Jump to content

Online αναβάθμιση του K750i: Προβλήματα, απορίες


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι με την R1N;

    • ΝΑΙ
      0
    • ΟΧΙ
      0
    • Δεν ασχολούμαι με τα updates
      0


Recommended Posts

Ρε με τιποτα να μη μπορω να κανω αναβαθμιση στην R1L καπου κολλαει και βγαζει "αγνωστο σφαλμα", βαζω κανονικα τους drivers του USB καλωδιου κατεβαζω κανονικα και κανω install to SEUS ,java υπαρχει κανονικα κατεβασμενο και ενεργοποιημενο, αλλα δεν φτανω ποτε στο κομματι που ζηταει να κλησω και να αποσυνδεσω το κινητο....

Εχω την εντυπωση οτι οταν παει να τρεξει το SEUS απο μονο του την δευτερη φορα κατι συμβαινει και κολλαει.

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???? ΚΑΝΕΙΣ. :O :O

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταλαβαίνω ότι κινδυνεύω να γίνω κουραστικός, μήπως είναι εύκολο να γράψει κάποιος πως ελέγχουμε την έκδοση του λογισμικού στο κινητό; Εχω ξοδέψει σχεδόν 3 ώρες και δεν μπορώ να το βρώ. Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι κινδυνεύω να γίνω κουραστικός, μήπως είναι εύκολο να γράψει κάποιος πως ελέγχουμε την έκδοση του λογισμικού στο κινητό; Εχω ξοδέψει σχεδόν 3 ώρες και δεν μπορώ να το βρώ. Ευχαριστώ..

 

Σε κατασταση αναμονης πατας¨

>*<<*<* και σε βγαζει στο αντιστοιχο μενου....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

signomi ehw rotisei 3 fores to idio pragmakai kaneis den ehei apantisei... oloi prospernate kai rotate ta dika sas.

 

xana rwtaw gia ali mia 4i fora:

 

Σας παρακαλω καποιος που εχει καταφερει να κανει ξεκλειδομα και αναβαθμιση απο davinciteam να μας γραψει αω μπορει βημα βημα τι πρεπει να κανουμε

 

sos

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ababapanos den exw kanei akoma to ksekleidoma apo davinciteam alla eida oti sto site iparxoun kapia manuals opos auto manual Prospa8ises na kaneis kati kai den ta kataferes h' den ta exeis dei ka8olou?
Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ τα κατάφερα απροβλημάτιστα ευτυχώς(προληπτικά απενεργοποίησα το firewall)η R1L είναι αρκετά σταθερή,βέβαια μελλοντικά και για τρεις-τέσσερις αναβαθμίσεις θα ξεπεραστούν αρκετά bugs μέχρι την κορύφωση τους και έπειτα θα επέλθει νηνεμία σχετική,άποψη μου όλα αυτά χωρίς παρεξήγηση.

Επιπρόσθετα παρατήρησα ότι το seus 1.19 είναι πιο σταθερό και εμπεριέχει μια version Java runtime βοηθώντας στην ομαλή ολοκλήρωση της όλης διαδικασίας.

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ τα κατάφερα απροβλημάτιστα ευτυχώς(προληπτικά απενεργοποίησα το firewall)η R1L είναι αρκετά σταθερή,βέβαια μελλοντικά και για τρεις-τέσσερις αναβαθμίσεις θα ξεπεραστούν αρκετά bugs μέχρι την κορύφωση τους και έπειτα θα επέλθει νηνεμία σχετική,άποψη μου όλα αυτά χωρίς παρεξήγηση.

Επιπρόσθετα παρατήρησα ότι το seus 1.19 είναι πιο σταθερό και εμπεριέχει μια version Java runtime βοηθώντας στην ομαλή ολοκλήρωση της όλης διαδικασίας.

 

εμένα κολλάει στο σημείο που το ανοίγεις με c και περιμένεις να κάνεις update...

μου γράφει updating device αλλά δεν προχωρά το ποσοστό είναι στο 0% γμω τις ηλίθιες αναβαθμίσεις... :mad:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω τους usb update drivers. Μου το είχε ζητήσει 1 φορά αλλά του είπα να μην ψάξει στο windows update και από τότε και δεν μου τους ζητά και δεν μπορώ να τους εγκαταστήσω (θεωρεί ότι ο Κ750 usb driver είναι αρκετός). Δοκίμασα να κάνω update τον Κ750 usb με τους update drivers αλλά μάταια...

Υπάρχει τρόπος να τους βάλω χωρίς να τους ζητήσει;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

εμένα κολλάει στο σημείο που το ανοίγεις με c και περιμένεις να κάνεις update...

μου γράφει updating device αλλά δεν προχωρά το ποσοστό είναι στο 0% γμω τις ηλίθιες αναβαθμίσεις... :mad:

 

Me ton internet explorer kolage kai emena ekei sto 0%. Molis alaksa kai to ekana me firefox, ksekinise sxedon amesos. Dokimase to kai esy ;)

Link to comment
Share on other sites

:)

εμένα κολλάει στο σημείο που το ανοίγεις με c και περιμένεις να κάνεις update...

