Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

παιδια μετα απο αρκετες ωρες προσπαθειων για αναβαθμιση δυστυχως καταληγω στο ιδιο σημειο.οταν ξανασυνδεω το τηλ. μετα τα 20 δευτ. το τηλ ανοιγει και η αναβαθμιση δεν ξεκινα ποτε.οπιος εχει καμμια ιδεα, ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pedia prosoxh..sxetika me to teleftaio logismiko R1N sas protino mhn pate na to valete!piga k to evala k to kinhto ipoleitourgouse apistefta!paratirisa ta ekshs:

meiomeni piothta kameras(eidika sto video),esvine sixna mono tou,kollage arketa,asprize polles fores i othoni,provlima me tis iperithres(den pernage tipota k esvine!!)den borousa na allaksw fodo para mono otan ekana epanekinhsh tou kinhtou m emfanize to neo fodo k oxi pada...k.a...mou eipan k ta pedia apo to 9volto pos einai isws provlimatikh ekdosi firmware!!eleos....ti talaiporia travame..

JIMI HENDRIX EXPERIENCE!
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ thanasis987,

 

τα εκανα ολα αυτά, αλλα μετα την εγκατασταση του SEUS, δεν κανει τιποτα. Παραμενει λευκή σελιδα.

Εχω java, εχω απενεργοποιήσει τις ασφαλεις του SP2, τίποτα.

Καμια ιδέα. Μήπως κάποια ρύθμιση στο explorer. Και αν ναι ποιά?

Link to comment
Share on other sites

μα το εχω ηδη αναβαθμισει το κινητο απο το davinci οποτε δεν θα εχει αλλαξει και το cda?

Οταν το αναβάθμισες στο tab CDA του client έβαλες το ελληνικό cda και τσέκαρες use this settings for finalization?

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου απλα το αφησα και την εκανε μονο του ειχα πατησει φυσικα και το finalization.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου απλα το αφησα και την εκανε μονο του ειχα πατησει φυσικα και το finalization.

Tote prepei na pareis allo ena credit :O

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση γινεται ον λαιν η απλα οταν κατεβασουμε το αρχειο κανουμε τη διαδικασια...αληθεια η αναβαθμιση με το ελληνικο πακετο που ειναι γιατι δεν την βρισκω πουθενα στη σελιδα...
Link to comment
Share on other sites

egw d 3ero me tin R1A044 tin arxikh diladi einai ola ok mia xara paei to kinito ola litourgoune kala mono ena kolima eixe faei to exo kamia 4 meres to kinito k einai ola ok bebea an katafero to update k to kanw tha balo tin R1L enohte.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Moυ το εκανε και μενα πολλες φορες αυτο αλλα μετα διαπιστωσα οτι αν περιμενεις να σταματησει να "κατεβαζει" και κάνεις ελαχιστοποιηση του browser, διαπιστωνεις οτι σου εχει παταξει στην επιφανεια εργασιας ενα παραθυρο και με αυτο συνεχιζεις κανονικα.

 

 

 

 

Το αφησα, αλλα δεν βλέπω να κατεβάζει τίποτα.( υστερα από 20λεπτα, τα bytes που βλέπω στο εικονιδιο κατω δεξιά είναι ελαχιστα.) Τι στο δ..... γίνεται, μονο εγω δεν θα το καταφερω το update? Εχω κατεβασει το SEUS και δεν μπορώ να συνεχίσω. Οχι τίποτα αλλα δηλαδη, αλλα τα εχω πάρει με το laptop.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο θα σας βοηθησει αλλα ο IE εμενα προσωπικα σε 3 διαφορετικους Η/Υ δεν ηθελε με τιποτα να κανει update το Κ700 που εχω. :confused:

Προχωρουσε εως ενα σημειο κανονικα και οταν εφτανε στο σημειο να κανει την αναβαθμιση μου εβγαζε λευκη οθονη. :cry:

Η λυση ηταν να βαλω το opera browser ( http://www.opera.com ) και δουλεψε αψογα. :D

Κατα προτιμηση κατεβαστε αυτον με την ενσωματομενη java.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Μπορει να μου εξηγησει καποιος πως τροποποιειται το iso για να βγουν καλυτερες φωτογραφιες; Συνηθως χρησιμοποιεις το αυτοματο;Αυτα τα λαμπα φθορισμου, λαμπα πυρακτωσεως χρησιμευουν πουθενα; Το manual δε γραφει κατι...:( Ευχαριστω :)

