Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτό εννοούσα, απλά νόμιζα ότι χρειάζεται σιμ νέας γενιάς για βιντεο κλήση γιατί εγώ την έχω χρόοοονια. Ευχαριστώ για την απάντησή σου:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αυτό εννοούσα, απλά νόμιζα ότι χρειάζεται σιμ νέας γενιάς για βιντεο κλήση γιατί εγώ την έχω χρόοοονια. Ευχαριστώ για την απάντησή σου:)

χρειαζεται και sim καινουργια για βιντεοκληση!!

εγω την ειχα αλλαξει το 2004 και περυσι την ξανα-αλλαξα για να δοκιμασω την υπηρεσια,αλλαζωντας την καρτα,επωφεληθηκα με την αυξηση σε τηλεφωνικο καταλογο και σε χωρητικοτητα.τωρα εχω μια 64αρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ειμαι χρήστης του Κ750 και για δικους μου λογους ( μεγεθος κινητου, χρηση ) ειμαι αρκετα ικανοποιημένος. Πρόσφατα διαβασα οτι μπορεί να εγκατασταθεί το google maps σε κινητά και η google εχει για sony ericsson χωρίς να διευκρινίζει μοντέλο.

Ερώτηση:

1) Μπορεί να μπεί το google maps?

2) Μπορώ να το κατεβάδω από υπολογιστή (δεν συνδέομαι με το κινητό στο δικτυο)

και μετά να εγκατασταθεί στο κινητό?

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

SARGYRIO
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ειμαι χρήστης του Κ750 και για δικους μου λογους ( μεγεθος κινητου, χρηση ) ειμαι αρκετα ικανοποιημένος. Πρόσφατα διαβασα οτι μπορεί να εγκατασταθεί το google maps σε κινητά και η google εχει για sony ericsson χωρίς να διευκρινίζει μοντέλο.

Ερώτηση:

1) Μπορεί να μπεί το google maps?

2) Μπορώ να το κατεβάδω από υπολογιστή (δεν συνδέομαι με το κινητό στο δικτυο)

και μετά να εγκατασταθεί στο κινητό?

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

 

Καλημερα! ναι φυσικα και μπορεις να το εγκαταστησεις. Κανε μια αναζητηση στο google και θα το βρεις.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

εχω το κ750 , ειχα εγκαταστησει το myphone explorer,ελληνικη εκδοση, και καποιους οδηγους για το κ750 απο το softpedia.

ο υπολογιστης μου ανοιγε κανονικα τους φακελους του μεμορυ στικ

οχι ομως και το myphone explorer , το οποιο εβγαζε καποιο σφαλμα σχετικα με ..obex....

τι φλεγον ζητημα ομως ειναι οτι,

οταν κανω ασφαλη απεγκατασταση και βγαζω το usb τοτε κανει reset ο υπολογιστης αυτοματα

 

εχει κανεις καμια ιδεα??

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια θελω να μαθω αν εχει καποιος απο εσας ενα προβλημα που εχω..δηλαδη καμοια φορα μου σβηνει ο φοτισμος και δουλευει κανονικα οταν εγω ειμαι σε μενου η κατι αλλο οταν παω να το κλειδωσω μου ανοιγει κανονικα ο φοτισμος....παιζει το software να εχει προβλημα η κατι αλλο?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται. Για οικονομία. Όποιο πλήκτρο και να πατήσεις ο φωτισμός επανέρχεται.

 

Οχι μαλλον δεν καταλαβες...ακομα και να πατισω το κουμπι κανονικα επανερχετε αλλα καμια φορα δεν το κανει και πρεπει αναγκαστικα να το κλειδωσω ωστε να αναψει παλι ο φωτισμος....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug αυτό, μου το έκανε κι εμένα όταν το είχα.

Ίσως διορθωθεί με αναβάθμιση, ίσως όχι..

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λυθηκε αυτο το προβλημα στο K750i,μετα απο δυο αναβαθμισεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα λυθηκε αυτο το προβλημα στο K750i,μετα απο δυο αναβαθμισεις.

