Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

καλα πως ηρθε εδω το θεμα αυτο τη δουλεια εχει???δεν το βλεπει και κανεις τωρα πια για να μιλαει

 

Σωστή παρατήρηση.. Για να δούμε ... τι θα πουν και τα "μεγάλα κεφάλια"..!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλα πως ηρθε εδω το θεμα αυτο τη δουλεια εχει???δεν το βλεπει και κανεις τωρα πια για να μιλαει

 

Σε ποιο θέμα αναφέρεσαι??

 

Αν αναφέρεσαι στα φτηνά bluetooth ακουστικά, για ποιό λόγο να υπάρχει ξεχωριστό θέμα? :confused:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όταν απαντάς από το ακουστικό και διαπιστώνεις ότι η κλήση έχει μείνει στο τηλέφωνο, δοκίμασε να πατήσεις άλλη μια φορά το κουμπί του ακουστικού. Κανονικά μεταφέρει την κλήση. Επίσης κάνε το τηλέφωνό σου ανιχνεύσιμο (αν δεν το έχεις ήδη) καθώς αυτό αρκετές φορές βοηθάει στην καλύτερη συνεργασία με κάποια ακουστικά. Γενικά τα samsung (ένα wep200 έχω) μου έκαναν πολύ καλή εντύπωση με την αξιοπιστία τους.

Όσο για την Omnitech ας μη τα συζητήσουμε καλύτερα. Απορώ πραγματικά πως επιτρέπουν σε αυτό το "μαγαζί" να παραμένει ανοιχτό ακόμα! 3 φορές στη ζωή μου έχω κοντέψει να πιαστώ στα χέρια με "κακούς" εμπόρους, οι δυο ήταν στην omnitech. Ο χαρακτηρισμός άθλιοι είναι λίγος.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει οτι αυτα με το καλ΄διο είναι καλύτερα για την υγεία απο τα άλλα που είναι πάνω στο αυτι?

 

 

Χαζομάρες είναι αυτά. Η επιβάρυνση ακτινοβολίας από τα ακουστικά bluetooth, είναι μηδενική. Από εκεί και πέρα διαλέγεις ό,τι σε βολεύει περισσότερο (με καλωδιάκι ή άνευ). Προσωπικά με βολεύουν τα χωρίς καλώδιο,γιατί θεωρώ ότι σκοπός είναι να απαλλαγούμε από τα καλώδια τελείως, αλλιώς βάζουμε ένα μανταλάκι και πιάνουμε και το κινητό με το καλωδιακό handsfree στο πουκάμισό μας που λέει ο λόγος! Δε χρειάζεται να πάρουμε έξτρα ακουστικό αν είναι να έχει καλώδιο. Επίσης αυτά με το καλωδιάκι έχουν θέμα με ότι αν δεν είσαι πολύ προσεκτικός σύντομα το καλώδιο κόβεται.

Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες είναι αυτά. Η επιβάρυνση ακτινοβολίας από τα ακουστικά bluetooth, είναι μηδενική. Από εκεί και πέρα διαλέγεις ό,τι σε βολεύει περισσότερο (με καλωδιάκι ή άνευ). Προσωπικά με βολεύουν τα χωρίς καλώδιο,γιατί θεωρώ ότι σκοπός είναι να απαλλαγούμε από τα καλώδια τελείως, αλλιώς βάζουμε ένα μανταλάκι και πιάνουμε και το κινητό με το καλωδιακό handsfree στο πουκάμισό μας που λέει ο λόγος! Δε χρειάζεται να πάρουμε έξτρα ακουστικό αν είναι να έχει καλώδιο. Επίσης αυτά με το καλωδιάκι έχουν θέμα με ότι αν δεν είσαι πολύ προσεκτικός σύντομα το καλώδιο κόβεται.

Θα συμφωνησω οτι τα ακουστικα με καλωδια κοβονται ευκολα ,αλλοιως εχουν καλυτερο ηχο.

Link to comment
Share on other sites

γιατί θεωρώ ότι σκοπός είναι να απαλλαγούμε από τα καλώδια τελείως,

 

Υπάρχουν κι άλλοι που πιστεύουν σε έναν WIRELESS ΚΟΣΜΟ..!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για Bluetooth Hands-Free το οποίο

1)να συνδέεται σε δυο κινητά

2)να μην έχει καλώδια

3)να είναι μουράτο

4)να είναι ετοιμοπαράδοτο ΟΧΙ ΕΒΑΥ.

Βοηθήστε plz.

