Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέτε να έχουμε υποστήριξη παραπάνω από δύο χρόνια; Εγώ πήρα τη συσκευή πριν δύο βδομάδες αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από τη κάμερα ειδικά σε πρόσωπα. Πολύ παστέλ ρε παιδί μου.. Έτσι ήταν και όταν βγήκε;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχουμε υποστήριξη παραπάνω από δύο χρόνια; Εγώ πήρα τη συσκευή πριν δύο βδομάδες αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από τη κάμερα ειδικά σε πρόσωπα. Πολύ παστέλ ρε παιδί μου.. Έτσι ήταν και όταν βγήκε;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παστελ το έκανε στα τελευταία updates (άλλαξε ροτσ βασικά δεν είναι κάποιο bug κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχουμε υποστήριξη παραπάνω από δύο χρόνια; Εγώ πήρα τη συσκευή πριν δύο βδομάδες αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από τη κάμερα ειδικά σε πρόσωπα. Πολύ παστέλ ρε παιδί μου.. Έτσι ήταν και όταν βγήκε;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

βγαζε φωτογραφιες στο pro mode και ασε τα ολα εκει στο auto αν δεν θες να πειραξεις κατι.Απλα να το εχεις στο pro mode .Κανει πολυ λιγοτερη επεξεργασια το Jpg οταν ειναι γυρισμενο στο προ

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

βγαζε φωτογραφιες στο pro mode και ασε τα ολα εκει στο auto αν δεν θες να πειραξεις κατι.Απλα να το εχεις στο pro mode .Κανει πολυ λιγοτερη επεξεργασια το Jpg οταν ειναι γυρισμενο στο προ

 

μια λύση ειναι και αυτή (όχι τέλεια καθώς και εκει το βίασαν το θέμα αλλά σίγουρα πολύ καλύτερη απο το auto ) αν εχεις γνώσεις τραβάς raw και τα φτιανχεις στο lightroom/photohop καθώς μπορεί να βίασαν το λογισμικό φακοί κλπ παραμένουν το ίδιο γαμ..τοι όπως ήταν ετσι raw μένει όπως ήταν.

στην αρχή εγώ νόμιζα ότι το camera app κάνει όλα αυτά μετά που δοκίμασα και αλλα camera app τα ίδια επικρατεί και εκεί που σημαινει την δουλειά την έκαναν σε επίπεδο firmware

είχα δοκιμάσει και το honor 20 pro (πριν το update σε 10,1)και η διαφορά ήταν τεράστια υπέρ του pro σε όλα...... (μετά το 10,1 και τα δυο ειναι στα ίδια χάλια)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς μέχρι πόσα gb στικάκι μπορεί να διαβάσει το κινητό?

 

Μέχρι 2Τ σκληρό του έχω κουμπώσει και τον διαβάζει.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το πουλάω το τηλέφωνο οποίος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ σε 10.1 να βάλω την κάμερα από την 9; Έστω σαν δεύτερη εφαρμογή;
Δεν θα αλλάξει κάτι δεν είναι θέμα εφαρμογής όλα όσα κάνει αλλά firmware

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εγώ το πουλάω το τηλέφωνο οποίος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιας από τα ίδια αν κάτσει 25 του μήνα θα το πάρει ένας συνάδελφος για δεύτερο. Ο λόγος που τον είχα (Camera) πλέον δεν υφίσταται αφού την κατέστρεψαν

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, μπορώ να γυρίσω στο EMUI 9 από το 10?

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανονικά από το hisuite στο pc (σβήνονται όλα)
Link to comment
Share on other sites

Στο hisuite μου παει μεχρι την 10.0.0.178
Αν ναι τότε τέλος το downgrade

Εκτός και αν θέλει να γίνει step by step δλδ πρώτα ατην 178 κλπ κλπ (πρέπει να Δωκιμασεις)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ,μόλις δοκίμασα και τελικά θέλει step by step όπως μου είπες.Τώρα απο την 10 που εκανε θα κάνω την 9.1, απο πότε χάλασε η κάμερα? να μείνω στην 9.1 η να παω πιο πίσω στην 9.0?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ,μόλις δοκίμασα και τελικά θέλει step by step όπως μου είπες.Τώρα απο την 10 που εκανε θα κάνω την 9.1, απο πότε χάλασε η κάμερα? να μείνω στην 9.1 η να παω πιο πίσω στην 9.0?

 

απο την 9 στα 10 χάλασε κάπως (αλλά αντεχόταν) απο την 10 στο 10,1 την κατέστρεψαν τελείως σε βαθμό να το εχεις μόνο για Instagramm φβ οπου έδινε πόνο καθώς χωρίς να κάνεις crop η φώτο ήταν εντυπωσιακή

ετσι πανε σε 9,1 και κανε όλα τα update της μεχρι να βγαλει το 10 εκεί σταμάτα..

 

σε μένα πάντως έκλεισε στης 25 θα το δωσω και εχω βρει μεσο εταιρείας να πάρω το Oppo Find X2 Pro 512 gb version στα 890 (θα μου το φέρουν σε 3 μερες) ετσι βρήκα αντικατάσταση για την συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ,μόλις δοκίμασα και τελικά θέλει step by step όπως μου είπες.Τώρα απο την 10 που εκανε θα κάνω την 9.1, απο πότε χάλασε η κάμερα? να μείνω στην 9.1 η να παω πιο πίσω στην 9.0?

