Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να ροτισω 1) τι διαφορες εχει mia transcend apo mia sony karta mnimis.gia paradeigma sto plaisio exei mia 512mb transcend(19 euros) kai mia sony(46euros).h soni einai pio grigorh sthn πλοηγηση στις εικονες ας πουμε? plz θελω τη βοθεια σας οσο αναφορα πια απο τις 2 να παρω

 

Οι κάρτες της transcend είναι στην πραγματικότητα της San. Ok, δεν είναι Sony, αλλά για τα λεφτά τους είναι μία χαρά! Εγώ τέτοια έχω και δεν έχει κανένα πρόβλημα!

 

Πάντως, αν μπορείς να πάρεις sony, πάρε! Είναι και η χλιδή! Ουσιαστικές διαφορές δεν πιστεύω να δεις!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς βλέπουμε τι έκδοση λογισμικού έχουμε και αν χρειάζεται να κάνουμε αναβάθμιση με το παρακάτω; :confused:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242&fid=21839&esi=true

Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε τι έκδοση λογισμικού έχουμε και αν χρειάζεται να κάνουμε αναβάθμιση με το παρακάτω; :confused:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242&fid=21839&esi=true

 

 

>*<<*<*,τρέχουσα είναι η R1CA021:)

Link to comment
Share on other sites

>*<<*<*,τρέχουσα είναι η R1CA021:)

 

A, τι ωραία είναι όλα αυτά τα διαγνωστικά; Καλά έχει πολύ γέλιο αυτό το τηλέφωνο!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται κυκλοφορεί η sandisk ms duo pro 4GB με 189 ευρώ.

Αν και αυτό θα ενδιαφέρει μάλλον μόνο τους μουσικόφιλους με το w800.

Εγώ δεν έχω γεμίσει ούτε την 64άρα που περιελάμβανε το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Μήπως ξέρει κανείς να με παραπέμψει σε κανένα site ή κατάστημα που να πουλάνε την original πρόσοψη και το keypad του K750? Έχω αυτό του vodafone live και έχω φάει κόλλημα να το αλλάξω...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται κυκλοφορεί η sandisk ms duo pro 4GB με 189 ευρώ.

Αν και αυτό θα ενδιαφέρει μάλλον μόνο τους μουσικόφιλους με το w800.

Εγώ δεν έχω γεμίσει ούτε την 64άρα που περιελάμβανε το πακέτο.

 

 

Όχι μόνο για το w800, εγώ έχω το Κ750 και του έβαλα μια των 2 gb και ούτε κολλάει ούτε τίποτα. :happy: Έχει και μπαταρία που κρατάει και είναι μια χαρά, λες και έχω i-pod :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση στο κινητό μου, στην R1CA021 (μου πήρε ένα 10λεπτάκι _ έχω DSL), αλλά άσχετα με αυτό, με παραξένεψε το γεγονός οτι το κινητό μου είναι VodafoneLive και απο ότι είχα διαβάσει κάπου στο forum , ΔΕΝ γινόταν να το κάνω απο το σπίτι μου....

Τυχαία το έβαλα μόλις τώρα και έγινε μια χαρά η αναβάθμιση.... και δεν χάθηκε τίποτα και απο το κινητό (τηλ. ,παιχνίδια κτλ)!

Άδικα έτρεχα τοσο καιρό στους μαλ:X κες στην Sony Ericsson και μου λέγαν ''πέρνα απο εβδομάδα. ή θα το πάρεις σε 2 εβδομάδες'' και τέτοια...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Re paidia pou boro na vro prosopsi gia K750 sxetika oikonomika? Sto ebay vlepo yparxei prama alla ade tora na tin ferno ap'exo

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση στο κινητό μου, στην R1CA021 (μου πήρε ένα 10λεπτάκι _ έχω DSL), αλλά άσχετα με αυτό, με παραξένεψε το γεγονός οτι το κινητό μου είναι VodafoneLive και απο ότι είχα διαβάσει κάπου στο forum , ΔΕΝ γινόταν να το κάνω απο το σπίτι μου....

Τυχαία το έβαλα μόλις τώρα και έγινε μια χαρά η αναβάθμιση.... και δεν χάθηκε τίποτα και απο το κινητό (τηλ. ,παιχνίδια κτλ)!

