Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κανένα tip για την τοποθέτηση του mocolo uv ; Το πήρα σήμερα το μεσημέρι από το mythiki στο Χαλάνδρι αλλά ... φοβάμαι μην κάνω πατάτα!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα tip για την τοποθέτηση του mocolo uv ; Το πήρα σήμερα το μεσημέρι από το mythiki στο Χαλάνδρι αλλά ... φοβάμαι μην κάνω πατάτα!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα το ιδιαίτερο. Παρακολούθησε το σχετικό βίντεο που υπάρχει στο YouTube για το γυαλί και την συσκευή μας και ξεκινά. Πρώτη κίνηση είναι να καλύψεις το ακουστικό με τα αυτοκόλλητα που έχει η συσκευασία.

 

Απλά κάτω από την συσκευή βάλε χαρτί, τοποθέτησε την κόλλα στην μέση της οθόνης (μην την σκορπίσεις παντού σε όλη την οθόνη γιατί μπορεί να δημιουργήσει κενά) και μετά βάλε το γυαλί. Χωρίς να το σηκώσεις, όσο είναι υγρή η κόλλα, τοποθέτησε το όσο πιο ίσια μπορείς και μετά απλά περνάς με το UV λαμπτήρα από πάνω (χωρίς να ακουμπάς στο τζάμι) μέχρι να στεγνώσει η κόλλα. Εννοείται ότι όση κόλλα χυθεί αριστερά δεξιά, σκούπιζε την με ένα πανακι πριν στεγνώσει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά πότε στα πήραν.?
Το είχα γράψει. Δε θυμάμαι τώρα αλλά κάνα 10ημερο+ πίσω νομίζω, μίας και τα πήραν πριν τις διακοπές μου.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα tip για την τοποθέτηση του mocolo uv ; Το πήρα σήμερα το μεσημέρι από το mythiki στο Χαλάνδρι αλλά ... φοβάμαι μην κάνω πατάτα!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

tο[οθετησε το κινητο σε απολυτα ισια επιφανεια...να μη γερνει....ωστε οταν αδειασεις την κολα να μεινει ολη στο κεντρο του τηλεφωνου......τιπ....για να μην εχει η ατμοσφαιρα εορουμενους κοκκους σκονης ,και ενω το εχεις καθαρισει το κινητο σου ξαφνικα βλεπεις απο το πουθενα σκονη πανω,αναψε το ζεστο νερο στ μπανιο σου και ασε να γεμισει υδρατμους......ετσι καθαριζει η ατμοσφαιρα....

Link to comment
Share on other sites

Το dome μου φαινεται πανακριβο.Το mocolo και πιο προσιτο και εξισου επιτυχημενο-δοκιμασμενο.

Προς το παρων μενω με την εργοστασιακη ζελατινα.Οταν ερθει η ωρα της,θα πειραματιστω με φθηνα τζαμακια απο το Πεκινο.

Αν δεν κατσει καλα κανενα, θα παμε στη λυση τζαμιων με κολλα ή σε Zagg στο Mediamrkt η οποια καθεται τελεια αλλα εχει πολυ εντονες ακμες και μερικες φορες σκαλωνει και το δαχτυλο.Αλλα ειναι ακριβη και δεν ξερουμε αν εχουν το κινητο μας στο προγραμμα τους.

Βεβαια,το τζαμι παντα ειναι τζαμι και εχει ανωτερη αισθηση απο τις μεμβρανες.

 

Νομιζω στο θεμα με τα αξεσουαρ θα ειναι πιο χρησιμες οι πληροφοριες αυτες.

 

Στα του λογισμικου...Εβαλα το fluid gestures navigation για να εχω back λειτουργια απο τις ακρες τις οθονης και οχι απο κατω οπου ενοχλει η θηκη και η συνολικη κινηση του αντιχειρα που πρεπει να κατεβει εκει κατω.

