Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είσαι ο μόνος. Απλά όποτε τη βάζεις / βγάζεις να είσαι προετοιμασμένος ψυχολογικά ότι μπορεί να ανοιξει το κινητό στα δύο χαχα. Εγώ την έχω βάλει / βγάλει 3 φορές από το Δεκέμβριο που την έχω. Αλλά έχω μείνει εδώ και πολύ καιρό με την spigen ultra fit champagne gold που είναι ίδια σε μέγεθος, βάρος, σχέδιο αλλά από πλαστικό που δεν αφήνει δαχτυλιές όπως η ringke slim.

 

Περιμένω σήμερα να μου έρθει η Spigen Ultra Slim.

Λες αυτή να είναι πιο εύκολη σε βάλε βγάλε?

Τις έχεις και τις δύο? Και την Ringke και την Spigen?

 

Τώρα έχω την Ringke Fusion επάνω την οποία θεωρώ top σε bumper αλλά την βαρέθηκα λίγο γιατί κάνει και τεράστιο το N5.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή με τα αξεσουάρ δεν το έχω πολύ.:D

Αυτή την ringke slim είμαι ο μόνος που δεν μπορώ να την βάλω γιατί φοβάμαι πως θα μου γδάρει τις γωνίες ή υπάρχουν και άλλοι σαν και εμένα? :)

Την έχω απο το Γενάρη και σχεδόν μια φορά το μήνα τη βγάζω για να την καθαρίσω (αλλα και το τηλέφωνο) και την ξαναβάζω χωρίς πρόβλημα. Απλά εκεί που νομίζεις οτι πάει να σπάσει(!), πρέπει να συνεχίσεις και μετά βγαίνει χωρίς πρόβλημα. Οσο για γδαρσίματα, δεν εχω δει ουτε στις γωνίες, ούτε στην πλάτη του κινητου.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Την έχω απο το Γενάρη και σχεδόν μια φορά το μήνα τη βγάζω για να την καθαρίσω (αλλα και το τηλέφωνο) και την ξαναβάζω χωρίς πρόβλημα. Απλά εκεί που νομίζεις οτι πάει να σπάσει(!), πρέπει να συνεχίσεις και μετά βγαίνει χωρίς πρόβλημα. Οσο για γδαρσίματα, δεν εχω δει ουτε στις γωνίες, ούτε στην πλάτη του κινητου.

 

Ποια από τις δύο έχεις? Την Spigen ή την Ringke?

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω σήμερα να μου έρθει η Spigen Ultra Slim.

Λες αυτή να είναι πιο εύκολη σε βάλε βγάλε?

Τις έχεις και τις δύο? Και την Ringke και την Spigen?

Και τις 2 έχω. Την Ringke slim από τότε που πήγα το κινητό το Δεκέμβριο και την Spigen Ultra fit από τον Φεβρουάριο - Μάρτιο, κάπου εκεί εκεί. Φορούσα την Ringke slim και την Spigen Neo hybrid μέχρι που πήρα την Ultra fit, την έβαλα και δεν την ξαναέβγαλα από τότε. Μπαινοβγαίνει πιο εύκολα, έχει πιο άνετο πιάσιμο, χωρίς δαχτυλιές, καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πιο λείες γωνίες και οι τρύπες πίσω για το Led και την camera είναι πιο "κυριλέ". Πάντως την Ringke slim όσες φορές έπρεπε να τη βγάλω φοβόμουν αρκετά και εξακολουθώ να την αποκαλώ τη θήκη του θανάτου.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Και τις 2 έχω. Την Ringke slim από τότε που πήγα το κινητό το Δεκέμβριο και την Spigen Ultra fit από τον Φεβρουάριο - Μάρτιο, κάπου εκεί εκεί. Φορούσα την Ringke slim και την Spigen Neo hybrid μέχρι που πήρα την Ultra fit, την έβαλα και δεν την ξαναέβγαλα από τότε. Μπαινοβγαίνει πιο εύκολα, έχει πιο άνετο πιάσιμο, χωρίς δαχτυλιές, καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πιο λείες γωνίες και οι τρύπες πίσω για το Led και την camera είναι πιο "κυριλέ". Πάντως την Ringke slim όσες φορές έπρεπε να τη βγάλω φοβόμουν αρκετά και εξακολουθώ να την αποκαλώ τη θήκη του θανάτου.

