συνδεεις βύσμα 3.5mm αντιλαμβάνεται η συσκευή ότι είναι συνδεδεμένα ακουστικά και αυτόματα η έξοδος ήχου δρομολογείται εκεί και όχι στο Bluetooth! Και εγώ είχα κόψει ένα βύσμα 3.5mm χωρίς καλώδιο για να έχω μόνιμα καρφωμένο κεραία, σε ανοιχτή ακρόαση έπαιζε μια χαρά το ράδιο, όμως δεν είχα βρει τρόπο ή εφαρμογή να στέλνω τον ήχο στο bt. ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ;;;

 

Η εφαρμογή mono Bluetooth router στο play store

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

προφανως εννοει mw1 κωνσταντινε.

 

Εχω τα λεφτα προς το παρον να τσιμπησω το sbh50 αλλα τελικα διαβαζω οτι μπορει να μην ειναι και τοσο τραγικο το mw1... οποτε θα περιμενω λιγο ακομα και θα παρω το mw1 με μια 8αρα καρτουλα. Το καλο ειναι οτι το Πλαισιο το φερνει συνεχεια (νεες παρτιδες) οποτε μπορει να ερχεται με διορθωμενο software. Τι να πω? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή mono Bluetooth router στο play store

 

Aυτο δε μου δουλευει. Οταν παταω on, κοβει τη συνδεση με το bluetooth και σταματανε και οι αλλοι ηχοι. Το ραδιοφωνο δεν παιζει. Κανω τπτ λαθος;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι κατοχος ενως lumia 1020 και θελω να παρω ενα bluetooth.Τα ακουστικα τα ενσυρματα που εχει δεν με βολευουν και τοσο γιατι μπερδευομαι με τα καλωδια κτλ..Ηθελα να ρωτησω γιαυτα:

1. http://www.skroutz.gr/s/312377/Nokia-BH-609.html

2. http://www.skroutz.gr/s/2622269/Plantronics-M55.html

3. http://www.skroutz.gr/s/2655715/Plantronics-ML20.html

 

Αυτη την στιγμη εχω αυτο:http://www.skroutz.gr/s/285563/Nokia-BH-217.html αλλα η μπαταρια εχει αρχισει και τα παιζει και ειναι εκτος εγγυησης πια. Επισης μπορω να πω δεν με βολεψε και ποτε ιδιαιτερα στο αυτι,δεν κουμπωνε ακριβως να το πω ετσι,και ειχα δικομασει ολα τα μεγεθη που εδινε μαζι αυτα τα σιλικονενια.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο δε μου δουλευει. Οταν παταω on, κοβει τη συνδεση με το bluetooth και σταματανε και οι αλλοι ηχοι. Το ραδιοφωνο δεν παιζει. Κανω τπτ λαθος;

Δεν ξέρω φίλε μου .Την είχα δοκιμάσει στο Νοτε 2 που είχα και έπαιζε κανονικά.Τώρα δεν έχω κινητό με ραδιόφωνο για να το δοκιμάσω πάλι.

Νομίζω υπάρχουν και άλλες ανάλογες εφαρμογές με αυτήν .Για δοκίμασέ τες μήπως είναι συμβατές με το τηλέφωνό σου.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

προφανως εννοει mw1 κωνσταντινε.

προφανως και συγγνωμη για το λαθος αν εμπλεξα κανεναν

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω τα λεφτα προς το παρον να τσιμπησω το sbh50 αλλα τελικα διαβαζω οτι μπορει να μην ειναι και τοσο τραγικο το mw1... οποτε θα περιμενω λιγο ακομα και θα παρω το mw1 με μια 8αρα καρτουλα. Το καλο ειναι οτι το Πλαισιο το φερνει συνεχεια (νεες παρτιδες) οποτε μπορει να ερχεται με διορθωμενο software. Τι να πω? :p

 

Η ενημερωση και οι επεκτασεις κανουν τη δουλεια , αν το βαλεις ξερο ειναι μπαζο (κοβει σε καθε κλικ κλπ) αλλα μολις το σεταρεις ειναι και ποιοτικο ηχητικα και συμβατο ...παρελειψα να πω οτι σε μενα οι σιλικονες στην καψα δεν αρεσουν και δεν μενουν στο αυτι μου , αν ηταν για αθληση κλπ δε θα κανε με τιποτα ... και τα 2 καλωδια ειναι ασσυμετρα , για να μην παιζει πρεπει να περασεις το ενα πισω απο τον σβερκο στο αντιθετο αυτι (ποιος εγκεφαλος το σκεφτηκε αυτο ???) ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι κατοχος ενως lumia 1020 και θελω να παρω ενα bluetooth.Τα ακουστικα τα ενσυρματα που εχει δεν με βολευουν και τοσο γιατι μπερδευομαι με τα καλωδια κτλ..Ηθελα να ρωτησω γιαυτα:

