Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγω εκανα διπλη παραγγελια κατα λαθος και με καθημερινα email την ακυρωσαν μετα απο 4-5 μερες.

Οποτε μολις περασει το 10ημερο, θα το χρησιμοποιησω και γω για dispute, ετσι κιαλλιως οπως αναφερθηκε δε λενε πουθενα οτι στελνουν απο Κινα...

Ομως δεν εφτασε τελικα παρολα αυτα;

 

Μπορεί να μην φταίνε αυτοί και να χάθηκε στο ταχυδρομείο. Το λέω γιατί η στάση τους τελικά δείχνει μάλλον σοβαρή εταιρεία.

Με παρακάλεσαν αν κάποια στιγμή έλθει το δέμα να μην το παραλάβω ώστε να γυρίσει πίσω ή να τους στείλω ξανά πληρωμή.

Εννοείται ότι θα κάνω το δεύτερο γιατί το θέλω το m1100.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα Κινέζικα ταχυδρομεία ειναι εξαιρετικά αργά ακόμη κι αν το στείλεις express (λίγες ημέρες μονο η διάφορα και δεν αξιζει το έξτρα κόστος). Συνήθως κάνουν γύρω στον ενα μήνα να έρθει κατι (3 βδομάδες το ελάχιστο). Έγιναν χειρότερα κι όλας γιατι σκανάρουν πια λεει όλα τα δέματα.

 

Κάποια απο τα δέματα χάνονται όντως αλλα όχι πολλα. Τα πιο πολλα απλα καθυστερούν πολυ. Το ταχυδρομειο του Χονκ Κονγκ είναι λίγο πιο καλο και γρήγορο πάντως.

 

Έχω πάρει μια μπαταρια για το iPhone απο αυτούς αλλα δεν πρόλαβα να την βαλω να τσεκάρω τι σόι ειναι.

 

Εμένα τελικα δυο πραγματάκια που ήρθαν ελλατωματικά ενώ μου είπαν να τα στείλω πίσω για αλλαγη (δεν συμφέρει βεβαια) τελικά αφού αρνήθηκα μου έκαναν πίστωση το ποσο στον λογαριασμό μου για αλλη αγορα. Δεν κατάλαβα βεβαια την διάφορα απο το να μου στείλουν ξανα τα πράγματα αλλα ΟΚ τελικα. Απλα θελουν λίγα γκάζια πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φιλους!

Για οσους δε θυμουνται, ειχα το sbh50 το οποιο διαπιστωσα οτι τα εφτυσε η μπαταρια του, και παρολο οτι περιμενα ολα τα updates δεν ειχα δει διαφορα! την τριτη λοιπον το εστειλα αρβατο με κουριερ. Τεταρτη το ελαβαν και μεχρι σημερα δεν ειχα καμια ενημερωση...

Ειπα να ριξω ενα τηλ. γιατι μου ειχαν πει οτι θα λαβω ΣΜΣ για την πορεια του.

Ρωταω την κοπελα τι εγινε, μου λεει, ετοιμο ειναι, θα το λαβεται σημερα ή αυριο πρωι.

Της λεω, τι εννοειτε, του αλλαξαν μπαταρια? Μου απανταει, οχι εγινε αντικατασταση....

Αν και εχουμε κραξει την Arvato αρκετα, δεν περιμενα χωρις καν να μου πουν τιποτα, αντικατασταση τοσο ευκολα. θα μου πεις, το προβλημα φαινοταν, αλλα στην μπαταρια πολλα μπορεις να ισχυριστεις.

Αυτα απο μενα, καλη σας μερα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην φταίνε αυτοί και να χάθηκε στο ταχυδρομείο. Το λέω γιατί η στάση τους τελικά δείχνει μάλλον σοβαρή εταιρεία.

Με παρακάλεσαν αν κάποια στιγμή έλθει το δέμα να μην το παραλάβω ώστε να γυρίσει πίσω ή να τους στείλω ξανά πληρωμή.

Εννοείται ότι θα κάνω το δεύτερο γιατί το θέλω το m1100.

Ναι αμα χανεται απο ταχυδρομειο δε φταινε αυτοι και το θεμα ειναι να ερθει. Οποτε κατα πασα πιθανοτητα θα σου ερθει. Το αργοτερο που μου εχει τυχει, μετα απο refund και τετοια ειναι μετα απο 4 μηνες (!). Αλλα η απατεωνιτσα παραμενει γιατι το παιρνουμε απο Αγγλια υποτιθεται για να ερθει γρηγορα και σιγουρα, αρα θα ηταν καλο να δεχτουν μιση πληρωμη ξερω γω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φιλους!

Για οσους δε θυμουνται, ειχα το sbh50 το οποιο διαπιστωσα οτι τα εφτυσε η μπαταρια του, και παρολο οτι περιμενα ολα τα

...

Αν και εχουμε κραξει την Arvato αρκετα, δεν περιμενα χωρις καν να μου πουν τιποτα, αντικατασταση τοσο ευκολα. θα μου πεις, το προβλημα φαινοταν, αλλα στην μπαταρια πολλα μπορεις να ισχυριστεις.

