Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση αν δεν κανει καποιος αναβαθμιση τωρα στην εκδοση που κυκλοφορει και κανει μετα απο μια δυο εκδοσεις θα περαστουν ολες αυτες οι διορθωσεις απο την πρωτη που κυκλοφορησε στις μεταγενεστερες?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αυτο συμβαινει αφου ολες οι νεωτερες αναβαθμισεις εχουν συμβατοτητα με τις προηγουμενες εκδοσεις οποτε μην ανησυχεις γιατι κι εγω εδω που τα λεμε δεν βιαζομαι καθολου...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν δεν κανει καποιος αναβαθμιση τωρα στην εκδοση που κυκλοφορει και κανει μετα απο μια δυο εκδοσεις θα περαστουν ολες αυτες οι διορθωσεις απο την πρωτη που κυκλοφορησε στις μεταγενεστερες?

 

 

ναι, έχε όμως υπόψη ότι κάθε νέα έκδοση firmware μπορεί όχι μόνο να διορθώνει αλλα και να δημιουργεί νέα προβλήματα!

 

Για αυτό συνήθως είναι καλό να μη σπεύδει κάποιος να κάνει update μια νεα έκδοση firmware ειδικά αν είναι οκ με αυτη που εχει τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα update server settings και μετά update file list δεν μου κατεβάζει την λίστα με τα αρχεία ? μήπως είναι down ?

Το άλλο link δεν δουλεύει πια...

 

 

Αν μπορεί κάποιος με dsl να μου τα στείλει τα αρχεία (kyramas {at} gmail.com) ή να τα ανεβάσει κάπου.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

ναι, έχε όμως υπόψη ότι κάθε νέα έκδοση firmware μπορεί όχι μόνο να διορθώνει αλλα και να δημιουργεί νέα προβλήματα!

 

Για αυτό συνήθως είναι καλό να μη σπεύδει κάποιος να κάνει update μια νεα έκδοση firmware ειδικά αν είναι οκ με αυτη που εχει τώρα!

 

...αυτό ξαναπέστο! :!:

 

Μέχρι στιγμής με την R1J δεν έχω κανένα πρόβλημα οπότε εκτός συγκλονιστικού γεγονότος θα μείνω σε αυτήν (αν μπορώ ας κάνω κ αλλιώς...έχω πρόβλημα με την αναβάθμιση, μου κολλάει έκει που μου ζητά να το κλείσω κ να το συνδέσω με c πατημένο και με ΙΕ και με Firefox... :mad: )

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ναι, έχε όμως υπόψη ότι κάθε νέα έκδοση firmware μπορεί όχι μόνο να διορθώνει αλλα και να δημιουργεί νέα προβλήματα!

 

Για αυτό συνήθως είναι καλό να μη σπεύδει κάποιος να κάνει update μια νεα έκδοση firmware ειδικά αν είναι οκ με αυτη που εχει τώρα!

Αυτο λεω απλα αυτα που διορθωνει τωρα η αναβαθμιση που κυκλοφορει θα τα διορθωνει και η επομενη συν τα καινουργια προβληματα που θα διορθωνει η καθε νεα αναβαθμιση παρακαμπτει τις παλιες διορθωσεις και βαζει μονο τις νεες?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα την βοηθεια σας σε καποιες αποριες που εχω!!!Το cd του τηλ.πρεπει να το περασω στο pc για να γινει το update?Aν ναι τοτε εγω το περασα αλλα δεν λειτουργει τιποτα ειναι ολα τα προγραμματα νεκρα.Παιζει τιποτα με firewall και αλλα συναφη.Και οποιος εχει τον χρονο και την ευχαριστιση ας δωσει καποια χρηστικη πληροφορια σχετικα με το update.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς που έχει φλασάρει από davinci μπορεί να μου στείλει το

 

K750i_R1L002_FS_EMEA3.DVT

 

Δεν μπορώ να τα πάρω από τον flasher ούτε από ένα site που δώσανε.

Please help.

 

EDIT: OK το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα,

θέλω να κάνω online update λογισμικού και αυτό που δεν γνωρίζω είναι με ποιό τρόπο μπορώ να κρατήσω backup τα δεδομένα που έχω στο τηλέφωνο (επαφές και αρχεία που δεν είναι στην κάρτα μνήμης αλλά στο κινητό). Με το P900 που είχα πρίν είχε σουϊτα που απο εκεί έκανα backup και μετά αφού έκανα την αναβάθμιση λογισμικού έκανα restore.

Εδώ με το Κ750 υπάρχει κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα ?

