Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

em pigaine to gia mia anavathmisi kai an den ginete pigaine to piso
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

file mou distixos oxi,poso kairo to xeis???sou kleinei syxna?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει σε καποιους ηχους που ειναι ηδη μεσα στο κινητο να τους παιζεται και να μπουκωνει το ηχειο?σαν να τριζει?σε ολους το κανει η εμενα ειναι ταπα το ηχειο?ηχοi που μπουκωνει ειναι το after the rain,greeting και στον κλασσικο ηχο της sonyericsson.η ενταση των ηχειων ειναι ενα τετραγωνο πιο κατω απο το τελος η και πιο χαμηλα ακομα το κανει
Link to comment
Share on other sites

Eχω προβλημα ξαφνικα σβηνει και ενεργοπειται μονο του τι να κανω μου ερχεται να το σπασω μου το εχει κανει 3 φορες απο τοτε που το πηρα:mad:

file kai egw ixa to idio provlima me to T630 to piga ston pirgo athinon sto service tis sonyericsson kai mou ipan oti xalasi ta sirmatakia pou diavazoun tin sim.To mali pige 42 euro.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μα οταν λέμε αλλαγή αυτό ενοούμε, οχι το καπάκι.

ΑΠΑΙΡΑΙΤΗΤΗ η χρήση σταθμού κόλλησης θερμού αέρα (εκτός αν θέλετε να πετάξετε το κινητό στα σκουπίδια)

Ολα τα SE (πχ Τ610,Τ630,Κ700,Κ750 κλπ) έχουν το ίδιο πρόβλημα, Κάθε μέρα 3-4 αλλάζω

 

 

 

ego to exo idi (to k700) 10 mines douleyo se giapia kai se meri me poli skoni kai douleyei mia xara to joistick kai den exo oute thiki den ksero mallon eimai tyxeros!

 

:O

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω το SE V600i 3G και σκέφτομαι να αγοράσω το Κ750. Πιστεύετε ότι θα κάνω καλά; Με ανησυχούν κάπως κάποια μικροπροβλήματα που βλέπω στο φόρουμ. Επίσης, σκεφτόμουν και για το 6270; Λέτε να επιλέξω το Κ750;
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη. Τί ανάλυση έχει το βίντεο και τί ζουμ;κάνει καλή εγγραφή(framerate). στις φωτογραφίες έχει ζουμ; σε ποιές αναλύσεις και τί ζουμ;
Link to comment
Share on other sites

Α, και επειδή έχω πολλά διλλήματα αυτό τον καιρό, ήμουν, εκτός των άλλων, και μεταξύ του κ750 και του v800 3g

 

 

tha elega k750i...:happy:

 

i akoma kalitera w800i...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Xairete mipws kserei kapoios na mou pei poy mporw na vrw to trivial pursuit gia sony ericsson K750i? euxaristw

μπες στο briefcase μου και κατεβασε'το!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω μια προσοψη για το κ750!(μαύρη)?
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω μια προσοψη για το κ750!(μαύρη)?

 