Αυτα απο μενα, καλη σας μερα!

 

Εισαι τυχερός. Οποτε ειχα θεμα με μπαταρια ακόμη και απο την αρχή ποτέ δεν βρήκα άκρη σε καμια αντιπροσωπία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

... Αλλα η απατεωνιτσα παραμενει γιατι το παιρνουμε απο Αγγλια υποτιθεται για να ερθει γρηγορα και σιγουρα, αρα θα ηταν καλο να δεχτουν μιση πληρωμη ξερω γω..

 

Το μόνο πραγματικά σωστό είναι να γράφουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι η αποστολή των προιόντων γίνεται από ΚΙΝΑ. Ετσι γίνεται και στο ebay οπου γράφεις αναγκαστικά από που αποστέλεται το προιόν.

 

Λογικά βεβαια η αποστολή από UK θα ήταν πιο ακριβή αλλα θα ήθελα να το ξέρω και να αποφασίσω σωστά με βαση τα δικά μου κριτήρια. Για παραλαβή απο Κινα εχω και αλλες εναλλακτικές.

 

Δεν τους θεωρώ απατεώνες αλλα απλά όχι πολυ σοβαρούς επιχειρηματίες.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πραγματικά σωστό είναι να γράφουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι η αποστολή των προιόντων γίνεται από ΚΙΝΑ. Ετσι γίνεται και στο ebay οπου γράφεις αναγκαστικά από που αποστέλεται το προιόν.

 

Λογικά βεβαια η αποστολή από UK θα ήταν πιο ακριβή αλλα θα ήθελα να το ξέρω και να αποφασίσω σωστά με βαση τα δικά μου κριτήρια. Για παραλαβή απο Κινα εχω και αλλες εναλλακτικές.

 

Δεν τους θεωρώ απατεώνες αλλα απλά όχι πολυ σοβαρούς επιχειρηματίες.

Σωστο.

Για μικροπραματα μπορει να ειναι χαμηλο το κοστος απο Αγγλια.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα 2 παραγγελίες με διάφορα 3 ημερών στις αρχές Ιαν και έγιναν shipped 11-1-2014. Ένα μήνα μετά καμία από τις δύο παραγγελίες δεν ήρθε! Δεν μπορεί να χάθηκαν και ι δύο! Έστειλα email και ζήτησαν επιβεβαίωση της Διεύθυνσης (που ήταν σωστή) για να τα ξαναστείλουν. Τι να πω ...όχι και τόσο σοβαρή εταιρεία!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φιλους!

Για οσους δε θυμουνται, ειχα το sbh50 το οποιο διαπιστωσα οτι τα εφτυσε η μπαταρια του, και παρολο οτι περιμενα ολα τα updates δεν ειχα δει διαφορα! την τριτη λοιπον το εστειλα αρβατο με κουριερ. Τεταρτη το ελαβαν και μεχρι σημερα δεν ειχα καμια ενημερωση...

Ειπα να ριξω ενα τηλ. γιατι μου ειχαν πει οτι θα λαβω ΣΜΣ για την πορεια του.

Ρωταω την κοπελα τι εγινε, μου λεει, ετοιμο ειναι, θα το λαβεται σημερα ή αυριο πρωι.

Της λεω, τι εννοειτε, του αλλαξαν μπαταρια? Μου απανταει, οχι εγινε αντικατασταση....

Αν και εχουμε κραξει την Arvato αρκετα, δεν περιμενα χωρις καν να μου πουν τιποτα, αντικατασταση τοσο ευκολα. θα μου πεις, το προβλημα φαινοταν, αλλα στην μπαταρια πολλα μπορεις να ισχυριστεις.

Αυτα απο μενα, καλη σας μερα!

Ποσο καιρο το ειχες Νικο το bt?Eγω παντως απο την arvato εχω ασχημη εμπειρια με ενα one-x που τους ειχα στειλει και μου το γυρισαν με σημαδια στην οθονη και στο σωμα.Φυσικα ειχα απαιτησει καινουρια συσκευη στη συνεχεια απο την htc,οπως κι εγινε,αλλα η μια και μοναδικη μου επαφη που ειχα με αυτους ηταν τραγικη :(

Η αντικατασταση παντως να ξερεις,που σου εκαναν,ηταν θεμα πολιτικης της sony και οχι δικη τους.Αυτοι ακολουθουν εντολες της καθε αντιπροσωπειας που συνεργαζονται,οποτε ενα μπραβο στη sony.

Link to comment
Share on other sites

Με οτι έρχεται από Κίνα τα ίδια προβλήματα πάντα είχα. Παρα πολλές φορές μου τα ξανα έστελναν και αρκετές ήρθαν δυο φορές απλα με πολυ καθυστέρηση. Τα ταχυδρομεία φταίνε. Οποιος δεν θέλει να πληρώσει courier δυστυχως το υπομένει.

