Jump to content

Moto One Vision


billstamaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δευτέρα 25/11 πήρα το πρώτο vision από το Public, το επέστρεψα Τετάρτη 27/11 και μου έδωσαν το δεύτερο, με τα ίδια προβλήματα (καφέ και τα δύο).

Δευτέρα 2/12 επέστρεψα και το δεύτερο αγοράζοντας το P30 lite.

Φαντάσου να το είχα πάρει από σκρουτζομάγαζο...

Η Motorola έκλεισε για μένα... Και μόνο το άγχος μην ξεκολλήσει η κάμερα μελλοντικά, μαζί με το ανύπαρκτο service, αρκούσε για να αλλάξω μάρκα κινητού οριστικά.

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Απλά έχω δει πολλά τρελα στα κινητά,αλλά να ξεκολλάει η κάμερα είναι κάτι που πρώτη φορά ακούω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@spyrdano και CPR ποτέ αγοράσατε τις συσκευές;;;

Πάντος εγώ δύο συσκευές από You έχω πάρει και ευτυχώς κανένα θέμα...

Η μπλε αρχές Οκτωβρίου,η καφέ τέλος Νοεμβρίου...

 

Χθες μου ήρθε εμένα. Καφέ χρώμα από το you.gr. Αύριο τελικά θα το δώσω πίσω και θα μου επιστραφούν τα χρήματα.

 

Επικοινώνησα με τη lenovo-motorola για να δω εάν γνωρίζουν το ζήτημα. Η τηλεφωνήτρια δεν γνώριζε κάτι. Μου είπε ότι θα το αναφέρει στο τεχνικό τμήμα και μου ζήτησε το e-mail μου ώστε να ανοίξει την υπόθεση. Το απόγευμα μου εστάλη email το οποίο μου ζητούσε το ΙΜΕΙ της συσκευής και το από πού έχει αγοραστεί.

 

Την ενημέρωσα ότι και στο skroutz στις κριτικές το αναφέρουν αρκετοί το πρόβλημα αλλά και στα forums. Ήταν ευγενέστατη και νομίζω ότι είναι καλό να γνωστοποιούμε όποιο θέμα υπάρχει ώστε να διορθωθεί έστω και στη μελλοντική παραγωγή.

 

Μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν για οτιδήποτε σχετικά αν και όπως τους είπα εξαρχής δεν προτίθεμαι να το στείλω στο service αλλά θα το επιστρέψω στο κατάστημα για να μου πιστώσουν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα 25/11 πήρα το πρώτο vision από το Public, το επέστρεψα Τετάρτη 27/11 και μου έδωσαν το δεύτερο, με τα ίδια προβλήματα (καφέ και τα δύο).

Δευτέρα 2/12 επέστρεψα και το δεύτερο αγοράζοντας το P30 lite.

Φαντάσου να το είχα πάρει από σκρουτζομάγαζο...

Η Motorola έκλεισε για μένα... Και μόνο το άγχος μην ξεκολλήσει η κάμερα μελλοντικά, μαζί με το ανύπαρκτο service, αρκούσε για να αλλάξω μάρκα κινητού οριστικά.

 

To public σε περιπτώσεις που ξέρω δεν αλλάζει τα κινητά αν έχουν ανοικτεί οι συσκευασίες .Σε παραπέμπει στο service της κάθε εταιρίας σε βλάβη .Επίσημο service έχει η Motorola το ίδιο που έχουν και πολλές άλλες εταιρίες, με ανάμικτες εντυπώσεις.Υπάρχει και ανεπίσημο ,αυτό που ήταν παλαιότερα αλλά με χρέωση.Και απο σκρουτζομάγαζο να το έχεις πάρει ,αν έχει εγγύηση EU ,ισχύει κανονικά,αλλά θα έχεις πιο ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

To public σε περιπτώσεις που ξέρω δεν αλλάζει τα κινητά αν έχουν ανοικτεί οι συσκευασίες .Σε παραπέμπει στο service της κάθε εταιρίας σε βλάβη .Επίσημο service έχει η Motorola το ίδιο που έχουν και πολλές άλλες εταιρίες, με ανάμικτες εντυπώσεις.Υπάρχει και ανεπίσημο ,αυτό που ήταν παλαιότερα αλλά με χρέωση.Και απο σκρουτζομάγαζο να το έχεις πάρει ,αν έχει εγγύηση EU ,ισχύει κανονικά,αλλά θα έχεις πιο ταλαιπωρία.

 

Ως παθών....

Το public προσφέρει DOA στις συσκευές του πλην των iphone.

Συνεπώς αντικαθιστά άμεσα

Όσο για το service της motorola,υπάρχει η cellcom στην Αργυρουπόλεως.

Αν όμως θες σοβαρό service για συσκευή motorola,αγορά από e lenovo.

Edited by HIM
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει άνοιξη να το βράσω το Android one program.

+1000000.. συμφωνώ απόλυτα, λογικά οι αναβαθμίσεις έπρεπε να δίνονται άμεσα ή λίγο μετά τα pixel αυτό περιμένει κάποιος από το android one αλλιώς δεν έχει νόημα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση ασφαλείας του Δεκεμβρίου...

Βασικά πιστεύω η 10 δεν θα αργήσει πολύ...

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους πάντως όταν εταιρείες με το δικό τους παραμετροποιημένο Android έχουν ήδη μεταβεί στην νέα έκδοση (10) είναι τουλάχιστον αποτυχία για το πρόγραμμα Android one και όλη τη φιλοσοφία γύρω από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους πάντως όταν εταιρείες με το δικό τους παραμετροποιημένο Android έχουν ήδη μεταβεί στην νέα έκδοση (10) είναι τουλάχιστον αποτυχία για το πρόγραμμα Android one και όλη τη φιλοσοφία γύρω από αυτό.

Καλά σε αυτό συμφωνώ απόλυτα...Έπρεπε τουλάχιστον από τον Νοέμβριο να το είχε δώσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία!

 

Άλλαξε και ο χρόνος και το Android 10 αγνοείται. Ελπίζω μόνο όταν θα γίνει η αναβάθμιση να συνεχίσουν να λειτουργούν τα Volte και WiFi calling της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία!

 

Άλλαξε και ο χρόνος και το Android 10 αγνοείται. Ελπίζω μόνο όταν θα γίνει η αναβάθμιση να συνεχίσουν να λειτουργούν τα Volte και WiFi calling της Cosmote.

 

Κοίτα αν δεν κάνω λάθος μόνο η Nokia έχει δώσει σε Android one συσκευή την 10 ,και με αρκετά bugs απ' ότι διαβάζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Volte και vowifi έχετε με Vodafone???

Δεν μου το εμφανίζει πουθενά στις ρυθμίσεις SIM...

 

Μόνο η cosmote το υποστηρίζει ουσιαστικά. Ελπίζω μόνο να το υποστηρίζει και μετά την αναβάθμιση σε android 10. Η οποία βέβαια μας έχει σκάσει ακόμα έρχεται..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανες επαναφορά αφού ολοκλήρωσε την αναβάθμιση;;;

Όχι, γιατί να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων; Δεν υπάρχει λόγος, όλα δουλεύουν ρολόι.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto One Vision

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...