http://www.ebay.co.uk :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ άλλος ένας φανατικός πλήν πάρα πολύ απογοητευμένος οπαδός της SE.Είμαι κατοχος του K750i εδώ και τρεις μήνες. Τόσα bugs σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα δεν ξαναείχα ποτέ άλλοτε. Το κινήτο εμφάνιζε το γνωστό πόβλημα με το μαύρο τετραγωνάκι στο μενού και την αδυναμία αναπαραγωγής εικόνων , βίντεο και mp3. Πήγα λοιπον να του κάνω αναβάθμιση στο service point κόντα στον Γαλαξία πριν κανενα μήνα. Έχω την R1AA08 και τα προβλήματα συνεχίζουν και μάλιστα το κινητό έχει αρχίσει και κάνει reset από μόνο του. Σε προηγούμενα ποστ είχε ειπωθεί ότι ίσως φταίει η καρτα sim για το μαυρο τετραγωνάκι αλλά για όλα τα υπόλοιπα τι φταίει και γιατί με τις αναβαθμίσεις δεν διορθώνεται. Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να αντιμετωπίζεται ως σοβάρη μια εταιρεία σαν την se όταν βγάζει στην αγορά προϊόντα χωρίς να τα έχει δοκιμάσει και χωρίς να έχει διαφυλάξει την καλή λειτουργία τους. Ξέρει κανείς πότε θα βγει η νέα έκδοση και τι θα διορθώνει; άντε μήπως δούμε καμιά άσπρη μέρα
The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ άλλος ένας φανατικός πλήν πάρα πολύ απογοητευμένος οπαδός της SE.Είμαι κατοχος του K750i εδώ και τρεις μήνες. Τόσα bugs σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα δεν ξαναείχα ποτέ άλλοτε. Το κινήτο εμφάνιζε το γνωστό πόβλημα με το μαύρο τετραγωνάκι στο μενού και την αδυναμία αναπαραγωγής εικόνων , βίντεο και mp3. Πήγα λοιπον να του κάνω αναβάθμιση στο service point κόντα στον Γαλαξία πριν κανενα μήνα. Έχω την R1AA08 και τα προβλήματα συνεχίζουν και μάλιστα το κινητό έχει αρχίσει και κάνει reset από μόνο του. Σε προηγούμενα ποστ είχε ειπωθεί ότι ίσως φταίει η καρτα sim για το μαυρο τετραγωνάκι αλλά για όλα τα υπόλοιπα τι φταίει και γιατί με τις αναβαθμίσεις δεν διορθώνεται. Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να αντιμετωπίζεται ως σοβάρη μια εταιρεία σαν την se όταν βγάζει στην αγορά προϊόντα χωρίς να τα έχει δοκιμάσει και χωρίς να έχει διαφυλάξει την καλή λειτουργία τους. Ξέρει κανείς πότε θα βγει η νέα έκδοση και τι θα διορθώνει; άντε μήπως δούμε καμιά άσπρη μέρα

Μάλλον γκαντέμης είσαι φίλε μου. Αν δεν είναι στην κάρτα το πρόβλημα, πρέπει να είναι στην συσκευή. Δεν νομίζω ότι θα στο λύσει άλλη μια αναβάθμιση. Στο δικό μου δεν έχω δει ακόμα πρόβλημα. Και όχι τώρα αλλά από την πρώτη έκδοση του fw που είχε από την μάνα του όταν πρωτοκυκλοφόρησε πέρυσι τον Ιούνιο.

Μια αντικατάσταση σε έσωζε. Το θέμα είναι πως θα το καταφέρεις αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητο.

 

1.Είναι φυσιολογικό να συνδέω το κινητο με PC μεσω USB cable και να ξεκινά και φόρτιση μαζι?Δηλαδή κάθε φορα θα φορτίζει?

2.Κατα την διάρκεια κάποιων downloads απο PC στο κινητό(ήχων mp3 me drag & drop), κατα την εξέλιξη τους στην οθόνη του κινητού βγήκαν 2 μαυρα τετράγωνα σαν σκιές.Τί να κάνω?

3.Τα προεγκατεστημένα παιχνίδια εχουν ένα κλείδι δίπλα και δεν τρέχουν.Θέλουν Internet για να δουλέψουν?Επίσης και κάποιες εφαρμογες (word clock) κάνουν το ίδιο.

4.Έχω την R1AA08.Υπάρχει νεότερη?

5. Πώς μπορώ να δώ την χρονολογία κατασκευής του κινητου (κάποιος έχει γραψει για το δικό του οτι είναι 52W05)?

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις και συγνώμη για το μεγάλο μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Είμαι ένας νέος κάτοχος ενός Κ750i.

Το software info που έχει το κινητό μου είναι:R1035. Χρειάζεται αναβάθμηση και πως γίνεται?? (Είναι vodafone live).

Προσπαθώ να ζρησιμοποιήσω το bluetooth. Ενώ βρίσκει συσκευές δεν ολοκληρώνει την σύνδεση, μου βγάζει μήνημα ότι κάτι φταίει με τις ρυθμίσεις του bluetooth των άλλων συσκευών....(και σε hands free κια σε άλλα κινητά).

Τι μπορεί να φταίει???

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γκαντέμης είσαι φίλε μου. Αν δεν είναι στην κάρτα το πρόβλημα, πρέπει να είναι στην συσκευή. Δεν νομίζω ότι θα στο λύσει άλλη μια αναβάθμιση. Στο δικό μου δεν έχω δει ακόμα πρόβλημα. Και όχι τώρα αλλά από την πρώτη έκδοση του fw που είχε από την μάνα του όταν πρωτοκυκλοφόρησε πέρυσι τον Ιούνιο.

