Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια ... Εχω μια απορια... Αν παραγγειλω το τηλεφωνο απο το banggood θα εχω προβλημα;... Εννοω αν ειναι αξιοπιστη η σελιδα... Ειναι πολυ πιο φτηνο απο το να παραγγηλω απο την επισημη one plus... Αν ξερει καποιος ας με βοηθηση... Στελνω και λινκ πιο κατω για να δειτε... Με καπιο κουπονι η τελικη τιμη ειναι 620 ευρω... Θα εχω εγγυση και αυτα... Και κατι αλλο ειμαι απο κυπρο...

https://m.banggood.com/OnePlus-7-Pro-6_64-Inch-QHD-AMOLED-90Hz-HDR10-4000mAh-NFC-48MP-Rear-Camera-8GB-256GB-UFS-3_0-Snapdragon-855-4G-Smartphone-p-1495422.html?ID=62208216150349&cur_warehouse=HK&admitad_uid=3fd1a75fa5dbdede16146b88dd152853&utm_content=634859&tagtag_uid=3fd1a75fa5dbdede16146b88dd152853

 

Εγγύηση καταστήματος θα έχεις....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ... Εχω μια απορια... Αν παραγγειλω το τηλεφωνο απο το banggood θα εχω προβλημα;... Εννοω αν ειναι αξιοπιστη η σελιδα... Ειναι πολυ πιο φτηνο απο το να παραγγηλω απο την επισημη one plus... Αν ξερει καποιος ας με βοηθηση... Στελνω και λινκ πιο κατω για να δειτε... Με καπιο κουπονι η τελικη τιμη ειναι 620 ευρω... Θα εχω εγγυση και αυτα... Και κατι αλλο ειμαι απο κυπρο...

https://m.banggood.com/OnePlus-7-Pro-6_64-Inch-QHD-AMOLED-90Hz-HDR10-4000mAh-NFC-48MP-Rear-Camera-8GB-256GB-UFS-3_0-Snapdragon-855-4G-Smartphone-p-1495422.html?ID=62208216150349&cur_warehouse=HK&admitad_uid=3fd1a75fa5dbdede16146b88dd152853&utm_content=634859&tagtag_uid=3fd1a75fa5dbdede16146b88dd152853

 

Εννοείται πως δεν έχεις την κανονική εγγύηση OnePlus.

Μόνο καταστήματος, δηλαδή επί της ουσίας μηδενική εφόσον μιλάμε για κινεζικό κατάστημα.

Από εκεί και πέρα, ζυγίζεις μεταξύ χαμηλότερης τιμής και όχι εγγύησης, και επιλέγεις!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα με έρθει από Αμερική: αξίζουν τα παραπάνω ψιλά για τα 12 γβ?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά πρώτη φορά σε one plus με το 7 προ κ είμαι ενθουσιασμένος έχω μερικές ερωτήσεις υπάρχει κάπου που μπορούμε να κατεβάσουμε έτοιμα θέματα η κάτι τετοιο;επίσης κάτι που μου έχει λείψει είναι το always on display εύχομαι να το δώσουν σε κανένα update
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά πρώτη φορά σε one plus με το 7 προ κ είμαι ενθουσιασμένος έχω μερικές ερωτήσεις υπάρχει κάπου που μπορούμε να κατεβάσουμε έτοιμα θέματα η κάτι τετοιο;επίσης κάτι που μου έχει λείψει είναι το always on display εύχομαι να το δώσουν σε κανένα update
Έτοιμα θέματα δεν υπάρχουν σε Oneplus.

Μόνο με substratum η μόνη επιλογή που όμως θελει root.

 

AOD ίσως προστεθεί με Update.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπια διαφορα που γραφει οτι ειναι κινεζικο version;

 

Μιλω για αγορα απο banggood...

 

Μπορεί να σου έρθει με hydrogen os αντί για oxygen os

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπια διαφορα που γραφει οτι ειναι κινεζικο version;

 

Μιλω για αγορα απο banggood...

 

Ειναι,απλη η διαδικασια να βαλεις Oxygen

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πουλαει κανεις oneplus 7 pro απο θεσσαλονικη??

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πουλαει κανεις oneplus 7 pro απο θεσσαλονικη??

 

Όποιος το παίρνει δύσκολο να το πουλήσει. Πρέπει να είναι τρελά κολλημένος με κάνα p30 ..!! Χαχααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Νέο camera app 3.3.8

 

link pls.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κουπονι για free priority shipping?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κουπονι για free priority shipping?

 

κουπονι μονο για αξεσουαρ.. δεν εχει για μεταφορικα..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

κουπονι μονο για αξεσουαρ.. δεν εχει για μεταφορικα..!

 

Eγινε σε ευχαριστω!

Ειναι κάνεις από Θεσσαλονίκη να δω λίγο πάλι τη συσκευή από κοντά?

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή Plus beat παιδιά κάνει το led αναβοσβήνει ανά όσα δευτερόλεπτα θέλετε (απο 10 και πάνω) και δουλεύει κανονικά.

