Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H οθονη σε συγκριση με το Α5 2017 που εχω ειναι ελαφρως καλυτερη, ομως υστερει σημαντικα σε συνθηκες εντονης ηλιοφανειας. (το ιδιο και σε συγκριση με αλλα samsung, υπολειπεται της λειτουργιας brightness & contrast boost).

 

 

vowifi σε cosmote μια χαρα.

nfc επισης.

 

 

Ριξε μια ματια σε προηγουμενα ποστ μου, σχετικα με το τι με δυσαρεστησε ΑΡΚΕΤΑ μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

H οθονη σε συγκριση με το Α5 2017 που εχω ειναι ελαφρως καλυτερη, ομως υστερει σημαντικα σε συνθηκες εντονης ηλιοφανειας. (το ιδιο και σε συγκριση με αλλα samsung, υπολειπεται της λειτουργιας brightness & contrast boost).

 

 

vowifi σε cosmote μια χαρα.

nfc επισης.

 

 

Ριξε μια ματια σε προηγουμενα ποστ μου, σχετικα με το τι με δυσαρεστησε ΑΡΚΕΤΑ μαλιστα.

Το έχω διαβάσει το νήμα όλο. Από ότι είδα δεν έχει κάποιο σοβαρό παράπονο κανείς. Εμείς στα xiaomi έχουμε περισσότερα θέματα μετά από updates. Όσο για την οθόνη με καλυψες πλήρως γιατί η γυναίκα έχει τι α5 2016 αυτό πάει για αλλαγή πια. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή επιλογή ειδικά για το μέγεθος που θέλει .....τουμπανακι το βλέπω

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη βοήθεια ακόμη. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω απο κατάστημα του bestprice που το έχουν προσφορά . Η έκδοση είναι Huawei P30 6GB 128GB Dual . Μπαίνοντας στο κατάστημα στο card slot έχουν "-" . Να φανταστώ είναι λάθος τους έτσι? Η συσκευή έχει ή δύο nano sim ή μια nano sim και μια κάρτα μνήμης έτσι? Και κάτι ακόμη με την εγγύηση δεν έχω θέμα όπως με τα xiaomi σωστά? Έχω 2 ετή εγγύηση αντιπροσωπίας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη βοήθεια ακόμη. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω απο κατάστημα του bestprice που το έχουν προσφορά . Η έκδοση είναι Huawei P30 6GB 128GB Dual . Μπαίνοντας στο κατάστημα στο card slot έχουν "-" . Να φανταστώ είναι λάθος τους έτσι? Η συσκευή έχει ή δύο nano sim ή μια nano sim και μια κάρτα μνήμης έτσι? Και κάτι ακόμη με την εγγύηση δεν έχω θέμα όπως με τα xiaomi σωστά? Έχω 2 ετή εγγύηση αντιπροσωπίας?

 

Ναι. Εχει slot που παιρνει 2 nano sim ή 1 nano sim + 1 nano card

Για την εγγυηση:

https://consumer.huawei.com/gr/support/warranty-policy/

 

Οι ανωτέρω όροι ισχύουν μόνο για προϊόντα της Huawei τα οποία έχουν πωληθεί εντός του ΕΟΧ (Ευρωπαϊκός Οικονομικός Χώρος).

 

Για μένα μετά απο ένα μήνα με το κινητό, μπορώ να πω ότι το μόνο του μείον είναι σε κάποιο βαθμό το fingerprint sensor που βρίσκεται κάτω από την οθόνη. Υπό νορμάλ συνθήκες πιάνει μια χαρά αρκεί να πατάς κάπως δυνατά το δάχτυλο και να μην το σηκώνεις αμέσως. Αν όμως έχει λίγη σκόνη ή έχει βραχεί πιο πριν, δυσκολευεται και δεν το βλέπει πάντα. Εκεί μετά από 3 αποτυχημένες σε βγάζει στο pin, οπότε μικρό το κακό, αλλά νομίζω θα το προτιμούσα στο πλάι (στο power button) όπως το έχει το nova 5t.