--> Επισης, να πω για οσους προσπαθουν να κανουν UPGRADE και δεν εχουν υψηλη ταχυτητα modem, οσες λευκες σελιδες και να εμφανιζει ας περιμενουν.......:yawn: :yawn: Μου εσπασε τα νευρα στο περιμενε, σκεφτηκα να τα παρατησω και να φυγω αλλα.... ο επιμενων νικα:D Εφαγα χοντρο λουκι παντως :mad: Οσο για το R1N που σχολιαζετε, μαλλον ειναι ο,τι πρεπει για ενα καλο downgrade :p

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα το iso δεν ειναι το "ισορροπια λευκου" (white balance). Με την ισορροπια λευκου υποτιθεται οτι ρυθμιζεις την "θερμοκρασια" της αποχρωσης, δηλαδη το ποσο κοκκκινωπες βγαινουν οι φωτο οταν βγαζουμε σε εσωτερικο χωρο με κοινη λαμπα...ή ποσο γαλαζια αποχρωση εχουν οταν βγαζουμε με λαμπα φθοριου. Τελικα ειναι θεμα γουστου και πειραματισμου για το τι ειδους αποχρωση προτιμας στις φωτο σου.

Δηλαδη λες οτι ρυθμιζεται απο αλλου και οχι απο εκει που νομιζα; Αν ναι, απο που;

 

--> Και κατι αλλο αν σου'ναι ευκολο.. Ξερεις αν με master reset σβηνονται τα αποθηκευμενα τηλεφωνα της συσκευης;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να ξαναβάλω την R1A στο κινητό μου; Οι φωτογραφίες που έβγαζα τότε ήταν κορυφή ενώ τώρα με την R1L μου θυμίζει το T610! Για το video δεν το συζητώ ότι το χάλασαν πολυ. Eκανα παράπονα στο site της SE και περιμένω email με τις απαντήσεις τους
Link to comment
Share on other sites

file thanasi ase..ta idia k xeirotera k go..taxo peksei!k go me thn r1A eixa apistefth piothta foto k eidika video pou exi xalasei tromera!boreis na to ksanavaleis sto 9volto to logismiko opos k tha kano k go giati me thn rl den to vlepo kala!apoti vlepo meneis k peristeri k nomizo einai koda sou!(to 9volto.)
JIMI HENDRIX EXPERIENCE!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία μην υπερβάλουμε. Όσον αφορά τις φώτος, δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορα ανάμεσα στα διαφορα firmware, συγκρίνει και R1A και R1L, και δεν έχω κάποια διαφορά που τουλάχιστον να φαίνεται με το μάτι. Είμαι σίγουρος πως αν δεν είχε αναφερθεί πουθενά ότι υπάρχει διαφορά στις φώτος κανένας δεν θα το έβλεπε. Όσον αφορά το μέγεθος των photo στην R1L και πάντα στα μέγιστα settings, έχω δει απο 218 μέχρι 563 kb ανάλογα με το πόση πληροφορία έχει η φώτο.

Με το video δεν ασχολήθηκα γιατι δεν με πολυενδιαφέρει, με μια ματιά που του έριξα πάντως, έχει όντως χειρότερη ποιότητα, αλλα αυτό διορθώνεται με καποια μελλοντική αναβάθμιση. Μην τρελένεστε λοιπον με το παραμικρό που ακούτε ή διαβάζετε, πρόσπαθήστε να βγάζετε και συμπεράσματα μόνοι σας. :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδία μην υπερβάλουμε. Όσον αφορά τις φώτος, δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορα ανάμεσα στα διαφορα firmware, συγκρίνει και R1A και R1L, και δεν έχω κάποια διαφορά που τουλάχιστον να φαίνεται με το μάτι. Είμαι σίγουρος πως αν δεν είχε αναφερθεί πουθενά ότι υπάρχει διαφορά στις φώτος κανένας δεν θα το έβλεπε. Όσον αφορά το μέγεθος των photo στην R1L και πάντα στα μέγιστα settings, έχω δει απο 218 μέχρι 563 kb ανάλογα με το πόση πληροφορία έχει η φώτο.

Με το video δεν ασχολήθηκα γιατι δεν με πολυενδιαφέρει, με μια ματιά που του έριξα πάντως, έχει όντως χειρότερη ποιότητα, αλλα αυτό διορθώνεται με καποια μελλοντική αναβάθμιση. Μην τρελένεστε λοιπον με το παραμικρό που ακούτε ή διαβάζετε, πρόσπαθήστε να βγάζετε και συμπεράσματα μόνοι σας. :)