Βγαζει σφαλμα εντος εφαρμογης οτι το back δεν δουλευει στα oneplus αλλα προφανως εννοει στην κατω θεση (οταν δεν εχεις on screen buttons). Λειτουργει αψογα στα πλαινα.Αφου λοιπον μας τα χαλασε η θηκη,εβαλα και τον nova prime οπως σε ολες τις συσκευες μου) για να βαλω 2 δικα του gestures για προσφατες εφαρμογες και εκ νεου το δικο του double tap για κλειδωμα οθονης. Χωρις να του πειραξεις ταχυτητα των εφε στον nova,παει σφαιρα και απουσιαζει εκεινο το ενοχλητικο φρεναρισμα...Και που να το ρυθμιω σε αστραπιαια και να κατεβασω στα κινουμε γραφικα στο 0.5...

 

Ακομα ενας λογος που εβαλα το Nova ειναι στο app drawer,οι διαφορετικες αλλα λιγες γραμματοσειρες του και η αλλαγη χρωματισμου αυτων καθως και η ανεξαρτητη ρυθμιση στα εικονιδια αρχικης οθονης σε σχεση με το app drawer. Aυτα με χαλασαν στον μαμα launcher. Λογω της οθοναρας,αυτη τη φορα θελω φωτεινα wallpapers αλλα με μαυρα γραμματα εικονιδιων. Παλιοτερα ειχα μαυρη μαυριλα.

 

Οι φωτογραφιες του ειναι ερωτας (ανεβασα ακομη δυο εσωτερικου χωρου,ημερησιες εδω Dim Tsak )

Ειδοποιησεις ολες κανονικα.Μπαταρια σαν πρωτη ενειξη με τα σκαλισματα και ρυθμισεις μεσα,πηρα ενα 7ωρο απο 92% σε 3%. Οποτε λογικα οταν γνωριστουμε καλυτερα με την συσκευη και θα κοβει τις ανενεργες-μη χρησιμοποιουμενες εφαρμογες ή μετα απο κοψιμο καποιων εφαρμογων να τρεχουν στο παρασκηνιο απο εμενα,θα δω ακομα καλυτερα πραγματα.Ακομα και ετσι ειναι σουπερ.

 

Ερωτηση: Εχω αυτον τον φορτιστη αυτoκινητου που υποστηριζει QC και PD https://nillkin.org/accessories/chargers/nillkin-duos-fast-car-charger

Τον χρησιμοποιω αφοβα? Εννοειται με καλωδιο usb-c σε usb-c. Επειδη εχουν αλλο πρωτυπο στην oneplus...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι εγώ κάτοχος ενως 7 pro 12 gb (μετά από ένα 3t)όλα καλά με το τηλέφωνο απλά μια ερώτηση στον τοίχο facebook τα videos γενικλα δεν παίζουν φταίει κάτι στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις θέμα σαν φόρτιση αυτή καθ αυτή τώρα σε θέμα πόσο γρήγορα θα φορτίζει θα το διαπιστώσεις ο ίδιος.

 

Oneplus έχει μια ιδιοτροπια ειδικά σε θέματά ταχύτητα φόρτισης όταν βάζεις τρίτους φορτιστές.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το dome μου φαινεται πανακριβο.Το mocolo και πιο προσιτο και εξισου επιτυχημενο-δοκιμασμενο.

 

Προς το παρων μενω με την εργοστασιακη ζελατινα.Οταν ερθει η ωρα της,θα πειραματιστω με φθηνα τζαμακια απο το Πεκινο.

 

Αν δεν κατσει καλα κανενα, θα παμε στη λυση τζαμιων με κολλα ή σε Zagg στο Mediamrkt η οποια καθεται τελεια αλλα εχει πολυ εντονες ακμες και μερικες φορες σκαλωνει και το δαχτυλο.Αλλα ειναι ακριβη και δεν ξερουμε αν εχουν το κινητο μας στο προγραμμα τους.

 

Βεβαια,το τζαμι παντα ειναι τζαμι και εχει ανωτερη αισθηση απο τις μεμβρανες.

 

 

 

Νομιζω στο θεμα με τα αξεσουαρ θα ειναι πιο χρησιμες οι πληροφοριες αυτες.