 

Επίσης αν έρχεσαι απο MIUI, θα νομίζεις ότι μπήκες σε Mercedes ενώ πριν είχες Zastava. Προσωπική μου εμπειρία αυτή.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εχει slot που παιρνει 2 nano sim ή 1 nano sim + 1 nano card

Για την εγγυηση:

https://consumer.huawei.com/gr/support/warranty-policy/

 

Οι ανωτέρω όροι ισχύουν μόνο για προϊόντα της Huawei τα οποία έχουν πωληθεί εντός του ΕΟΧ (Ευρωπαϊκός Οικονομικός Χώρος).

 

Για μένα μετά απο ένα μήνα με το κινητό, μπορώ να πω ότι το μόνο του μείον είναι σε κάποιο βαθμό το fingerprint sensor που βρίσκεται κάτω από την οθόνη. Υπό νορμάλ συνθήκες πιάνει μια χαρά αρκεί να πατάς κάπως δυνατά το δάχτυλο και να μην το σηκώνεις αμέσως. Αν όμως έχει λίγη σκόνη ή έχει βραχεί πιο πριν, δυσκολευεται και δεν το βλέπει πάντα. Εκεί μετά από 3 αποτυχημένες σε βγάζει στο pin, οπότε μικρό το κακό, αλλά νομίζω θα το προτιμούσα στο πλάι (στο power button) όπως το έχει το nova 5t.

 

Επίσης αν έρχεσαι απο MIUI, θα νομίζεις ότι μπήκες σε Mercedes ενώ πριν είχες Zastava. Προσωπική μου εμπειρία αυτή.

 

χαχαχαχ γελασα με το τελευταίο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση . Το κινητό είναι για τη σύζυγο που προέρχεται απο ένα παλιό samsung a5 2016 , εγώ έχω miui με το mi8 .... νομίζω μετά από αρκετό ψάξιμο είναι η απόλυτη συσεκυή στα 330 που το βρίσκω, σε αυτό το μέγεθος κάτω από 15 cm .....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ γελασα με το τελευταίο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση . Το κινητό είναι για τη σύζυγο που προέρχεται απο ένα παλιό samsung a5 2016 , εγώ έχω miui με το mi8 .... νομίζω μετά από αρκετό ψάξιμο είναι η απόλυτη συσεκυή στα 330 που το βρίσκω, σε αυτό το μέγεθος κάτω από 15 cm .....

 

Κι εγώ από Samsung προερχόμουν (S7) το οποίο δεν θα άλλαζα αν δεν χρειαζόμουν καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Επίσης τα 32GB rom είχαν αρχίσει πλέον να γίνονται επικίνδυνα λίγα. Ηθελα κάτι σχετικά μικρο κι εγώ για τη νέα μου επιλογή.

Για μένα σε θέμα UI (αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία από το καινούριο One UI της Samsung, έχοντας δει μόνο photos, οπότε κρίνω περισσότερο με βάση το παλιότερο) είναι Samsung > EMUI > διάφορα άλλα > MIUI (2 Redmi Note 8T που πήρα και έστησα για τους γονείς μου). Το EMUI εντυπωσιακό δεν το λες, μάλλον σπαρτιάτικο είναι, αλλά είναι αρκετά εύκολο να βρεις αυτά που θέλεις και φαίνεται προσεγμένο στις μεταφράσεις του στα Ελληνικά (στο MIUI είχα κακή αντίστοιχη εμπειρία).

Anyway, στα 330 το P30 είναι σχεδόν "κλέψιμο", γι' αυτά που προσφέρει. Εγώ πριν ένα μήνα το πήρα φαντάσου 390. Που και πάλι θεωρώ ΟΚ ήταν σαν τιμή.

Εχε το νου σου ότι το EMUI έχει αρκετά επιθετική διαχείριση στο θέμα της μπαταρίας, οπότε ισως σας πάρει λίγες μέρες για να φέρετε στα μέτρα σας το θέμα των ειδοποιήσεων. Π.χ. αν μια εφαρμογή έχεις καιρό να την ανοιξεις ίσως μπει σε "sleep mode" και σταματήσει να σου στέλνει ειδοποιήσεις. Εκεί απλά θα πας να παίξεις με τις σχετικές ρυθμίσεις στην εξοικονόμηση μπαταρίας ή / και στα settings της ίδιας της εφαρμογής στο App Launch. Το καλό με το EMUI είναι ότι όταν του αλλάζεις αυτά τα settings, δουλεύει σωστά. Με το MIUI είχα κακή εμπειρία σε αυτό το θέμα.

