Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαντώντας ο ίδιος στην ερώτηση μου, να επιβεβαιώσω ότι VoWifi VoLTE ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ με την 10αρα κανονικά
με ποιον τροπο λειτουργούν φιλε? απλα logkit?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας roboto στο setup που πάντα αυτό επιλέγω δεν έχω τέτοιο θέμα.

Άλλαξε το,γύρνα σε αγγλικά και ξαναβαλε ελληνικά λογικά πρέπει να στρώσει.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Μπα δεν γίνεται τίποτα παραμένει το C. Το περίεργο είναι ότι έγινε όταν πήγα να βάλω το dark theme. Στην αρχική εγκατάσταση δεν πείραξα την γραμματοσειρά.

Link to comment
Share on other sites

*#801# με engineer mode το full port ανοίγει αλλα όταν βαζω στο on το serial κρασαρει. Επίσης με το *#800# δε βρίσκω πουθενά ρυθμίσεις για volte. Είμαι σε cosmote και στις ρυθμίσεις της sim υπάρχουν κανονικά volte και wifi calling επιλογές τις οποίες έχω ενεργοποιημένες. Στο status bar έχω ενδειξη volte. Υπάρχει περίπτωση να λειτουργεί ήδη χωρίς όλη αυτή τη διαδικασία; Πως θα καταλάβω αν λειτουργούν; Είμαι στη Q beta 2.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στη κοσμοτε δουλεύει και το wifi call και το volte

Στη vodafone με το πρόγραμμα τους wifi calling δεν μπορεί να ανοίξει καν το πρόγραμμα.μαλλον ασυμβατότητα με την android 10

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*#801# με engineer mode το full port ανοίγει αλλα όταν βαζω στο on το serial κρασαρει. Επίσης με το *#800# δε βρίσκω πουθενά ρυθμίσεις για volte. Είμαι σε cosmote και στις ρυθμίσεις της sim υπάρχουν κανονικά volte και wifi calling επιλογές τις οποίες έχω ενεργοποιημένες. Στο status bar έχω ενδειξη volte. Υπάρχει περίπτωση να λειτουργεί ήδη χωρίς όλη αυτή τη διαδικασία; Πως θα καταλάβω αν λειτουργούν; Είμαι στη Q beta 2.

 

Άσε το serial κρασαρει δεν χρειάζεται.

Μόνο με το full port στο on κάνει δουλειά .

Απλά όταν στο pdc κάνεις τα βήματα με το Telefonica uk ,κάνε ένα restart το κινητό και περνα πάλι ξανά τις ρυθμίσεις στο Telefonica γιατί δεν τις παίρνει με την πρώτη .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

TI ΠΑΤΑς ΑΚΡΙΒΩς..? πες μου αν θες ακριβως μηπως κανω κατι λαθος..!

 

 

Δώσε μου το mail σου να σου στείλω τα σωστά προγράμματα για να ανοιξουν οι διακόπτες για το wifi και ,volte. Αυτό που κάνεις λάθος είναι το logkit βάζεις για android 9 , και όχι για 10.

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

με ποιον τροπο λειτουργούν φιλε? απλα logkit?

Ναι, δεν χρησιμοποίησα τίποτα περίεργο, όπως τα γράφει το post στο xda

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν σου εμφανίζει τις επιλογες για VoLTE &VoWIFI στο logkit τότε μπες και κατέβασαε το αρχείο που έχει το post #23 απο εδώ https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/volte-oneplus-phones-t3931727/page3?nocache=1 και μολις ξαναμπεις με *#800# θα στα έχει
Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 2 τα φλασαρεις.

Αφού είσαι ήδη στην 9 με twrp και Magisk να δουλεύουν κανονικά κάνεις boot σε twrp και κάνεις wipe data,cache,dalvik.

Και φλασαρεις στο καπάκι την 10,twrp,reboot twrp

Ξανά φλασαρεις 10+twrp,reboot twrp

Φλασαρεις την 19.4(19401) η 19.5(19402) και τότε reboot system.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός γιατί δεν το έχω ξανακάνει, να τα εξηγεί λεπτομερώς;

Ευχαριστώ.

Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός γιατί δεν το έχω ξανακάνει, να τα εξηγεί λεπτομερώς;

 

Ευχαριστώ.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/how-to/guide-bootloader-unlock-twrp-install-t3940368

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/how-to/android-q-4th-developer-preview-t3953997

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος υπάρχει δοκιμασμένη gcam που να λειτουργεί πλήρως

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος υπάρχει δοκιμασμένη gcam που να λειτουργεί πλήρως

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικος, αυτή δοκιμάζω απο χτες και παίζει κανονικά..Και xml !aa30b22caf27e0a38f7b1e2db0555da5.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος υπάρχει δοκιμασμένη gcam που να λειτουργεί πλήρως

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοδούλευτο φίλε μου.

Εδώ είσαι.

Ριξε μια ματιά.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/oneplus-7-pro/

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

κανω update στο android 10

και πλεον οταν ερχονται μνματα στο messenger δεν αναβει το abient display.....

τι παιδικες ασθενειες ειναι αυτες μωρε?

Link to comment
Share on other sites

κανω update στο android 10

 

και πλεον οταν ερχονται μνματα στο messenger δεν αναβει το abient display.....

 

τι παιδικες ασθενειες ειναι αυτες μωρε?

ηρεμία κ οχι άγχος θα φτιαχτεί.... γνωστό πρόβλημα κ θα φτιαχτεί

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

κανω update στο android 10

και πλεον οταν ερχονται μνματα στο messenger δεν αναβει το abient display.....

τι παιδικες ασθενειες ειναι αυτες μωρε?

 

Πολλα bugs γενικα που με κανει να αναρωτιεμαι αν ειναι οντως η τελικη.

Σαν ΟΤΑ δεν βγηκε ακομα και στο επισημο σαιτ δεν υπαρχει να την κατεβασουμε.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Η βιασύνη να βγεί η stable 10άρα έγινε γιατί βιάστηκαν να παρουσιάσουν τις Τ εκδόσεις που θα έχουν την 10άρα out of the box.

Ουσιαστικά η stable είναι η beta 2.

Link to comment
Share on other sites

Η βιασύνη να βγεί η stable 10άρα έγινε γιατί βιάστηκαν να παρουσιάσουν τις Τ εκδόσεις που θα έχουν την 10άρα out of the box.

Ουσιαστικά η stable είναι η beta 2.

Χαλι μαύρο! Ένα σορό bugs! Και μετά από καθαρή εγκατάσταση... Άσπρη μπάρα κάτω από το πληκτρολόγιο! Ειδοποιήσεις σε messenger και κάποιες φορές σε Viber δεν έρχονται! Το animation όταν πατάς να ανοιξειςια ειδοποίηση από το notification tray έχει χαθεί τελείως! Το animation του clear all notification εξαφανίζεται απότομα και όχι όπως θα έπρεπε! Το gesture για να μπεις στα recents apps δουλεύει μια στο τόσο, χρειάζεται μεγάλη παύση στο swipe up and hold!

Σκέτη απογοήτευση! Ας την βγάζανε 2 βδομάδες μετά!

Link to comment
Share on other sites

Χαλι μαύρο! Ένα σορό bugs! Και μετά από καθαρή εγκατάσταση... Άσπρη μπάρα κάτω από το πληκτρολόγιο! Ειδοποιήσεις σε messenger και κάποιες φορές σε Viber δεν έρχονται! Το animation όταν πατάς να ανοιξειςια ειδοποίηση από το notification tray έχει χαθεί τελείως! Το animation του clear all notification εξαφανίζεται απότομα και όχι όπως θα έπρεπε! Το gesture για να μπεις στα recents apps δουλεύει μια στο τόσο, χρειάζεται μεγάλη παύση στο swipe up and hold!

 

Σκέτη απογοήτευση! Ας την βγάζανε 2 βδομάδες μετά!

