Jump to content

Υπερ επειγον αγορα τηλεφωνου εως 200


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στους guru

 

Απο χθες ειχα ενα ατυχημα με το θρυλικο G2 το οποιο πεθανε και εχω μεινει χωρις συσκευη. Η αληθεια ειναι οτι πηγαινε για αλλαγη ουτως η αλλως καθως ειχε αρχισει να κολλαει παρα πολυ τελευταια αλλα συνεχεια το τρεναρα. Τωρα ηρθε η ωρα ομως και ειναι επειγον.

 

Εχω μικρο budget μεχρι 200ε και αναζητω τους γνωστες να μου πειτε ποιο ειναι το ποιο vfm κινητο για την τιμη αυτη.

 

ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ:

ΜΠΑΤΑΡΙΑ

FM

NA EINAI ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΕ BROWSING/SOCIAL ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

Για gaming και camera δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις

 

Λογικα παω για αγορα απο σκρουτζομαγαζο αλλα αν καποιος ξερει ποσο καιρο κανουν να ερθουν οι παραγγελειες απο bang κτλ. Ισως αν δεν κανουν πολυ να βολευτω με κατι προσωρινο για αγορα καλυτερου τηλεφωνου μεσα στο budget

 

Ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 7 δαγκωτό. Έχει όλα όσα ζητάς και παραπάνω και με λιγότερα χρήματα. Δεν αξίζει η αγορά από Κίνα, το βρίσκεις στα ίδια χρήματα πάνω κάτω στο σκρουτζ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Sammy a40 και a7 φαίνονται καλά και το cloud της Sammy δίνει και 100γιγα backup για όποιον ενδιαφέρεται πέρα από τα 15 που δίνει η Google καθώς και το Huawei mate 20 lite δείχνει καλό .

Αυτά έχουν εγγύηση εδώ Ελλάδα εάν σε ενδιαφέρει επίσημα και όχι skroutzομαγαζου.

Link to comment
Share on other sites

Aυτά που αναφέρεις:

ΜΠΑΤΑΡΙΑ

FM

NA EINAI ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΕ BROWSING/SOCIAL ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

 

Στα καλύπτει το Note 7 Και με το παραπάνω... Έχω το 6 και επίσης σε καλύπτει, αλλά αφού έχει βγει ήδη το 7 και μπορείς να πας ως 200 αξίζει να πας εκεί... Μπαταρία τέρας και Snapdragon, ράδιο έχει, σε καθημερινή χρήση (browsing/social etc) εξαιρετικά σβέλτο...

Αφού δε σε ενδιαφέρει καθόλου η κάμερα, εγώ εκτιμώ ότι είναι καλύτερη επιλογή από το Samsung καθώς πιστεύω ότι είναι περισσότερο future proof και με αναβαθμίσεις από Xiaomi και με custom roms...

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ωραιοι ρε μαγκες. Τουμπανο το note 7 που προτεινετε και μαλλον εκει καταληγω. Για την ακριβεια ειμαι αναμεσα σε note 7 και mi8 lite το οποιο ειναι ιδιο με το 7 αλλα χωρις fm και λιγο μικροτερη μπαταρια αποτι καταλαβα. Βεβαια για καποιο λογω μου εχει κανει το κλικ το design του 8 , νομιζω ειναι ποιοτηκοτερη κατασκευη και εχει και 20ε κατω απο 7, οποτε το σκεφτομαι να θυσιασω το FM και τα 670mAh λιγοτερα της μπαταριας. (δεν ξερω μηπως υπαρχει κ τροπος να παρει Fm μεσω software). Τι λετε αξιζει καθολου ή παμε καρφι 7;

 

Τωρα οσο αφορα τα μαγαζια, παω για αγορα απο καποιον που το εχει αμεσα διαθεσιμο ετσι; Αυτο το παραδοση 1-3 μερες τι ακριβως ειναι; Το κατα παραγγελεια αποτι εχω καταλαβει το παραγγελνει ο σκρουτζης απο κινα οποτε δεν υπαρχει λογος.

Αυτη τη στιγμη παντως το ΝΟΤΕ 7 ειναι στα 205 και το MI8 LITE στα 185 αμεσα διαθεσιμα

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ωραιοι ρε μαγκες. Τουμπανο το note 7 που προτεινετε και μαλλον εκει καταληγω. Για την ακριβεια ειμαι αναμεσα σε note 7 και mi8 lite το οποιο ειναι ιδιο με το 7 αλλα χωρις fm και λιγο μικροτερη μπαταρια αποτι καταλαβα. Βεβαια για καποιο λογω μου εχει κανει το κλικ το design του 8 , νομιζω ειναι ποιοτηκοτερη κατασκευη και εχει και 20ε κατω απο 7, οποτε το σκεφτομαι να θυσιασω το FM και τα 670mAh λιγοτερα της μπαταριας. (δεν ξερω μηπως υπαρχει κ τροπος να παρει Fm μεσω software). Τι λετε αξιζει καθολου ή παμε καρφι 7;

 

Τωρα οσο αφορα τα μαγαζια, παω για αγορα απο καποιον που το εχει αμεσα διαθεσιμο ετσι; Αυτο το παραδοση 1-3 μερες τι ακριβως ειναι; Το κατα παραγγελεια αποτι εχω καταλαβει το παραγγελνει ο σκρουτζης απο κινα οποτε δεν υπαρχει λογος.