 

 

 

Στα του λογισμικου...Εβαλα το fluid gestures navigation για να εχω back λειτουργια απο τις ακρες τις οθονης και οχι απο κατω οπου ενοχλει η θηκη και η συνολικη κινηση του αντιχειρα που πρεπει να κατεβει εκει κατω.

 

Βγαζει σφαλμα εντος εφαρμογης οτι το back δεν δουλευει στα oneplus αλλα προφανως εννοει στην κατω θεση (οταν δεν εχεις on screen buttons). Λειτουργει αψογα στα πλαινα.Αφου λοιπον μας τα χαλασε η θηκη,εβαλα και τον nova prime οπως σε ολες τις συσκευες μου) για να βαλω 2 δικα του gestures για προσφατες εφαρμογες και εκ νεου το δικο του double tap για κλειδωμα οθονης. Χωρις να του πειραξεις ταχυτητα των εφε στον nova,παει σφαιρα και απουσιαζει εκεινο το ενοχλητικο φρεναρισμα...Και που να το ρυθμιω σε αστραπιαια και να κατεβασω στα κινουμε γραφικα στο 0.5...

 

 

 

Ακομα ενας λογος που εβαλα το Nova ειναι στο app drawer,οι διαφορετικες αλλα λιγες γραμματοσειρες του και η αλλαγη χρωματισμου αυτων καθως και η ανεξαρτητη ρυθμιση στα εικονιδια αρχικης οθονης σε σχεση με το app drawer. Aυτα με χαλασαν στον μαμα launcher. Λογω της οθοναρας,αυτη τη φορα θελω φωτεινα wallpapers αλλα με μαυρα γραμματα εικονιδιων. Παλιοτερα ειχα μαυρη μαυριλα.

 

 

 

Οι φωτογραφιες του ειναι ερωτας (ανεβασα ακομη δυο εσωτερικου χωρου,ημερησιες εδω Dim Tsak )

 

Ειδοποιησεις ολες κανονικα.Μπαταρια σαν πρωτη ενειξη με τα σκαλισματα και ρυθμισεις μεσα,πηρα ενα 7ωρο απο 92% σε 3%. Οποτε λογικα οταν γνωριστουμε καλυτερα με την συσκευη και θα κοβει τις ανενεργες-μη χρησιμοποιουμενες εφαρμογες ή μετα απο κοψιμο καποιων εφαρμογων να τρεχουν στο παρασκηνιο απο εμενα,θα δω ακομα καλυτερα πραγματα.Ακομα και ετσι ειναι σουπερ.

 

 

 

Ερωτηση: Εχω αυτον τον φορτιστη αυτoκινητου που υποστηριζει QC και PD https://nillkin.org/accessories/chargers/nillkin-duos-fast-car-charger

 

Τον χρησιμοποιω αφοβα? Εννοειται με καλωδιο usb-c σε usb-c. Επειδη εχουν αλλο πρωτυπο στην oneplus...

Βάλε το gesture control που δεν έχει θέματα όπως το fluid.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για γέλια...

https://techblog.gr/mobile/oneplus-7-pro-episima-stin-ellada-me-timi-899-eyro/

 

Το μόνο καλό, ότι καιρό μετά την κυκλοφορία των επόμενων μοντέλων της, θα το βλέπεις από κοντά εάν είσαι αναποφάσιστος και θα το χτυπάς από το επίσημο site.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το mocolo , μεγάλη διαφορά στο πως γλιστράει το δάχτυλο στην οθόνη , τα gestures νομίζω δουλεύουν καλύτερα , επίσης νομίζω πως και τα χρώματα - ευκρίνεια βελτιώθηκαν ενώ δεν έχει κανένα πρόβλημα με τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων (εννοείται τα ξαναπέρασα)

Πολύ καλό , πραγματικά αξίζει.