 

https://www.digitalcitizen.life/stop-huawei-from-closing-apps-when-you-lock-screen

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από Samsung προερχόμουν (S7) το οποίο δεν θα άλλαζα αν δεν χρειαζόμουν καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Επίσης τα 32GB rom είχαν αρχίσει πλέον να γίνονται επικίνδυνα λίγα. Επίσης ήθελα κάτι σχετικά μικρο κι εγώ για τη νέα μου επιλογή.

Για μένα σε θέμα UI (αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία από το καινούριο One UI της Samsung, έχοντας δει μόνο photos, οπότε κρίνω περισσότερο με βάση το παλιότερο) είναι Samsung > EMUI > διάφορα άλλα > MIUI (2 Redmi Note 8T που πήρα και έστησα για τους γονείς μου). Το EMUI εντυπωσιακό δεν το λες, μάλλον σπαρτιάτικο είναι, αλλά είναι αρκετά εύκολο να βρεις αυτά που θέλεις και φαίνεται προσεγμένο στις μεταφράσεις του στα Ελληνικά (στο MIUI είχα κακή αντίστοιχη εμπειρία).

Anyway, στα 330 το P30 είναι σχεδόν "κλέψιμο", γι' αυτά που προσφέρει. Εγώ πριν ένα μήνα το πήρα φαντάσου 390. Που και πάλι θεωρώ ΟΚ ήταν σαν τιμή.

Εχε το νου σου ότι το EMUI έχει αρκετά επιθετική διαχείριση στο θέμα της μπαταρίας, οπότε ισως σας πάρει λίγες μέρες για να φέρετε στα μέτρα σας το θέμα των ειδοποιήσεων. Π.χ. αν μια εφαρμογή έχεις καιρό να την ανοιξεις ίσως μπει σε "sleep mode" και σταματήσει να σου στέλνει ειδοποιήσεις. Εκεί απλά θα πας να παίξεις με τις σχετικές ρυθμίσεις στην εξοικονόμηση μπαταρίας ή / και στα settings της ίδια της εφαρμογής στο App Launch. Το καλό με το EMUI είναι ότι όταν του αλλάζεις αυτά τα settings, δουλεύει σωστά. Με το MIUI είχα κακή εμπειρία σε αυτό το θέμα.

 

δυστυχως θαν συμφωνήσω μαζί σου για το miui. ένα χρόνο με το Mi 8 (κινηταρα για μενα) και καμιά φορά ψάχνω ακόμα στις ρυθμίσεις. τώρα ετοιμάζομαι για παραγγελία απο best price. τελευταία ερώτηση. πόσο χώρο έχει στην αρχή από τα 128 gb?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως θαν συμφωνήσω μαζί σου για το miui. ένα χρόνο με το Mi 8 (κινηταρα για μενα) και καμιά φορά ψάχνω ακόμα στις ρυθμίσεις. τώρα ετοιμάζομαι για παραγγελία απο best price. τελευταία ερώτηση. πόσο χώρο έχει στην αρχή από τα 128 gb?

 

Γύρω στα 115,8 GB

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7995784#post7995784

Link to comment
Share on other sites

 

μια χαρά ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις , θα είμαι ενεργός πλέον στο νήμα μόλις παραλάβω :D

Link to comment
Share on other sites

Eγω το εκανα παραγγελία Τρίτη 28 Απρίλη βράδυ και Τετάρτη 29 Απρίλη επιβεβαιωθηκε απλά η παραγγελία μου. Μέχρι να μου έρθει βέβαια σπίτι καλά κρασα... ειδικά τώρα με τις καθυστερήσεις λόγω κορονοιου!
Link to comment
Share on other sites

10 μήνες με το κινητό και η μπαταρία είναι σαν να το άνοιξα τώρα από το κουτί.. το έχω λιώσει σε cosmote go , nova go παιχνίδια κτλ.

 

Σαν κινητό γενικά κάποιοι λένε για τον ήλιο.. μια χαρά είναι πολύ καλό !

