Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

Xmmm....Enoo to kalima tou..oxi thikis prostasias...:)

 

 

Opos k na exei euxaristo gia tin apantisi.;)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai apo mena.:D

 

Mhpws kserei kapoios kanena site me odigies gia to pws bgenei kai pws mpenei h prosopsh tou k750???

 

Thanx! :respect:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Σας τα ζαλίζω; Κανείς εδώ μία λύση;;;

 

Στο MyPhoneExplorer, αν θελήσω να στείλω sms με ελληνικούς χαρακτήρες, σε ορισμένους χαρακτήρες τρώει 90 κανονικούς. Γιατί; Δοκίμασα τώρα και είδα ότι μπορώ να γράφω τα κοινά γράμματα με λατινικό πληκτρολόγιο και τα ελληνικά με ελληνικό και είναι οκ. Αν όμως δοκιμάσω να γράψω κοινούς χαρακτήρες (A,B,E,H,K,M,N κτλ) με το ελληνικό, πηδάει 90 χαρακτήρες. Μπορούμε να το ξεπεράσουμε αυτό με κάποιο τρόπο;

 

Δεν το έχει δοκιμάσει κανείς; Ή δεν γίνεται και άρα δεν απαντάτε;

 

Ευχαριστώ!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Σας τα ζαλίζω; Κανείς εδώ μία λύση;;;

 

 

 

Δεν το έχει δοκιμάσει κανείς; Ή δεν γίνεται και άρα δεν απαντάτε;

 

Ευχαριστώ!

Αυτό συμβαίνει διότι γράφοντας ελληνικά, τα κωδικοποιεί κατά unicode (μπορείς να γράψεις και με πεζά ελληνικά), το αποτέλεσμα όμως είναι να καταλαμβάνουν περισσότερο χώρο από την standard κωδικοποίηση κι έτσι να έχεις λιγότερους διαθέσιμους χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Η μόνη λύση είναι να φτιάξει ένα πρόγραμμα που να μετατρέπει τα ελληνικά του υπολογιστή σε κωδικοποίηση GSM και να αντιγράφεις τους χαρακτήρες αυτούς στο παράθυρο συγγραφής μηνύματος του προγράμματος διαχείρησης...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει διότι γράφοντας ελληνικά, τα κωδικοποιεί κατά unicode (μπορείς να γράψεις και με πεζά ελληνικά), το αποτέλεσμα όμως είναι να καταλαμβάνουν περισσότερο χώρο από την standard κωδικοποίηση κι έτσι να έχεις λιγότερους διαθέσιμους χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Η μόνη λύση είναι να φτιάξει ένα πρόγραμμα που να μετατρέπει τα ελληνικά του υπολογιστή σε κωδικοποίηση GSM και να αντιγράφεις τους χαρακτήρες αυτούς στο παράθυρο συγγραφής μηνύματος του προγράμματος διαχείρησης...

 

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ να το φτιάξω αυτό το πρόγραμμα;:lol: Καλό!!!:lol:

 

Πάντως, σας είπα και παραπάνω, το πρόβλημα λύνεται. Αν γράφετε τους χαρακτήρες (πάντα κεφαλαία):

Γ,Δ,Θ,Λ,Ξ,Π,Ρ,Σ,Φ,Ψ,Ω με ελληνικά και τα υπόλοιπα κεφαλαία με αγγλικά, δεν τρώει τίποτα! Αλλά πρέπει να αλλάζετε 124532 φορές γλώσσες για να φτιάξετε ένα sms! Πίκραααα!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai apo mena.:D

 

Mhpws kserei kapoios kanena site me odigies gia to pws bgenei kai pws mpenei h prosopsh tou k750???

 

Thanx! :respect:

 

Καλησπέρα .

 

Κοίτα :

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=870

και

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=1195

και για ότι άλλο χρειασθείς .

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=116517

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Κοίτα :

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=870

και

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=1195

και για ότι άλλο χρειασθείς .

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=116517

 

Αυτό σημαίνει ότι ΚΑΙ η πρόσοψη του αγαπημένου μου W700i ταιριάζει στο Κ750, αρκεί να φτάσεις αρκετά βαθειά;:rolleyes:

 

Ξέρει κανένας σας πόσο κάνει μία σκέτη πρόσοχη από W700i και πού μπορώ να τη βρω;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

re paidia, na rwtisw kati? exw ena k750i apo germania me menu tis etairias O2 (opws to VF Live!) kai xwris ellinika. Pws mporw na tou valw kanoniko menu kai ellinika? boi8aei ka8olou an mpw sto site tis sony ericsson k kanw to online update??
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο περιλαμβάνονται:

Συσκευή, φορτιστής, handsfree/ακουστικά, κάρτα MS DUO PRO 64MB, CD με λογισμικό, μετατροπέας MS DUO PRO σε MS PRO.

