Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το Live όμως είναι 1 ολόκληρο σεντ πιο φτηνό από το Non-Live :w00t:

Να το πάρουμε σε Live λοιπόν :p

 

Αν το πάρει κάποιος απο το Πλαίσιο ας μας πεί λίγο εβδομάδα κατασκευής και ποιο λογισμικό έχει πάνω, γιατί θα το έπαιρνα απο Γερμανό σήμερα, αλλά ίσως την κάνω για Πλαίσιο μεριά.... :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι η εβδομάδα κατασκευής είναι σημαντικό.

Μην μας πέσουνε τίποτα συσκευές από την πρώτη παρτίδα.

Αν κάποιος έχει εκ των έσω πληροφορίες για την εβδομάδα κατασκευής ας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Στο φυλλάδιο της Cosmote του Ιουνίου έχει τις εξής τιμές :

Cosmote 120' : 184.45 € με 22,61 € πάγιο

Cosmote 240' : 166,60 € με 35,7 € πάγιο

Cosmote 480' : 89,25 € με 67,83 € πάγιο

Τιμή μετρητής 382,51 €

 

Στα αντίστοιχα προγράμματα της Vodafone :

Vodafone 120' : 213.70 € με 22 € πάγιο

Vodafone 240' : 195.85 € με 35,10 € πάγιο

Vodafone 480' : 195.85 € με 61,28 € πάγιο

Τιμή μετρητής 382 €

 

Εννοείται πως η Cosmote δίνει unbranded συσκευές

 

ΣΗΜ: Για την ΤΙΜ δεν βρήκα τπτ στο web

 

Εγώ το πήρα 207€ στο 120 της TIM με 18,50 πάγιο το μήνα. Από τον Γερμ,,,,,

 

Μάλλον καλή τιμή όπως βλέπω!!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα της χαμηλής έντασης του ακουστικού, λύνεται πολύ εύκολα με το κουμπί για το zoom της κάμερας, το οποίο κατά την διάρκεια μιας κλήσης αυξομειώνει την ένταση. :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα της χαμηλής έντασης του ακουστικού, λύνεται πολύ εύκολα με το κουμπί για το zoom της κάμερας, το οποίο κατά την διάρκεια μιας κλήσης αυξομειώνει την ένταση. :)

Για ποιο λογισμικο λες; Γιατι στο πρωτο δεν κανει πολλα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμηση firmware από το 9volto, σε non-Live συσκευή, επηρεάζει την εγγύηση;

 

Δεν νομίζω....έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να κοιτάξουν το κινητό για να δουν αν ήταν VFL και έγινε SE ή το αντίστροφο. Θα δουν αν μπορούν να αναπαραγάγουν το όποιο πρόβλημα τους αναφέρεις. Αν ναι, τότε το αλλάζουν, ή απλώς ξαναπερνάνε λειτουργικό. Επειδή όμως κοιτάνε το ΙΜΕΙ, αν ήταν VFL τότε θα ξαναπεράσουν το VFL λειτουργικό....εκτός και αν το πας από εκεί που το πήρες (π.χ. 9βολτο).

 

Ποσο το πηρες τελικα φιλε μου???

 

Όσο γράφει το site: 354€ συν τα μεταφορικά 7€

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογισμικο λες; Γιατι στο πρωτο δεν κανει πολλα πραγματα...

 

 

Για την R1A, αν το βάλεις στο maximum ακουγεται μια χαρα. :) Δεν λέω πως δεν υπάρχουν περιθώρια για βελτίωση ομως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera. Eimai kai egw enas katwxos unbranded kai to kinito einai apistefta kalo. Exw omws apevdisei me kati. Den uparxei to "s" teliko, otan grafw ellinika me mikrous xaraktires.Kai anagazomai synexeia na allazw tin grafn se agglika, mono kai mono gia na grapsw to teliko "s" sto telos tns lexis.

An den to kanw afto vazei to "σ".

 

se Nokia kinita den eixa pote tetoio problima.

Borei kapoios na me voithisei??

Link to comment
Share on other sites

Kalispera. Eimai kai egw enas katwxos unbranded kai to kinito einai apistefta kalo. Exw omws apevdisei me kati. Den uparxei to "s" teliko, otan grafw ellinika me mikrous xaraktires.Kai anagazomai synexeia na allazw tin grafn se agglika, mono kai mono gia na grapsw to teliko "s" sto telos tns lexis.

An den to kanw afto vazei to "σ".

 

se Nokia kinita den eixa pote tetoio problima.

Borei kapoios na me voithisei??