Άδικα έτρεχα τοσο καιρό στους μαλ:X κες στην Sony Ericsson και μου λέγαν ''πέρνα απο εβδομάδα. ή θα το πάρεις σε 2 εβδομάδες'' και τέτοια...

:ninja:

Κανείς δεν είχε πει ότι δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε vl μόνος σου. Φυσικά και μπορείς. Αλλά οι νέες εκδόσεις του firmware σε vl βγαίνουν σπάνια και με μεγάλη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είχε πει ότι δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε vl μόνος σου. Φυσικά και μπορείς. Αλλά οι νέες εκδόσεις του firmware σε vl βγαίνουν σπάνια και με μεγάλη καθυστέρηση.

 

Και όμως κάνεις λάθος.... κοίτα εδώ!!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

 

Στο 21 λέει αυτό... " 21. Γίνεται αναβάθμιση μέσω web στο Vodafone Live! Κινητό μου?

 

Μέχρι τώρα δεν είναι γνωστή κάποια αναβάθμιση για το K750i Vodafone Live! Ως εκ τούτου δεν υπάρχει αναβάθμιση στο διαδικτυακό χώρο διαθέσιμη ''

*Ας το διορθώσει κάποιος mod γιατί κρίμα είναι να την πατήσουν και άλλοι!

;)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως κάνεις λάθος.... κοίτα εδώ!!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910

 

Στο 21 λέει αυτό... " 21. Γίνεται αναβάθμιση μέσω web στο Vodafone Live! Κινητό μου?

 

Μέχρι τώρα δεν είναι γνωστή κάποια αναβάθμιση για το K750i Vodafone Live! Ως εκ τούτου δεν υπάρχει αναβάθμιση στο διαδικτυακό χώρο διαθέσιμη ''

*Ας το διορθώσει κάποιος mod γιατί κρίμα είναι να την πατήσουν και άλλοι!

;)

Όχι φίλε μου. Εσύ κάνεις λάθος. :)

Το λέει καθαρά. Μέχρι τώρα.

Και αν δεις κάτω-κάτω στο θέμα, θα δεις:

Τελευταία τροποποίηση από florinaperis : 10 Δεκ. 2005

 

Την τελευταία φορά που έγινε edit το θέμα ήταν αρκετούς μήνες πίσω και δεν είχε βγει ακόμα αναβάθμιση για vl. Είναι αυτο που σου είπα παραπάνω για το πόσο συχνά βγαίνουν οι αναβαθμίσεις για vl. Άλλος ένας λόγος για να μην το πάρει κανείς live δηλαδή.;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μπορεσα να καθαρισω μονος μου τη σκονη απο την οθονη του κινητου...καθως οι βιδουλες που εχει και πρεπει να ξεβιδωσω ειναι καπως περιεργες και δε διαθετω τετοιο κατσαβιδι ωστε να το ανοιξω...τελος παντων ρωτησα στο 9volto αν μπορουν να το κανουν και μου ειπαν να περασω ενα απογευμα και θα το κανουν επιτοπου με 10 ευρω...

 

Οσο για τη μνημη αποφασισα να παρω μια 512 τελικα...μιας και νομιζω πως θα με καλυπτει και δε θα ειναι αναγκη να παρω την 1gb...

Μια sony 512 που ρωτησα στο 9volto μου ειπε γυρω στα 35 ευρουλινια...

 

εδω θα ηθελα να ροτισω και εγω σχετικα με τις καρτες μνημης.Στο πλαισιο εχει μια transcend me 20 euros kai mia sony me 46 euros panta gia 512mb και θελω να ροτισω αν με τη sony θα ειναι πιο γρηγορη η πλοηγηση στις εικονες ας πουμε.επισις τι αλλα πλεονεκτηματα θα εχει?

 

Δε νομιζω στο πλαισιο να εχει 512 transcend με μονο 20 ευρω...καπου στα 35 την εχει νομιζω...και τη σονυ γυρω στα 40...Αν η σονυ ειναι high speed θα ειναι πιο γρηγορη στη μεταφορα δεδομενων...αν οχι δε νομιζω να εχουν σημαντικες διαφορες...λογω ονοματος η sony ειναι πιο ακριβη...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο αυτή την στιγμή το K750i πωλείται προς 235€. Νομίζω πως είναι αρκετά καλή τιμή (ενόψει Κ800, ίσως), οπότε την αναφέρω εδώ για κάθε ενδιαφερόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στο κουμπι της καμερας του Κ750i, το λαμπακι που αναβοσβηνει οταν ανοιγετε τη καμερα σας αναβει με την ιδια ενταση γυρω απο ολο το κουμπι η καποια πλευρα του ειναι πιο φωτισμενη;

Εχω την εντυπωση οτι μου εχει καει καποιο λαμπακι και θελω να δω αν απλως το νομιζω ή αν εχω δικιο.