 

παιδία ενδιαφέρει και εμένα το θέμα .Υπάρχει κανείς που να ξέρει :!:

Link to comment
Share on other sites

αν γινοταν ο ηχος του ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ των νοκια να μεταφεροταν σε bt ακουστικο χωρις καλωδιο ευχαριστως θα το επαιρνα!αλλα προς το παρον εχω παρει της itech bt ακουστικο που εχει ΚΑΙ ραδιοφωνο!πολυ βολικο!το εχεις το ενα ακουστικο στο αυτι σου ακομα και στην δουλεια και δεν καταλαβαινει κανεις οτι εσυ ακους πχ το ματς!και δεν καταναλωνει και μπαταρια απο το κινητο.το μονο μειον οντως ειναι το καλωδιακι

 

υπαρχει καποιο ακουστικο χωρις καλωδιο που να εχει και θηκη μεταφορας στην ζωνη οταν δεν το χρησιμοποιουμε?

Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες είναι αυτά. Η επιβάρυνση ακτινοβολίας από τα ακουστικά bluetooth, είναι μηδενική. Από εκεί και πέρα διαλέγεις ό,τι σε βολεύει περισσότερο (με καλωδιάκι ή άνευ). Προσωπικά με βολεύουν τα χωρίς καλώδιο,γιατί θεωρώ ότι σκοπός είναι να απαλλαγούμε από τα καλώδια τελείως, αλλιώς βάζουμε ένα μανταλάκι και πιάνουμε και το κινητό με το καλωδιακό handsfree στο πουκάμισό μας που λέει ο λόγος! Δε χρειάζεται να πάρουμε έξτρα ακουστικό αν είναι να έχει καλώδιο. Επίσης αυτά με το καλωδιάκι έχουν θέμα με ότι αν δεν είσαι πολύ προσεκτικός σύντομα το καλώδιο κόβεται.

 

Δεν είναι καθόλου χαζομάρες. Φυσικά η ακτινοβολία είναι ελάχιστη σε σχέση με αυτή των κινητών, αλλά υπάρχει.

Όταν μιλάμε με το bluetooth handsfree εκπέμπει maximum 2.5mW και ακόμα λιγότερα όταν είναι σε standby.

Οπότε, άλλο να έχεις 2.5mW στο αυτί σου και άλλο σχεδόν μηδέν (λόγω καλωδίου).

Το ξανατονίζω ότι η ισχύς και ακτινοβολία είναι πολύ μικρότερη αλλά υπάρχει.

Τα bluetooth handsfree με καλώδιο, απλά σχεδόν εκμηδενίζουν την εκπεμπόμενη στο αυτί ακτινοβολία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , να κανω μια ερωτηση , μηπως εχει κανεις απο εσας τα παρακατω ακουστικα που ψαχνω σε ολη την Αθηνα και δεν μπορω να τα βρω??:mad::mad:

 

http://www.expansys.com.gr/zoompic.aspx?type=item&i=131639

 

Εντυπωσεις ??? αν τα εχει δει κανεις πουθενα τα ψαχνω σας τρελος , ας μου πει που τα ειδε για να παω να τα παρω.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει από το ebay ένα plantronics 655 και μου έστειλαν κατάλαθος το motorola H680..λέτε να τους στείλω mail για να το πάρουν πίσω ή να το κρατήσω;
Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει από το ebay ένα plantronics 655 και μου έστειλαν κατάλαθος το motorola H680..λέτε να τους στείλω mail για να το πάρουν πίσω ή να το κρατήσω;

 

Καλά αυτό πως είναι δυνατόν; Τόσο άσχετοι είναι; η μήπως έδωσες λάθος εντολή πληρωμής; Δεν έχει πολιτική επιστροφής προϊόντων ο συγκεκριμένος χρήστης;

Εμένα μου είχε τύχει να παραγγείλω λάθος προϊόντα (3), τα παρέλαβα και αμέσως τα έστειλα πίσω (οι 2 συσκευασίες δεν ανοίχτηκαν καν) και μου επέστρεψαν την αξία των προϊόντων (γιατί τα μεταφορικά δεν αφαιρούνται). Στη θέση σου δεν θα το άφηνα ούτε λεπτό να σου πω την αλήθεια!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , να κανω μια ερωτηση , μηπως εχει κανεις απο εσας τα παρακατω ακουστικα που ψαχνω σε ολη την Αθηνα και δεν μπορω να τα βρω??:mad::mad:

 

http://www.expansys.com.gr/zoompic.aspx?type=item&i=131639

 

Εντυπωσεις ??? αν τα εχει δει κανεις πουθενα τα ψαχνω σας τρελος , ας μου πει που τα ειδε για να παω να τα παρω.

 

Ευχαριστω.

 

Ψάξε εδώ

 

εγώ το ήθελα πέρυσι (ebay) αλλά τελικά δεν το αγόρασα.. Είχα δει το Γενάρη ένα σε ένα τοπικό υποκατάστημα ΟΤΕ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο θέμα αναφέρεσαι??

 

Αν αναφέρεσαι στα φτηνά bluetooth ακουστικά, για ποιό λόγο να υπάρχει ξεχωριστό θέμα? :confused:

 

Έχει μπει στο section του windows mobile pocket PC το συγκεκριμένο θέμα... Εγώ προσωπικά αυτό εννοώ.. :X

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε εδώ

 

εγώ το ήθελα πέρυσι (ebay) αλλά τελικά δεν το αγόρασα.. Είχα δει το Γενάρη ένα σε ένα τοπικό υποκατάστημα ΟΤΕ.

