Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος φίλος αν υπάρχει στην αγορά Bluetooth hands free το οποίο να έχει αναγνώριση επαφής και όχι τηλεφωνικού αριθμού;

Ουσιαστικά εννοώ να υπάρχει η δυνατότητα στην οθόνη του αντιστοίχισης του αριθμού εισερχόμενης κλήσης με το όνομα της συγκεκριμένης επαφής στο κινητό.

Ακούγεται future function ε?

Το MW600 υποστηρίζει τη λειτουργία αυτή αλλά εξαρτάται από το κινητό με το οποίο το συνδέεις. Με κάποια κινητά δείχνει το όνομα ενώ με κάποια άλλα μόνο τον αριθμό. Τι κινητό έχεις;

 

Για μουσική είναι εντάξει το bluetooth? Σκεφτόμουνα για ενσύρματο handsfree αλλά βλέπω πολύ κίνηση εδώ κ λέω μήπως είναι καλύτερα να επιλέξω bluetooth

Δεν επηρεάζεται η ποιότητα του ήχου. Άσε που δεν μπλέκεις και με καλώδια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει αντιμετωπίσει κανείς σύντομες αποσυνδέσεις και clicks-pops με το SE MW600;

Το παρατηρώ τελευταία που έχω βάλει την Symbian Belle σε beta στο Nokia Ν8 μου.

Υπάρχει περίπτωση να είναι ασυμβατότητα με το εν λόγω λειτουργικό γενικά ή μήπως είναι καμία εφαρμογή; :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό είναι να φταίει το λειτουργικό. Αν είναι και beta όπως λες...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιο bluetooth που να μην κάνει επανακληση ή να μην κάνει τόσο εύκολα. Εχω το samsung hm1200 και με το που ακουμπήσει κάπου καλεί τον τελευταίο αριθμό. Έχει ένα κουμπί αν θες να το απενεργοποιήσεις αλλα μερικές φορές το ξεχνάω και αυτο πάλι αρχίζει τις κλήσεις. Θα προτιμούσα να έχει βύσμα για φόρτιση usb

Ή αν γνωρίζει κάποιος ένα τρόπο να σταματήσει να κάνει το συγκεκριμένο επανάκληση και να μην χρειάζεται συνέχεια να το απενεργοποιώ

Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Όσα ζητάς τα κάνει το MW600 (έχει καταντήσει γραφική απάντηση πλέον!!!)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι λέτε παίδες? έχουμε αντικαταστάτη του MW600?

Smart Wireless Headset Pro

δύσκολα βέβαια θα παίξει στην τιμή του mw600 αλλά φάινεται πολύ καλό. έχει μια "κλήση" στο android και αυτό ίσως ενοχλήσει μερικούς. not me:p

Link to comment
Share on other sites

ναι να παρουμε και αυτο και να μην δουλευει ή να θελει της παναγιας τα ματια απο πορους (βλεπε liveview) και να τραβαμε τις τριχες μας αφου πρωτα γεμισουμε αλλες 230 σελιδες σε φορουμ

 

ναι να παρουμε και αυτο και να μην δουλευει ή να θελει της παναγιας τα ματια απο πορους (βλεπε liveview) και να τραβαμε τις τριχες μας αφου πρωτα γεμισουμε αλλες 230 σελιδες σε φορουμ

 

αν θελει να ειναι σωστη εταιρια να αντικαταστησει ολα τα mw600 με αυτο ή πληρωνοντας μονο την διαφορα εαν εχουν αγοραστει μεσα στο τελευταιο 3μηνο......

καταλαβαναν τι πατατα καναν και σου λεει δεν θα βγαλω firmware αλλα μια καινουργια συσκευη αγοραστε κοροιδα..... αν ψαξεις στο google θα δεις οτι το mw600 ειναι ολο αρνητικα σχολια

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

τι λέτε παίδες? έχουμε αντικαταστάτη του MW600?

Smart Wireless Headset Pro

δύσκολα βέβαια θα παίξει στην τιμή του mw600 αλλά φάινεται πολύ καλό. έχει μια "κλήση" στο android και αυτό ίσως ενοχλήσει μερικούς. not me:p

 

Πολύ ωραίο, αλλά τι ακριβώς το καθιστά Android-only ή Android-specific; Δεν είναι συμβατό με άλλες πλατφόρμες ή με απλά feature phones; :what:

 

αν θελει να ειναι σωστη εταιρια να αντικαταστησει ολα τα mw600 με αυτο ή πληρωνοντας μονο την διαφορα εαν εχουν αγοραστει μεσα στο τελευταιο 3μηνο......