 

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στο κουμπι της καμερας του Κ750i, το λαμπακι που αναβοσβηνει οταν ανοιγετε τη καμερα σας αναβει με την ιδια ενταση γυρω απο ολο το κουμπι η καποια πλευρα του ειναι πιο φωτισμενη;

Εχω την εντυπωση οτι μου εχει καει καποιο λαμπακι και θελω να δω αν απλως το νομιζω ή αν εχω δικιο.

 

Σας ευχαριστω.

kalhmera!

nai kai mena apo thn aristerh pleura opws to blepw exontas thn o8onh pros ta emena, anabei perissotero apo oti sth deksia. Den kserw giati! :wacko: :blink:

Best summer ever 2006 :up:
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι το κινητο παιδια. Σε ολους ετσι ειναι

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στο κουμπι της καμερας του Κ750i, το λαμπακι που αναβοσβηνει οταν ανοιγετε τη καμερα σας αναβει με την ιδια ενταση γυρω απο ολο το κουμπι η καποια πλευρα του ειναι πιο φωτισμενη;

Εχω την εντυπωση οτι μου εχει καει καποιο λαμπακι και θελω να δω αν απλως το νομιζω ή αν εχω δικιο.

 

Σας ευχαριστω.

Οφείλεται στη θέση που βρίσκεται το led που παράγει το φως.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Θα ήθελα να με διαφωτίσετε σε κάποια πράγματα γιατί η απουσία μου από το forum είναι μεγάλη και απο ό,τι φαίνεται αισθητή.

Πρίν 3-4 μήνες έκανα αναβάθμιση το κινητό μου στην έκδοση R1AA008 και "ξήλωσα" το Vodafone Live που τόσο μισούσα.

Το αποτέλεσμα ήταν όταν έβαζα μιά σηντομευση στην δεξιά κίνηση του stick να λειτουργει κανονικά αλλά μόλις απενεργοποιούσα το κιν. και το ενεργοποιούσα πάλι όταν έστρεφα δεξιά το stick για να εκκινήσω την συντόμευση να με ρωτάει εκ νέου αν θέλω να προσθέσω κάποια συντόμευση. Καταλαβαίνεται ότι στην ουσία έχασα την λειτουργία συντόμευσης.

Επίσης σε σχέση με την προηγούμενο firmware που είχα η ποιότητα του βίντεο και της φωτ/κής έπεσε κατακόρυφα. Πραγματικά απελπίστηκα μόλις αντίκρισα το κιν. μου μετά την αναβάθμιση... Και να φανταστείτε ότι οι κύριοι λόγοι που με ώθησαν στην αναβάθμιση ήταν αφενός μεν να ξεφορτωθώ το VL και αφετέρου να βελτιώσω την ήδη ικανοποιητηκή ποιότητα του βίντεο και της φωτ/κής.

Άλλο ένα περίεργο (όλα σε μένα συμβαίνουν) είναι ότι ενώ παλιά είχα εγκαταστήσει το pc suite και λειτουργούσε κανονικά τώρα δεν αναγνορίζει το κιν. ούτε καν σαν αφαιρούμενο δίσκο! Κατέβασα και καινούριους drivers αλλά τίποτα. Γνωρίζετε κάτι?

Πάμε τώρα στα σοβαρότερα.

Έδώ και δύο μήνες έχω παρατηρήσει το εξής ΜΕΓΑ πρόβλημα:

Μόλις ανοίγω το πορτάκι του φακού και είμαι έτοιμος να αποθανατήσω μια στιγμή μόλις πατάω τον διακόπτη ακούγεται ο χαρακτηριστηκός ήχος του κλείστρου και μετά με πετάει στην αρχική οθόνη (Stand by). Ότι ρυθμίσεις κι αν έχω κάνει όσες φορές κι αν το έχω προσπαθήσει είτε κάνοντας πρώτα capture και μετά να αυξήσω την πίεση ώστε να τραβήξω την φωτογραφία είτε τραβώντας σε πολύ χαμηλή ανάλυση πάντα λαμβάνω το ίδιο αποτέλεσμα.