Μήπως δεν είναι απαραίτητο τέτοιο πρόγραμμα γιατί κρατάει η αναβάθμιση τα δεδομένα και τα ξαναβάζει στο κινητό μετά την αναβάθμιση αυτόματα ?

 

Συγνώμη αν έχει συζητηθεί στο παρελθόν το θέμα αυτό αλλά στις σελίδες που έψαξα δε το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια τον Haki και τον Sverver που μου στείλανε τα αρχεία που χρειαζόμουνα. Τώρα είμαι ένας ευτυχής κάτοχος debranded K750i.

Thanks !

 

@ Sotzyg

To back up το έκανα με το FMA mobile agent.

Εναλλακτικά βάλε την σουίτα από το cd

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω απλα αυτα που διορθωνει τωρα η αναβαθμιση που κυκλοφορει θα τα διορθωνει και η επομενη συν τα καινουργια προβληματα που θα διορθωνει η καθε νεα αναβαθμιση παρακαμπτει τις παλιες διορθωσεις και βαζει μονο τις νεες?

 

 

Το Firmware ειναι ΟΛΟ το λογισμικο που ελεγχει προγραμματιστικα το κινητο. Άρα καθε νεα εκδοση του, περιεχει και ολες τις προηγουμενες διορθώσεις, εκτος αν καποια απο αυτες δημιουργησε περισσοτερα προβληματα απο αυτα που ελυνε. Δεν ειναι Service Pack, ουτε Patch.

Link to comment
Share on other sites

Το Firmware ειναι ΟΛΟ το λογισμικο που ελεγχει προγραμματιστικα το κινητο. Άρα καθε νεα εκδοση του, περιεχει και ολες τις προηγουμενες διορθώσεις, εκτος αν καποια απο αυτες δημιουργησε περισσοτερα προβληματα απο αυτα που ελυνε. Δεν ειναι Service Pack, ουτε Patch.

Μαλιστα αν καταλαβα δηλαδη οι αναβαθμισεις δεν προσθετουν καποια πραγματα στο ηδη υπαρχον λογισμικο αλλα το αντικαταστουν πληρως με το νεο οποτε περιεχονται συνολικα ολες οι τυχον διορθωσεις απο τις προηγουμενες εκδοσεις. :)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα αν καταλαβα δηλαδη οι αναβαθμισεις δεν προσθετουν καποια πραγματα στο ηδη υπαρχον λογισμικο αλλα το αντικαταστουν πληρως με το νεο οποτε περιεχονται συνολικα ολες οι τυχον διορθωσεις απο τις προηγουμενες εκδοσεις. :)

 

 

ακριβώς! :)

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς για τίποτα απ' αυτά που έχεις στο κινητό. Όλα θα παραμείνουν στη θέση τους μετά την αναβάθμιση. :-)

Όπως είπα και σε άλλο thread σε εμένα μείνανε και κάποια απομεινάρια απο την vodafone .....

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και σε άλλο thread σε εμένα μείνανε και κάποια απομεινάρια απο την vodafone .....

 

Παρεξήγηση. Αναφερόμουν στο φίλο sotzyg. :)

vgenop
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εγώ την ίδια απορία με τον sotzyg έχω...πως κάνουμε backup του κινητού στο pc?

 

Ξέρω ότι τα αρχεία δε σβήνονται με την αναβάθμιση αλλά ποτέ δε ξέρεις τι θα συμβεί...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση το αρχειο seus.exe που κατεβαζουμε για την αναβαθμιση κανει και για τις επομενες το κραταμε δηλαδη? η καθε αναβαθμιση εχει το δικο της?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση το αρχειο seus.exe που κατεβαζουμε για την αναβαθμιση κανει και για τις επομενες το κραταμε δηλαδη? η καθε αναβαθμιση εχει το δικο της?

 

Η version 1.1.9 που είναι διαθέσιμη τώρα και προηγείται του αρχείου αναβάθμισης λογισμικού του κινητού,είναι η πιο πρόσφατη.Θα τη βρείς εγκατεστημένη κανονικά (δες στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων:SonyEricsson Update Service)και κάθε μελλοντική διαδικάσία αναβάθμισης θα εκτελείται με το πρόγραμμα αυτό σε συνεργασία εκτέλεσης java applet online με τους SE server.

Link to comment
Share on other sites

re pedia egw exw tin r1a kai thelei na kanw update alla kai na valw ellinika.apoti diavasa stin episimi SE den ginete na valeis alli glwssa.Kati akousa gia to davinci team alithevei?

 

Μια χαρά αληθεύει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...