 

Πάντως ένα φίλος μου πήρε πρόσφατα την VL έκδοση και αν θυμάμαι καλά η συσκευασία περιείχε και το καλώδιο USB. Ισχύει αυτό? Και αν ισχύει σημαίνει ότι μόνο σε VL συσκευή εμπεριέχεται το USB και σε όλες τις άλλες πρέπει να το αγοράσεις ξεχωριστά?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι ΚΑΙ η πρόσοψη του αγαπημένου μου W700i ταιριάζει στο Κ750, αρκεί να φτάσεις αρκετά βαθειά;:rolleyes:

 

Ξέρει κανένας σας πόσο κάνει μία σκέτη πρόσοχη από W700i και πού μπορώ να τη βρω;

 

http://cnn.cn/shop/sonyericsson-w700i-c-28_149.html

 

Φίλε Νάσο δεν ξέρω αν προμηθεύεσαι πράγματα απ' έξω... αλλά τσέκαρε το site. ;)

Link to comment
Share on other sites

http://cnn.cn/shop/sonyericsson-w700i-c-28_149.html

 

Φίλε Νάσο δεν ξέρω αν προμηθεύεσαι πράγματα απ' έξω... αλλά τσέκαρε το site. ;)

 

Πολύ σωστός!!! Ευχαριστώ πολύ!

 

Μία ερώτηση τώρα: Η πρόσοψη αυτή έρχεται στα 48 περίπου ευρώ. Αν προσθέσω μεταφορικά κτλ, δεν γλιτώνω τα 60. Ξέρει κανείς αν στο 9-βολτο πώς-το-λένε αλλάζει η πρόσοψη και με πόσα χρήματα; Γιατί μην ξεχνάμε άλλωστε, ότι και η διαδικασία της αλλαγής από εμένα, θα είναι κάπως ριψοκίνδυνη! Και αν είναι να χαλάσω το K750 και μετά να πάρω το W700, πάω και το παίρνω τώρα και μου μένει και το 750-άρι, :rolleyes: ...

 

Κανένας καμια γνώμη;

 

(Ξέρω, ξέρω... Κόψε τις ανοησίες και κάτσε με το τηλέφωνο που αγόρασες...)

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός!!! Ευχαριστώ πολύ!

 

Μία ερώτηση τώρα: Η πρόσοψη αυτή έρχεται στα 48 περίπου ευρώ. Αν προσθέσω μεταφορικά κτλ, δεν γλιτώνω τα 60. Ξέρει κανείς αν στο 9-βολτο πώς-το-λένε αλλάζει η πρόσοψη και με πόσα χρήματα; Γιατί μην ξεχνάμε άλλωστε, ότι και η διαδικασία της αλλαγής από εμένα, θα είναι κάπως ριψοκίνδυνη! Και αν είναι να χαλάσω το K750 και μετά να πάρω το W700, πάω και το παίρνω τώρα και μου μένει και το 750-άρι, :rolleyes: ...

 

Κανένας καμια γνώμη;

 

(Ξέρω, ξέρω... Κόψε τις ανοησίες και κάτσε με το τηλέφωνο που αγόρασες...)

Στα ιδια λεφτα ειναι και στο 9volto και σε SE service.απλα εκει ξερουν τι κανουν και θα παρεις το κινητο σου οπως το πηγες! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω σε ελληνικό κατάστημα το μαύρο sticker. Το βρήκα έξω με 1 $ αλλά θα κάνω αγορά τώρα με ένα 1 $ ;; :lol: Aν κάποιος ξέρει που το πουλάνε... ας μου πει plz! . Φίλε nasos μένεις Κρήτη απ' ότι βλέπω. Το να πας στο 9volto θέλει και κάποια money. Βάλε λοιπόν το κόστος εισητηρίων. Από την άλλη το να το φτιάξεις μόνος σου όπως λες, ενδέχεται να είναι ριψοκίνδυνο. Εσύ επιλέγεις...βρε μανία με το W700 ! :worry: :music:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι ΚΑΙ η πρόσοψη του αγαπημένου μου W700i ταιριάζει στο Κ750, αρκεί να φτάσεις αρκετά βαθειά;:rolleyes:

 

Ξέρει κανένας σας πόσο κάνει μία σκέτη πρόσοχη από W700i και πού μπορώ να τη βρω;

 

Σου αρέσει το W700i Νάσο? Γιατί δεν το πήρες;

 

Αυτό έχω με τον υπέροχο χρωματισμό του και το πιο πρακτικό άνοιγμα της κάμερας.

 

:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...