Δοκίμασα ακόμα να κάνω και Format στο MS Duo αλλά τίποτα. Δοκίμασα ακόμα και να αποθηκεύεται το υλικό στην μνήμη του τηλεφώνου (22 Μb ελεύθερα) αλλά και πάλι τα ίδια. Όπως καταλαβαίνεται απελπίστηκα και σάστησα ταυτοχρόνος.

Τώρα σκέφτομαι την αναβάθμιση (δεδομένου ότι αφού έβγαλα το VL έχασα την εγγύηση) απ'το ίδιο μαγαζί που την έιχα κάνει και πρίν (9volto) και αν το πρόβλημα παραμείνει να ξαναβάλω την έκδοση με το VL (Μπλιάχ!!!) και να το πάω στο SE Servise χρησιμοποιώντας κανονικά την εγγύηση.

Το πρόβλημά μου είναι μεγάλο αν σκεφτείτε ότι η τελική επιλογή του κιν. είχε γίνει τότε (8/2005) με γνόμωνα την πολύ καλή κάμερα που είχε και τώρα δεν μπορώ ούτε καν να την χρησιμοποιήσω.

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά???

Επίσης ποιές είναι οι εντυπώσεις σας από το τελευταίο firmware από άποψη σταθερότητας και καλής λειτουργίας όπως επίσης και από την ποιότητα της φωτ/κής και του βίντεο?

Αυτά και συγνώμη για την έκταση του post αλλά... καταλαβαίνετε.

 

Υ.Γ: Προς αποφυγή παρεξηγήσεων όταν είπα ότι ακούγεται ο ήχος του κλείστρου και μετά με πετάει στην αρχική οθόνη ΔΕΝ έχει τραβηχτεί η φωτ.

 

Υ.Γ2: Πρέπει να σημπληρώσω ότι το πρόβλημα με την κάμερα παρατηρήται ΜΟΝΟ στην λήψη φωτογρ/ών! Η λήψη και αποθήκευση βίντεο λειτουργει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ να κάνω αναβάθμιση... Τι τό'θελα... Ανοίγει το κινητό και μου βγάζει INSERT CORRECT SIM CARD. Την βάζω, την ξαναβάζω, βάζω άλλη κάρτα ΣΙΜ, πάλι τα ίδια. Ακολούθησα όπως έλεγε τη διαδικασία. Την πρώτη φορά μου έβγαλε σφάλμα αναβάθμισης, την δεύτερη οκ. Τι συμβαίνει; Δε το γλιτώνω το σέρβις; :(
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο δε το γλιτώνω το σέρβις, αλλά θα κάνει και 10 μέρες να το φτιάξουν γιατί θεωρείται πολύ σοβαρό πρόβλημα και πρέπει να πάει στα κεντρικά... Να χαιρόμαστε την αναβάθμιση μέσω ίντερνετ... Προσωπικά δε τη συστήνω σε κανέναν. Ούτε 10 μέρες κινητό καινούριο, είχα τη φαεινή ιδέα να το κάνω αναβάθμιση. (είχε βέβαια παλιά έκδοση, αλλά 1000 φορές καλύτερα).
Link to comment
Share on other sites

Εχω τις ιδιες επαφες και στο outlook και στο k750i. Αν αλλαξω το τηλεφωνο σε μια επαφη στο outlook πρεπει να κανω καποια σπεσιαλ ρυθμιση ωστε να αλλαξει και στο κ750ι;
Link to comment
Share on other sites

μέσω του pcsuite της SE κάνεις synchrinizing (στα advanced settings )όπου μπορείς να επιλέξεις αν θές να κρατάει σα σταθερό το πεδίο του outlook ή το πεδίο του κινητού ή να κάνει merge οπότε μπορεί να σου δημιουργήσει διπλές εγγραφές αλλα δε χάνεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αλλά μπορείς να αποφύγεις τις διπλές εγγραφές αν προσέξεις τις ρυθμίσεις. Ένα αντίγραφο ασφαλείας πάντως πριν κάνεις οτιδήποτε, είναι απαραίτητο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...