 

PS. Προσοχή μόνο πριν ξεκινήσετε να εφαρμόζετε το uv φως να έχετε σκουπίσει προσεκτικά το υγρό που ξεχειλίζει στις άκρες της οθόνης. Εμένα μου ξέφυγε ένα πολύ μικρό σημείο και πέτρωσε η κόλλα και στην προσπάθεια μου να το βγάλω μετά έκανα ένα σημαδάκι στο τζαμακι 1-2 χιλιοστά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για γέλια...

https://techblog.gr/mobile/oneplus-7-pro-episima-stin-ellada-me-timi-899-eyro/

 

Το μόνο καλό, ότι καιρό μετά την κυκλοφορία των επόμενων μοντέλων της, θα το βλέπεις από κοντά εάν είσαι αναποφάσιστος και θα το χτυπάς από το επίσημο site.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω βλεπω οτι θα κανει και καλο και κακο.Θα γνωρισει ο κοσμος την oneplus απο κοντα αλλα με τιμες στο Θεο.

Δεν ξερω ποσοι θα τολμησουν να ψωνισου απευθειας απο εξω.

Οι πωλησεις θα δειξουν το αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι θα κανει και καλο και κακο.Θα γνωρισει ο κοσμος την oneplus απο κοντα αλλα με τιμες στο Θεο.

 

Δεν ξερω ποσοι θα τολμησουν να ψωνισου απευθειας απο εξω.

 

Οι πωλησεις θα δειξουν το αποτελεσμα...

Μπα οι χρήστες που γνωρίζουν την oneplus ξέρουν που θα απευθύνονται για αγορά.

 

Τώρα στα της είδησης αν ισχύει θα είναι ένα κακόγουστο αστείο από oneplus (τέρμα επιεικής έκφραση διότι μην έλεγα καμία βαριά κουβέντα για τους Κινέζους)

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε σήμερα έρχεται μέχρι Παρασκευή ☺️

 

Και του δικού έφυγε..! Μπράβο τελικά τα έστειλαν. .

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και του δικού έφυγε..! Μπράβο τελικά τα έστειλαν. .
Αν έχουν απόθεμα στέλνουν πάντα.

Αν δεν στέλνουν είναι διότι δεν εχουν απόθεμα όπως του φίλου που του πήρε 3 εβδομάδες.

 

Και εγώ που τα λέμε 1 μήνα περίμενα,αλλά εντάξει τέλος καλό όλα καλά.

 

Άξιζε η αναμονή διότι γούσταρα τρελά το blue nebula που σε αυτό το χρώμα υπήρχε θέμα στο γκρι όχι το είχαν πολύ νωρίτερα και full απόθεμα.

 

Γενικά φέτος με 7 Pro η oneplus και Amazon τα έκαναν θάλασσα σε διαθεσιμότητα και κυκλοφορία μέσω Amazon.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο που μου έτυχε εχθές. Σε κάποια φάση έβγαλα το κινητό από την τσέπη να τσεκαρω κάποια πληροφορία στον Chrome και βλέπω ότι η οθόνη όλη έχει μαυρίσει και φαίνονται μόνο τα εικονίδια των εφαρμογών που έχω στο κάτω μέρος της αρχικής μου οθόνης. Δηλαδή το τηλέφωνο, messages, Chrome και κάμερα. Ότι και αν πατούσα δεν ανταποκρίνονταν. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα επανήλθε κανονικά. Τι φάση; Δεν σκέφτηκα να τραβήξω ένα screenshot εκείνη την στιγμή, αλλά αμφιβάλλω αν θα το κατάφερνα κιόλας.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τυχαίο πιστεύω σαν κρασαρισμα UI μου κάνει.

Εκτός αν στο επαναλάβει δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.

 

Στα του double tap to wake που ανέφερες παλιότερα ότι δεν πιάνει μία στο τόσο όντως το παρατηρώ και εγώ.

 

Παραδόξως με την προηγούμενη συσκευή ήταν πιο αξιόπιστο στο dt2w.

