Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο silent o slider δε σου εμφανίζει κεφαλακια μεσαντζερ η έχω κάνει εγώ καμία μπαρουτια;

 

Είμαι στα νοτιφικετια στα σετινγκς αλλά όλα (πλην στορις) τικαρισμενα τα βλέπω.

 

Αυτό το χάλι με το πίσω ανδρών έχεις gestures είναι θέμα με την κωλοedge ρε ****το. Δε πιάνει να βγεί η μπάρα και θέλω οπωσδήποτε το ντάμπλ ταπ να υπάρχει. Είναι ερωτικά τα gestures αλλά πατάω δύο φορές κεντρικάκαι η οθονουλα πάντα κλείνει. Πφφ.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο silent o slider δε σου εμφανίζει κεφαλακια μεσαντζερ η έχω κάνει εγώ καμία μπαρουτια;

 

Είμαι στα νοτιφικετια στα σετινγκς αλλά όλα (πλην στορις) τικαρισμενα τα βλέπω.

 

Αυτό το χάλι με το πίσω ανδρών έχεις gestures είναι θέμα με την κωλοedge ρε ****το. Δε πιάνει να βγεί η μπάρα και θέλω οπωσδήποτε το ντάμπλ ταπ να υπάρχει. Είναι ερωτικά τα gestures αλλά πατάω δύο φορές κεντρικάκαι η οθονουλα πάντα κλείνει. Πφφ.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

επιτηδες γραφεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενα πράγμα είδα και απορώ που δεν το έχετε αναφέρει..

Στα gestures υπήρχε ενα μικρό lag στις εναλλαγές εφαρμογών και στη κίνηση για home screen..

Αυτό δεν υπάρχει καθόλου πλέον, όλη μέρα δεν το έκανε ούτε μια φορά ενώ πρίν γινόταν συχνά!

Link to comment
Share on other sites

επιτηδες γραφεις ετσι?
Γράφω έτσι γιατί έχω ένα θέμα με το κινητό αλλά αν σε βοηθήσει γενικά να ξαναγράψω το κείμενο με αγγλικούς χαρακτήρες ώστε να πάρω απάντηση κανένα θέμα μαν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Πως θα μου εμφανισει εμενα την 9.5.11;
Κατέβασε το oxygen updater από το google play και θα στο εμφανίσει .

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το oxygen updater από το google play και θα στο εμφανίσει .

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις το έκανα αυτό που λες αλλά εννοούσα μήπως γίνεται με ρύθμιση απ το μενού π.χ. αλλάζοντας χώρα όπως τα xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα αυτό που λες αλλά εννοούσα μήπως γίνεται με ρύθμιση απ το μενού π.χ. αλλάζοντας χώρα όπως τα xiaomi.
Ο άλλος τρόπος είναι κατεβάζεις μια εφαρμογή vpn π.χ. vpn turbo εκεί διαλέγεις κάποια άλλη χώρα και σου εμφανίζει μετά στις ρυθμίσεις για να κατεβάσεις το update.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενα πράγμα είδα και απορώ που δεν το έχετε αναφέρει..

Στα gestures υπήρχε ενα μικρό lag στις εναλλαγές εφαρμογών και στη κίνηση για home screen..

Αυτό δεν υπάρχει καθόλου πλέον, όλη μέρα δεν το έκανε ούτε μια φορά ενώ πρίν γινόταν συχνά!

 

Ισχύει αυτό. Τώρα πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παραέγινε ευαίσθητο το touch στη τελευταία αναβάθμιση. Το ακουμπάς και φεύγει σαν τρελό. Συνήθεια θέλει σίγουρα αλλά το προτιμούσα όπως ήταν πριν. Είχα καλύτερο έλεγχο στο scrolling

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει τρόπος να μπλοκαρω τις διαφημισεις στο προγραμμα του youtube? δηλαδη να μην σταματαει το βιντεο για να πεζει αυτα τα 10 δευτερολεπτα που κρατανε οι διαφημισεις και ειναι ακρως σπαστικο
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει τρόπος να μπλοκαρω τις διαφημισεις στο προγραμμα του youtube? δηλαδη να μην σταματαει το βιντεο για να πεζει αυτα τα 10 δευτερολεπτα που κρατανε οι διαφημισεις και ειναι ακρως σπαστικο
Ψαξε YouTube Vanced....

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Βρήκα την ψυχική μου ηρεμία...

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Επειδή δεν θυμάμαι την διαδικασία. Πρέπει πρώτα να αφαιρεθεί η κανονική YouTube εφαρμογή πρωτού βάλουμε το vanced; Τουλάχιστον για εμένα που είναι root. Γιατί θυμάμαι παλαιότερα στο OP5 αυτό είχα κάνει αλλά το YouTube ζητούσε ενημέρωση μεσα από το playstore και εάν την έκανα, αντικαθιστούσε νομίζω το vanced.

 

Επίσης η λειτουργία picture in picture στο YouTube, λειτουργεί ακόμη; Γιατί ενώ το έχω επιλεγμένο, δεν καταφέρνω να το κάνω. Είτε με την εφαρμογή, είτε μέσω του Chrome, όπως παλιά με την Oreo.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα βάζεις vanced και μετά αφαίρεση stock YouTube με πχ titanium

Κανονικά λειτουργεί pictures in pictures

 

Αν εξακολουθεί να σου βγάζει σε play store ότι έχεις διαθέσιμη ενημέρωση απλά μην την κάνεις.

 

Εγώ πχ επειδή σε Oxygen βάζω xXx no limits η εγκατάσταση vanced γίνεται ταυτόχρονα με αφαίρεση stock YouTube app και έτσι δεν μου βγάζει σε play store ειδοποίηση για νέα ενημέρωση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα βάζεις vanced και μετά αφαίρεση stock YouTube με πχ titanium

Κανονικά λειτουργεί pictures in pictures

 

Αν εξακολουθεί να σου βγάζει σε play store ότι έχεις διαθέσιμη ενημέρωση απλά μην την κάνεις.