1. http://www.skroutz.gr/s/312377/Nokia-BH-609.html

2. http://www.skroutz.gr/s/2622269/Plantronics-M55.html

3. http://www.skroutz.gr/s/2655715/Plantronics-ML20.html

 

Αυτη την στιγμη εχω αυτο:http://www.skroutz.gr/s/285563/Nokia-BH-217.html αλλα η μπαταρια εχει αρχισει και τα παιζει και ειναι εκτος εγγυησης πια. Επισης μπορω να πω δεν με βολεψε και ποτε ιδιαιτερα στο αυτι,δεν κουμπωνε ακριβως να το πω ετσι,και ειχα δικομασει ολα τα μεγεθη που εδινε μαζι αυτα τα σιλικονενια.

 

Για τα Plantronics έχω διαβάσει παντού τα καλύτερα... Ειδικά για το M165 που ανέφερα στην προηγούμενη σελίδα το οποίο και γλυκοκοιτάω :D (Είναι ένα 10άρικο πάνω από αυτά που ανέφερες...)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για τα Plantronics έχω διαβάσει παντού τα καλύτερα... Ειδικά για το M165 που ανέφερα στην προηγούμενη σελίδα το οποίο και γλυκοκοιτάω :D (Είναι ένα 10άρικο πάνω από αυτά που ανέφερες...)

Το εχω και ο ηχος του ειναι κατωτερος των προσδοκιων (σκεπαζει τη φωνη- κουκουλωνει) , δυστυχως πεταξα ενα 50ρι αλλα δεν ηξερα το sony τοτε ...

Link to comment
Share on other sites

προφανως και συγγνωμη για το λαθος αν εμπλεξα κανεναν

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η ενημερωση και οι επεκτασεις κανουν τη δουλεια , αν το βαλεις ξερο ειναι μπαζο (κοβει σε καθε κλικ κλπ) αλλα μολις το σεταρεις ειναι και ποιοτικο ηχητικα και συμβατο ...παρελειψα να πω οτι σε μενα οι σιλικονες στην καψα δεν αρεσουν και δεν μενουν στο αυτι μου , αν ηταν για αθληση κλπ δε θα κανε με τιποτα ... και τα 2 καλωδια ειναι ασσυμετρα , για να μην παιζει πρεπει να περασεις το ενα πισω απο τον σβερκο στο αντιθετο αυτι (ποιος εγκεφαλος το σκεφτηκε αυτο ???) ...

 

Μπορεις να βαλεις ο,τι ακουστικα θες. Το μικροφωνο ειναι στη συσκευη..;)

 

Ποια συσκευη εχεις και ποια εκδοση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

πριν ακριβώς μία εβδομάδα αγόρασα το hm1200 της samsung.

 

Για ακόμη μία φορά την πάτησα. (δεν εχω καταφέρει μέχρι στιγμής να μείνω ευχαριστημένος απο ενα bluetooth).

 

Οταν με καλούνε πολλές φορές την πρώτη φορά δέν ακουω τίποτα και δεν ακούνε επίσης, αν με ξανακαλέσουν μετά απο ένα λεπτό τοτε ακουω κανονικά. Εδω και μέρες για να μιλησω πρέπει να με ξαναπάρουν δευτερη φορά.

 

Πραγματικά, βαριέμαι να το πάω πίσω γιατι ξερω πως θα μου πουνε πως εχει πρόβλημα το τηλέφωνό μου κλπ κλπ κλπ.

 

ΑΛήθεια, ποιά συσκευή θα μου προτείνατε για να ηρεμήσω απο τέτοιου είδους προβλήματα?

 

Υ.Γ εχει συμβεί το συγκεκριμένο πρόβλημα σε καποιον αλλο?

 

σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο CELLPHONESHOP παραλαβη σε 12 μερες, το Plantronics Μ1100.

Δεν ξερω αν ειναι fake, παντως εχει ολες τις λειτουργιες και το voice command. Χρονος χρησης θα δειξει αργοτερα. Το εξωτερικο πλαστικο ειναι γυαλιστερο γκρι και οχι ασημι οπως φαινεται στις φοτος, δεν ξερω αν ειναι θεμα φωτισμου, παντως μ'αρεσει πιο πολυ. Επισης ειναι πιο μικρο απ'τι περιμενα (φοβομουν). Η συσκευασια δεν ειναι original και το αναφερει κιολας οτι ειναι μεταπωλητες και δεν εχουν συσκευασιες. Μεσα εχει πριζα αμερικανικη + αγγλικη, οχι ομως ευρωπαϊκη! ευτυχως που πουλαω τετοια και εχω :)

Εχουν και αποδειξη.