 

Το αφήνω ως έχει βέβαια δεν βάζω custom kernel διότι αν ενεργοποιήσω τα gestures του kernel αυτόματα απενεργοποιουνται τα υπόλοιπα off screen gesture του OOS.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τυχαίο πιστεύω σαν κρασαρισμα UI μου κάνει.

Εκτός αν στο επαναλάβει δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.

 

Στα του double tap to wake που ανέφερες παλιότερα ότι δεν πιάνει μία στο τόσο όντως το παρατηρώ και εγώ.

 

Παραδόξως με την προηγούμενη συσκευή ήταν πιο αξιόπιστο στο dt2w.

 

Το αφήνω ως έχει βέβαια δεν βάζω custom kernel διότι αν ενεργοποιήσω τα gestures του kernel αυτόματα απενεργοποιουνται τα υπόλοιπα off screen gesture του OOS.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Ναι έχει κανά δυο bugs που πρέπει να λυθούν. Ειδικά αυτό με το double tap to wake το έχουν οι περισσότεροι. Εκτός αν κάνουμε κάτι λάθος και το χτυπάμε πολύ γρήγορα η πολύ αργά και δεν πιάνει. Μου θυμίζει λίγο το πρόβλημα με τον αισθητήρα αποτυπωμάτων στα 5/5T, που μετά από κάποια ώρα standby, ήθελε δεύτερη προσπάθεια για να πιάσει.

 

Και το κλασσικό bug, που έχουν όλα τα OnePlus. Οι ειδοποιήσεις. Σε κάποιες περιπτώσεις, όχι πάντα, έρχονται εάν ανοίξεις την οθόνη μόνο. Σε Gmail και σε Tapatalk.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οσες μερες το εχω,δουλευω το Yahoo mail και δουλευει αψογα στο κομματι ειδοποιησεων με 4 λογαριασμους συνδεμενους.

Στο θεμα του double tap tο wake στην αρχη ηταν χειροτερα οπως και το αποτυπωμα. Μερα με τη μερα συνηθιζω

το ποσο δυναμη και ποσο γρηγορα-κοφτα τα κανω και εχει βελτιωθει παρα πολυ η κατασταση.Δεν θελει υπερβολικα γρηγορα μεταξυ των χτυπηματων ουτε δυνατα.

 

Βλακεια που δεν μπορεις να βαλεις το ιδιο δαχτυλο 2 φορες. Χθες ακουμπησα καταλαθως σε ελαχιστο μελανι σφραγιδας και αφου λερωθηκε το αποτυπωμα,δεν το διαβαζε με τιποτα η συσκευη.Νομιζω και με ιδρωμενα-υγρα χερια συμβαινει κατι αντιστοιχο. Ετσι πρεπει?

 

Αψογη συνδεσιμοτητα με το bluetooth του αυτοκινητου και του συναγερμου του.

NFC ανοιξα για να μεταφερω αρχεια απο samsung αλλα δεν τα καταφερα ποτε. Δεν ξερω τι στραβο εκανα και ποια συσκευη εφταιγε.

Αναμονη χανω 1-3% τη νυχτα,κλειστα bt και gps.Βελτιστοποιησα 6-7 εφαρμογες.

Το ακουστικο θα το ηθελα ελαχιστα πιο δυνατο εκτος αν δεν κεντραρω ακομα σωστα το αφτι μου εκει ψηλα.

Μου αρεσαν πολυ οι στοκ ηχοι ειδοποιησεων,κλησεων και ξυπνητηριου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει κανά δυο bugs που πρέπει να λυθούν. Ειδικά αυτό με το double tap to wake το έχουν οι περισσότεροι. Εκτός αν κάνουμε κάτι λάθος και το χτυπάμε πολύ γρήγορα η πολύ αργά και δεν πιάνει. Μου θυμίζει λίγο το πρόβλημα με τον αισθητήρα αποτυπωμάτων στα 5/5T, που μετά από κάποια ώρα standby, ήθελε δεύτερη προσπάθεια για να πιάσει.

