Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδατε καμία διαφορά? Ίδιο changelog με την 9.5.9... Το γίνεται ρε παιδιά? Χαχα

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και ιδιο70e9c156ed621fb5b47cd0ce5a927754.jpg

Απ' όσο διαβάζω στο community, υπήρχαν bugs στην 9.5.9 και μάλλον γι αυτό βγαίνει η 9.5.10.

Οπότε ήταν limited η κυκλοφορία της 9.5.9 και θα έβγαζαν fix.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ίδιο. Μήπως έχει τπτ fixes για τις επανεκκίνησεις 2f0526623763892682cf2c0295c03603.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οι νεοι με την 9.5.8 θα παμε στην 9.5.10 απευθειας? Επειδη δεν πηραμε ποτε την 9.5.9

Πως δινονται τα updates υπο φυσιολογικες συνθηκες?

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οι νεοι με την 9.5.8 θα παμε στην 9.5.10 απευθειας? Επειδη δεν πηραμε ποτε την 9.5.9

Πως δινονται τα updates υπο φυσιολογικες συνθηκες?

Πιθανότατα ναι. Αν περιμένεις, μπορεί να σου έρθει αύριο το ota, μπορεί και την επόμενη βδομάδα μάξιμουμ.

 

Στο oxygen updater, το οποίο παρεμπιπτόντως εάν δεν το αναλάβει άλλος, τον Νοέμβριο μας τελειώνει, έχει κυκλοφορήσει νομίζω η τελευταία 9.5.10. Αλλιώς με VPN Γερμανίας το βρίσκεις επίσης άμεσα.

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το touch sensitivity είναι ακόμη καλύτερο και γενικά πιο γρήγορο το κινητό

Απίστευτο!!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα προερχομενος απο το 6.

Εχει καποιος εγκαταστησει kodi με Ελληνικο build; Ξεκιναει με μαυρη αθονη και μενει εκει.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Έχω το απλό 7 αλλά εκείνο το τόπικ δεν το βλέπει κανείς, μάλλον είμαι ο μόνος που το έχω :lol:

 

Δύο ερωτήσεις:

 

1. Στο μενού της μπαταρίας μου εμφανίζει ότι η εφαρμογή Επαφές παρουσιάζει υψηλά επίπεδα χρήσης μπαταρίας στο παρασκήνιο και μου προτείνει περιορισμό. Τι κάνω; και πού επηρεάζει;

2. Το βράδυ το έβαλα σε λειτουργία πτήσης και έχασα 7% μπαταρία. Δεν είναι υπερβολικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Έχω το απλό 7 αλλά εκείνο το τόπικ δεν το βλέπει κανείς, μάλλον είμαι ο μόνος που το έχω :lol:

 

Δύο ερωτήσεις:

 

1. Στο μενού της μπαταρίας μου εμφανίζει ότι η εφαρμογή Επαφές παρουσιάζει υψηλά επίπεδα χρήσης μπαταρίας στο παρασκήνιο και μου προτείνει περιορισμό. Τι κάνω; και πού επηρεάζει;

2. Το βράδυ το έβαλα σε λειτουργία πτήσης και έχασα 7% μπαταρία. Δεν είναι υπερβολικό;

 

1.Περιορισε την απο τις ρυθμίσεις - > εφαρμογες και ειδοποιησεις. Δεν επιρεαζει καπου. Κλεισε της και τα δεδομενα στο παρασκηνιο.

2.Κανε το ίδιο με οσες εφαρμογες δεν χρειαζεται να τρεχουν παρασκηνιο και να χρησιμοποιουν δεδομενα. Οχι απλα απο το μενου βελτιστοποιημενων εφαρμογων αλλα μια προς μια. Εφαρμογες τυπου messenger,viber κλπ δεν τις πειραζεις εφοσον θες να ερχονται ολα σωστα απο ειδοποιησεις. Καντο ομως και στις απενεργοποιημενες.

3. Τσεκαρε τις ρυθμισεις βελτιστοποιησης μπαταριας (απο τις 3 τελιτσες πανω δεξια)-> προηγμενη βελτιστοποιηση. Τουλαχιστον την τυπικη τσεκαρε αν δεν θες την βαθια βελτιστοποιηση.

 

Χθες τα εκανα σε καθε εφαρμογη. Ανοιχτο wifi και σχεδον ανυπαρκτο σημα Q και εχασα 2% σε 7 ωρες στον υπνο (pro με εκδοση 9.5.8.).

 

Σε οσες σου βγαζει μηνυμα οτι ισως δεν θα λειτουργουν σωστα, μην τις πειραζεις.

 

Εννοειται και clear cache σε ολες και ενεργοποιηση Προσαρμοστικης μπαταριας.

 

Αν θες τσεκαρε και τις αδειες των εφαρμογων.Καποιες ακυρες εφαρμογες μερικες φορανε ζητανε τοποθεσια με αποτελεσμα να ξυπνανε οπως τους βαρεσει.Οτι θεωρεις πως δεν εχει σχεση μπορεις να δοκιμασεις να το αφαιρεσεις.

