Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείτε να μου πείτε γιατί η φωτό που βάζω σε μια επαφή μου την δείχνει θολά? Ενώ είναι κανονικά πεντάκαθαρη?..?εννοω από τις επαφές επεξεργασία ανεβάζω μια φωτό από την γκαλερί. Και όταν πηγαίνω να πάρω τηλέφωνο σε αυτήν την επαφή την συγκεκριμένη φωτό την δείχνει θεοθολα.....
Είναι θέμα dialer.

Σε εμένα με crdroid rom ο stock dialer δείχνει φώτο πεντακάθαρα και full screen αν επιθυμώ.

 

 

Παίδες καλησπέρα, έχει άλλος το προβλήμα με το κεφάλαιο γράμμα Σ? Αναφέρομαι στην 10 έκδοση.

Και ένας ακόμα ανέφερε, δεν θυμάμαι αν το έλυσε ή όχι.

Εγώ και άλλοι πάλι δεν είχαμε τέτοιο θέμα.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχει άλλος το προβλήμα με το κεφάλαιο γράμμα Σ? Αναφέρομαι στην 10 έκδοση.

 

Ρυθμίσεις- Εξατομίκευση- προκαθορισμένο θέμα δοκίμασε κάποιο άλλο. Σε μένα το αλλάζει μόνο αν έχω επιλέξει έντονες αποχρώσεις, έντονος φωτισμός και σκούρο φόντο είναι οκ το Σ

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Εξατομίκευση- προκαθορισμένο θέμα δοκίμασε κάποιο άλλο. Σε μένα το αλλάζει μόνο αν έχω επιλέξει έντονες αποχρώσεις, έντονος φωτισμός και σκούρο φόντο είναι οκ το Σ

 

Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια, έγινε!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το dark playstore, παιζει μονο σε 10αρα; γιατι με την pie, ότι wallpaper κι αν δοκιμασα, δεν αλλαζει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα dialer.

Σε εμένα με crdroid rom ο stock dialer δείχνει φώτο πεντακάθαρα και full screen αν επιθυμώ.

 

Ξέρεις πως λέγεται ή αν υπάρχει σαν APK σκετος να τον κατεβάσω να τον περάσω?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πως λέγεται ή αν υπάρχει σαν APK σκετος να τον κατεβάσω να τον περάσω?

 

Δεν γνωρίζω όνομα διότι είναι μέρος του lineage OS και δεν αναφέρει κάποια συγκεκριμένη έκδοση του dailer.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω όνομα διότι είναι μέρος του lineage OS και δεν αναφέρει κάποια συγκεκριμένη έκδοση του dailer.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ευχαριστώ.. έβαλα Google dialer και είναι κομπλέ. Παντακαθαρες

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω όνομα διότι είναι μέρος του lineage OS και δεν αναφέρει κάποια συγκεκριμένη έκδοση του dailer.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Λογικά θα μπορείς όμως να βρεις το apk του μέσω root explorer ας πούμε.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα μπορείς όμως να βρεις το apk του μέσω root explorer ας πούμε.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το κοιτάξω αργότερα διότι έβαλα άλλη rom τώρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω αργότερα διότι έβαλα άλλη rom τώρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Χαχα! Του άλλαξες τα φώτα :D

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Του άλλαξες τα φώτα :D

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το μεσημέρι θα μπορούσα αλλά εδώ και 1 ώρα έβαλα άλλη rom και είναι βαβουρα να γυρίσω από 10 σε 9 rom,αλλά θα το κοιτάξω έως αύριο που θα ξαναγυρισω στη προηγούμενη βασική μου rom διοτι δεν βλέπω μένω πολυ στη νέα :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μία ρητορική ερώτηση..

Με βάση τα specs και επειδή πιστεύω ότι πολλοί εδώ μέσα έχουν μια συμπάθεια στα pixels θα δεινατε το op7pro για το pixel 4xl;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μία ρητορική ερώτηση..

 

Με βάση τα specs και επειδή πιστεύω ότι πολλοί εδώ μέσα έχουν μια συμπάθεια στα pixels θα δεινατε το op7pro για το pixel 4xl;;

Προσωπικά ναι. Εάν μάλιστα επιβεβαιωθούν οι φήμες για 90Hz οθόνη, 6GB ram, οι κάμερες που πιθανότατα θα κάνουν παπάδες.

 

Το μόνο που θα με κράταγε, ο σχεδιασμός του, μιας και θα έχει ψιλομεγαλο επάνω bezel λόγω των αισθητήρων που θα ενσωματωθούν και η κάμερα τύπου κεραμικής κουζίνας. Βέβαια όλα είναι θέμα συνήθειας εδώ που φτάσαμε.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε γιατί η φωτό που βάζω σε μια επαφή μου την δείχνει θολά? Ενώ είναι κανονικά πεντάκαθαρη?..?εννοω από τις επαφές επεξεργασία ανεβάζω μια φωτό από την γκαλερί. Και όταν πηγαίνω να πάρω τηλέφωνο σε αυτήν την επαφή την συγκεκριμένη φωτό την δείχνει θεοθολα.....