 

Και το κλασσικό bug, που έχουν όλα τα OnePlus. Οι ειδοποιήσεις. Σε κάποιες περιπτώσεις, όχι πάντα, έρχονται εάν ανοίξεις την οθόνη μόνο. Σε Gmail και σε Tapatalk.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν πιστεύω κάνουμε κάτι λάθος.

Το dt2w δουλεύει τόσα χρόνια με συγκεκριμενο τρόπο, η oneplus σίγουρα κάτι κάνει λάθος στην υλοποίηση.

1 χρόνο με 2 Vivo ποτέ δεν είχα θέμα το παραμικρό.

Ούτε σε 5T με Oreo, διότι Pie δεν το δούλεψα αφού το είχα δώσει νωρίτερα..

 

Ακόμα και σε s10 plus 1 εβδομάδα χρήση δούλευε άψογα και μάλιστα πρωτάρα η Sammy σε ενσωμάτωση του.

 

Σε notification ευτυχώς δεν έχω θέμα οπουδήποτε σε αυτά που χρησιμοποιώ.

 

 

 

Βλακεια που δεν μπορεις να βαλεις το ιδιο δαχτυλο 2 φορες. Χθες ακουμπησα καταλαθως σε ελαχιστο μελανι σφραγιδας και αφου λερωθηκε το αποτυπωμα,δεν το διαβαζε με τιποτα η συσκευη.Νομιζω και με ιδρωμενα-υγρα χερια συμβαινει κατι αντιστοιχο. Ετσι πρεπει?

 

.

Και με ιδρωμενα δουλεύει το αποτύπωμα, με βρεγμένα δεν δοκίμασα.

Εννοείται αν στο δάχτυλο σου χυθεί μελάνι η κόλλα η είναι υπερβολικά ξηρό πχ μετά από πλύσιμο χεριών δυσκολεύει πολύ η αναγνώριση.

 

Πρέπει τα δάχτυλα να αποκτήσουν ξανά το φυσικό λίπος τους ή βρώμιλα :p

 

Επίσης καλό είναι το registration να γίνεται σε ελαφρώς βρώμικα δάχτυλα και όχι απόλυτα καθαρά διότι συνήθως ψιλό βρώμικα είναι στη διάρκεια της ημέρας και έτσι θα πιάνει πάντα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οσες μερες το εχω,δουλευω το Yahoo mail και δουλευει αψογα στο κομματι ειδοποιησεων με 4 λογαριασμους συνδεμενους.

Στο θεμα του double tap tο wake στην αρχη ηταν χειροτερα οπως και το αποτυπωμα. Μερα με τη μερα συνηθιζω

το ποσο δυναμη και ποσο γρηγορα-κοφτα τα κανω και εχει βελτιωθει παρα πολυ η κατασταση.Δεν θελει υπερβολικα γρηγορα μεταξυ των χτυπηματων ουτε δυνατα.

 

Βλακεια που δεν μπορεις να βαλεις το ιδιο δαχτυλο 2 φορες. Χθες ακουμπησα καταλαθως σε ελαχιστο μελανι σφραγιδας και αφου λερωθηκε το αποτυπωμα,δεν το διαβαζε με τιποτα η συσκευη.Νομιζω και με ιδρωμενα-υγρα χερια συμβαινει κατι αντιστοιχο. Ετσι πρεπει?

 

Αψογη συνδεσιμοτητα με το bluetooth του αυτοκινητου και του συναγερμου του.

NFC ανοιξα για να μεταφερω αρχεια απο samsung αλλα δεν τα καταφερα ποτε. Δεν ξερω τι στραβο εκανα και ποια συσκευη εφταιγε.

Αναμονη χανω 1-3% τη νυχτα,κλειστα bt και gps.Βελτιστοποιησα 6-7 εφαρμογες.

Το ακουστικο θα το ηθελα ελαχιστα πιο δυνατο εκτος αν δεν κεντραρω ακομα σωστα το αφτι μου εκει ψηλα.

Μου αρεσαν πολυ οι στοκ ηχοι ειδοποιησεων,κλησεων και ξυπνητηριου.