Όποιος θέλει δοκιμάζει,

Μάλιστα διαλέγεις και σε ποιες εφαρμογές θέλεις.

Επίσης κάνεις προφίλ για δουλειά πχ,οτι ωρα θέλεις,να μην δουλεύει.cc18162ac443a306f8cd51d35590c2bd.jpg

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα με χαλαρή χρήση, στα 90Hz και με FHD+ ανάλυση οθόνης. Μικτή χρήση WiFi και data. Έτσι γιατί ο Mkbhd μας έλεγε για 4.30 ώρες sot στα reviews του.

 

Από αύριο μάλλον εφόσον το φορτίσω απόψε, θα το δοκιμάσω κάποιες μέρες με τα 60Hz.

Μην δώσετε βάση μόνο στις ώρες της οθόνης, αλλα δείτε και την τελευταία φόρτιση πότε έγινε.7cafa44304a5fbb3a6953591a411b98d.jpgf2a0d763644bb24686f2369c25922a77.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπόμπα κοινός :up:

 

Βασικά ουδέποτε έδωσα σημασία στα λεγόμενα του mkbhd, έκανε μπαμ από χιλιόμετρα ότι δεν στέκει η κακή αυτονομία στα χέρια του και δεν ανταποκρίνεται στη συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών και χρήσεων.

 

Πόσο μάλλον στον 1 μήνα που μεσολάβησε από κυκλοφορία ήδη πήρε 2-3 major update που μεγιστοποιησαν την απόδοση συσκευής σε όλα τα επίπεδα.

 

Από την άλλη βέβαια καλό είναι να δοκιμάσεις κάποιες ημέρες σε 2k ανάλυση +90hz.

 

Να δούμε και διαφορά σε σχέση με 1080.

 

Εγώ στάνταρ 2k θα δουλεύω και 90hz και πιστεύω ότι χάσω από το μέγιστο αυτό συνδυασμό θα τον κερδίσω από σουταρισμα Google, Oneplus bloatware, από χρήση black theme όσο περισσότερο παντού μιας και ασπριλα δεν χωνεύω γενικά και ειδικά και φυσικά τα καθιερωμένα tips που εφαρμόζω παντού σε όλες συσκευές.

 

Εννοείται θα παίξουμε μπαλιτσα και με custom kernel και Magisk rom που βασίζονται σε Oxygen OS που θα παρέχουν πολλά μαζεμένα tweaks και βελτιστοποιηση παντού και λογικά θα βοηθήσουν σε περαιτέρω βελτίωση απόδοσης συσκευής.

 

Εδώ και ένα σύντομο reviews της κάμερας πριν και μετά το τελευταίο update.

https://www.androidcentral.com/oneplus-7-pro-june-camera-update-improvements-comparison

 

Αυστηρός στην κρίση του ο αρθρογράφος σαν υστερόγραφο(το να κατηγορούμε την Oneplus γιατί δεν είναι σε spectacular επίπεδα οι βελτιώσεις είναι άτοπο και άκυρο - ειδικά όταν και Pixel και Huawei έχουν δικά τους βασικά τρωτά σε κάμερα σε κάποιες κατηγορίες) αλλά όταν φτάνει στο σημείο να την κατατάσσει στα επίπεδα s10 σειρά και μόνο από Pixel 3 η p30 pro να υπολείπεται σε καποιες συνθήκες αυτό λέει πολλά για το άλμα φέτος από Oneplus στο τομέα κάμερας που πλέον είναι αδιαμφισβητητα σε επίπεδο ναυαρχίδας και όχι B διαλογής όπως με προηγούμενες σειρές.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα μόνιμα στα 90 με την εντολη ADB. Καμία σχέση με πριν και για αυτό δεν με βλεπω να του ξαναγυρίζω...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα μόνιμα στα 90 με την εντολη ADB. Καμία σχέση με πριν και για αυτό δεν με βλεπω να του ξαναγυρίζω...

 

Τι επίπτωση έχει στη μπαταρία το μόνιμο 90hz παντού? Σκέφτομαι να το κάνω μέσω adb ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα μόνιμα στα 90 με την εντολη ADB. Καμία σχέση με πριν και για αυτό δεν με βλεπω να του ξαναγυρίζω...

 

Έχεις δει καμία διαφορά στη μπαταρία φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και εγώ και θα περιμένω για να δω επιπτώσεις. Προς το παρων, με 2κ και 90hz έχω μόνιμα 7+ ώρες οθόνη

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και εγώ και θα περιμένω για να δω επιπτώσεις. Προς το παρων, με 2κ και 90hz έχω μόνιμα 7+ ώρες οθόνη

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Πόσο έχεις??????πώς το κάνετε αυτό ρε παιδιά?? Δεν μπορώ να καταλαβω! Εγώ δεν ξεπερνάω ποτέ τις 4.30 με 5 ώρες! :(

Link to comment
Share on other sites

Τι επίπτωση έχει στη μπαταρία το μόνιμο 90hz παντού? Σκέφτομαι να το κάνω μέσω adb ...

 

Δεν βλέπω ιδιαίτερα τεράστια διαφορά.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...