 

Ανταπόκριση στο ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ δεν το συζητάω.

 

Δεν έχει κολλήσει ποτέ δεν έχει κρασαρει ποτέ.

 

Φωτογραφίες εκπληκτικές.

 

Ποιότητα ήχου στις κλήσεις φοβερή.

 

Και άλλα πολλά παιδιά. Στα 330 € που λες φίλε Karamazov μην το σκέφτεσαι καν.. το κινητό είναι και πανέμορφο εκτός όλων των άλλων..

Link to comment
Share on other sites

10 μήνες με το κινητό και η μπαταρία είναι σαν να το άνοιξα τώρα από το κουτί.. το έχω λιώσει σε cosmote go , nova go παιχνίδια κτλ.

 

 

 

Σαν κινητό γενικά κάποιοι λένε για τον ήλιο.. μια χαρά είναι πολύ καλό !

 

 

 

Ανταπόκριση στο ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ δεν το συζητάω.

 

 

 

Δεν έχει κολλήσει ποτέ δεν έχει κρασαρει ποτέ.

 

 

 

Φωτογραφίες εκπληκτικές.

 

 

 

Ποιότητα ήχου στις κλήσεις φοβερή.

 

 

 

Και άλλα πολλά παιδιά. Στα 330 € που λες φίλε Karamazov μην το σκέφτεσαι καν.. το κινητό είναι και πανέμορφο εκτός όλων των άλλων..

Έφυγε ήδη η παραγγελία φίλε, βέβαια από Δευτέρα θα επιβεβαιωθεί αλλά οκ δεν βιαζόμαστε.... πιστεύω θα το ευχαριστηθεί η σύζυγος...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό που του είχα ρίξει μια μάτια μου φάνηκε πολύ μικρό και πολύ βολικό για κράτημα στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετές προσθήκες και το σημαντικότερο απ ότι γράφουν θα είναι πιο γρήγορη. Με μια εύκολη αναζήτηση θα δεις τις προσθήκες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ερώτηση... βλέπω κάποια κατάστηματα στο bestprice που έχουν το κινητό σε πολύ χαμηλή τιμή, γύρω στα 330. Τα αντίστοιχα κατάστηματα δεν υπάρχουν στο skroutz στο οποίο οι τιμές ξεκινάνε από 370. Μεγάλη διαφορά θεωρώ.

 

Χρειάζεται να ανησυχήσω για κάτι; Κανονικά σφραγισμένο με 2ετή εγγύηση δεν θα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ερώτηση... βλέπω κάποια κατάστηματα στο bestprice που έχουν το κινητό σε πολύ χαμηλή τιμή, γύρω στα 330. Τα αντίστοιχα κατάστηματα δεν υπάρχουν στο skroutz στο οποίο οι τιμές ξεκινάνε από 370. Μεγάλη διαφορά θεωρώ.

 

Χρειάζεται να ανησυχήσω για κάτι; Κανονικά σφραγισμένο με 2ετή εγγύηση δεν θα είναι;

Ψάξε κριτικές για τα καταστήματα καθώς και αν έχουν απόθεμα. Πληρωμή μόνο με αντικαταβολή θα πρότεινα

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε κριτικές για τα καταστήματα καθώς και αν έχουν απόθεμα. Πληρωμή μόνο με αντικαταβολή θα πρότεινα

 

Ευχαριστλω. Μίλησα με ένα κατάστημα που έχει αρκετές καλές κριτικές. Τους ρώτησα αν είναι δυνατό να μου αναφέρουν το Serial Number (S/N) της συκσευής πριν την αποστολή προκειμένου να την ελέγξω και μου είπαν πως δεν υπάρχει θέμα, απλά να το βάλω στα σχόλια. Επομένως έτσι θα σιγουρευτώ ότι είναι EU και άρα έχω την 2ετή εγγύηση.

 

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να χάνω;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο bestprice το παρηγγειλα αλλα ολα οκ μεχρι στιγμης.Μου ειπαν οτι θελουν περιπου 10 εργασιμες μερες να το παραλαβουν στο καταστημα τους λογω κορονοιου.Εσυ φιλε καραμαζοφ απο ποιο καταστημα το παραγγειλες αν επιτρεπεται?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...