Α, δεν παιζει το ραδιοφωνο, ενω παιζει η μουσικη και ολοι οι ηχοι του κινητου. Ισως ειναι θεμα εφαρμογης και θελει συνδεδεμενο βισμα 3.5mm οπωσδηποτε.

Γενικα αρκετα ικανοποιημενος.

 

Σήμερα μου ήλθε και εμένα. Και όμως παίζουν όλα. Και τα voice commands ,άρα από ότι φαίνεται είναι γνήσιο. Η συσκευασία είναι όπως την περιγράφεις. Πολύ δυνατός ήχος και καλή εμβελεια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Nαι λειτουργουν και τα voice commands, δεν κακο... Και οι πληροφοριες που σου λεει πχ για υπολοιπο μπαταριας και μηνυμα φορτισης. Το φορτισα μετα απο 2 μερες που το πηρα, η μπαταρια ηρθε με υπολοιπο ομιλιας 3 ωρες (απο τις 4), δε μιλησα πολυ, αλλα το ειχα ανοιχτο ενω επαιζα παιχνιδια κτλ. Η φορτιση κρατησε οσο ελεγε, περ. 1,5 ωρα

Σε καποια τηλεφωνηματα στο δυνατο δεν ακουγοταν παρα πολυ καθαρα, αλλα δεν ξερω και τι παιζει.. Η εμβελεια μες στο σπιτι ειναι απροβληματιστη, αν αλλαξεις οροφο πχ απο τις σκαλες πολυκατοικιας (αλλα η αποσταση μεταξυ τους παραμενει 10 μετρα) εκει χανεται.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

πριν ακριβώς μία εβδομάδα αγόρασα το hm1200 της samsung.

 

Για ακόμη μία φορά την πάτησα. (δεν εχω καταφέρει μέχρι στιγμής να μείνω ευχαριστημένος απο ενα bluetooth).

 

Οταν με καλούνε πολλές φορές την πρώτη φορά δέν ακουω τίποτα και δεν ακούνε επίσης, αν με ξανακαλέσουν μετά απο ένα λεπτό τοτε ακουω κανονικά. Εδω και μέρες για να μιλησω πρέπει να με ξαναπάρουν δευτερη φορά.

 

Πραγματικά, βαριέμαι να το πάω πίσω γιατι ξερω πως θα μου πουνε πως εχει πρόβλημα το τηλέφωνό μου κλπ κλπ κλπ.

 

ΑΛήθεια, ποιά συσκευή θα μου προτείνατε για να ηρεμήσω απο τέτοιου είδους προβλήματα?

 

Υ.Γ εχει συμβεί το συγκεκριμένο πρόβλημα σε καποιον αλλο?

 

σας ευχαριστώ!

 

Μήπως έχεις το note 2?

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα το m25 που ελεγα και θα πω δυο λογια.

μια εβδομαδα το εχω,οταν το φορτισα ελεγε 11 ωρες,σημερα που το ανοιξα μου ελεγε 8 ωρες στο ακουστικο και εμφανιζετε ο χρονος στο κινητο.

Με τον ηχο σαν ποιοτητα δεν εχω προβλημα αλλα θα ηθελα περισσοτερη ενταση,μερικες φορες οταν εχει φασαρια δεν ακουγετε καλα,δεν εχει χασει σημα αλλα δεν εχω απομακρυνθει πανω απο 3 μετρα.

βεβαια εγω το εχω παρει μονο για το αυτοκινητο και μαλλον δεν θα εχω προβλημα,το βασικο για μενα ηταν η μπαταρια να μην την φορτιζω συνεχεια και βλεπω οτι θα κραταει αρκετες μερες,αυτα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Nαι λειτουργουν και τα voice commands, δεν κακο... Και οι πληροφοριες που σου λεει πχ για υπολοιπο μπαταριας και μηνυμα φορτισης. Το φορτισα μετα απο 2 μερες που το πηρα, η μπαταρια ηρθε με υπολοιπο ομιλιας 3 ωρες (απο τις 4), δε μιλησα πολυ, αλλα το ειχα ανοιχτο ενω επαιζα παιχνιδια κτλ. Η φορτιση κρατησε οσο ελεγε, περ. 1,5 ωρα

Σε καποια τηλεφωνηματα στο δυνατο δεν ακουγοταν παρα πολυ καθαρα, αλλα δεν ξερω και τι παιζει.. Η εμβελεια μες στο σπιτι ειναι απροβληματιστη, αν αλλαξεις οροφο πχ απο τις σκαλες πολυκατοικιας (αλλα η αποσταση μεταξυ τους παραμενει 10 μετρα) εκει χανεται.

 

Σε εμένα στο πιο δυνατό με ξεκουφαίνει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...