 

εκει τα ειδα , αλλα δεν θελω on line καταστημα θελαω να τα δω απο κοντα και να τα παρω,δεν θα ηθελα με καρτα και ταχυδρομιο , ειμαι μονο τα βραδια σπιτι.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό πως είναι δυνατόν; Τόσο άσχετοι είναι; η μήπως έδωσες λάθος εντολή πληρωμής; Δεν έχει πολιτική επιστροφής προϊόντων ο συγκεκριμένος χρήστης;

Εμένα μου είχε τύχει να παραγγείλω λάθος προϊόντα (3), τα παρέλαβα και αμέσως τα έστειλα πίσω (οι 2 συσκευασίες δεν ανοίχτηκαν καν) και μου επέστρεψαν την αξία των προϊόντων (γιατί τα μεταφορικά δεν αφαιρούνται). Στη θέση σου δεν θα το άφηνα ούτε λεπτό να σου πω την αλήθεια!

 

Δεν έκανα λάθος εγώ, αυτοί έστειλαν λάθος handsfree..μιλάμε για feedback 100000+ και δεκάδες αποστολές κάθε μέρα, οπότε δε μου φαίνεται ιδιαίτερα παράξενο που έκαναν λάθος..

Αυτοί σίγουρα θα αναλάβουν και τα μεταφορικά για την επιστροφή αφού είναι δικό τους λάθος...απλώς αναρωτιέμαι μήπως με συμφέρει να κρατήσω το συγκεκριμένο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα λάθος εγώ, αυτοί έστειλαν λάθος handsfree..μιλάμε για feedback 100000+ και δεκάδες αποστολές κάθε μέρα, οπότε δε μου φαίνεται ιδιαίτερα παράξενο που έκαναν λάθος..

Αυτοί σίγουρα θα αναλάβουν και τα μεταφορικά για την επιστροφή αφού είναι δικό τους λάθος...απλώς αναρωτιέμαι μήπως με συμφέρει να κρατήσω το συγκεκριμένο!

 

ρε τους βλάκες.. τι να πω..; Ακόμα και με τέτοιο feedback που για κάποιον μπορεί και να σημαίνει "επαγγελματίες" δεν θα έπρεπε να συμβαίνει .. Θα μου πεις, τελικά δεν γίνονται λάθη μόνο στην Ελλάδα αλλά παντού.. κ ότι όλα επιτρέπονται.. Anyway..

 

Από motorola handsfree (αυθεντικά τουλάχιστον :lol: ) δεν έχω ιδέα.. Εγώ έπαιρνα μια περίοδο μόνο μαϊμούδες (μια χαρά δούλευαν).. Αμα δεν σου αρέσει / δεν σου κάνει, βάλτο αγγελία ή δώστο δώρο κάπου και πάρε αυτό που θέλεις...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

 

ψαχνω να βρω το

 

http://www.expansys.com.gr/zoompic.aspx?type=item&i=160881

 

αλλά δεν το βρισκω πουθενά να το εχουν ετοιμοπαράδοτο ... ολοι θελουν παραγγελία ... γνωριζει κανεις κατι ? ... ή στο ebay απο καποιον που να εχουν εμπιστευτεί ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το 815 απο ebay. Απίστευτο ρε παιδιά αλλά έχω ένα πρόβλημα ....!

 

Μου πέφτει . Να πάω για χειρουργίο να φτιάξω το αυτί μου ή υπάρχει πιο απλή λύση την οποία δεν μπορώ να βρώ.!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το 815 απο ebay. Απίστευτο ρε παιδιά αλλά έχω ένα πρόβλημα ....!

 

Μου πέφτει . Να πάω για χειρουργίο να φτιάξω το αυτί μου ή υπάρχει πιο απλή λύση την οποία δεν μπορώ να βρώ.!

 

:lol::lol::lol: {no offense : αλλά μου φάνηκε πολύ αστείο!! }

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: {no offense : αλλά μου φάνηκε πολύ αστείο!! }

 

μωρέ δεν τρέχει...!

 

λοιπόν το bluetooth δεν... και πήρε πόδι....! πάμε για άλλο ., είναι το τέταρτο Bluetooth Που περνάει απο τα χέρια μου και δεν μου κάθεται .....!:mad:

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το 815 απο ebay. Απίστευτο ρε παιδιά αλλά έχω ένα πρόβλημα ....!

 

Μου πέφτει . Να πάω για χειρουργίο να φτιάξω το αυτί μου ή υπάρχει πιο απλή λύση την οποία δεν μπορώ να βρώ.!

Bρές "αυτάκι" από sony ericsson και βάλε το.Βέβαια πιό λογική λύση είναι να βάλεις το άγκιστρο.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...