καταλαβαναν τι πατατα καναν και σου λεει δεν θα βγαλω firmware αλλα μια καινουργια συσκευη αγοραστε κοροιδα..... αν ψαξεις στο google θα δεις οτι το mw600 ειναι ολο αρνητικα σχολια

Εγώ δε βλέπω κανένα απολύτως πρόβλημα. Τα μόνα μείον που έχει για μένα η συσκευή είναι ότι δεν υπάρχει αναγνώριση κλήσης με ονόματα, αλλά μόνο με αριθμούς (τουλάχιστον όχι σε όλες τις συσκευές), συν ότι δεν είναι multipoint. Αυτά όμως τα ήξερα και το αγόρασα εν γνώσει μου, μη μετανιώνοντας ούτε μια στιγμή για την αγορά αυτή. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο, αλλά τι ακριβώς το καθιστά Android-only ή Android-specific; Δεν είναι συμβατό με άλλες πλατφόρμες ή με απλά feature phones; :what:

 

δεν ξέρω λεπτομέρειες φίλε μου, απλά ότι βλέπω στο παραπάνω link και σε αυτό το video που παρουσιάζει το ακουστικό, καθώς και το άλλο καινούριο gadget της sony, το smartwatch

 

φαντάζομαι ότι τις βασικές λειτουργίες ενός bt ακουστικού θα τις κάνει με οποιοδήποτε τηλέφωνο. απλά η sony θα διαθέσει ένα sdk για ανάπτυξη εφαρμογών που θα μπορούν να εκμεταλλευτούν την συσκευή στο έπακρον, όπως ανάγνωση ή εκφώνηση mail kai sms, updates από social media κτλ. επίσης φαντάζομαι ότι κάποια πράγματα θα τα κρατήσει η sony μόνο για τα δικά της xperia τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

Το μικρόφωνο στο mw600 είναι στην συσκευή ή καπου στο καλώδιο γιατί για bluetooth είναι κάπως too much τα 2 καλώδια

 

Αυτό

http://www.skroutz.gr/s/275370/Sony-Ericsson-VH700.html

το έχει δοκιμάσει κάποιος?

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, εχω το παρακάτω BLUETOOTH ακουστικό http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003689 και μου εχει σπάσει τελείως το καμπυλοτο λαστιχακι και βγαινει και συνεχεια από την βάση της συσκευης. αυτο το αξεσουαρ που δειχνω στην εικονα εννοω TEL.003689.jpg το οποιο οπως ξερετε μπορει να βγει απο την συσκευη εντελώς απο την βάση του.

 

ξερετε αν πουλιέτε αυτο το κομματι ξεχωριστά; και αν ναι μου στελνετε ενα λιγκ;

ευχαριστω!!!:)

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 τέτοια bluetooth και δυστυχώς ενώ οι συσκευές δουλεύουν ακόμα μια χαρά αυτό το κομμάτι έχει χαλάσει και στις 2. Μάλλον ένας τρόπος της sony για να σου πει να πάρεις καινούριο:mad:. Αν κάποιος ξέρει που πουλάν τέτοια με ενδιαφέρει και μένα
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα MW600 για να το χρησιμοποιήσω σ' ένα Nokia X3-02. Ουσιαστικά δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση σε χαρακτηριστικά (απλώς διάβασα ότι το υμνείτε το συγκεκριμένο μπλουτουθάκι κι έτσι επηρεάστηκα) και το μόνο που μ' ενδιαφέρει στο μπλουτούθ γι' αυτή μου τη συσκευή είναι το να έχει ψείρες ακουστικά. Είναι καλή επιλογή το MW600 στη δική μου περίπτωση ή να κοιτάξω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα MW600 για να το χρησιμοποιήσω σ' ένα Nokia X3-02. Ουσιαστικά δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση σε χαρακτηριστικά (απλώς διάβασα ότι το υμνείτε το συγκεκριμένο μπλουτουθάκι κι έτσι επηρεάστηκα) και το μόνο που μ' ενδιαφέρει στο μπλουτούθ γι' αυτή μου τη συσκευή είναι το να έχει ψείρες ακουστικά. Είναι καλή επιλογή το MW600 στη δική μου περίπτωση ή να κοιτάξω κάτι άλλο;

Έχει ακουστικά στο πακέτο, αλλά όχι ψείρες, έχει in-ear. Φυσικά εννοείται ότι μπορείς να βάλεις ό,τι ακουστικά προτιμάς, γιατί έχει υποδοχή 3.5mm, όπως βλέπεις στην επίσημη σελίδα του προϊόντος:

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/specifications/mw600?cc=gr&lc=el

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

χερεται!εχω το samsung HM 1500 μηπως γνωριζει κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω το κεντρικο μπουτον για να μην επαναλαμβανει την τελευτεα κληση;

η μηπως υπαρχη firmware upgrade γι αυτο να το απενεργοποιησω μεσα απο εκει;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλτατε δε μπορείς να το απενεργοποιησεις! !