 

Θα μας πεις τι κατάφερες; Έφτιαξε η κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβαζα ότι επειδή έληξε η προσωρινή άδεια της huawei με τη Google και παίζει να έχουμε θέματα υποστήριξης λογισμικού.

Λέτε να ισχύσει κάτι τέτοιο;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις τι κατάφερες; Έφτιαξε η κάμερα;
Είδα διαφορά στην κάμερα,φαντάσου πριν με την 10ρα μέρα μεσημέρι έβγαλα φωτογραφία τον γιο μου και ήταν σκοτεινές.

Τώρα με την 9 δεν υπάρχει ποια αυτή η σκοτεινιά.

Επίσης είδα πολύ καλύτερη εστίαση στο πορτραίτο που πριν από τις 10 φωτογραφίες που τραβούσα, ζήτημα να ήταν η 3 καθαρές στο πρόσωπο.

Διαφορά πολύ μεγάλη είδα σήμερα και στην μπαταρία, καμία σχέση με πριν.

Σαν ταχύτητα το κινητό είναι πιο γρήγορο από πριν και ξεχνάς και κάποια χαζά κολλήματα κάποιον εφαρμογών πχ ( Chrome).

Αυτό που κατάλαβα με την 10ρα, είναι μεν πιο καλή σε γραφικό περιβάλλον αλλά σε κάμερα και μπαταρία είναι για σφαλιάρες.

 

Πάντως δεν το μετάνιωσα καθόλου που γύρισα πίσω στην 9, το κινητό είναι πάρα πολύ καλύτερο από πριν,και κάνοντας backup με το hisuite δεν έχασα τίποτα από φωτογραφίες-βίντεο-μηνύματα, κλήσεις κλπ...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδα διαφορά στην κάμερα,φαντάσου πριν με την 10ρα μέρα μεσημέρι έβγαλα φωτογραφία τον γιο μου και ήταν σκοτεινές.

Τώρα με την 9 δεν υπάρχει ποια αυτή η σκοτεινιά.

Επίσης είδα πολύ καλύτερη εστίαση στο πορτραίτο που πριν από τις 10 φωτογραφίες που τραβούσα, ζήτημα να ήταν η 3 καθαρές στο πρόσωπο.

Διαφορά πολύ μεγάλη είδα σήμερα και στην μπαταρία, καμία σχέση με πριν.

Σαν ταχύτητα το κινητό είναι πιο γρήγορο από πριν και ξεχνάς και κάποια χαζά κολλήματα κάποιον εφαρμογών πχ ( Chrome).

Αυτό που κατάλαβα με την 10ρα, είναι μεν πιο καλή σε γραφικό περιβάλλον αλλά σε κάμερα και μπαταρία είναι για σφαλιάρες.

 

Πάντως δεν το μετάνιωσα καθόλου που γύρισα πίσω στην 9, το κινητό είναι πάρα πολύ καλύτερο από πριν,και κάνοντας backup με το hisuite δεν έχασα τίποτα από φωτογραφίες-βίντεο-μηνύματα, κλήσεις κλπ...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίτα να δεις που θα πάρω αύριο άδεια από τη δουλειά να κάτσω να το γυρίσω στην 9......

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση γυρισες; 9 η 9.1;

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Να σαι καλά, στην 9.1 γύρισα!!!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην προχωράει από μόνο του το update από 9.1 σε 10.Χ... Είχα κάνει disable της ενημερώσεις από το developer options αλλά πάλι ήρθε και ξύπνησα με Android 10...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην προχωράει από μόνο του το update από 9.1 σε 10.Χ... Είχα κάνει disable της ενημερώσεις από το developer options αλλά πάλι ήρθε και ξύπνησα με Android 10...

 

Στην ενημέρωση λογισμικού πήγαινε στο γρανάζι κάνε ανενεργό εκεί που λέει λήψη όταν είναι ενεργό το WiFi. Παρόλα αυτά θα σου βγάζει ανά τακτά διαστήματα ότι έχεις ενημέρωση. Να πατάς ότι δεν θες.

 

Άλλος τρόπος να εξαφανιστεί τελείως είναι να το κάνεις με εντολές μέσω adb. Το είχα κάνει δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά αλλά κάτι μου είχε κάνει disable μαζί με αυτό από τις ρυθμίσεις που το χρειαζόμουν οπότε το ενεργοποίησα πάλι.

 

Οπότε κάθε φορά που βγάζει την υπενθύμιση απλά την αναιρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κάνω downgrade και δοκιμάζω πάλι, σου είναι εύκολο να μου πεις την adb εντολή αν την θυμάσαι?

 

pm uninstall - k - - user 0 com.huawei.android.howuc

 

Εάν δεν σε βολέψει όπως εμένα το ενεργοποιείς πάλι είτε με την εντολη

 

adb shell cmd package install-existing com.huawei.android.howuc

 

Είτε με επαναφορά αλλά τότε ενεργοποιούνται όλα όσα έχεις απενεργοποιησει και ξεκινάς στήσιμο από την αρχη

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...