 

Το κακο ειναι οτι όταν πληρώνεις Ταχυμεταφορά μετά πληρώνεις πάντα κερατιάτικα και στο τελωνείο οποτε αναγκαστικά περιμένεις το απλο ταχυδρομειο και όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να μου προτείνετε κάποια φτηνή και αποδοτική συσκευή bluetooth για κινητό THL T5S;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει το χαρακτηριστικό να σε ειδοποιεί το BT με ένα λαμπάκι/λυχνία όταν έχεις εισερχόμενη κλήση κι έχεις το τηλέφωνο στο αθόρυβο...θα μου άρεσε πολύ

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε σας παρακαλώ τις αποστολές από την Κίνα και τον χρόνο που κάνουν για να έρθουν εδώ. Επικεντρωθείτε στο θέμα μας. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο το ειχες Νικο το bt?Eγω παντως απο την arvato εχω ασχημη εμπειρια με ενα one-x που τους ειχα στειλει και μου το γυρισαν με σημαδια στην οθονη και στο σωμα.Φυσικα ειχα απαιτησει καινουρια συσκευη στη συνεχεια απο την htc,οπως κι εγινε,αλλα η μια και μοναδικη μου επαφη που ειχα με αυτους ηταν τραγικη :(

Η αντικατασταση παντως να ξερεις,που σου εκαναν,ηταν θεμα πολιτικης της sony και οχι δικη τους.Αυτοι ακολουθουν εντολες της καθε αντιπροσωπειας που συνεργαζονται,οποτε ενα μπραβο στη sony.

 

φιλε μου το ειχα 5 μηνες και ξαφνικα αρχισε να πεφτει εμφανως. τωρα μου ηρθε το νεο το οποιο ειναι αδειο απο μπαταρια κατι που δε μαρεσε. θα το τεσταρω και βλεπουμε. παντως δεν ξερω αν ειναι θεμα αρβατο ή σονυ, καθως την κοπελα με το Ζ1 την ειχαν δουλεψει ασχημα. ελπιζω απλα σε εμφανεις βλαβες να ειναι τιμιοι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το 50αρι πριν μια βδομάδα από πλαίσιο και ήταν εντελώς άδειο από μπαταρία. Το αναφέρω για να μην αγχώνεσαι :-D
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το 50αρι πριν μια βδομάδα από πλαίσιο και ήταν εντελώς άδειο από μπαταρία. Το αναφέρω για να μην αγχώνεσαι :-D

 

και σου αντεχει μερες? εγω παρολα αυτα θα το τεσταρω γιατι εχουν μονο 6 μηνες εγγυηση αυτα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Κατοχος απο την Παρασκευη ενος sony sbh52 θα γραψω τις εντυπωσεις μου μετα απο 2-3 φορτισεις

 

Το mw1 τι το κανες?? (Δεν ξεχνω τον καφε που λεγαμε)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα απο σερβις το νεο μου mw1 . Στο παλιο δεν κρατουσε η μπαταρια πανω απο μερα. Τωρα το φορτιζω και θα δοκιμάσω.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα απο σερβις το νεο μου mw1 . Στο παλιο δεν κρατουσε η μπαταρια πανω απο μερα. Τωρα το φορτιζω και θα δοκιμάσω.

 

και εσυ??

πολλες μπαταριες βλεπω προβλημα και υποψιαζομαι οτι σε 4-5 μηνες θα τα πεταξουμε.το επομενω, αν ξαναπαρω ΒΤ θα ειναι το πιο φθηνο που κυκλοφορει σε νοκια να ησυχασω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα είδαμε και τα ΝΟΚΙΑ. Σε 7-8 μήνες (6 μήνες η εγγυηση) χαλούσε το καλώδιο ακριβως εκει που βγαίνει απο το σωμα του ΒΤ και το πετούσες. Εγινε και στο δικό μου και σε φίλο μου ακριβως το ίδιο.

 

Εγω μόνο Plantronics πια γιατι αν μη τι άλλο δίνει εγγύηση 2 ΧΡΟΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε και του στραβου το δικιο το mw1 που εχω εγω (1,5 χρονο) εχω λιωσει την μπαταρια

(2 με 2,5 ωρες ραδιο και καμια 1.5+ ομιλια) καθημερινα και μου κραταει μια μερα.!

Link to comment
Share on other sites

Τα είδαμε και τα ΝΟΚΙΑ. Σε 7-8 μήνες (6 μήνες η εγγυηση) χαλούσε το καλώδιο ακριβως εκει που βγαίνει απο το σωμα του ΒΤ και το πετούσες. Εγινε και στο δικό μου και σε φίλο μου ακριβως το ίδιο.

 

Εγω μόνο Plantronics πια γιατι αν μη τι άλλο δίνει εγγύηση 2 ΧΡΟΝΙΑ

 

ωραια, δεν ξαναπαιρνω τιποτα. ειναι σιγουρη λυση...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακουστικα εχουν πολυ μεγαλη ευαισθησια,και ειναι και αξιοπρεπους ποιοτητος,για να τα βαλω στο mw1;(Αυτο,παιρνει ο,τι ακουστικα θελουμε,μιας και εχει υποδοχη 3,5mm).

Προς το παρον,εχω τα JVC που γραφω κατω ,αλλα ελεγα μηπως υπαρχουν καποια που να ειναι πιο ευαισθητα απ' αυτα,γιατι θελω να ακουω δυνατά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...