Απλά θέλει "προσοχή".... :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, εχω το παρακάτω BLUETOOTH ακουστικό http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003689 και μου εχει σπάσει τελείως το καμπυλοτο λαστιχακι και βγαινει και συνεχεια από την βάση της συσκευης. αυτο το αξεσουαρ που δειχνω στην εικονα εννοω TEL.003689.jpg το οποιο οπως ξερετε μπορει να βγει απο την συσκευη εντελώς απο την βάση του.

 

ξερετε αν πουλιέτε αυτο το κομματι ξεχωριστά; και αν ναι μου στελνετε ενα λιγκ;

ευχαριστω!!!:)

 

θα σου πρότεινα τις εξής λύσεις!

πριν λίγο καιρό βγήκε ένα προϊόν σαν πλαστελίνη, το οποίο υπάρχει σε πολλά χρώματα και το πλάθεις όπως θέλεις και φτιάχνεις ότι θέλεις, άλλοι έφτιαχναν βάσεις για iphone, άλλοι επισκεύαζαν χαλασμένα εξαρτήματα κλπ

υπάρχει σε μια ιστοσελίδα που το όνομα της ιστοσελίδας είναι το όνομα του προϊόντος αλλά μου διαφεύγει τελείως τώρα :(

 

η άλλη λύση είναι να πας από κατάστημα σιδιρικών και να πάρεις παρόμοιο "ματζούνι" είναι ένα γκρι 2 συστατικών, κόβεις ένα κομματάκι, το πλάθεις με σκοπό το μέσα να ανακατευτεί με το έξω και φτιάχνεις ότι σχήμα θέλεις μετά και όταν παγώσει γίνεται σαν τσιμέντο και βάφεται, τρίβεται κλπ, με κάτι τέτοιο πιστεύω θα είσαι οκ! απλώς δεν θα έχει ελαστικότητα μετά

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο καιρό βγήκε ένα προϊόν σαν πλαστελίνη, το οποίο υπάρχει σε πολλά χρώματα και το πλάθεις όπως θέλεις και φτιάχνεις ότι θέλεις, άλλοι έφτιαχναν βάσεις για iphone, άλλοι επισκεύαζαν χαλασμένα εξαρτήματα κλπ

υπάρχει σε μια ιστοσελίδα που το όνομα της ιστοσελίδας είναι το όνομα του προϊόντος αλλά μου διαφεύγει τελείως τώρα :(

 

Προφανώς εννοείς το Sugru ! Ο φίλος μας θα το βρει στο http://sugru.com/. Το δοκίμασα και πιστέψτε με είναι απλά τέλειο !!!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς το Sugru ! Ο φίλος μας θα το βρει στο http://sugru.com/. Το δοκίμασα και πιστέψτε με είναι απλά τέλειο !!!

 

ο "από μηχανής θεός" Ζωγράφος έγραψε!!!!!:lol:

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ εννοούσα!!!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, εχω το παρακάτω BLUETOOTH ακουστικό http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003689 και μου εχει σπάσει τελείως το καμπυλοτο λαστιχακι και βγαινει και συνεχεια από την βάση της συσκευης. αυτο το αξεσουαρ που δειχνω στην εικονα εννοω TEL.003689.jpg το οποιο οπως ξερετε μπορει να βγει απο την συσκευη εντελώς απο την βάση του.

 

ξερετε αν πουλιέτε αυτο το κομματι ξεχωριστά; και αν ναι μου στελνετε ενα λιγκ;

ευχαριστω!!!:)

 

Παντως εδω στην Πατρα που εχει service η sony ericsson ειχα βρει δυο φορες μπρατσο για περιπου ιδιο bluetooth ,εχεις ρωτησει στο service της sony ericsson ???

το ειχα παρει αν θυμαμαι καλα 4 ευρω.φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάτοχος του Samsung HM1200 να μου πει πως τα πηγαίνει με την εμβέλεια?

 

Στα 7-8m έχεις παράσιτα ή είναι ok?

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι. Μέγιστη εμβέλεια του bluetooth είναι 10 μέτρα οπότε λογικό αυτό που λες μετά τα 7-8.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...