 

Και τελος, restart

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία κανένα καλό δωρεάν vpn για να περναμε τα updates ???
Turbo vpn έχω εγώ.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το turbo vpn ζητάει συνδρομή vip για να επιλέξεις χώρα
Έχει δύο καρτέλες με χώρες. Μια καρτέλα με VIP και μια με free. Στην αρχή ότι σου ζητάει η εφαρμογή, το προσπερνας.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει διορθωθεί το double tap. Ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. Γενικά φαίνεται πολύ καλή ενημέρωση. Μπράβο τους

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε η ενημετωση τελεια ρε παιδιά είναι ιδέα μου ή η οθόνη εκεί που.καμπυλωνει μπλεδιζει λίγο;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε η ενημετωση τελεια ρε παιδιά είναι ιδέα μου ή η οθόνη εκεί που.καμπυλωνει μπλεδιζει λίγο;

 

Εκεί που καμπυλώνει όχι δεν μπλεδιζει. Ιδέα σου είναι.ισως το βλέπεις έτσι αν έχεις ζελατίνα πάνω.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που καμπυλώνει όχι δεν μπλεδιζει. Ιδέα σου είναι.ισως το βλέπεις έτσι αν έχεις ζελατίνα πάνω.!

Ναι έχει την εργοστασιακή ζελατίνα σήμερα το πηρα. Θέλω να βάλω whitestone αλλά φοβαμαι....

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει την εργοστασιακή ζελατίνα σήμερα το πηρα. Θέλω να βάλω whitestone αλλά φοβαμαι....

 

Καλορίζικο λοιπόν. Βάλε ρε μην φοβάσαι.! Με προσοχή.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει διορθωθεί το double tap. Ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. Γενικά φαίνεται πολύ καλή ενημέρωση. Μπράβο τους

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Μπα καμία διόρθωση.

Μάλιστα έγινε και πιο ευαίσθητο όταν δουλεύει σε σημείο όταν το πιάνω και το κρατώ με τα δάχτυλα ξυπνάει.

 

Πάλι όμως παρατηρώ αν αφήσεις το κινητό λίγη ώρα σε αδράνεια δεν ξυπνάει με την μια σήμερα μάλιστα σε μια προσπάθεια μου ούτε με δεύτερη ούτε με τριτη αλλά αναγκαστικα πατήσω power button.

 

Τραγική η oneplus σε αυτό δεν περίμενα ότι μια basic λειτουργία να μην δουλεύει σωστά.

 

Θα αναγκαστω βάλω custom kernel η και custom rom διότι με την Havoc που δοκίμασα με τη πρώτη συσκευή δούλευε πιο αξιόπιστα από stock rom.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπα καμία διόρθωση.

Μάλιστα έγινε και πιο ευαίσθητο όταν δουλεύει σε σημείο όταν το πιάνω και το κρατώ με τα δάχτυλα ξυπνάει.

 

Πάλι όμως παρατηρώ αν αφήσεις το κινητό λίγη ώρα σε αδράνεια δεν ξυπνάει με την μια σήμερα μάλιστα σε μια προσπάθεια μου ούτε με δεύτερη ούτε με τριτη αλλά αναγκαστικα πατήσω power button.

 

Τραγική η oneplus σε αυτό δεν περίμενα ότι μια basic λειτουργία να μην δουλεύει σωστά.

 

Θα αναγκαστω βάλω custom kernel η και custom rom διότι με την Havoc που δοκίμασα με τη πρώτη συσκευή δούλευε πιο αξιόπιστα από stock rom.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Επειδή το ίδιο παρατηρώ και στο 5t που έχω, το φαινόμενο αυτό άρχισε με την αναβάθμιση σε pie

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ίδιο παρατηρώ και στο 5t που έχω, το φαινόμενο αυτό άρχισε με την αναβάθμιση σε pie

 

Ναι σε Oxygen με Pie εμφανίστηκε το θέμα με Oreo 8.1 δεν είχα θέμα με 5Τ 10 μήνες κοντά.

 

Btw Έβαλα Android Q developer beta 3 Oxygen και σαν μου φαίνεται το dt2w δουλεύει πιο αξιόπιστα.

 

Απίστευτα πράγματα :lol:

 

Πιο ασφαλής συμπέρασμα θα βγάλω προς το βράδυ.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα από το bangood όλα μια χαρά αν και ειναι gm1910 με oxygen στην 9.5.8...

 

Το θέμα μου είναι δεν μου παίζει το volte και vowifi παροτι έβαλα το logkit και τα άνοιξα και στο *#800# και στο *#801#, φαίνεται ανοιχτό και στις cellular ρυθμίσεις..

 

Sent from my GM1910 using Tapatalk

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

καμμια λυση για το wificalling τωρα που στην 9.5.9 και μετα απενεργοποιηθηκε το *#801#

 

λοιπον το βρηκα,μπαίνουμε εδώ https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/engineermode/engineermode-v1-01-0-171117173719-25c8842-release/engineermode-v1-01-0-171117173719-25c8842-android-apk-download/download/ το κάνουμε εγκατάσταση και επανεκκίνηση και μετά δουλεύει το *#801# που είναι απαραίτητο για να δουλέψει το wificalling

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...