μου γράφει updating device αλλά δεν προχωρά το ποσοστό είναι στο 0% γμω τις ηλίθιες αναβαθμίσεις... :mad:

 

ΥΠΟΜΟΝΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ.....

Κλειστό το βάζεις με πατημένο το c,έτσι για διευκρίνηση όλων και μετά voila εντώς 15 δευτερολέπτων πρέπει να έχει ξεκινήσει.

Δοκίμασε ξανα θα πετύχει. :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να αναφερετε τελικα παιδια ποια ειναι η επισημη αναβαθμιση για το ΕΛληνικο μενου...να ξερουμε τελικα...

 

 

R1L002 ειναι η τελευταία επίσημη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

esto oti 8elo na kano update apo davinci poia files xreiazome?

 

Main: K750i_R1L002_MAIN_EU_EMEA.DVT

 

FS: K750i_R1L002_FS_EMEA3.DVT

 

to check gia valid account to kanei otan arxizei to flasharisma h otan prepei na katevaseis ta files?

 

Akoma an einai eukolo na mou peite ti prepei na grapso sto CDA oste na apoxotisto gia panta to vfl.

Link to comment
Share on other sites

:)

 

ΥΠΟΜΟΝΗ,ΥΠΟΜΟΝΗ.....

Κλειστό το βάζεις με πατημένο το c,έτσι για διευκρίνηση όλων και μετά voila εντώς 15 δευτερολέπτων πρέπει να έχει ξεκινήσει.

Δοκίμασε ξανα θα πετύχει. :) :) :)

 

Πόση υπομονή να κάνω με 10 προσπάθειες.... :confused:

Ούτε με το Firefox ούτε με το Μaxthon ούτε τίποτα... :mad:

 

Με την R1J θα μείνω μου φαίνεται...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

esto oti 8elo na kano update apo davinci poia files xreiazome?

 

Main: K750i_R1L002_MAIN_EU_EMEA.DVT

 

FS: K750i_R1L002_FS_EMEA3.DVT

 

to check gia valid account to kanei otan arxizei to flasharisma h otan prepei na katevaseis ta files?

 

Akoma an einai eukolo na mou peite ti prepei na grapso sto CDA oste na apoxotisto gia panta to vfl.

 

Αυτά τα files θα χρειαστείς... Πρόσεχε μόνο γιατι εδώ και λίγες μέρες ο ftp server τους ήταν πεσμένος, οπότε όταν πατούσες get files from web, σου έβγαζε error. Προς το παρόν και μέχρι να τον ξαναφτιάξουν, τα απαραίτητα αρχεία τα έχουν κάνε upload εδω: http:/www.gsmunlocker.net/k750

Τα κατεβάζεις χειροκίνητα, και τα κάνεις browse με τον client.

 

Το check του account νομίζω ότι το κάνει όταν επιλέγεις finalization (χωρίς να είμαι σίγουρος)

 

Όσον αφορά το CDA, o haki ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=954295&highlight=davinci#post954295 ) έγραψε για τη CDA102337/3, οπότε το φλάσαρα με αυτή. Δεν δοκίμασα μετά το update της μαμάς SE για να ξέρω αν δουλεύει με αυτό το CDA.

 

 

 

Για όσους κολλάει στο 0%, ας δοκιμάσουν να βγάλουν και να ξαναβάλουν την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα μέσω davinceteam να βάλουμε την R1J και όχι την R1L ή κάποιος πρέπει να μου στείλει τα αρχεία?
Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε φιλε μου καταλαβα ποια ειναι η επισημη αναβαθμιση και πιστευω να το καταφερω να το κανω αλλα με δυσκολευει που εχω απλη συνδεση δυστυχως....
Link to comment
Share on other sites

elteo ρωτάω επειδή ακούω ότι με τη νέα έκδοση βγάζεις χειρότερες φότος και βίντεο...Εγώ μόνο το VFL θέλω να βγάλω.

Τέσπα, μήπως γνωρίζεις εσύ αυτό που ρώτησα?

Link to comment
Share on other sites

telika ti pezei me tin R1L pou legate xalaei h poiotita video kai eikonas??? h ola ok? einai san tin R1A044? na 3eroume ti mas ginetai oxi tpt allo...

 

 

Οχι,δεν υπάρχει τελικά ζήτημα.

Σαν συσκευή για πρώτη φορά πείστηκα ότι η εγγραφή είναι σε ανεκτά επίπεδα με όμαλο bitrate και ελαφρύ αμυδρό πιξελίασμα,το τελικό αποτέλεσμα μπορεί άνετα να το δείξεις σε κάποιον και να διακρίνει σωστά το θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει να κανω αναβαθμιση απο το davinci και ο client εδω και 10 λεπτα ειναι ακομα στο 2%. Τι μπορει να παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...