 

Λοιπον ήρθε η Spigen και θα συμφωνησω απόλυτα μαζί σου.

Η Ringke Slim πραγματικά δεν παλεύεται, δεν μπαίνει καν τοσο κλειστή που είναι στα πλαγια, χώρια που οι ακμες της είναι σχετικα αιχμηρές.

Όσο τέλεια είναι η Ringke Fusion τόσο χάλια η Slim.

Αντιθέτως η Spigen Ultra Fit είναι πολύ πιο απαλή στις ακμές της και μπήκε απευθειας. Επίσης για δοκιμη την ξαναεβγαλα και την ξαναέβαλα και όλα τέλεια. Μου αρεσει και πιο πολυ το ξεχωριστο κόψιμο για καμερα και flash καθως ειναι και ιδιο με την original Google snap case.

Το υλικο της επισης είναι παρομοιο με της Ringke αλλα δεν κανει τοσο εύκολα σημαδια.

Η αίσθηση στο χέρι είναι απίστευτη. Σχεδον σαν να μην φοράς θηκη.

Νομίζω κιόλας η Spigen ταιριαζει και καλύτερα για κινητα με tempered glass και για αυτο είναι πιο "ανοικτες" οι πλευρες της και μπαινει πιο ευκολα η θηκη. Μην ξεχναμε αλλωστε οτι η Spigen φτιαχνει και ενα απο τα καλυτερα tempered glass.

 

Επίσης μιας και βρέθηκα σε αυτό το topic να πω ότι έχω παρει και κάτι handfree της iLuv,, αυτά με το flat cable και είναι εξαιρετικά και σε καλή τιμή. Κάπου ανάμεσα σε 15-20€ είχαν, δεν θυμαμαι καλά.

 

Αυτά με τα αξεσουάρ και για να επιστρεψω στο στοιχείο μου, βγήκε Slimkat 8.6.:lol:

Edited by gtctsiamp
Link to comment
Share on other sites

Ποια από τις δύο έχεις? Την Spigen ή την Ringke?

 

Rinkge slim

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την Nillkin Frosted Shield, είμαι πολύ ικανοποιημένος, δεν αφήνει δαχτυλιές και φυσικά δεν αφήνει σημάδια στις γωνίες.

 

Δείτε την:

992
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ασυρματος φορτιστης ειναι συμβατος με nexus 5? http://www.ebay.com/itm/QI-Wireless-Charging-Pad-Receiver-for-Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-N9000-PA9-/151237254268?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item2336715c7c εχετε καποια αλλη προταση? και καμια προταση για λεπτη θηκη?οσες εχω δει κανουν το κινητο τεραστιο και απ οτι διαβαζω βγαινουν δυσκολα... Edited by leriban
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ασυρματος φορτιστης ειναι συμβατος .

Λογικά είναι,έτσι λένε στο xda.

Και εγώ αυτον περιμενω

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ασυρματος φορτιστης ειναι συμβατος με nexus 5? http://www.ebay.com/itm/QI-Wireless-Charging-Pad-Receiver-for-Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-N9000-PA9-/151237254268?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item2336715c7c εχετε καποια αλλη προταση? και καμια προταση για λεπτη θηκη?οσες εχω δει κανουν το κινητο τεραστιο και απ οτι διαβαζω βγαινουν δυσκολα...

Είναι συμβατός με το qi πρότυπο, όπως και το Ν5, άρα μας κάνει.

Edited by TheoX
Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατός με το qi πρότυπο, όπως και το Ν5, άρα μας κάνει.