Αυτό με τον dialer και τις θολές φωτό τώρα στην 10 το εμφάνισε. Ελπίζω να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με adb commands για βελτίωση της μπαταρίας!?? Με έχει πιάσει πάλι το ψυχαναγκαστικο μου, κ θέλω να τη βελτιώσω. Δε ξέρω είδα κάτι παιδιά με 7-8-9 ώρες sot κ απορώ πως βγαίνουν. Δε νομίζω να έχω τέτοια απόδοση, παρά μόνο αν βάλω να παίζει Netflix ξέρω γω. Σήμερα κάνω ένα νορμάλ τεστ με καλό WiFi αλλά και λίγο data, μιας κ βγήκα έξω! Προς το παρών είμαι 84% με 55 μετά sot.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω κάνει τη διαδικασία για volte vowifi και έχουν εμφανιστεί οι διακόπτες στις ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω να λειτουργεί. Είμαι με Android 10. Θέλει κάποια άλλη ρύθμιση;; Έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία στον αριθμό μου με μήνυμα στο 1333, Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με adb commands για βελτίωση της μπαταρίας!?? Με έχει πιάσει πάλι το ψυχαναγκαστικο μου, κ θέλω να τη βελτιώσω. Δε ξέρω είδα κάτι παιδιά με 7-8-9 ώρες sot κ απορώ πως βγαίνουν. Δε νομίζω να έχω τέτοια απόδοση, παρά μόνο αν βάλω να παίζει Netflix ξέρω γω. Σήμερα κάνω ένα νορμάλ τεστ με καλό WiFi αλλά και λίγο data, μιας κ βγήκα έξω! Προς το παρών είμαι 84% με 55 μετά sot.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με adb απλά μπορείς αφαιρέσεις εφαρμογές που δεν σε αφήνει το σύστημα stock.

Ότι δεν σου χρειάζεται, δεν κάνεις χρήση αφαίρεσε το.

 

Επίσης τα κλασσικά σε κάθε Android κόψε πρόσβαση σε χρήση location η background data εφαρμογών που δεν χρειάζεται.

 

Βάλε off Wi-Fi /BT always scanning.

 

Επίσης πρόσθεσε battery saver mode στα location που κάνει χρήση μόνο WiFi /data και όχι GPS, θες μια εφαρμογή για αυτό που λέγεται tile και θέλει δικαιώματα μέσω adb αν δεν είσαι root.

 

Τώρα τα έχουμε ξαναπεί και άλλες φορές 7-8-9 ώρες πιάνεις μόνο με WiFi με άριστο σήμα χωρίς διακυμάνσεις και φυσικά με χαμηλή προς μέτρια φωτεινότητα η κάποια ειδική χρήση πχ video που τρώει ελάχιστα μπαταρία και μπορείς βλέπεις με τις ώρες.

 

 

Ευχαριστώ.. έβαλα Google dialer και είναι κομπλέ. Παντακαθαρες

Εδώ τα ανέβασα τα apk μιας και ξαναγύρισα στη βασική rom όπου τα έκανα εξαγωγή.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AnmP36NfLfQURqw&id=F16C8E750C9875A7%2123236&cid=F16C8E750C9875A7

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω κάνει τη διαδικασία για volte vowifi και έχουν εμφανιστεί οι διακόπτες στις ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω να λειτουργεί. Είμαι με Android 10. Θέλει κάποια άλλη ρύθμιση;; Έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία στον αριθμό μου με μήνυμα στο 1333, Cosmote.

 

Αυτή τη διαδικασία?

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/force-enable-volte-vowifi-t3934227

Link to comment
Share on other sites

Με adb απλά μπορείς αφαιρέσεις εφαρμογές που δεν σε αφήνει το σύστημα stock.

Ότι δεν σου χρειάζεται, δεν κάνεις χρήση αφαίρεσε το.

 

Επίσης τα κλασσικά σε κάθε Android κόψε πρόσβαση σε χρήση location η background data εφαρμογών που δεν χρειάζεται.

 

Βάλε off Wi-Fi /BT always scanning.

 

Επίσης πρόσθεσε battery saver mode στα location που κάνει χρήση μόνο WiFi /data και όχι GPS, θες μια εφαρμογή για αυτό που λέγεται tile και θέλει δικαιώματα μέσω adb αν δεν είσαι root.

 

Τώρα τα έχουμε ξαναπεί και άλλες φορές 7-8-9 ώρες πιάνεις μόνο με WiFi με άριστο σήμα χωρίς διακυμάνσεις και φυσικά με χαμηλή προς μέτρια φωτεινότητα η κάποια ειδική χρήση πχ video που τρώει ελάχιστα μπαταρία και μπορείς βλέπεις με τις ώρες.

 

 

 

Εδώ τα ανέβασα τα apk μιας και ξαναγύρισα στη βασική rom όπου τα έκανα εξαγωγή.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AnmP36NfLfQURqw&id=F16C8E750C9875A7%2123236&cid=F16C8E750C9875A7

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

ετσι ακριβως ειναι ! δοκιμασα μια ωρα nefltix και απο 73% πηγε στο 69% ! οποτε με τετοια χρηση κανεις ανετα 8-10 ωρες ! τωρα με την σοσιαλ χρηση που το κανω εγω , και κυριως με data στη δουλεια , περιμενω να ειμαι 4-5 ωρες!

παντως σε θεμα drain ειναι κορυφη ! το τσεκαρε με cpu spy reloaded και η συσκευει δε ξυπναει ποτε ! σουπερ !

Link to comment
Share on other sites

Αα θέλει και pc?

Οκ θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. Θενξ

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε απλά μετά από reboot θέλει πάλι σύνδεση με pc.

Θενξ ενιγουεη

 

Μια φορά κάνεις την διαδικασία, μετά δεν χρειάζεται ξανά. Μια το έκανα εγώ και συνεχίζει να λειτουργεί μετά από πολλά reboot

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά κάνεις την διαδικασία, μετά δεν χρειάζεται ξανά. Μια το έκανα εγώ και συνεχίζει να λειτουργεί μετά από πολλά reboot
Σε Android 10;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...