Μπορούμε να έχουμε ηρεμία πάντα υπάρχουν μικροπροβληματα σε νέα κώδικα..

Θα φτιαχτούν ολα

Το άγχος δεν κάνει καλό αντιθέτως γίνεσαι χάλια.... για ανούσια πράγματα καταστρεφεις την υγεία σου

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Την έκανα και εγω. Είναι πολύ πιο σταθερή από την beta 2. Όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά, δεν έχω την μπάρα κάτω από το πληκτρολόγιο. Το μόνο ενοχλητικό είναι το c αντί του Σ. Από gestures δεν ξέρω γιατί δεν έχω κανένα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ήμουν και εγώ λίγο υπερβολικος! Δεν τρελαίνομαι! Απλά είναι κρίμα να βγάζουν μια έκδοση με τοσα bugs μόνο και μόνο για να λένε ότι την έβγαλαν γρήγορα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά στην επίσημη stock 10αρα μετά από καθαρή εγκατάσταση δε μου εμφανίζει πλέον το εικονίδιο σε status bar όταν μια εφαρμογή κατεβαίνει ούτε όταν έγινε update. Το βλέπω μόνο όταν σύρω τη status bar προς τα κάτω που είναι όλα τα notification. Όλα τα άλλα εικονίδια ειδοποιήσεων τα βλέπω κανονικά χωρίς να έχω κλείσει καμία ειδοποίηση. Έχει κανενας άλλος αυτό το πρόβλημα,καποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά στην επίσημη stock 10αρα μετά από καθαρή εγκατάσταση δε μου εμφανίζει πλέον το εικονίδιο σε status bar όταν μια εφαρμογή κατεβαίνει ούτε όταν έγινε update. Το βλέπω μόνο όταν σύρω τη status bar προς τα κάτω που είναι όλα τα notification. Όλα τα άλλα εικονίδια ειδοποιήσεων τα βλέπω κανονικά χωρίς να έχω κλείσει καμία ειδοποίηση. Έχει κανενας άλλος αυτό το πρόβλημα,καποια λύση;

 

Και σε εμένα έτσι είναι! Δεν νομίζω ότι είναι κάποιο bug αυτό! Έτσι είναι μάλλον στην 10αρα!

Link to comment
Share on other sites

Τα gesture navigation (oxygen) ούτε εγώ τα βρήκα στο ίδιο επίπεδο με Pie(βασικά ίδια είναι με beta 1/2 χωρίς καμία βελτίωση στην stable)

Το μεγαλύτερο πρόβλημα ή εναλλαγή μεταξύ 2 app back and forward.

Όπως το σπαστικό σε μενού ρυθμίσεων να σου βγάζει συνεχώς όταν έχεις τα mobile data κλειστά.

 

Τραγικό τέτοιο bug να υφίσταται.

 

Ουτε λίγες ώρες βασικά άντεξα με 10 πίσω σε Pie και σε κάνα δίμηνο βλέπουμε να βγουν 2-3 update ακόμα μπας και λυθούν αυτά τα πράγματα όπως και εφαρμογές να αναβαθμίστουν που είναι βασικό θέμα με 10 τώρα στην αρχή.

 

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έτσι είναι! Δεν νομίζω ότι είναι κάποιο bug αυτό! Έτσι είναι μάλλον στην 10αρα!

 

Μόνο εμένα ενοχλεί αυτό δηλαδή?δε το έχω δει πουθενά να αναφέρεται. Στο Pixel XL πάντως της γυναίκας μου αναβαθμισμένο επίσης στην επισημη 10αρα δεν είναι έτσι. Όλα φαίνονται κανονικά όπως πριν. Ότι να ναι ρε γμτ. Anyway ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με 10αρα πλεον, χθες βραδυ στην ambient display aod λιγο πανω απο το εικονιδιο για το δαχτυλικο , μοου εμφανιζε πληροφοριες για το καιρο. Σημερα πρωι ειχε εξαφανιστει , που θα βρω αυτη τη ρυθμιση ; πως γινεται ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...