δοκιμασμενος ηδη

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/accessories/budget-wireless-charger-showdown-5-qi-t2676249

 

Highest Current Recorded: 770mA

 

Build Quality: Good

Performance: Good/Excellent

Price (at time of purchase): Excellent

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασμενος ηδη

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/accessories/budget-wireless-charger-showdown-5-qi-t2676249

 

Highest Current Recorded: 770mA

 

Build Quality: Good

Performance: Good/Excellent

Price (at time of purchase): Excellent

 

το παραγγειλα απο ebay αλλα ειδα μετα οτι το feedback ειναι 97%... ελπιζω να μην εχω θεμα και να το στειλει!

Link to comment
Share on other sites

νταξ..εχει και πολλες πωλησεις ομως,εγω εχω και track και ειναι στο opening με china post,θα δουμε,ελπιζω συντομα, οσο το δυνατον
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει ξανά ειπωθεί αλλα θα ήθελα την άποψη σας για φθηνά και καλά hands free για το κινητό μας

 

Lg quadbeat 2 (πολλοί τα θεωρουν κορυφαία,googlare το)

 

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=lg+quadbeat+2&_pgn=1&_sop=15

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νταξ..εχει και πολλες πωλησεις ομως,εγω εχω και track και ειναι στο opening με china post,θα δουμε,ελπιζω συντομα, οσο το δυνατον
που το βλεπεις αυτο? ειναι η πρωτη μου παραγγελια μεσω ebay........
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει ξανά ειπωθεί αλλα θα ήθελα την άποψη σας για φθηνά και καλά hands free για το κινητό μας

 

Αυτά έχω εγώ και τα βρίσκω τέλεια για την τιμή τους.

Εξαιρετική ποιότητα, flat cable, τρία μεγέθη silicone ear tips, τιμή κάτω από 20€ και τα βρίσκεις εύκολα σε ελληνικά καταστήματα αν τα βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

το ποιο?το track στο wedoexpress.com

ναι το track....βασικα πως βλεπω οτι το εστειλε?

Edited by leriban
Link to comment
Share on other sites

θα αρχισει το ταξιδι με Order entry processing center και ο Θεος βοηθος ολων των φυλων του κοσμου

δες και στο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για το Itunes δεν ξέρω να σου πω. Εγώ τα έχω 128 συμπίεση σε αρχείο wma. Πιάνει λιγότερο χώρο και έχει ποιότητα σαν 192 σε mp3.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Lg quadbeat 2 (πολλοί τα θεωρουν κορυφαία,googlare το)

 

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=lg+quadbeat+2&_pgn=1&_sop=15

 

Δεν ξέρω γιατί τα θεωρούν και καλά αυτά τα ακουστικά. Τα πήρα πριν από ένα μήνα και είμαι απογοητευμένος.

Κακή ποιότητα ήχου και πέφτουν συνεχώς από τα αυτιά. Τα πήρα και κατέληξα να χρησιμοποιώ τα ακουστικά της Apple από ένα παλιό Ipod που βγάζουν πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί τα θεωρούν και καλά αυτά τα ακουστικά. Τα πήρα πριν από ένα μήνα και είμαι απογοητευμένος.

Κακή ποιότητα ήχου και πέφτουν συνεχώς από τα αυτιά. Τα πήρα και κατέληξα να χρησιμοποιώ τα ακουστικά της Apple από ένα παλιό Ipod που βγάζουν πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου.

 

Ναι κι εγώ που τα έχω δεν έχω τρελαθεί. Εντάξει απλά ακουστικάκια είναι να κάνεις την δουλειά σου. Τίποτα εξωπραγματικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Εδω και 3-4 χρονια ο πατερας μου εχει το κατωθι κινητο

http://www.gsmarena.com/lg_a250-4561.php

το οποιο τον βολεψε απιστευτα (ειναι λιγο ζορικος στα κινητα).Δυστυχως μας αφησε χρονους το κινητο κι

επειδη you cant teach an old dog new tricks, και με εχει πρηξει να του βρω ιδιο,αν καποιος το εχει και το

πουλαει ή αν υπαρχει πουθενα διαθεσιμο και δεν το βρηκα εγω , θα ήμουν ευγνώμων. Ζητω προκαταβολικα

συγνωμη αν εχω ποσταρει σε λαθος ενότητα αλλα δεν ηξερα που να το βαλω.:O

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...