Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θελει να παρει η αδερφη μου ενα bluetooth...εχετε να προτεινετε κανενα στυλατο αλλα ναναι κ καλο??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
Ποιοτικά και στυλάτα είναι τα Plantronics. Εγώ πάντως είμαι εξίσου ευχαριστημένος και με τα Sony-Ericsson που ξεχνάς να τα φορτίσεις! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

θα ηθελα να μου πειτε 2-3 μοντελα αρχιζοντας απο το ποιο ποιοτηκο στην αγορα. με ενδιαφερει πολυ η αυτονομια και η ποιοτητα ηχου. χωρις να σκεφτομαστε την τιμη.... καλυτερα να παρω κατι καλο παρα να το αγοραζω 2 φορες...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω αυτο: http://www.emarket.gr/item.php?id=14655474

 

Καπου λεει:

support profile: Headset, handsfree, AVRCP, A2DP.

Δηλαδη χρειαζεται και A2DP για να λειτουργησει με το κινητο? (το λεω γιατι το κινητο μου δεν εχει A2DP).

 

Καπου αλλου, βρηκα επισης να λεει:

Phone must support A2DP to enjoy stereo music and AVRCP to use remote control function.

 

Δηλαδη θα ακουω και απο τα δυο ηχεια, αλλα μονοφωνικα?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ροτησω κατι πως γινετε ενω λεει οτι κανει 33,90 Ε και μετα οταν πας να το παγγειλης να βγενει στα 50,9Ε ευχαριστω και καλη χρονια με υγεια σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ βοηθήστε με.Αγόρασα ένα Nokia Bluetooth Headset BH-102.Στις οδηγίες χρήσεως λέει ότι πρέπει να φορτίσω το hands-free και να το συνδέσω με μια συμβατή συσκευή.Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:Πόση ώρα θέλει να φορτίσει το hands-free??Η συσκευή LG KF600 είναι συμβατή??Υπαρχεί λίστα με τις συμβατές συσκευές??.Σας παρακαλώ πολύ παιδιά όσοι ξέρετε διαφωτίστε με.:cry:

Thanks και Καλή Χρονιά!:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου,

όλες οι συσκευέσ bluetooth είναι συμβατές με όλα τα ακουστικά.το θέμα ειναι τι ποιοτητα ήχου θα έχεις.επισης όλα τα bluetooth handsfree έχουν κάποια ενδηκτική λυχνία για να καταλάβεις αν φόρτισε

 

 

καλή χρονιά να έχεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου,

όλες οι συσκευέσ bluetooth είναι συμβατές με όλα τα ακουστικά.το θέμα ειναι τι ποιοτητα ήχου θα έχεις.επισης όλα τα bluetooth handsfree έχουν κάποια ενδηκτική λυχνία για να καταλάβεις αν φόρτισε

 

καλή χρονιά να έχεις

 

Φίλε Kianokronos σε χιλιοευχαριστώ για την απάντηση σου.Μήπως ξέρεις να μου πείς και πως θα βρώ το hands-free;Θα πάω στην αναζήτηση νέων συσκευών μέσα από το menu του κινητού;;:worry::worry:Επείσης πρίν είπες ότι έχει κάποια λυχνία το hands-free για να καταλάβω πότε φόρτισε.Μόλις το έβαλα στη πρίζα άναψε ένα μπλέ φωτάκι.Μάλλον θα πρέπει να σβήσει για να καταλάβω ότι φόρτισε;;:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kianokronos σε χιλιοευχαριστώ για την απάντηση σου.Μήπως ξέρεις να μου πείς και πως θα βρώ το hands-free;Θα πάω στην αναζήτηση νέων συσκευών μέσα από το menu του κινητού;;:worry::worry:Επείσης πρίν είπες ότι έχει κάποια λυχνία το hands-free για να καταλάβω πότε φόρτισε.Μόλις το έβαλα στη πρίζα άναψε ένα μπλέ φωτάκι.Μάλλον θα πρέπει να σβήσει για να καταλάβω ότι φόρτισε;;:worry::worry:

 

ακριβως ετσι! μολις σβησει το μπλε φωτακι σημαινει οτι φορτισε!

για να το βρεις και να γινει η συνδεση θα πας απο αναζητηση νεων συσκευων! θα κανεις την συνδεση μεσω του κωδικου του ακουστικου και μετα θα ειναι οκ! οποτε ενεργοποιεις το ακουστικο θα συνδεεται αυτοματα με το τηλεφωνο:)

 

καλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι! μολις σβησει το μπλε φωτακι σημαινει οτι φορτισε!

για να το βρεις και να γινει η συνδεση θα πας απο αναζητηση νεων συσκευων! θα κανεις την συνδεση μεσω του κωδικου του ακουστικου και μετα θα ειναι οκ! οποτε ενεργοποιεις το ακουστικο θα συνδεεται αυτοματα με το τηλεφωνο:)

καλη χρονια!

 

Όταν λές ''Κωδικό ακουστικού'' τι εννοείς;Πάνω στο κουτί δεν αναγράφεται κανένας κωδικός ούτε και στην απόδειξη αγοράς.:worry:

Link to comment
Share on other sites

ποιο ακουστικο εχεις? μεσα στο βιβλιαρακι θα εχει τον κωδικο. αν εχει(κωδικο)....