Μπορείς να βάλεις το ίδιο δάχτυλο 2 φορές!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moυ λεει οτι το αποτυπωμα υπαρχει ηδη με προτροπη να χρησιμοποιησω αλλο δαχτυλο.

Πως εβαλες 2 φορες το ιδιο?

 

Αλεξ ετσι τα εχω περασει.Το θυμομουν αυτο.Απλα στο σκηνικο με το μελανι,ειχε περασει πολυ ωρα και στην ουσια ειχε μεινει

μονο οπτικα να φαινεται το διαφορετικο χρωμα.Ειχε επανελθει η μπιχλα στο δαχτυλο και η λιπαροτητα. Ωστοσο αρνουταν πεισματικα.

Αν και ημουν αρκετα αρνητικος στο αποτυπωμα εντος οθονης πριν το παρω,ωστοσο δουλευει σε πολυ πολυ καλο επιπεδο

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Moυ λεει οτι το αποτυπωμα υπαρχει ηδη με προτροπη να χρησιμοποιησω αλλο δαχτυλο.

Πως εβαλες 2 φορες το ιδιο?

 

Αλεξ ετσι τα εχω περασει.Το θυμομουν αυτο.Απλα στο σκηνικο με το μελανι,ειχε περασει πολυ ωρα και στην ουσια ειχε μεινει

μονο οπτικα να φαινεται το διαφορετικο χρωμα.Ειχε επανελθει η μπιχλα στο δαχτυλο και η λιπαροτητα. Ωστοσο αρνουταν πεισματικα.

Αν και ημουν αρκετα αρνητικος στο αποτυπωμα εντος οθονης πριν το παρω,ωστοσο δουλευει σε πολυ πολυ καλο επιπεδο

Όσο σου λέει ότι υπάρχει το δάχτυλο άλλαζε γωνία. Κάποια στιγμή θα το δεχτεί...

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moυ λεει οτι το αποτυπωμα υπαρχει ηδη με προτροπη να χρησιμοποιησω αλλο δαχτυλο.

Πως εβαλες 2 φορες το ιδιο?

 

Αλεξ ετσι τα εχω περασει.Το θυμομουν αυτο.Απλα στο σκηνικο με το μελανι,ειχε περασει πολυ ωρα και στην ουσια ειχε μεινει

μονο οπτικα να φαινεται το διαφορετικο χρωμα.Ειχε επανελθει η μπιχλα στο δαχτυλο και η λιπαροτητα. Ωστοσο αρνουταν πεισματικα.

Αν και ημουν αρκετα αρνητικος στο αποτυπωμα εντος οθονης πριν το παρω,ωστοσο δουλευει σε πολυ πολυ καλο επιπεδο

Θέλει λίγο υπομονή μέχρι να περάσεις το ίδιο δάχτυλο δεύτερη φορά. Αλλάζεις θέσεις και όλο και κάπου δεν θα το έχει σκαναρει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και προφανως εχετε δικιο.

 

Το να χρησιμοποιεις απλο tap για να ξυπνας την οθονη περιβαλλοντος δεν ειναι πολυ πιο βολικο απο το double tap to wake την οθονη κλειδωματος; μου φαινετσι απειρως βολικοτερο. Απο αποψη μπαταρίας δεν ξερω...

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και προφανως εχετε δικιο.

 

 

 

Το να χρησιμοποιεις απλο tap για να ξυπνας την οθονη περιβαλλοντος δεν ειναι πολυ πιο βολικο απο το double tap to wake την οθονη κλειδωματος; μου φαινετσι απειρως βολικοτερο. Απο αποψη μπαταρίας δεν ξερω...

 

Το tap αυτό που κάνει είναι να ξυπνάει Ambient display πχ για να ανάψει finger sensor να πατήσεις και σε πάει home screen και δεν ξυπνάει οθόνη πηγαίνοντας σε σε lock screen.

Το double tap ξυπνάει οθόνη και σε πάει lock screen.

 

Δεν έχουν την ίδια λειτουργία.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...