Μια αντικατάσταση σε έσωζε. Το θέμα είναι πως θα το καταφέρεις αυτό

Den einai katholou gkantemis, se pliroforw. Ta IDIA provlimata exw ki egw apo tote pou pira to kinito opws kai merikes akoma ekatontades xristwn pou exoun grapsei ta provlimata-parapona tous sto forum(fantazomai einai xiliades, afou de symmetexoun oloi sto forum)!Oses anavathmiseis ki an exw kanei, oses fores ki an to exw paei sti SE kai mou to anavathmisane "ergostasiaka" opws mou eipane, osa format ki an tou exw kanei, to apotelesma paramenei to idio!Provlimata kai pali provlimata:mad:

Get a life...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητο.

1.Είναι φυσιολογικό να συνδέω το κινητο με PC μεσω USB cable και να ξεκινά και φόρτιση μαζι?Δηλαδή κάθε φορα θα φορτίζει?

2.Κατα την διάρκεια κάποιων downloads απο PC στο κινητό (ήχων mp3 me drag & drop), κατα την εξέλιξη τους στην οθόνη του κινητού βγήκαν 2 μαυρα τετράγωνα σαν σκιές.Τί να κάνω?

3.Τα προεγκατεστημένα παιχνίδια εχουν ένα κλείδι δίπλα και δεν τρέχουν.Θέλουν Internet για να δουλέψουν?Επίσης και κάποιες εφαρμογες (word clock) κάνουν το ίδιο.

4.Έχω την R1AA08.Υπάρχει νεότερη?

5. Πώς μπορώ να δώ την χρονολογία κατασκευής του κινητου (κάποιος έχει γραψει για το δικό του οτι είναι 52W05)?

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις και συγνώμη για το μεγάλο μου μήνυμα.

1. Οχι απλα ειναι φυσιολογικο αλλα και ... υποχρεωτικο. Δηλ. θελεις δεν θελεις, καθε φορα που το συνδεεις θα φορτιζει.

4. Οχι, αλλωστε ειναι πολυ προσφατη.

Link to comment
Share on other sites

Ποπο ρε παιδιά, πολλά προβλήματα βλέπω...ας μου πει και κάνας άλλος, είναι πράγματι τόσα τα προβλήματα με το κινητό αυτό; μην το πάρω και μου βγει καμιά πατάτα....
Link to comment
Share on other sites

Ποπο ρε παιδιά, πολλά προβλήματα βλέπω...ας μου πει και κάνας άλλος, είναι πράγματι τόσα τα προβλήματα με το κινητό αυτό; μην το πάρω και μου βγει καμιά πατάτα....

 

Εγώ φίλε μου -όπως και πολλοί άλλοι- το χω 6 μήνες σχεδόν και ούτε ένα πρόβλημα ούτε κόλλημα.Είναι αναλόγως τι συσκευή θα σου κάτσει και πως θα το μεταχειρίζεσαι.Φανταστικό κινητό που ευχαρίστως θα το ξαναέπαιρνα :D

Link to comment
Share on other sites

Ποπο ρε παιδιά, πολλά προβλήματα βλέπω...ας μου πει και κάνας άλλος, είναι πράγματι τόσα τα προβλήματα με το κινητό αυτό; μην το πάρω και μου βγει καμιά πατάτα....

Μην ανησυχείς. Η μεγάλη πλειοψηφία δεν έχει κανένα πρόβλημα. Αλλά οι δέκα που έχουν πρόβλημα σαν τον φίλο μου τον gatopardos είναι φυσικό και δικαιολογημένο να φωνάζουν και να ακούγονται περισσότερο από όλους τους υπόλοιπους. Φαντάζομαι ότι και εγώ αν έπαιρνα προβληματική συσκευή θα είχα τα νεύρα του. Από αυτούς που ξέρω από κοντά πάντως και συζητώ (όλη η παρέα μου σχεδόν έχει το κ750), κανένας απολύτως δεν είχε πρόβλημα. Ίσα-ίσα που ακριβώς αυτό λέμε. Κινητό χωρίς bugs επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...