ισως ειναι 0000 ή 1234 ή 00000 ή 12345....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Nokia Bluetooth Headset BH-102.Έναν 4ψήφιο κωδικό γράφει δίπλα από την ένδειξη ''CE'' μέσα στο βιβλιαράκι οδηγιών.Παίζει να είναι αυτός;;:worry:Και κάτι τελευταίο.Τώρα που φορτίζει το hands-free προσπάθησα να κάνω αναζήτηση συσκευών αλλά δεν βρίσκει τίποτα.Πρέπει να φορτίσει πρώτα για να φανεί στο κινητό;;:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

το εχεις ανοιχτο το ακουστικο? δεν ξερω αμα ειναι αυτος ο κωδικος που χρειαζεσαι. αν διαβασεις τις οδηγιες χρησης θα καταλαβεις τι παιζει...
Link to comment
Share on other sites

το εχεις ανοιχτο το ακουστικο? δεν ξερω αμα ειναι αυτος ο κωδικος που χρειαζεσαι. αν διαβασεις τις οδηγιες χρησης θα καταλαβεις τι παιζει...

 

Απ'ότι είδα και στις οδηγίες χρήσεως δεν έχει κάποιο κουμπί ON/OFF για να ανοίγει ή να κλείνει το κινητό.Δες ΕΔΩ τις οδηγίες χρήσεως όπως τις έχω και στο φυλλάδιο μου.Πάντως χρειάζεται 100% κωδικό;;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι 100% σιγουρο οτι θελει κωδικο! αλλα τα περισσοτερα θελουν... για αυτο σε ρωτησα ποιο εχεις...

αν το εχει καποιος αλλος ή γνωριζει ας βοηθησει τον φιλο johnthegreek

 

εδιτ:

στο pdf διαβασε την σελιδα 6 απο το συνολο των 11 σελιδων. σου λεει ακριβως τι πρεπει να κανεις και ναι θελει κωδικο! αυτος ειναι: 0000

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι 100% σιγουρο οτι θελει κωδικο! αλλα τα περισσοτερα θελουν... για αυτο σε ρωτησα ποιο εχεις...

αν το εχει καποιος αλλος ή γνωριζει ας βοηθησει τον φιλο johnthegreek

 

εδιτ:

στο pdf διαβασε την σελιδα 6 απο το συνολο των 11 σελιδων. σου λεει ακριβως τι πρεπει να κανεις και ναι θελει κωδικο! αυτος ειναι: 0000

 

mol σε χιλιοευχαριστώ για τις απαντήσεις σου αλλά παρ'όλα αυτά ενώ το hands-free είναι φορτισμένο πλήρης και ενεργό και στα τρία κινητά που δοκίμασα (LG KF600,KE500 και Samsung U600) κανένα δεν βρήκε συσκευή ενώ το hands-free είναι ακριβώς δίπλα του.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα hands free, για να συνδεθούν πρώτη φορά με κάποια συσκευή, πρέπει να τα βάλεις σε pairing mode. Το ακουστικό γίνεται ανιχνεύσιμο και μόλις το βρει η συσκευή, δίνεις τον κωδικό και πραγματοποιείται το ζευγάρωμα. Διάβασε τις οδηγίες χρήσης, υπάρχουν όλα εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τις οδηγίες χρήσεως πολλές φορές αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα συνδέσω το κινητό μου για πρώτη φορά με το bt hands-free.Το κινητό μου συνεχίζει να γράφει ''Δεν βρέθηκαν συσκευές''.Τι να κάνω;;:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό σου με κάποιο σινδιασμό κουμπιών μπαίνει σε mode ανιχνευσης για να μπορέσει να το βρεί η συσκευή σου.για πες λίγο παλι φιλε μου ποιο ακουστικό έχεις
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό σου με κάποιο σινδιασμό κουμπιών μπαίνει σε mode ανιχνευσης για να μπορέσει να το βρεί η συσκευή σου.για πες λίγο παλι φιλε μου ποιο ακουστικό έχεις

 

Έχω το Nokia Bluetooth Headset BH-102.Αλλά μόνο ένα κουμπί έχει το οποίο είναι για απάντηση/αππόριψη κλήσεων και ON/OFF.

http://www.nokia-asia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/B/BH-102/bh-102_312x312.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το κρατάς πατημένο μεχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει πιο γρήγορα ή να αλλάξει χρώμα η λυχνία. Αυτό σημαίνει οτι έχει μπει σε pairing mode. Τότε το ψάχνεις με την συσκευή σου και μόλις το βρείς δίνεις τον κωδικό 0000.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το κρατάς πατημένο μεχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει πιο γρήγορα ή να αλλάξει χρώμα η λυχνία. Αυτό σημαίνει οτι έχει μπει σε pairing mode. Τότε το ψάχνεις με την συσκευή σου και μόλις το βρείς δίνεις τον κωδικό 0000.

 

Το προσπάθησα αλλά όταν το κρατάω πατημένο κλείνει.Δεν πείραζει θα πάω αύριο στο Γερμανό να ρωτήσω πως δουλεύει.Ευχαριστώ για τη βοήθεια.:)

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα αλλά όταν το κρατάω πατημένο κλείνει.Δεν πείραζει θα πάω αύριο στο Γερμανό να ρωτήσω πως δουλεύει.Ευχαριστώ για τη βοήθεια.:)

 

Στο manual που μας δίνεις παραπάνω φίλε μου για το ακουστικό σου,δεν διαβάζεις την παράγραφο που λέει ΄Αντιστοίχιση του Ακουστικού΄?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...