 

Mα κι εγω του εχω κανει 2 αναβαθμησεις αλλα το μονο που καταφερα ειναι να το κανει πιο σπανια...καλα δεν με πειραζει και πολυ αλλα αμα ηταν κατι ευκολο για να το διορθωσω να το εκανα....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Xτες πριν φυγω βλεπω την μπαταρια να ειναι 15% και το βαζω να φορτισει 10' και μετα βλεπω να εχει παει στο 54%. Εχω παρει αυτο εδω για το αυτοκινητο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1092928&catalog=22&category=69978022

για να φορτιζω το HD που θα παρω και σκεφτηκα να δοκιμασω το καλωδιο usb που συνδεεις το κ750 με τον υπολογιστη. Το εβαλα και εδειχνε να φορτιζει, αλλα μετα απο κανενα μισαωρο κοιταω και ειχε παει 24%!!! ειχε ξεφορτισει!!!! Ξερει κανεις τι φταιει;;

Link to comment
Share on other sites

Xτες πριν φυγω βλεπω την μπαταρια να ειναι 15% και το βαζω να φορτισει 10' και μετα βλεπω να εχει παει στο 54%. Εχω παρει αυτο εδω για το αυτοκινητο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1092928&catalog=22&category=69978022

για να φορτιζω το HD που θα παρω και σκεφτηκα να δοκιμασω το καλωδιο usb που συνδεεις το κ750 με τον υπολογιστη. Το εβαλα και εδειχνε να φορτιζει, αλλα μετα απο κανενα μισαωρο κοιταω και ειχε παει 24%!!! ειχε ξεφορτισει!!!! Ξερει κανεις τι φταιει;;

 

μήπως δεν πάτησε καλά ο φορτιστής και άδειαζε η μπαταρία του κινητού ανάβοντας το ενδεικτικό led του φορτιστή??? το έχω πάθει με φορτιστή αυτοκινήτου!!!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

χμμμμ....μπορει να εχεις και δικιο.

 

Απλα θυμαμαι καπου-καποτε εδω μεσα να αναφερει καποιος οτι αν συνδεσεις το κινητο στο πισι χωρις να εχεις περασει drivers τοτε ξεφορτιζει αντι να φορτιζει το κινητο...

 

Τεσπα, θα το ξαναδοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασα σημερα και παλι τα ιδια...... σε 1' ειχε πεσει 2% η μπαταρια. Ο φορτιστης πατουσε καλα στον αναπτηρα. Μαλλον πρεπει να εχει περασμενους drivers για να φορτισει μεσω usb.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω να ξεκλειδώσω ενα Κ750 που αγόρασα από EBAY και είναι κλειδωμένο στο δίκτυο Vodafone Αγγλίας. Ξέρει κανείς να με βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω το κ750ι και μου δωσανε μια μπαταρια με κωδικο BST-36 την εβαλα στο κινητο και λειτουργει μια χαρα.Αλλα αναρωτιέμαι μήπως δεν κανει και χαλασει το κινητο...ανησυχώ χωρις λογο??εχει δοκιμασει κανεις να βαλει μπαταρια με αλλο κωδικο στο κινητο??
Link to comment
Share on other sites

εχω το κ750ι και μου δωσανε μια μπαταρια με κωδικο BST-36 την εβαλα στο κινητο και λειτουργει μια χαρα.Αλλα αναρωτιέμαι μήπως δεν κανει και χαλασει το κινητο...ανησυχώ χωρις λογο??εχει δοκιμασει κανεις να βαλει μπαταρια με αλλο κωδικο στο κινητο??

κανενα προβλημα δεν θα εχεις! αντιθετως θα εχεις και καλυτερη αποδοση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ξεκλειδώσω ενα Κ750 που αγόρασα από EBAY και είναι κλειδωμένο στο δίκτυο Vodafone Αγγλίας. Ξέρει κανείς να με βοηθήσει.

Πήγαινε στο 9volto στον Πειραιά

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που πουλάνε αυτό το τηλέφωνο? Εαν υπάρχει βέβαια μετά απο τόσο καιρό, απλά είναι πολύ βολικό στο μέγεθος του σαν δεύτερο είναι ότι πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που πουλάνε αυτό το τηλέφωνο? Εαν υπάρχει βέβαια μετά απο τόσο καιρό, απλά είναι πολύ βολικό στο μέγεθος του σαν δεύτερο είναι ότι πρέπει.

Μονο απο ebay θα το βρεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σίγουρα απλά έλεγα μήπως υπήρχε Ελλάδα πουθενά αλλα χλωμό μάλλον..

Μονο μεταχειρησμενο θα το βρεις! σε μια γρηγορη αναζητηση βρηκα 1 στα 100 ευρο!

καλυτερα να παρεις αλλο σε'αυτα τα χρηματα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εχω ενα sony ericsson k750i και σκεφτομαι να του παραγγειλω προσοψη απο w800 που μου αρεσει περισσοτερο!Ξερετε αν ταιριαζουν ή οχι?Νομιζω πως μπαινουν κανονικα!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων;)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...