 

Το τελικο "ς" το βγαζει ΜΟΝΟ με Τ9(διορθωστε με αν ξερετε κατι αλλο)...αν θες να μην γραφεις αγγλικα πολυ απλα γραφε κεφαλαια ελληνικα...

 

Ρε παιδια μια παρακληση ΠΟΥ μπορω να βρω τις ρυθμισεις για wap,gprs,mms κλπ γιατι εχω παρει 2 τηλ στην εξυπηρετηση της vodafone να μου τις στειλουν και με εχουν συνδεση κανονικα...στο site δεν βρηκα τπτ.

 

Αν καποιος τις εχει και δεν βαριετε ας μου τiς ποσταρει(λιγο αναλυτικα αν εχι το κουραγιο)

 

Εντυπωσεις μεχρις στιγμης..

 

Κολληματα: μονο ενα και αναγκαστικα να βγαλω μπαταρια

Ηχος: η αναπαραγωγη απο το ηχειο σε κληση ειναι δυνατη αλλα ΟΧΙ σε ολα τα mp3(μαλλον φταιει ο τροπος ηχογραφησης του-συμπιεσης τους)

Σε ακουσμα απλο απο το ηχειο περιεργως με το ιδιο mp3 ειναι αρκετα λιγοτερο δυνατη

Οθονη: παρα πολυ καλη και ευαναγνωστη σε ηλιο

Κατασκευη: το καπακι της μπαταριας ειναι ασυνιθιστα δυσκολο να το βγαλεις-βαλεις...

Γενικα φενεται καλη κατασκευη...

Φωτο: πολυ καλες για κινητο

Ακουστικο: θα μπορουσε να ηταν καλυτερο ισως οταν βγαλει το R1L002 firm η se ελλαδας να φτιαξει

 

Γενικα: εξαιρετικο κινητο για αυτα που προσφερει

 

Τιμη αγορας γυρω στα 175 Ε με συνδεση στο voda 240 απο γερμανο(unbranded συσκευη με χρηση πιστωτικης)

 

Firm:R1A044

CDA: 102337/3 R5A

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΣ ΕΔΩ : https://secure.mouse2mobile.com/clients/vodafone/panafon/index.htm

 

ΚΙ ΕΔΩ :

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242

Ρε παιδια μια παρακληση ΠΟΥ μπορω να βρω τις ρυθμισεις για wap,gprs,mms κλπ γιατι εχω παρει 2 τηλ στην εξυπηρετηση της vodafone να μου τις στειλουν και με εχουν συνδεση κανονικα...στο site δεν βρηκα τπτ.

 

Αν καποιος τις εχει και δεν βαριετε ας μου τiς ποσταρει(λιγο αναλυτικα αν εχι το κουραγιο)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράσουν από Πλαίσιο θα έχουν Software Version R1J002.

 

Μια ερώτηση : Πως βρίσκουμε την εβδομάδα κατασκευής;

Πρέπει να βγάλεις την μπαταρία. Η πληροφορία βρίσκεται στο σώμα της συσκευής και μόλις τη βγάλεις θα τη δεις. Είναι της μορφής 21W05 ή 05W21. Δε θυμάμαι...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράσουν από Πλαίσιο θα έχουν Software Version R1J002.

 

Μια ερώτηση : Πως βρίσκουμε την εβδομάδα κατασκευής;

Την R1J;; Μπραβο διαφορα:) Λοιπον, θα αφαιρεσεις τη μπαταρια και θα δεις κατω (μεσα στο χωρο που καταλαμβανει η μπαταρια) την εβδομαδα κατασκευης. Η δικια μου ειναι 05W23 (απο Γερμ...)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράσουν από Πλαίσιο θα έχουν Software Version R1J002.

 

Μια ερώτηση : Πως βρίσκουμε την εβδομάδα κατασκευής;

 

 

Βαλε το ΙΜΕΙ σου εδω

http://www.numberingplans.com/index.php?goto=imei

 

και θα δεις ολες τις πληροφοριες για το π οτε κατασκευαστηκε...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Paides pou borw na vrw themes, ringtones paixnidakia kai loipa (free ennow)?

sta nokia xrisimopoinsa to IRC , yparxei kati analogo gia ta SE?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο κινητο ειναι πιο καινουριο..

Του Πλαισιου η του Γερμανου?

Μαλλον του Πλαισιου για λιγες μερες. Και λεω μαλλον γιατι συγκριναμε μολις δυο κινητα, δηλαδη δεν επαληθευεται 100% ;)

Η βασικη διαφορα ειναι στο firmware και οχι στη βδομαδα κατασκευης. Νεοτερο firmware εχει το Πλαισιο οπως μαθαμε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...