Αυτη τη στιγμη παντως το ΝΟΤΕ 7 ειναι στα 205 και το MI8 LITE στα 185 αμεσα διαθεσιμα

 

H αλήθεια είναι ότι το Mi 8 Lite είναι πανέμορφο... Εκτός της μικρότερης μπαταρίας και του ράδιο, δεν έχει και 3.5 jack (δεν ξέρω πόσο σε ενδιαφέρει) και είναι και λίγο παλιότερο (με ότι μπορεί να συνεπάγεται σε αναβαθμίσεις)... Από εκεί και πέρα τα ζυγίζεις και κρίνεις ποιο σε καλύπτει περισσότερο... Είναι καλή συσκευή και το Mi 8 Lite πάντως...

Όσον αφορά τη διαθεσιμότητα, για να είσαι απόλυτα σίγουρος, πριν την παραγγελία τηλέφωνο στο μαγαζί για επιβεβαίωση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ωραιοι ρε μαγκες. Τουμπανο το note 7 που προτεινετε και μαλλον εκει καταληγω. Για την ακριβεια ειμαι αναμεσα σε note 7 και mi8 lite το οποιο ειναι ιδιο με το 7 αλλα χωρις fm και λιγο μικροτερη μπαταρια αποτι καταλαβα. Βεβαια για καποιο λογω μου εχει κανει το κλικ το design του 8 , νομιζω ειναι ποιοτηκοτερη κατασκευη και εχει και 20ε κατω απο 7, οποτε το σκεφτομαι να θυσιασω το FM και τα 670mAh λιγοτερα της μπαταριας. (δεν ξερω μηπως υπαρχει κ τροπος να παρει Fm μεσω software). Τι λετε αξιζει καθολου ή παμε καρφι 7;

 

Τωρα οσο αφορα τα μαγαζια, παω για αγορα απο καποιον που το εχει αμεσα διαθεσιμο ετσι; Αυτο το παραδοση 1-3 μερες τι ακριβως ειναι; Το κατα παραγγελεια αποτι εχω καταλαβει το παραγγελνει ο σκρουτζης απο κινα οποτε δεν υπαρχει λογος.

Αυτη τη στιγμη παντως το ΝΟΤΕ 7 ειναι στα 205 και το MI8 LITE στα 185 αμεσα διαθεσιμα

 

Το Mi8 lite είναι ομορφότερο (κατ εμέ) και έχει πιο στιβαρή κατασκευή (μεταλλικό πλαίσιο, έναντι του πλαστικού στο Note 7, και τα δύο έχουν γυάλινη πλάτη). Η διαφορά στην μπαταρία είναι σημαντική καθώς το Mi8 lite θα σε βγάλει μάλλον μια γεμάτη μέρα ενώ το redmi 7 σίγουρα τη μία μέρα και λίγο περισσότερο. Επίσης το Mi8 lite δεν έχει θύρα ακουστικών και δεν υπάρχει τρόπος να πάρει fm.

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε το note. Δε θα το μετανιώσεις. Και μην υποτιμάς την αυτονομία. Θα το καταλάβεις στη πράξη

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά κερδίζει το mi8 lite. Η μόνη σημαντική διαφορά για μένα είναι η μπαταρία, που όντως είναι διαφορά μεταξύ των δύο κινητών.

 

Κατά τα άλλα έχω εδώ και ένα μήνα το mi8lite και είμαι ικανοποιημένος. Το είχα πάρει στα 178, τιμή με ΦΠΑ. Η μπαταρία διαρκεί πάνω από μια μέρα με μέτρια χρήση και αν αρχίσω εφαρμογές και τηλέφωνα θέλει κάθε 24 ώρες. Δεν παίζω παιχνίδια βέβαια, επομένως αυτό μπορεί να επηρεάσει αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά κερδίζει το mi8 lite. Η μόνη σημαντική διαφορά για μένα είναι η μπαταρία, που όντως είναι διαφορά μεταξύ των δύο κινητών.

 

 

 

Κατά τα άλλα έχω εδώ και ένα μήνα το mi8lite και είμαι ικανοποιημένος. Το είχα πάρει στα 178, τιμή με ΦΠΑ. Η μπαταρία διαρκεί πάνω από μια μέρα με μέτρια χρήση και αν αρχίσω εφαρμογές και τηλέφωνα θέλει κάθε 24 ώρες. Δεν παίζω παιχνίδια βέβαια, επομένως αυτό μπορεί να επηρεάσει αν σε ενδιαφέρει.

Το redmi note φαίνεται να κερδίζει και στη καμερα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...