 

Εγώ πχ επειδή σε Oxygen βάζω xXx no limits η εγκατάσταση vanced γίνεται ταυτόχρονα με stock YouTube app και έτσι δεν μου βγάζει σε play store ειδοποίηση για νέα ενημέρωση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Πως δουλεύει το picture in picture;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως δουλεύει το picture in picture;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Πχ πες ότι εκεί που παρακολουθώ video λαμβάνω μήνυμα σε whatsapp το ανοίξω το δεύτερο και το YouTube video συνεχίζει παίζει σε ένα μικρό πλαίσιο στην άκρη.

 

Η πες ότι θέλω να πάω home screen πάλι αυτόματα συνεχίζει παίζει μικρογραφία σε ένα μέρος της οθόνης που μπορώ μάλιστα αλλάξω θέση του

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πχ πες ότι εκεί που παρακολουθώ video λαμβάνω μήνυμα σε whatsapp το ανοίξω το δεύτερο και το YouTube video συνεχίζει παίζει σε ένα μικρό πλαίσιο στην άκρη.

 

Η πες ότι θέλω να πάω home screen πάλι αυτόματα συνεχίζει παίζει μικρογραφία σε ένα μέρος της οθόνης που μπορώ μάλιστα αλλάξω θέση του

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ναι αλλά εγώ που χρησιμοποιώ gestures και δεν έχω τα εικονικά πλήκτρα στην οθόνη, ο μόνος τρόπος να γυρίσω στην αρχική οθόνη, είναι με swipe up από το κάτω κάτω μέρος της. Το βίντεο ναι μεν παίζει στο παρασκήνιο, αλλά τι παραθυράκι για το βάλω όπου θέλω εγώ δεν εμφανίζεται πουθενά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ που χρησιμοποιώ gestures και δεν έχω τα εικονικά πλήκτρα στην οθόνη, ο μόνος τρόπος να γυρίσω στην αρχική οθόνη, είναι με swipe up από το κάτω κάτω μέρος της. Το βίντεο ναι μεν παίζει στο παρασκήνιο, αλλά τι παραθυράκι για το βάλω όπου θέλω εγώ δεν εμφανίζεται πουθενά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Περίεργο που δεν εμφανίζεται.

Μαλιστα σαν προεπιλογή είναι ενεργοποιημενο κατά την εγκατάσταση.

Μήπως το είχες ξετικαρει κάποια στιγμή και το άφησες έτσι.

 

Για δες τις ρυθμίσεις του vanced,δεν γίνεται να μην σου παίζει και να το βλέπεις.

Με καμία συσκευή δεν είχα τέτοιο θέμα και χρόνια το βάζω το vanced.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμάμαι την διαδικασία. Πρέπει πρώτα να αφαιρεθεί η κανονική YouTube εφαρμογή πρωτού βάλουμε το vanced; Τουλάχιστον για εμένα που είναι root. Γιατί θυμάμαι παλαιότερα στο OP5 αυτό είχα κάνει αλλά το YouTube ζητούσε ενημέρωση μεσα από το playstore και εάν την έκανα, αντικαθιστούσε νομίζω το vanced.

 

Επίσης η λειτουργία picture in picture στο YouTube, λειτουργεί ακόμη; Γιατί ενώ το έχω επιλεγμένο, δεν καταφέρνω να το κάνω. Είτε με την εφαρμογή, είτε μέσω του Chrome, όπως παλιά με την Oreo.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειάζεται να αφαιρέσεις την κανονική, μπορούν να συνυπάρχουν. Μέσα από το store γίνεται update η κανονική έκδοση, το vanced δεν επηρεάζεται κάπου. Άλλο όνομα έχει και επίσης άλλο εικονίδιο

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που δεν εμφανίζεται.

Μαλιστα σαν προεπιλογή είναι ενεργοποιημενο κατά την εγκατάσταση.

Μήπως το είχες ξετικαρει κάποια στιγμή και το άφησες έτσι.

 

Για δες τις ρυθμίσεις του vanced,δεν γίνεται να μην σου παίζει και να το βλέπεις.

Με καμία συσκευή δεν είχα τέτοιο θέμα και χρόνια το βάζω το vanced.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Μιλάω για την stock εφαρμογή του YouTube όσο αναφορά το pip. Θυμάμαι μάλιστα ότι γίνονταν καλύτερα μέσω του Chrome, σε λειτουργία για υπολογιστή να έχεις pip στο youtube. Το vanced δεν το έχω περάσει ακόμη.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την stock εφαρμογή του YouTube όσο αναφορά το pip. Θυμάμαι μάλιστα ότι γίνονταν καλύτερα μέσω του Chrome, σε λειτουργία για υπολογιστή να έχεις pip στο youtube. Το vanced δεν το έχω περάσει ακόμη.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Stock YouTube έχω ξεχάσει πως είναι :lol:

Βάλε vanced και τέλος ρίξε μαύρη πέτρα σε σκουπιδο stock YouTube app :p

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την stock εφαρμογή του YouTube όσο αναφορά το pip. Θυμάμαι μάλιστα ότι γίνονταν καλύτερα μέσω του Chrome, σε λειτουργία για υπολογιστή να έχεις pip στο youtube. Το vanced δεν το έχω περάσει ακόμη.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε στοκ you tube, όσον αφορά μουσικά videos , to picture in picture είναι διαθέσιμο ως feature επί πληρωμή μόνο. Χρειάζεσαι συνδρομή σε YouTube premium για να το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...