 

emena exei travixei foto mexri 650kb me tin palia version ara iparxei diafora

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν βαζετε το κινητο στη usb να φορτισει φορτιζει κανονικα; Εννοω γρηγορα; Εμενα μου φαινεται οτι περισσοτερο ρευμα σπαταλαει το κινητο αναμενο και συνδεδεμενο στη usb παρα οσο του δινει η usb!! Κουφο ε;:shock: Μπορει να ηταν λιγο υπερβολικο αυτο αλλα κατι τετοιο εχω δει.. Αν το επιβεβαιωσει καποιος αλλος, καλα θα ηταν. Το ποσοστο το βλεπεις αν πας Ρυθμισεις --> Κατασταση Τηλεφωνου --> Μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

emena exei travixei foto mexri 650kb me tin palia version ara iparxei diafora

 

Σημασία έχει το τι αντιλαμβάνεσαι με το μάτι όχι τα kilobytes. Εκτός και αν χρησιμοποιεις την κάμερα για ειδικές χρήσεις όπως παρουσιάσεις κτλπ, οπότε εκεί θα έπερνες μια κανονική ψηφιακή. Η αυξομείωση των kbytes, εκτός απο την συμπίεση, έχει να κάνει και με την πληροφορία που περιέχεται σε μια φώτο. Εδώ βγάζεις φωτογραφία σε κανονική ψηφιακή που έχει μέγεθος 1,5 mb και την συμπιέζεις σε jpg στα 150 kb και δύσκολα βλέπεις ουσιαστική διαφορά. Πόσο μάλλον σε κινητά που δεν υπάρχουν αυτές οι λεπτομέριες στις φώτο και οι διαφορές μεγέθους είναι πολύ μικρες. Ο κριτής πρέπει να είναι το μάτι σου και τι του είναι αποδεκτό, οχι το αν εχει 10 kb πάνω 10 kb κάτω. :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπεις την κατάσταση της μπαταρίας, πατώντας το κουμπί του zoom ;)

Σε μενα οταν παταω το zoom λεει: "Η φωνητικη κληση δεν ειναι ενεργοποιημενη, Ρυθμιση τωρα;" :confused:

Link to comment
Share on other sites

H 1N υπάρχει στο 9βολτο, και μου είπαν ότι θα μου την περάσουν και μένα, αλλά τελικά ήρθε με την 1L. Λέτε όντως να έχουν ακούσει άσχημα σχόλια για την 1Ν και να μην την περνάνε στα K750i μέχρι να αποδειχτεί αν υπάρχει πρόβλημα ?

 

Όσο για την ποιότητα της φωτογραφίας, ρε παιδιά βασικά πράγματα. Η ίδια φωτογραφία με 0 συμπίεση (σε JPEG format) μπορεί να είναι 1,5MB, και σε 50-60% συμπίεση (λογική συμπίεση για φωτογραφίες κινητού) μπορεί να πέσει στα 500-600ΚΒ. Η ποιότητα της φωτογραφίας όμως ΔΕΝ αλλάζει, τουλάχιστον όχι σε σημείο που να μπορεί να το καταλάβει ανθρώπινο μάτι. Έχεις γλυτώσει όμως σχεδόν 1ΜΒ από το μέγεθος του αρχείου :cool: Το ίδιο ισχύει και για το video (μόνο που εκεί αλλάζει αρκετά η ποιότητα ανάλογα με την συμπίεση, οπότε *μπορεί* να υπάρχει πτώση της ποιότητας λόγω μεγαλύτερης συμπίεσης)...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

H 1N υπάρχει στο 9βολτο, και μου είπαν ότι θα μου την περάσουν και μένα, αλλά τελικά ήρθε με την 1L. Λέτε όντως να έχουν ακούσει άσχημα σχόλια για την 1Ν και να μην την περνάνε στα K750i μέχρι να αποδειχτεί αν υπάρχει πρόβλημα ?

 

 

Την 1Ν καλύτερα απόφυγε την, μιας και έχει χαρακτηριστεί σαν testing firmware. Καλύτερα περίμενε να βγει κάποιο καινούριο firmware στο Seus. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει παλι αλλα δε θυμαμαι αν απαντηθηκε. Εμεις που εχουμε VL εκδοσεις, αν κανουμε απεγκατασταση - αναβαθμιση του λειτουργικου χανουμε την εγγυηση. Σε περιπτωση που γινει καμια στραβη, μπορουμε να επαναφερουμε το live firmware χωρις να γινει αντιληπτο οτι ειχε αφαιρεθει και ξαναπροστεθηκε οταν το παμε για service;
Link to comment
Share on other sites

όχι το κινητό δεν ανοίγει, παραμένει κλειστό

re pedia oso kai na kratiso patimeno to c molis to sindeso sto kalodio (me patimeno to c ) ayto anigi amesos kai zitai pin kai p.p.ri. anabathmisi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...